"Dzielnicowy Roku 2013"

Data publikacji 11.10.2013

Znamy już wyniki wojewódzkiego etapu VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów “Dzielnicowy Roku 2013". Najlepszym dzielnicowym w naszym garnizonie został policjant z komendy w Rybniku asp. Tomasz Klamecki. Teraz będzie on reprezentował nasze województwo w zawodach ogólnopolskich.

Podczas dwudniowego konkursu odbywającego się w Szkole Policji w Katowicach rywalizowało ze sobą 64 policjantów ze wszystkich komend powiatowych i miejskich śląskiego garnizonu. Każda z jednostek wystawiła do zawodów po dwóch najlepszych dzielnicowych. Po wczorajszych rozgrywanych scenkach symulacyjnych, związanych z przyjęciem interesanta, dzisiaj dzielnicowi rozwiązywali test z zakresu wiedzy policyjnej. Zwycięzcą wojewódzkiego etapu na “Dzielnicowego Roku 2013” został asp. Tomasz Klamecki z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Drugie miejsce na podium zajął policjant z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie sierż. sztab. Robert Moryc, zaś na trzeciej pozycji uplasował się policjant z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, mł. asp. Paweł Mogiła. Dwóch najlepszych dzielnicowych będzie reprezentowało nasze województwo podczas ogólnopolskich zawodów, które zostaną rozegrane w dniach od 26 do 27 listopada w Szkole Policji w Katowicach. Zwycięzcy konkursu otrzymają puchary oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Wojewodę Śląskiego oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Katowicach. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.