Mundurowi w Łańcuchu Czystych Serc - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Mundurowi w Łańcuchu Czystych Serc

Data publikacji 13.09.2017

Wczoraj na rynku w Mikołowie odbyła się XIV edycja programu „Łańcuch Czystych Serc”. Tradycyjnie już w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Głównej Policji, a także śląscy i mikołowscy mundurowi. Kilkaset osób, w tym m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, mundurowi oraz licznie zgromadzona młodzież- wszyscy trzymali się za ręce w geście wyrażającym sprzeciw wobec narkotyków i alkoholu. Głównym, a zarazem wieloletnim działaczem i inicjatorem przedsięwzięcia jest pan Tadeusz Rosa.

Wczoraj o godz. 13.00 na mikołowskim rynku zawyły syreny, a kilkaset osób trzymających się za ręce wyrażało sprzeciw wobec zjawiskom narkomanii oraz alkoholizmu. Tym wspólnym gestem wszyscy zebrani głosili ideę mówiącą zdecydowane „NIE” używkom takim, jak narkotyki, alkohol, dopalacze oraz innym substancjom psychotropowym mającym negatywny i niszczący wpływ na ludzki organizm. "Łańcuch Czystych Serc", to przedsięwzięcie w dziedzinie nowoczesnej i kreatywnej profilaktyki. Ma na celu aktywizowanie młodych ludzi do kształcenia zachowań prozdrowotnych i adresowane jest jednocześnie do młodzieży i dorosłych.

Głównym inicjatorem przedsięwzięcia jest pan Tadeusz Rosa, który prowadzi aktywną działalność profilaktyczną na rzecz zapobiegania narkomanii oraz alkoholizmowi, kierowaną głównie do młodzieży. W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, mundurowi, przedstawiciele firm i instytucji, ale przede wszystkim młodzież ze szkół naszego powiatu, wśród której znazlazła się grupa zreszona w mikołowskiej inicjatywie PaT. Podobnie jak w latach poprzednich, także w tym roku akcję czynnie wspierali policjanci z Mikołowa, mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Głównej Policji. Nie zabrakło także policyjnych maskotek: Sznupka i sierżanta Hektora.

 

Fot. KPP Mikołów

  • 12 września 2017 r. - XIV edycja programu "Łańcuch Czystych Serc"

Ładowanie odtwarzacza...