Przynosi chwałę Zabrzu i Policji

Data publikacji 14.08.2013

Młodszy inspektor Tadeusz Stuchlik – komendant Komisariatu II Policji w Zabrzu rozsławia nasz kraj i instytucję w której od wielu lat jest oficerem. Podczas zakończonych niedawno Mistrzostw Świata Służb Mundurowych startując w konkurencjach pływackich zdobył aż 5 medali, z czego dwa złote.

Młodszy inspektor Tadeusz Stuchlik – komendant Komisariatu II Policji w Zabrzu  rozsławia nasz kraj i instytucję w której od wielu lat jest oficerem. Podczas zakończonych niedawno Mistrzostw Świata Służb Mundurowych startując w konkurencjach pływackich zdobył aż 5 medali, z czego dwa złote.

Komendant Stuchlik od wielu lat osiąga sukcesy w kraju i za granicą. W dniach 1-10 sierpnia reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych, które tym razem odbyły w irlandzkim Belfaście. Młodszy inspektor Tadeusz Stuchlik, który jako jedyny reprezentował śląską Policję, startował w 5 konkurencjach pływackich. W każdej z nich zwyciężał lub stawał na drugim stopniu podium. Bezkonkurencyjny okazał się na dystansach 200 metrów stylem zmiennym oraz 100 metrów stylem grzbietowym. Srebrne medale nasz mistrz zdobył na 50 i 100 metrów stylem motylkowym i 50 metrów stylem grzbietowym. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 7000 tysięcy funkcjonariuszy z całego świata rywalizujących w blisko 60 konkurencjach.