Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

05.03.2015
Rozboje3
Kradzieże60
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący153
04.03.2015
Rozboje4
Kradzieże58
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
03.03.2015
Rozboje0
Kradzieże58
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący35
02.03.2015
Rozboje2
Kradzieże57
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
01.03.2015
Rozboje1
Kradzieże33
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Uroczyste otwarcie komendy w Kłobucku

  Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku po remoncie. Otwarcia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności Starosty Kłobucka, Burmistrza Kłobucka, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

 2. Konferencja "Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy"

  W piątek 27 lutego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Ślaskiego odbyła się konferencja „Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była śląska policja. Wpisało się ono w kończący się dziś Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

 3. Poszukujemy sprawcy napadu na kobietę

  Siemianowiccy policjanci poszukują sprawcy napadu na kobietę, do którego doszło 4 grudnia ubiegłego roku na ul. Jagiełły. Młody mężczyzna najpierw kopał kobietę po ciele, a następnie wyrwał jej torebkę z zawartością ponad 4 tys. złotych i dowodu osobistego. W wyniku napadu kobieta odniosła obrażenia ciała. Zobacz zdjęcia.

 4. Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc

  W piątek, 27 lutego, w sali ćwiczeń siłowych katowickiego oddziału prewencji odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody rozegrano pod patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Najepszym wśród siłaczy okazał się Mariusz Knap z KMP w Bielsku-Białej.

 5. Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym działa!

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej od ubiegłego roku działa Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym. Częścią tego zespołu, powołanego decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, jest specjalna grupa realizacyjna. Efekty jej działań są już widoczne.

 6. Uroczyste wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wprowadzenie na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski w obecności władz województwa, zaproszonych gości, związków zawodowych oraz kierownictwa jednostek Policji naszego regionu i KWP w Katowicach. Jednocześnie z garnizonem śląskim pożegnał się dotychczasowy komendant - nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 7. Wypadek w Zacharzowicach. Zginęła kobieta

  Gliwiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj ok. godz. 13.00 w Zacharzowicach na ul. Wiejskiej, w ciągu drogi wojewódzkiej 901. Kierujący audi 80 zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Na skutek doznanych obrażeń zginęła pasażerka.

 8. Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika rozpoczęty!

  Dzisiaj rozpoczął się VIII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej. W turnieju bierze udział 8 drużyn, reprezentujących różne instytucje. Jutro poznamy zwycięzców. Imprezie patronuje Śląski Komendant Wojewódzki Policji.

 9. Zapraszamy na uroczyste otwarcie komendy w Siemianowicach Śląskich

  Dzisiaj o 13.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich po termomodernizacji budynku. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami.

 10. Uroczyste otwarcie komendy w Siemianowicach Śląskich

  Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich po termomodernizacji. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk i Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia, w obecności Pani Sekretarz Miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją.