Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

26.02.2017
Rozboje5
Kradzieże25
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
25.02.2017
Rozboje0
Kradzieże20
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
24.02.2017
Rozboje1
Kradzieże61
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
23.02.2017
Rozboje1
Kradzieże31
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
22.02.2017
Rozboje3
Kradzieże42
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
Policja konna - warsztaty ekologiczne

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Apel do hodowców drobiu - HPAI
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Komendant Główny Policji broni policjantów. Mężczyzna odpowie za obrażanie funkcjonariuszy

  Zarzut pomówienia policjantów i Policji usłyszał właściciel firmy, która wypuściła na rynek linię odzieży z nadrukami godzącymi w dobre imię munduru i policyjnej służby. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz policyjne związki zawodowe. 27-latek przyznał się do popełnienia czynu. Teraz będzie musiał zapłacić karę grzywny oraz kwotę 5 tysięcy złotych nawiązki na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

 2. Pączek zamiast mandatu

  Tłusty czwartek kojarzy się z pączkami i dlatego część pieszych i kierowców popełniający wykroczenia, zamiast mandatów otrzymywali smakowitego pączka. Akcję w Rudzie Śląskiej przeprowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego w ramach działań „Kontrola Drogowa – Pieszy”. Według policyjnych statystyk to właśnie w czwartki w Rudzie Śląskiej dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych.

 3. Policjanci i akademicy na rzecz pomocy ofiarom przestępstw

  Wczoraj w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się briefing prasowy, poświęcony współpracy Uniwersytetu Śląskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na rzecz przeciwdziałania zagrożeniom oraz dotyczącej działań na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem. Briefing zorganizowany został w ministerialnym Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

 4. Dbaj o swoje bezpieczeństwo!

  Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

 5. Nie tylko piekli pączki

  Jak wiadomo, jednym z podstawowych produktów do pieczenia jest mąka. Jednak w jednej z katowickich piekarni nie był to jedyny biały proszek. Jak się okazało, pracujący tam piekarze posiadali przy sobie narkotyki. Badanie testerem wykazało, że znaleziony przez policjantów proszek, to nie mąka ani cukier puder, tylko amfetamina...

 6. Szkolenie dla prowadzących postępowania przygotowawcze

  Wczoraj w katowickiej komendzie wojewódzkiej policjanci i prokuratorzy dyskutowali o problematyce zabezpieczeń majątkowych. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele kierownictwa komend miejskich i powiatowych garnizonu śląskiego, poszczególnych wydziałów katowickiej komendy wojewódzkiej oraz prokuratorzy z województwa śląskiego. Szkolenie otworzył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak.

 7. Uwaga! Nowa metoda działania oszustów

  Seniorzy już nie dają się tak łatwo nabrać „na wnuczka” czy „siostrzeńca”, który nagle znalazł się w potrzebie i musi pilnie pożyczyć pieniądze. Oszuści ciągle jednak modyfikują metody swojego działania. Tarnogórscy policjanci otrzymali ostatnio od pewnej mieszkanki miasta informację, że w skrzynkach pocztowych znajdują się podejrzane kartki z prośbą o telefon…

 8. Zapraszamy Panie na bezpłatny kurs samoobrony

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zapraszają na kolejną edycję kursu samoobrony dla kobiet. Zajęcia odbędą się w sobotę, 11 marca br. w godzinach 9.00-14.00, w Centrum Sportowym Kamienna w Katowicach. Podczas zajęć zapewniamy opiekę nad dziećmi naszych kursantek. Serdecznie zapraszamy wszystkie panie!

 9. Komendant podziękował za obywatelskie ujęcie

  Dwóch mieszkańców Mysłowic uniemożliwiło dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Dzięki determinacji młodych mężczyzn, którzy jechali za volkswagenem passatem, a następnie zabrali nieodpowiedzialnemu kierującemu kluczyki, być może nie doszło do tragedii. Komendant mysłowickiej jednostki podziękował obywatelom za wzorową postawę.

 10. Policjanci pomagają spełnić marzenia

  Policjanci z Bielska-Białej pomogli spełnić marzenia Dawida i Patryka. Dwaj 21-latkowie marzą o założeniu policyjnego munduru. Ich marzenia są odległe ze względu na niepełnosprawność, ale wczoraj choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi stróże prawa. Z bliska przyjrzeli się pracy policjantów, a przede wszystkim sami ubrali się w policyjne mundury. To był dla nich niezapomniany dzień.