Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

23.02.2017
Rozboje1
Kradzieże31
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
22.02.2017
Rozboje3
Kradzieże42
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
21.02.2017
Rozboje4
Kradzieże37
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
20.02.2017
Rozboje1
Kradzieże31
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
19.02.2017
Rozboje4
Kradzieże22
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
Policja konna - warsztaty ekologiczne

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Apel do hodowców drobiu - HPAI
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. List Ministra Mariusza Błaszczaka

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak skierował do policjantów list. Pisze w nim o usprawnieniu, rozwoju i inwestycjach w Policji oraz systemie motywacyjnym. Mowa jest także o wzroście wynagrodzeń policjantów i pracowników cywilnych.

 2. Pączek zamiast mandatu

  Tłusty czwartek kojarzy się z pączkami i dlatego część pieszych i kierowców popełniający wykroczenia, zamiast mandatów otrzymywali smakowitego pączka. Akcję w Rudzie Śląskiej przeprowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego w ramach działań „Kontrola Drogowa – Pieszy”. Według policyjnych statystyk to właśnie w czwartki w Rudzie Śląskiej dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych.

 3. Deklaracja współpracy pomiędzy policją i telewizją podpisana

  Szefowie katowickiego oddziału TVP i śląskiej policji podpisali deklarację współpracy. Zakłada ona zacieśnienie współdziałania pomiędzy publicznym nadawcą i jednostkami policji województwa śląskiego. Na antenie regionalnej "trójki" można było wczoraj obejrzeć odcinek programu z cyklu "Dojrzalsi", zrealizowany przy współpracy z policją, a poświęcony bezpieczeństwu seniorów.

 4. Policjanci i akademicy na rzecz pomocy ofiarom przestępstw

  Wczoraj w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się briefing prasowy, poświęcony współpracy Uniwersytetu Śląskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na rzecz przeciwdziałania zagrożeniom oraz dotyczącej działań na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem. Briefing zorganizowany został w ministerialnym Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

 5. Nie tylko piekli pączki

  Jak wiadomo, jednym z podstawowych produktów do pieczenia jest mąka. Jednak w jednej z katowickich piekarni nie był to jedyny biały proszek. Jak się okazało, pracujący tam piekarze posiadali przy sobie narkotyki. Badanie testerem wykazało, że znaleziony przez policjantów proszek, to nie mąka ani cukier puder, tylko amfetamina...

 6. Awanse w śląskiej policji

  W rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyła się uroczystość powołania na stanowiska komendantów i zastępców komendantów komend miejskich i powiatowych. Trójce mundurowym powierzono obowiązki na stanowiskach kierowniczych. Rozkazy wręczył policjantom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak.

 7. Rozpoznajesz? Poszukujemy sprawcy kradzieży charytatywnej skarbonki

  Będzińscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży skarbonki, do której zbierane były datki na leczenie chorego dziecka. Do zdarzenia doszło w dniu 14 lutego br. około godziny 20.15, w jednym ze sklepów spożywczych w będzińskiej dzielnicy Warpie. Osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego sylwetkę przedstawia zapis monitoringu z miejsca zdarzenia, prosimy o pilny kontakt.

 8. Dbaj o swoje bezpieczeństwo!

  Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

 9. Komendant Główny Policji broni policjantów. Mężczyzna odpowie za obrażanie funkcjonariuszy

  Zarzut pomówienia policjantów i Policji usłyszał właściciel firmy, która wypuściła na rynek linię odzieży z nadrukami godzącymi w dobre imię munduru i policyjnej służby. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz policyjne związki zawodowe. 27-latek przyznał się do popełnienia czynu. Teraz będzie musiał zapłacić karę grzywny oraz kwotę 5 tysięcy złotych nawiązki na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

 10. Uwaga! Nowa metoda działania oszustów

  Seniorzy już nie dają się tak łatwo nabrać „na wnuczka” czy „siostrzeńca”, który nagle znalazł się w potrzebie i musi pilnie pożyczyć pieniądze. Oszuści ciągle jednak modyfikują metody swojego działania. Tarnogórscy policjanci otrzymali ostatnio od pewnej mieszkanki miasta informację, że w skrzynkach pocztowych znajdują się podejrzane kartki z prośbą o telefon…