Wiadomości

Krajowa Administracja Skarbowa szkoliła dzielnicowych

Data publikacji 11.04.2017

W poniedziałek w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyło się szkolenie przeprowadzone przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Wzięło w nim udział 80 policjantów dzielnicowych z województwa śląskiego. Głównym tematem szkolenia były zmiany w przepisach, zaostrzające kary za urządzanie nielegalnych gier hazardowych z wykorzystaniem automatów.

1 kwietnia weszły w życie nowe przepisy ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary - 100 tys. złotych od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyło ponad 80 dzielnicowych z całego województwa śląskiego. Znajomość znowelizowanych przepisów pozwoli dzielnicowym na skuteczne wsparcie w zakresie rozpoznawania, wykrywania i zwalczania nielegalnego hazardu. Dzielnicowi dysponują dokładnym rozpoznaniem przydzielonego rejonu służbowego, zarówno w zakresie osób, terenu oraz zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan porządku i bezpieczeństwa publicznego. Bieżąca współpraca, w zakresie informowania jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej o przypadkach zlokalizowania miejsc z nielegalnym hazardem, pozwoli na podjęcie skutecznej walki z szarą strefą gier hazardowych.

Od 1 kwietnia Służba Celno-Skarbowa, działająca w strukturach Krajowej Administracji Skarbowej, w całym kraju przy wsparciu policjantów przeprowadziła akcję kontroli miejsc, w których istniało podejrzenie urządzania nielegalnych gier na automatach. Każdego dnia w akcji uczestniczyło 260 funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i 80 policjantów. W ciągu kilku pierwszych dni operacji mundurowi sprawdzili ponad 3 tys. miejsc, w których wcześniej zidentyfikowano nielegalne gry na automatach. Do magazynów Służby Celno-Skarbowej trafiło 450 automatów do gier, na których urządzane były gry hazardowe wbrew obowiązującym regulacjom.

źródło: KAS


 

Powrót na górę strony