Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-05-24
Rozboje2
Kradzieże48
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
2018-05-23
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2018-05-22
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
2018-05-21
Rozboje0
Kradzieże28
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2018-05-20
Rozboje2
Kradzieże12
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Gigantyczne akcje CBŚP - prawie 40 kiboli zatrzymanych

  Ogromne przedsięwzięcie, w których uczestniczyło ponad tysiąc funkcjonariuszy przygotowali i przeprowadzili dzisiaj policjanci CBŚP. W trakcie działań zatrzymano łącznie 39 osób, z czego 38 podejrzanych jest o udział w zorganizowanych grupach przestępczych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Członkowie grup działali na przestrzeni kilku lat na obszarze niemal całego kraju. Śledztwa nadzorują śląski i małopolski wydział Prokuratury Krajowej.

 2. Wypadek na przejeździe kolejowym – ku przestrodze!

  Policjanci z Częstochowy wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Blachowni na przejeździe kolejowym. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący seatem ominął opuszczoną półzaporę i zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem towarowym. 46-latek zmarł w szpitalu. Na nagraniu z monitoringu widać, jak groźne było to zdarzenie. Śledztwo w tej sprawie jest w toku.

 3. Uratowana dzięki czujności internautki

  Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie. Dzięki wzorowej reakcji nastolatki ze Śląska, jej pedagoga szkolnego oraz współpracy policjantów z Jasienicy, katowickiego wydziału do walki z cyberprzestępczością oraz mundurowych ze Świdnicy, nie doszło do tragedii.

 4. Czy ktoś rozpoznaje pojazd, którym poruszali się sprawcy rozboju?

  Kłobuccy kryminalni prowadzą śledztwo w sprawie rozboju, do którego doszło w dniu 28 kwietnia w Borze Zajacińskim (Gmina Przystajń). Do sklepu w tej miejscowości weszło trzech zamaskowanych sprawców, którzy zastraszyli ekspedientkę i ukradli pieniądze z kasy, po czym odjechali prawdopodobniej bordowym Volkswagenem Passatem B-5 typu kombi. Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia lub rozpoznaje pojazd ze zdjęć, prosimy o kontakt - gwarantujemy anonimowość.

 5. Stop agresji drogowej

  Wszyscy dobrze wiemy, że brawurowa jazda na granicy zdrowego rozsądku, prowadzić może do tragedii na drodze. Prezentujemy przykłady, gdzie kierowcy łamiąc przepisy ruchu drogowego doprowadzili do sytuacji zagrażającej życiu ich samych oraz innych uczestników drogi. Nagrania przesłano na adres poczty stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl.

 6. Szybka interwencja policjantów zapobiegła eskalacji konfliktu pseudokibiców

  Policjanci zapobiegli starciu około 300 pseudokibiców, do którego miało dojść wczoraj w parku miejskim przy ul. Edukacji w Tychach. Tyscy policjanci oraz mundurowi z jednostek ościennych zatrzymali 6 chuliganów. Śledczy ustalają przebieg zdarzenia oraz jego pozostałych uczestników. Zatrzymani staną przed prokuratorem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Dzięki szybkiej akcji policjantów nie doszło do eskalacji konfliktu, a być może nawet tragedii.

 7. Policyjni wodniacy gotowi do sezonu

  Cieplejsze dni sprawiają, że okolice zbiorników wodnych stają się coraz popularniejszym miejscem wypoczynku. Nad tym, by ten wypoczynek był bezpieczny, czuwają policyjni wodniacy. Na wstępie sezonu wzięli oni udział w szkoleniu i ćwiczeniach, które przeprowadzone zostały w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, na zbiorniku goczałkowickim oraz na basenie w Dąbrowie Górniczej.

 8. Kolejny nierzetelny artykuł o działaniach policjantów

  Po sobotnim artykule autorstwa Patryka Drabka, w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Zachodniego" ukazał się jego kolejny materiał dotyczący zdarzenia na gliwickim rynku. Opisując całe zajście, autor tekstu skupił się jedynie na informacjach przekazanych przez mężczyznę, wobec którego przeprowadzono interwencję, nie trudząc się zasięgnięciem opinii strony policyjnej. To już kolejny raz, kiedy brak dziennikarskiej rzetelności prowadzi do przedstawienia społeczeństwu obrazu rzekomo nagannego zachowania policjantów na służbie, podczas gdy fakty przedstawiały się zupełnie inaczej.

 9. Antynarkotykowi przejęli blisko 100 krzewów marihuany i ponad 1 kilogram suszu

  Policjanci z katowickiego wydziału antynarkotykowego zlikwidowali kolejną już w tym tygodniu plantację marihuany. Przejęli blisko 100 krzewów konopi oraz ponad 1,2 kilograma gotowego suszu. Zatrzymany 28-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 10. Policjanci z Niemiec proszą o pomoc

  Policjanci z inspektoratu w Oldenburgu w Niemczech prowadzą sprawę zaginięcia w dniu 24 czerwca 2017 roku w dzielnicy Krusenbusch, pochodzącej z Bielska-Białej Danuty Łysień. Na podstawie zebranych dowodów prowadzący śledztwo przypuszczają, że mamy do czynienia z przestępstwem przeciwko życiu. W międzyczasie natrafiono na nowe ślady, które są teraz sprawdzane.