Po raz kolejny oddali krew - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Po raz kolejny oddali krew

Data publikacji 08.08.2017

Wczoraj po raz kolejny pod wodzisławską komendą zaparkował autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Mundurowi i pracownicy cywilni mogli oddać swoją krew i tym samym wspomóc potrzebujących. Nigdy nie wiadomo czy nam nie będzie kiedyś potrzebny ten życiodajny płyn, dlatego tak ważne jest wspieranie takich akcji. Bo liczy się każda kropla..

Kolejny raz policjanci i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzili komendę powiatową, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu. Podobnie jak w latach ubiegłych, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na parkingu przed wejściem do komendy. Od 18 osób, które zgłosiły się do mobilnego punktu poboru krwi, personel medyczny pobrał ponad 8 litrów tej ważnej dla życia substancji.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Krew rafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci. Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.