Trzykrotne złoto komendanta Stuchlika

Data publikacji 25.06.2013

Wielokrotnie pisaliśmy o sukcesach pływackich komendanta Stuchlika. I tym razem podinsp. Tadeusz Stuchlik nie zawiódł. Podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski Masters w Pływaniu, które odbyły się w Dębicy, zdobył 3 złote medale, srebro i brąz...

Już od wielu lat podinsp. Tadeusz Stuchlik, komendant II Komisariatu Policji w Zabrzu, godnie reprezentuje naszą formację podczas imprez pływackich zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego państwa. Zawsze przywozi z zawodów medale. I tym razem nie zawiódł. Podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski Masters w Pływaniu, które odbyły się w Dębicy od 14 do 16 czerwca tego roku, zdobył 3 złote medale, srebro i brąz. W zawodach tych policjant z Zabrza płynął w barwach Towarzystwa Pływackiego „Weteran”, które w klasyfikacji generalnej zajęło I miejsce. W zawodach startowało 251 pływaków z Polski, Czech, Słowacji i Litwy. Podczas mistrzostw padło 59 nowych rekordów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w sztafetach. Indywidualnie komendant Stuchlik złoto wywalczył na dystansach 50, 100, 200 metrów stylem grzbietowym. Srebro przypadło mu za pokonanie dystansu 200 metrów stylem zmiennym, a brąz za 50 metrów motylkiem. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.