Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

21.10.2014
Rozboje4
Kradzieże68
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
20.10.2014
Rozboje5
Kradzieże71
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
19.10.2014
Rozboje5
Kradzieże39
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach18
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
18.10.2014
Rozboje5
Kradzieże39
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach18
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
16.10.2014
Rozboje2
Kradzieże82
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21

Polecamy

Konferencja - użycie broni

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Konferencja - praca ludzka jako przedmiot handlu
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek na obwodnicy Bytomia

  Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na obwodnicy Bytomia. W zdarzeniu zginął 37-letni kierowca skody.

 2. Generał nagrodził policjantów za wybitne zasługi

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz nagrodził dzisiaj policjantów naszego garnizonu. 238 mundurowych otrzymało nagrody pieniężne za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i ponadprzeciętne zaangażowanie w służbie. Natomiast 11 członkom kierownictwa - komendantom i naczelnikom – generał, za wybitne zasługi, podwyższył dodatki służbowe.

 3. Obiecali "przymknąć oko" za 10 tysięcy

  Śledczy z Katowic i Lublińca zatrzymali inspektora i pracownika Urzędu Kontroli Skarbowej, którym zarzuca się przyjęcie 10 tys. złotych korzyści majątkowej. W zamian za tę kwotę, mieli oni nie ujmować w protokole nieprawidłowości ujawnionych w trakcie kontroli. Za to przestępstwo mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

 4. Śląscy dzielnicowi najlepsi!

  Zakończyła się rywalizacja najlepszych dzielnicowych w kraju. Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajęła drużynowo pierwsze miejsce, st. sierż. Michał Górny, na co dzień pełniący służbę w Chorzowie był drugi w klasyfikacji indywidualnej. Nagrody wręczył Komendant Główny policji generalny inspektor Marek Działoszyński.

 5. Śmiertelny wypadek w Miasteczku Śląskim

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku. Do zdarzenia doszło wczoraj przed 16.00 w Miasteczku Śląskim. W wyniku zderzenia osobowego seata z autobusem komunikacji miejskiej zginął 34-letni kierowca osobówki, a cztery inne osoby zostały ranne.

 6. Policjanci uratowali skatowanego 18-latka

  Sześciu napastników dotkliwie pobiło przypadkowo spotkanego młodego mężczyznę. Policjanci z patrolu szybko ustalili i zatrzymali sprawców w wieku od 17-21 lat. Nie wiadomo, jaki byłby koniec zdarzenia, gdyby nie natychmiastowa reakcja i pomoc policjantów z przejeżdżającego patrolu...

 7. Poszukiwany sprawca napadu

  Policjanci z Zawiercia poszukują sprawcy napadu na placówkę bankową. Do zdarzenia doszło 10 września tego roku w Ogrodzieńcu. Na podstawie zeznań świadków powstał portret pamięciowy bandyty. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości prosimy o pilny kontakt.

 8. Poszukiwany sprawca napadu na sklep

  Chorzowscy policjanci poszukują świadków napadu na sklep przy ulicy Mazurskiej, do którego doszło 23 września br. Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia lub rozpoznają sprawcę na prezentowanych zdjęciach.

 9. Śmiertelne potrącenie

  Policjanci z Tychów wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na ulicy Sikorskiego. W zdarzeniu zginęła 61-letnia kobieta.

 10. Misja nie dla każdego

  Dzielnicowy z Żor asp.szt. Robert Zalewa jest jednym z polskich policjantów, który pomyślnie przeszedł żmudną procedurę kwalifikacyjną i wyjechał na misję pokojową do Kosowa. Mimo, że od jego powrotu upłynęło już kilka miesięcy wspomnienia o bałkańskiej przygodzie pozostają wciąż żywe.