Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

29.10.2014
Rozboje6
Kradzieże60
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
28.10.2014
Rozboje3
Kradzieże69
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
27.10.2014
Rozboje3
Kradzieże45
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
26.10.2014
Rozboje2
Kradzieże32
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
25.10.2014
Rozboje5
Kradzieże40
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27

Polecamy

PAT - szkolenie - Żory

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Konferencja - praca ludzka jako przedmiot handlu
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Kryminalni zlikwidowali plantację marihuany

  Tarnogórscy kryminalni z zespołu zwalczania przestępczości narkotykowej rozbili grupę zajmującą się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Jednocześnie stróże prawa zlikwidowali plantację, zabezpieczając ponad 150 krzewów konopi indyjskich oraz przeszło 700 porcji suszu, przygotowanego do dalszego rozprowadzania.

 2. Generał wręczył certyfikaty

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wręczenie certyfikatów uczestnictwa w warsztatach poświęconych Systemowi Wczesnej Interwencji. 24 naczelników wydziałów KWP i komendantów komisariatów odebrało stosowne dokumenty z rąk nadinspektora Krzysztofa Jarosza. Jest to już czwarty rok szkoleń, finansowanych przez Komendę Główną Policji.

 3. Zakończył się cykl spotkań z komendantami komisariatów

  Szef śląskiego garnizonu nadinspektor Krzysztof Jarosz zakończył cykl spotkań z komendantami komisariatów policji województwa śląskiego. Łącznie wzięło w nich udział 96 komendantów. Spotkania odbywały się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Brali w nich udział także komendanci miejscy i powiatowi oraz zastępcy śląskiego komendanta wojewódzkiego, nadzorujący pion kryminalny, prewencję oraz logistykę.

 4. AKCJA SPOŁECZNA "BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY"

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

 5. Wizyta Wiceministra Spraw Wewnętrznych w KWP w Katowicach

  Dzisiaj w województwie śląskim gościł Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński. Jednym z miejsc, które odwiedził była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, gdzie spotkał się z kierownictwem śląskiej policji. Zapoznał się ze stanem bezpieczeństwa, strukturą garnizonu oraz realizowanymi i planowanymi inwestycjami.

 6. Konsultacje z Pełnomocnikiem do spraw Ochrony Praw Człowieka

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz, dbając o przestrzeganie zasad związanych z przeciwdziałaniem mobbingowi i dyskryminacją w miejscu pełnienia służby lub pracy, umożliwił kontakt ze swoim Pełnomocnikiem do spraw Ochrony Praw Człowieka. Zarówno policjanci jak i pracownicy cywilni garnizonu śląskiej Policji mogą konsultować się w podobnych sprawach z mł. insp. Krzysztofem Kazkiem.

 7. Akcja ZNICZ 2014

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji ZNICZ 2014, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach.

 8. Policjanci na miejscu katastrofy w centrum Katowic

  Trwa akcja ratownicza w miejscu zawalenia się kamienicy w centrum Katowic. W działaniach tych aktywnie uczestniczą śląscy policjanci. Dbają oni m.in. o bezpieczeństwo mieszkańców, zabezpieczając teren zdarzenia i kierują ruchem drogowym, który jest w tym rejonie bardzo utrudniony.

 9. Tragiczny wypadek w Szczekocinach

  Zawierciańscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło w piątek na drodze krajowej nr 78 w Szczekocinach. 61-letni mężczyzna zginął pod kołami ciężarówki.

 10. Policjanci zlikwidowali dziuplę złodziei samochodów

  Dwóch mężczyzn zajmujących się kradzieżami samochodów zostało zatrzymanych przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Podczas akcji policjanci odzyskali cztery skradzione w Katowicach i Piekarach Śląskich samochody marki BMW. Ich wartość szacowana jest na ponad 200 tysięcy złotych.