Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

18.09.2014
Rozboje1
Kradzieże65
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
17.09.2014
Rozboje2
Kradzieże82
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
16.09.2014
Rozboje1
Kradzieże72
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach18
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący54
15.09.2014
Rozboje1
Kradzieże75
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
14.09.2014
Rozboje2
Kradzieże32
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący55

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów zagranicznych
Konferencja - praca ludzka jako przedmiot handlu
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?

Najczęściej czytane

 1. Bez prawa jazdy spowodował tragiczny wypadek

  24-letni kierowca fiata, który podczas wyprzedania uderzył w jadącego z naprzeciwka forda fokusa, nie miał prawa jazdy. W wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na trasie S1 w rejonie Mierzęcic zginął 21-letni kierowca fokusa. Będzińscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia. .

 2. Dzielnicowy Roku 2014

  Rozpoczął się wojewódzki finał VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". W szranki stanęło 64 zawodników, reprezentujących wszystkie jednostki naszego garnizonu. Najlepsi pojadą na finał ogólnopolski, który odbędzie się w dniach 13-15 października w Szkole Policji Katowicach.

 3. Policjanci zatrzymali groźnego przestępcę

  Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 38-latka, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez katowicki sąd. Na swoim koncie ma rozboje oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymany trafił do aresztu śledczego.

 4. Spokojnie podczas rozgrywek Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej w Katowicach

  Katowiccy policjanci zabezpieczali wczoraj mecz Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, pomiędzy reprezentacjami Polski i Iranu, który był transmitowany na telebimie w strefie kibica katowickiego Spodka oraz mecz rozgrywany w hali pomiędzy Rosją i Niemcami. Policjanci dbali o bezpieczeństwo kibiców, którzy w liczbie prawie 6 tysięcy zgromadzili się w rejonie obiektu sportowego. W związku z imprezą nie odnotowano żadnych incydentów.

 5. Odtworzyli twarz kobiety ze znalezionej czaszki

  Biegli odtworzyli wygląd twarzy nieznanej kobiety, której czaszkę odnaleziono marcu 2012 roku w kanale ciepłowniczym. Należała ona najprawdopodobniej do kobiety w wieku około 40 lat. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu jej tożsamości.

 6. Nawet nie wiedzieli, że dziecko wypadło z balkonu

  Policjanci z komisariatu w Tworogu zatrzymali 48-letnią kobietę oraz jej 38-letniego przyjaciela, którzy pijani, narazili na niebezpieczeństwo będące pod ich opieką półtoraroczne dziecko. Chłopczyk wypadł z balkonu mieszkania na pierwszym piętrze. Śmigłowcem przetransportowano go do katowickiego szpitala. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

 7. Trwają poszukiwania Kazimiery Kamińskiej

  Policjanci w Sosnowcu w dalszym ciągu poszukują zaginionej Kazimiery Kamińskiej. Zakończone wzmożone działania, które trwały od piątkowej nocy do niedzielnego popołudnia, nie zamykają sprawy poszukiwawczej. Pomogły one jedynie wykluczyć możliwość przebywania zaginionej na wskazanym terenie. W RAZIE SPOTKANIA KOBIETY PROSIMY O PILNY KONTAKT POD NUMER TELEFONU 997 I POMOC DLA ZAGINIONEJ.

 8. Policjantka z Sosnowca najlepsza w kraju w Ju-Jitsu Fighting

  W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Ju-Jitsu Fighting, Ne-Waza, Duo System, które były jednocześnie eliminacjami do tegorocznych Mistrzostw Świata. Na zaplanowanych na listopad w Paryżu zmaganiach najlepszych światowych zawodników będziemy mieli swoją reprezentantkę. Policjantka z komisariatu I w Sosnowcu po raz ósmy z rzędu zdobyła mistrzowskie złoto w swojej kategorii wagowej.

 9. Drogówka na zawodach strongmenów

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego uczestniczyli w sportowych zmaganiach strongmenów, które odbyły w Parku Hallera. Jedną z niestandardowych dyscyplin było przepychanie przez siłaczy radiowozu drogówki. Prędkość, z jaką się poruszał, mierzył policyjny radar.

 10. Tragiczny wypadek w Kłobucku

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Kłobucku. Leżący na jezdni 32-latek został potrącony przez kierującą seatem cordobą. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.