Rajd Śląska w powiecie mikołowskim - utrudnienia w ruchu - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Rajd Śląska w powiecie mikołowskim - utrudnienia w ruchu

Data publikacji 11.10.2017

W najbliższą sobotę na drogach powiatu mikołowskiego odbędzie się jeden z etapów "1. Rajdu Śląska", którego organizatorem jest Automobilklub Ziemi Tyskiej. Kilkudziesięciu policjantów oraz siły porządkowe organizatora imprezy będzie czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasach odcinków specjalnych. Impreza spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg regionu. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień w ruchu na drogach.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą mundurowi i inne służby. Drogówka już dziś informuje o planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym i apeluje do mediów o przekazanie tej informacji mieszkańcom.

Wydarzenie odbędzie się w Wyrach, Gostyni oraz w centrum Mikołowa. Na tych obszarach zablokowane będą wyznaczone odcinki dróg i nastąpi reorganizacja ruchu. Na czas trwania całego wydarzenia wyodrębnione ulice i drogi dojazdowe będą zablokowane. Spodziewane utrudnienia w ruchu drogowym nastąpią od 9.30 do 12.15 w gminie Wyry oraz od 16.00 do 21.00 w Mikołowie.

Organizatorzy wyodrębnili dwa odcinki specjalne, które zostaną wyłączone z ruchu na czas wyścigu. To nimi poruszać się będą zawodnicy. Prosimy o zapoznanie się z poniższym wykazem ulic:

  • OS 2: Wyry: ulice: Zbożowa, Główna, Puszkina - od szkoły do ulicy Wagonowej, Wagonowa oraz Gostyń: ulica Tęczowa. Godziny zamknięcia: 9.30 – 12.15
  • OS 7: Mikołów - ulice Żwirki i Wigury, Karola Miarki, powrót na ul. Żwirki i Wigury, ul. Górnicza, Plac 750-lecia

Apelujemy do Państwa o rozsądek i bezwzględne wykonywanie poleceń osób kierujących ruchem. Przypominamy, że zakaz poruszania się po zamkniętych odcinkach dróg związany jest z Państwa bezpieczeństwem, ponieważ na tych trasach odbywają się wyścigi. Osoby nieuprawnione obowiązuje absolutny zakaz przebywania na trasie rajdu. Dla obserwatorów widowiska wyznaczone będą specjalne strefy, w których będą mogli obserwować zawody.

Przypominamy, że Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie nie jest organizatorem wydarzenia. Mundurowi zajmują się zabezpieczeniem związanym z zapewnieniem prawidłowej organizacji ruchu. Wszelkie szczegółowe pytania należy kierować do organizatora.