Kolejna wizyta niemieckich policjantów w katowickim oddziale prewencji - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kolejna wizyta niemieckich policjantów w katowickim oddziale prewencji

Data publikacji 15.05.2018

Niemieccy kursanci z Akademii Policyjnej Nadrenii Palatynatu w Hahn odwiedzili dzisiaj katowicki oddział prewencji. W trakcie wspólnego spotkania goście mieli okazję poznać strukturę jednostki, specyfikę służby oraz wyposażenie. 5 Kompania Prewencji, przy współpracy z Kompanią Wzmocnienia, specjalnie dla nich przygotowały pokaz działań policyjnych, a Kompania honorowa pokaz musztry paradnej.

Po powitaniu naszym gościom zaprezentowano pokaz działań pododdziałów zwartych. W trakcie prezentacji mundurowi zademonstrowali działanie granatów hukowych, strzelb gładkolufowych, siatkowego zestawu obezwładniającego oraz miotacza wody. W trakcie rozmów przedstawiono także strukturę jednostki, zadania, specyfikę służby i aspekty szkolenia oraz dowodzenia oddziałami prewencji w polskiej Policji. Niemieckie policjantki miały okazję zapoznać się z różnego rodzaju bronią i ekwipunkiem ochronnym, będącym na wyposażeniu jednostki. Spotkanie zakończyło się wymianą spostrzeżeń, porównań sprzętu i sposobu działania Policji polskiej i niemieckiej. Ostatnim etapem wizyty było zaprezentowanie gościom pokazu musztry w wykonaniu kompanii honorowej. Od 16 do 17 maja policjantki odbędą praktykę w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach.

Warto podkreślić, że polsko-niemiecka współpraca trwa już siódmy rok, a jej głównym celem jest wymiana doświadczeń i zdobywanie wiedzy o innych formacjach policyjnych, w tym przede wszystkim o sposobach realizacji podstawowych zadań służbowych przez policjantów w innych państwach, a także o kulturze odwiedzanego kraju.