Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

25.02.2015
Rozboje3
Kradzieże47
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
24.02.2015
Rozboje2
Kradzieże60
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
23.02.2015
Rozboje6
Kradzieże65
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący62
22.02.2015
Rozboje5
Kradzieże25
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
21.02.2015
Rozboje1
Kradzieże47
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Uroczyste wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wprowadzenie na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski w obecności władz województwa, zaproszonych gości, związków zawodowych oraz kierownictwa jednostek Policji naszego regionu i KWP w Katowicach. Jednocześnie z garnizonem śląskim pożegnał się dotychczasowy komendant - nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 2. Zmiana na stanowisku komendanta

  20 lutego o godz.12.00 w sali bankietowej kasyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ul.Lompy 19 odbędzie się pożegnanie ze sztandarem komendy wojewódzkiej szefa śląskich policjantów nadinspektora Krzysztofa Jarosza. Jednocześnie nastąpi wprowadzenie nowego Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka. Serdecznie zapraszamy na uroczystość redaktorów, operatorów i fotoreporterów zainteresowanych redakcji!

 3. Życia się nie cofnie - teledysk

  W czerwcu ubiegłego roku rozstrzygnięty został konkurs na spot profilaktyczny w ramach kampanii "Idź-Jedź-Żyj". Jedno z wyróżnień, za ścieżkę dźwiękową, przypadło uczniom zabrzańskiego technikum. Ich utwór był tak dobry, że został rozbudowany i doczekał się teledysku, który właśnie prezentujemy.

 4. Policjanci odzyskali skradzione audi Q7

  Będzińscy stróże prawa wspólnie z policjantami zwalczającymi przestępczość samochodową z komendy wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzież audi Q7. Stróże prawa odzyskali skradziony samochód. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem i zastosował poręczenie majatkowe. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 5. Rudzcy policjanci zatrzymali podpalaczy samochodów

  Policjanci z Rudy Śląskiej rozbili zorganizowaną grupę pseudokibiców. Zatrzymano 9 osób, które odpowiedzialne są za listopadowe i styczniowe podpalenia kilkunastu samochodów. Kryminalni zapowiadają, dalsze zatrzymania.

 6. Trwa pilotażowy program wdrażania nowej koncepcji pracy dzielnicowego

  Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się spotkanie policjantów uczestniczących w pilotażowym projekcie wdrażania nowej koncepcji pracy dzielnicowego z Zastępcą Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Romanem Rabsztynem. Uczestniczyli w nim również oficerowie nadzorujący nową inicjatywę z ramienia KWP w Katowicach, a także kierownictwo jednostki. Pilotażowy program kontynuowany będzie do czerwca 2015 roku.

 7. Policjanci poszukują podejrzanego o wyłudzenia

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu proszą o kontakt wszystkich tych, którzy rozpoznają osobę widoczną na zdjęciu. Mężczyzna może mieć związek z licznymi oszustwami polegającymi na wykorzystaniu przekazów pieniężnych realizowanych przez znaną firmę, przy zakupie samochodów za pośrednictwem portali internetowych.

 8. Nowy szef polskiej policji

  Nadinsp. Krzysztof Gajewski, dotychczasowy wiceszef Policji, został nowym Komendantem Głównym Policji. Zastąpił na tym stanowisku gen. insp. Marka Działoszyńskiego. Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się w obecności Minister Spraw Wewnętrznych Teresy Piotrowskiej, Sekretarza Stanu Grzegorza Karpińskiego oraz Ministra Jacka Cichockiego.

 9. Zaproszenie na otwarcie komendy w Kłobucku

  W czwartek 26 lutego o 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku po termomodernizacji, remoncie i standaryzacji budynku. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami.

 10. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne. W tym roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” odbywać się będzie w dniach od 23 lutego do 28 lutego.