Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

16.04.2015
Rozboje6
Kradzieże67
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
15.04.2015
Rozboje2
Kradzieże62
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
14.04.2015
Rozboje2
Kradzieże55
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
13.04.2015
Rozboje10
Kradzieże58
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
12.04.2015
Rozboje6
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26

Polecamy

Ważne skróty

Konferencja „Community Policing – kształtowanie bezpieczeństwa i jego poczucia w społecznościach lokalnych”
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Znamy zwycięzców "Konwój-CUP 2015"

  Drugie mistrzostwa Polski wydziałów konwojowych w piłce halowej przeszły do historii. Puchar tym razem pojechał do Kielc. Poziom sportowy oraz atmosfera na boisku, jak i poza nim była wspaniała. Godna tego, aby podobne zawody zorganizować w przyszłym roku.

 2. Znamy już najlepszych policjantów śląskiej drogówki

  Wczoraj podsumowano Wojewódzki Finał XXVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2015”. Wzięło w nim udział 33 najlepszych policjantów drogówki ze wszystkich komend śląskiego garnizonu policji. Zwycięzcą konkursu został asp. Łukasz Rybiński z komendy w Zabrzu, który pierwsze gratulacje przyjął z rąk Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna.

 3. Strażnicy miejscy w rękach "antykorupcyjnych"

  Śląscy antykorupcyjni zatrzymali 8 strażników miejskich z Będzina, podejrzanych o branie łapówek. Mężczyźni usłyszeli 102 zarzuty przyjęcia przeważnie kilkudziesięciozłotowych kwot za „przymknięcie oka” w większości na wykroczenia drogowe. Mundurowym grozi za to do 10 lat więzienia. Odpowiedzialności nie unikną również wręczający łapówki, którzy w więzieniu będą mogli za to spędzić 8 lat.

 4. Bezpieczni na drodze

  Blisko 5 tysięcy fanów samochodów oraz motocykli przyciągnęło trzydniowe święto motoryzacji, czyli Moto Weekend Jaworzno 2015 zorganizowane w miniony weekend przez firmę Cargo oraz Sympro Events. Wszystko rozpoczęło się już w piątek za sprawą akcji „Bezpieczni na drodze”, podczas której wraz z jaworznicką policją przeprowadzono akcje profilaktyczne.

 5. Rozpoczął się Konwój - CUP 2015

  Rozpoczęła się rywalizacja drużyn halowej piłki nożnej policji konwojowej. Do Katowic przyjechali z całego kraju - swoje reprezentacje wystawiły wszystkie komendy wojewódzkie oraz komenda stołecznej. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus.

 6. Policjanci na spektaklu programu PaT w Mikołowie

  Przedstawiciele Policji z całej Polski gościli w Mikołowie, aby wspierać twórczą profilaktykę programu „Profilaktyka a Ty”. Na scenie domu kultury młodzież z orzesko-ornontowickiej grupy PaT, przedstawiła premierowy spektakl „Sekret”. Celem było zachęcenie obecnych na spotkaniu rówieśników oraz włodarzy miasta do poparcia i zaangażowania w inicjatywę PaT także w Mikołowie. Gospodarzem spotkania byli mundurowi z mikołowskiej jednostki, a poprowadził je autor programu - insp. Grzegorz Jach

 7. Pobili ojca na oczach dzieci

  Kryminalni z Tarnowskich Gór zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 44-latka. Do zdarzenia doszło na oczach dzieci pokrzywdzonego. Prokurator zastosował już wobec sprawców dozór policji. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Grozi im kara nawet 8 lat więzienia.

 8. Policjanci zatrzymali 21 osób, które nielegalnie zajęły kamienicę przy ulicy Mariackiej

  Pod zarzutem naruszenia miru domowego policjanci zatrzymali 21 osób, które wczoraj wieczorem nielegalnie zajęły kamienicę przy ulicy Mariackiej. Zanim funkcjonariusze weszli do budynku zostali obrzuceni petardami i butelkami. Podczas interwencji nikt nie odniósł obrażeń. Za wdarcie się do cudzego domu, każdemu z zatrzymanych grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku.

 9. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 10. Prawie 2 tysiące działek narkotyków nie trafi na rynek

  Policjanci z rudzkiej „piątki” zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. 22-latek został zatrzymany na gorącym uczynku podczas transakcji. W ręce stróżów prawa wpadła również jego żona i klient, który zakupił od niego marihuanę. Kryminalni przejęli prawie 2 tysiące działek dilerskich różnych narkotyków.