Policjanci Apelują : Bądź widoczny, świeć przykładem! - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci Apelują : Bądź widoczny, świeć przykładem!

Data publikacji 08.11.2016

"Bądź widoczny i świeć przykładem!" - zachęcają raciborscy mundurowi, którzy popierają akcję edukacyjno-informacyjną adresowaną do pieszych. Policjanci apelują o to, by wychodząc z domu po zmroku zabrać ze sobą odblaski. Stróże prawa przypominają, że noszenie ich to nie wybór, a prawny obowiązek, którego przestrzeganie niejednokrotnie ratuje życie.

W sobotnie popołudnie raciborscy policjanci spotkali się z mieszkańcami Cyprzanowa. Mundurowi zawitali na organizowane tam ,,Święto pieczonego ziemniaka”. Podczas prelekcji zachęcali mieszkańców do noszenia elementów odblaskowych . Ideę podnoszenia bezpieczeństwa krzewią nie tylko sami mundurowi, ale lokalne władze samorządowe, które popierają akcję.

Elementy odblaskowe powinien posiadać każdy pieszy, który po zmroku porusza się po terenie niezabudowanym, jednak mundurowi zachęcają, by także w innych warunkach w element taki się wyposażyć. Na zakończenie pogadanki policjanci wręczyli wszystkim zgromadzonym opaski odblaskowe, które zostały zakupione przez Wójta Gminy Pietrowice Wielkie w trosce o bezpieczeństwo pieszych w gminie.