Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

13.12.2017
Rozboje3
Kradzieże38
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
12.12.2017
Rozboje0
Kradzieże33
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
11.12.2017
Rozboje3
Kradzieże33
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
10.12.2017
Rozboje1
Kradzieże21
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący112
09.12.2017
Rozboje4
Kradzieże24
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Apel o zbiórkę pieniędzy dla rodziny zmarłego policjanta

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZP Policjantów woj. śląskiego, zwracają się z apelem o zbiórkę pieniędzy, celem wsparcia rodziny zmarłego st. asp. Adama PICHITY z Komisariatu III Policji w Częstochowie. Nasz kolega osierocił trójkę dzieci w wieku 2, 6 i 8 lat oraz pozostawił żonę w ciąży. Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto: 27 1020 2313 0000 3002 0131 4046 z dopiskiem: „Pomoc rodzinie Adama”.

 2. Sprawcę kradzieży kasownika ŚKUP zarejestrowała kamera

  Kryminalni z Komisariatu Policji II w Rudzie Śląskiej prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło 12 listopada tego roku w autobusie linii 121. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości mężczyzny nagranego przez monitoring. Jeśli ktoś wie, kogo zarejestrowała kamera, prosimy choćby o anonimową informację.

 3. Pomoc dla Jasia

  Mundurowi wspierają 4-letniego Jasia Paszek, który jest synem jednego z policjantów z Tychów jednak pomoc funkcjonariuszy to za mało. Jaś wymaga stałej rehabilitacji i leczenia. Każdy może włączyć się w inicjatywę i wesprzeć Jasia w walce z chorobą.

 4. Wspólne patrole na terenie Świętochłowic

  Adepci policyjnej sztuki ze Szkoły Policji w Katowicach wspomagali w codziennej służbie świętochłowickich stróżów prawa. Wspólne patrole trwały od poniedziałku do piątku. W tych dniach na ulicach można było spotkać patrole trzyosobowe. Dla nowo przyjętych policjantów była to świetna praktyka przed samodzielną i niezwykle wymagającą służbą. Koszty związane z tymi służbami pokrył świętochłowicki magistrat.

 5. Pożegnaliśmy st. asp. Adama Pichitę

  8 grudnia 2017 roku o 13.00 w Parafii Św. Andrzeja Boboli w Myszkowie odbyło się ostanie pożegnanie st. asp. Adama Pichity, zmarłego w drodze na służbę policjanta. W uroczystościach pogrzebowych, oprócz pogrążonej w bólu i cierpieniu rodziny, uczestniczyli przedstawiciele kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej w Katowicach, garnizonów częstochowskiego i myszkowskiego oraz policjanci i pracownicy cywilni.

 6. Pierwsza rocznica gliwickiego minikomisariatu

  7 grudnia "minikomisariat" świętował rok swojego istnienia. Dwie gliwickie policjantki przeprowadziły w nim w tym czasie 145 zajęć z dziećmi. Gliwicki mały komisariat to pierwsze takie miejsce w Polsce, dodajmy, coraz słynniejsze. Na lekcje chcą zapisywać się uczniowie z Gliwic, ale też innych rejonów województwa. Wczorajsze zajęcia zakończyły się dla dzieci wielką niespodzianką – były pierwsze „urodziny” - był i tort oraz prezenty.

 7. Policjant po służbie odnalazł zaginionego

  Podkomisarz Edward Moskalik z Zespołu Kontroli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odnalazł zaginionego 75-latka. Mężczyzna stracił orientację w terenie i przeszedł późnym wieczorem dystans około 12 kilometrów. Gdyby nie pomoc policjanta, który podjął się poszukiwania, zaginionemu mogłoby grozić wychłodzenie organizmu.

 8. Policjanci zlikwidowali sklep z dopalaczami

  Kryminalni z bytomskiej komendy zlikwidowali w centrum miasta sklep z dopalaczami. Policjanci przejęli ponad 350 sztuk opakowań. Ich wartość oszacowano na ponad 10 tysięcy złotych. W ręce policjantów wpadł 22-letni chorzowianin.

 9. Odszedł wzorowy Policjant, wspaniały Kolega...

  Z ogromnym smutkiem informujemy, że 2 grudnia 2017 roku zmarł nasz Kolega i oddany Policjant st. asp. Adam Pichita z Komisariatu Policji III w Częstochowie. W kwietniu skończył 41 lat. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, bliskich, przyjaciół i kolegów.

 10. Policjanci z Katowic przejęli dopalacze

  Katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego cały czas sprawdzają i weryfikują informacje o miejscach, gdzie mogą być sprzedawane tzw. dopalacze. Wczoraj wspólnie z pracownikami sanepidu skontrolowali sklep przy ulicy Grażyńskiego w Katowicach. Podczas działań przejęli 49 opakowań substancji psychoaktywnych. Przejęte środki zostaną teraz poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej. Od jej wyników będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie.