Poznany wirtualnie mężczyzna okazał się stalkerkem - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Poznany wirtualnie mężczyzna okazał się stalkerkem

Data publikacji 13.07.2018

34-letnia kobieta poznała w internecie mężczyznę. Postanowili nie tracić czasu na pisanie i spotkać się. Ich znajomość zakończyła się po miesiącu. Wtedy rozpoczęły się problemy kobiety. Odrzucony 36-latek zaczął ją prześladować i zastraszać w sms-ach. Okazało się, że już wcześniej mieszkaniec Katowic usłyszał zarzuty za stalking, który stosował wobec swoich byłych dziewczyn.

34-letnia kobieta nawiązała poprzez komunikator gadu-gadu kontakt ze starszym o 2 lata mężczyzną. Oboje postanowili się spotkać. Po upływie miesiąca siemianowiczanka nie chciała kontynuować z nim tej znajomości. Wtedy zaczęły się jej kłopoty. 36-latek jeździł do miejsca jej pracy i wypytywał o nią. Wypisywał jej smsy, że obserwuje jej mieszkanie i wielokrotnie obrzucał ją wyzwiskami. Zagroził również, że kupi samochód, żeby śledzić ją przez 24 godziny. Odważył się również na rozbicie jajek na karoserii jej samochodu. Wystraszona kobieta powiadomiła o tym mundurowych. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec Katowic już wcześniej miał zarzuty za nękanie swoich byłych dziewczyn. Nawet to nie ostudziło jego przestępczych zapędów. Aktualnie zebrany materiał dowodowy już na obecnym etapie pozwoli na przedstawienie mężczyźnie zarzutu. Za stalking grozi mu kara nawet 3 lata więzienia.

Apelujemy do osób szukających bratniej duszy w internecie o daleko idącą ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Nawet, gdy dojdzie do spotkań, pamiętajmy, że tak naprawdę nic nie wiemy o tym człowieku, poza informacjami, które sam nam o sobie opowiedział. A te jak często pokazuje rzeczywistość, są zgoła odmienne od stanu faktycznego. Nigdy nie wiemy też jaką ktoś ma przeszłość, więc tym bardziej czujność i rozwaga jest wskazana.