Dzielnicowy z Goczałkowic wesprze motorowodniaków - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Dzielnicowy z Goczałkowic wesprze motorowodniaków

Data publikacji 20.04.2017

W rejonie dzielnicowego z Goczałkowic Zdroju znajduje się dużych rozmiarów zbiornik wodny. Dlatego już teraz, aspirant Szmukier przygotowuje się do sezonu i bierze udział w szkoleniu zorganizowanym dla policyjnych motorowodniaków w Dąbrowie Górniczej. Dzięki swojej pasji do sportów wodnych i nabytym w trakcie zajęć umiejętnościom będzie mógł lepiej służyć mieszkańcom swojego rewiru, którzy w słoneczne dni chętnie wypoczywają nad akwenem. Oczywiście, na jego pomoc będą mogli liczyć także odwiedzający Goczałkowice turyści.

To już kolejny rok, kiedy dzielnicowy Szmukier, oprócz swojej codziennej służby obchodowej na wsi, musi także uwzględnić teren wokół zbiornika goczałkowickiego. Z nadejściem wiosny, w tym rejonie wzmaga się bowiem ruch turystyczny. Wówczas, tłumy osób na tamie i wędkarzy na brzegach stanowią typowy obrazek akwenu. W takiej sytuacji, szczególnie podczas słonecznych weekendów, najprościej zadbać o bezpieczeństwo z wody. Dlatego, już teraz, wraz ze swoim kolegą z patrolu wodnego, dzielnicowy szkoli swoje umiejętności na specjalistycznych warsztatach dla policyjnych motorowodniaków. Pierwsza pomoc, podejmowanie osób z wody i przepisy obowiązujące żeglarzy to tylko część wykładów, w których bierze udział. Dzielnicowy Szmukier to pasjonat sportów wodnych. Wiedza dotycząca bezpieczeństwa na jeziorach nie jest mu więc obca. Jak sam jednak podkreśla, ostrożności i nauki nigdy za wiele.

Policjanci z Pszczyny, do końca letniego sezonu, będą dbali o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad dwoma dużymi akwenami wodnymi w powiecie. Zadaniem stróżów prawa będzie także walka z kłusownictwem. Osoby lubiące wybrać się nad zalew z wędką, będą musiały posiadać odpowiednie zezwolenia na połów. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo w tych rejonach aż do połowy września. Jednym z zadań policjantów będzie również sprawdzanie trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Kontrolowane będą miejsca niebezpieczne, a w szczególności miejsca objęte zakazem kąpieli. Policjanci na rowerach będą natomiast patrolować ścieżki rekreacyjne wokół zbiorników.

  • Dzielnicowy na szkoleniu u młodych żeglarzy
  • Asp.szt. Jacek Szmukier- dzielnicowy z Goczałkowic Zdroju
  • O bezpieczeńswie z miłośnikami sportów wodnych