Wiadomości

Działania profilaktyczne częstochowskich policjantów nad „Bałtykiem”

Data publikacji 06.08.2017

Policjanci z Częstochowy, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, postanowili wybrać się nad zbiornik „Bałtyk”, aby przeprowadzić tam działania profilaktyczne. Mł. asp. Daniel Zych rozdawał dmuchane rękawki dla dzieci i apelował do napotkanych osób o rozwagę i rozsądek podczas korzystania z kąpieli. St. sierż. Beata Witos z drogówki wręczała natomiast odblaski i przypominała, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać dzieci w rozgrzanym samochodzie.

Policjanci z Częstochowy – dzielnicowy z komisariatu I mł. asp. Daniel Zych oraz st. sierż. Beata Witos z wydziału ruchu drogowego wybrali się w teren, aby zaapelować do wypoczywających nad wodą o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, mundurowi rozmawiali z napotkanymi osobami o tym, co zrobić, aby wakacje upłynęły bezpiecznie. Dzielnicowy apelował o przestrzeganie podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą, rozdawał dmuchane rękawki dla dzieci i ulotki o bezpieczeństwie seniorów. Policjantka z wydziału ruchu drogowego skupiła swoją uwagę na bezpieczeństwie na drodze. Ostrzegała, aby pamiętać o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach - nie pozostawiać ich w zamkniętych samochodach, czy na otwartym terenie, w miejscach nasłonecznionych, gdyż takie postępowanie bezpośrednio naraża ich życie. Dzieci otrzymywały odblaskowe opaski i zawieszki, które obiecywały nosić i przestrzegać zasad bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym.

Przed nami kolejne upalne dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą. Niestety niektórzy ignorują zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od początku wakacji, czyli od 24 czerwca br. do 3 sierpnia br. w całej Polsce utonęło aż 107 osób. Apelujemy o rozwagę!