Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

18.12.2014
Rozboje7
Kradzieże58
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
17.12.2014
Rozboje4
Kradzieże45
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
16.12.2014
Rozboje6
Kradzieże58
Wypadki drogowe17
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach19
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący44
15.12.2014
Rozboje5
Kradzieże64
Wypadki drogowe20
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach21
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
14.12.2014
Rozboje5
Kradzieże37
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Generał wyróżnił policyjnych sportowców

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz spotkał się z policjantami odnoszącymi sukcesy sportowe. Reprezentują oni śląską policję w kraju i na arenie międzynarodowej. Generał nagrodził sportowców i złożył im życzenia świąteczne.

 2. Generał wręczył certyfikaty SWI

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wręczenie certyfikatów uczestnictwa w warsztatach poświęconych Systemowi Wczesnej Interwencji. 35 komendantów komisariatów z terenu naszego województwa odebrało dokumenty z rąk nadinspektora Krzysztofa Jarosza. Kolejne edycje szkoleń planowane są na przyszły rok.

 3. Opłatkowe spotkanie policyjnych emerytów

  Policyjni emeryci przybyli dziś do Katowic na tradycyjne spotkanie opłatkowe. Poza świątecznymi życzeniami, uroczystość była okazją do wręczenia odznak, medali i dyplomów uznania. Jednym z gości był Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 4. Uroczyste otwarcie komendy w Żorach

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Żorach po remoncie. Otwarcia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia w obecności wiceprezydenta miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

 5. Policjanci udaremnili napad na bank

  Dwaj napastnicy zostali zaskoczeni przez kryminalnych z Sosnowca na gorącym uczynku. Jeden z policjantów użył broni wobec przestępcy, który mierzył do niego z rewolweru. Postrzelony mężczyzna zmarł w szpitalu.

 6. Statuetki programu PaT dla Śląska

  Wyróżnienia za dotychczasową działalność w programie PaT/E (edukacja), podczas Finałowej Gali, jaka odbyła się w warszawskim Kinie Muranów, odebrał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn oraz Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Dariusz Matusiak. Uroczystość swą obecnością zaszczycili m.in. Minister Spraw Wewnętrznych, Rzecznik Praw Dziecka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz generał Władysław Padło.

 7. "Zrozumieć zło" - warsztaty dla policjantów

  W dniach od 15 do 17 grudnia w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu odbyły się kolejne warsztaty w ramach programu "Zrozumieć zło". Zorganizowane one zostały przez Centrum Żydowskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Brali w nich komendanci miejscy i powiatowi oraz naczelnicy z jednostek policji województw śląskiego oraz opolskiego.

 8. Zwłoki na pętli tramwajowej

  Policjanci oraz prokuratorzy wyjaśniają okoliczności śmierci nieznanego mężczyzny. Zwłoki nad ranem znalazła jedna z motorniczych tramwaju linii nr 3 na pętli tramwajowej. Na miejscu zdarzenia pracuje grupa dochodzeniowo – śledcza z zabrzańskiej komendy oraz prokuratorzy.

 9. "Bezpieczeństwo bez barier” finał programu profilaktycznego

  W Urzędzie Wojewódzkim odbył się finał programu profilaktycznego „Bezpieczeństwo bez barier”, którego głównym celem była edukacja i wspieranie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia osób niepełnosprawnych. Program ten zakładał szereg przedsięwzięć skierowanych bezpośrednio do osób dotkniętych niepełnosprawnością, jak i podejmowanych w szerokim zakresie na ich rzecz.

 10. Policjanci nie dali się nabrać

  Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który, chcąc wyłudzić odszkodowanie, powiadomił stróżów prawa o kradzieży samochodu. Jego plan nie powiódł się i śledczy szybko wykryli, że w ułożonej przez niego historii coś nie pasuje. 31-latek dzisiaj usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, za które w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.