Policja Śląska

Święto Policji 2014

Aktualności

Ankieta

Statystyki

19.07.2014
Rozboje4
Kradzieże48
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący42
18.07.2014
Rozboje2
Kradzieże68
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach20
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
21.07.2014
Rozboje6
Kradzieże86
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
20.07.2014
Rozboje5
Kradzieże42
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący41
17.07.2014
Rozboje4
Kradzieże75
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27

Polecamy

BezNuda na wakacjach

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów zagranicznych

Najczęściej czytane

 1. Podejrzani o korupcję w rękach śląskich policjantów

  Śląscy policjanci „antykorupcyjni” zatrzymali podejrzanego o korupcję Prezydenta Zawiercia. W ręce śledczych wpadł również mężczyzna, który miał powoływać się na wpływy w zawierciańskim urzędzie miejskim. Pierwszemu z zatrzymanych grozi do 10, natomiast drugiemu do 8 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

 2. 15-lecie utworzenia Szkoły Policji w Katowicach

  Wczoraj z okazji zbliżającego się Święta Policji odbyła się msza święta w intencji policjantów. Następnie na placu Sejmu Śląskiego odbyły się uroczyste obchody 15 rocznicy utworzenia katowickiej szkoły policji. W uroczystościach wziął udział m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta wraz ze swoimi zastępcami oraz Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia.

 3. Policyjni emeryci mają swój sztandar

  W Szkole Policji w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru Zarządowi Wojewódzkiemu w Katowicach Związku Emerytów i Rencistów Policyjnych. Sztandar został ufundowany przez członków i sympatyków związku. Przekazanie zbiegło się z obchodzonym 16 lipca dniem emeryta policyjnego.

 4. Święto Policji w chorzowskim garnizonie

  Chorzowscy policjanci obchodzili wczoraj swoje święto. Z tej okazji odbył się w Starochorzowskim Centrum Kultury uroczysty apel, na którym wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystościach uczestniczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 5. Święto Policji w Częstochowie

  W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W obecności zaproszonych gości, policjanci częstochowskiego garnizonu policji oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie odebrali nominacje na wyższe stopnie policyjne. Akty mianowania wręczył mundurowym Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz oraz Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Artur Bednarek.

 6. Święto Policji w Bielsku-Białej

  W Bielskim Centrum Kultury policjanci garnizonu bielskiego, wspólnie z mundurowymi Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, uczcili obchody 95. rocznicy powstania Policji. W uroczystej akademii uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji oraz parlamentarzyści.

 7. Obchody święta Policji w Zabrzu

  W Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz oraz Komendant Miejski Policji w Zabrzu mł.insp. Dariusz Wesołowski wręczyli policjantom mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awanse na wyższe stopnie policyjne w sumie otrzymało 168 funkcjonariuszy.

 8. Obchody Święta Policji w Tychach

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach obchodzili wczoraj swoje święto. Z tej okazji w tyskiej Szkole Muzycznej odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystościach uczestniczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 9. Przyczyną śmierci 21-latka z Zawiercia było zadławienie

  Znamy już wyniki prokuratorskiej sekcji zwłok 21-letniego mieszkańca Zawiercia. Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było zadławienie się wymiocinami. Rozpowszechniana wśród mieszkańców Zawiercia plotka, jakoby do śmierci mężczyzny mieli przyczynić się funkcjonariusze, okazała się bezpodstawna.

 10. Poszukujemy Teodora Majowskiego

  Trwają poszukiwania 56-letniego Teodora Majowskiego z Piekar Śląskich. Mężczyzna przebywał w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach-Ligocie. Był po operacji i może cierpieć na zaniki pamięci, wymaga stałej opieki medycznej.