Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

15.04.2014
Rozboje6
Kradzieże65
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
14.04.2014
Rozboje2
Kradzieże73
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
13.04.2014
Rozboje3
Kradzieże34
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący34
12.04.2014
Rozboje7
Kradzieże33
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący32
11.04.2014
Rozboje8
Kradzieże63
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26

Polecamy

Ważne skróty

Stop agresji drogowej
Rok pieszego 2014
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla bezdomnych
Report Racism
Nie reagujesz - akceptujesz

Najczęściej czytane

 1. Ślubowanie nowych policjantów

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 130 stróżów prawa. Ślubowanie przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 2. Zabezpieczyli 200 tys. podróbek za 6 mln. złotych

  Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ, Izby Celnej, Straży Granicznej oraz pracownikami PIH i UKS, w ciągu trwających kilka dni działań zabezpieczyli 200 tys. sztuk wprowadzanych do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Straty producentów wstępnie oszacowano na prawie 6 mln. zł. 11 przedsiębiorcom, którzy uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu, grozi do 5 lat więzienia.

 3. 74. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

  Przed Grobem Policjanta Polskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się uroczystości upamiętniające 74. Rocznicę Mordu NKWD Na Polskich Policjantach w 1940 r. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r., Komendy Głównej Policji, samorządowcy, młodzież oraz delegacje innych garnizonów i służb współpracujących.

 4. Komendant oddał hołd poległym

  Dzisiaj Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Wieńce złożone przez szefa śląskiej policji i zaproszonych gości upamiętniają te tragiczne wydarzenia.

 5. Wyjaśniamy, dlaczego uciekał

  Po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu, policjanci ze Śląska i Małopolski zatrzymali kierowcę volkswagena, który potrącił policjanta. Mężczyzna po drodze sforsował bariery w trzech punktach poboru opłat na autostradzie A4 oraz uszkodził radiowóz i inny samochód. Ustalamy, co było motywem tak desperackiej ucieczki przed policjantami 42-letniego obywatela Niemiec.

 6. Nowe wyposażenie dla żorskich policjantów

  Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się uroczyste przekazanie wyposażenia dla Grupy Szybkiego Reagowania, które zostało zakupione ze środków pochodzących z budżetu miasta. W spotkaniu z policjantami do zadań specjalnych uczestniczył wiceprezydent Żor, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji.

 7. Podziękowania za uratowanie życia

  W sosnowieckiej komendzie policji odbyło się niecodzienne spotkanie. Kobieta, którą policjanci uratowali z sobotniego pożaru mieszkania przy ulicy Jagiellońskiej, poprosiła o możliwość osobistego podziękowania za ocalenie życia. Spotkanie miało bardzo szczególny i osobisty charakter, chociażby na słowa, jakie padły z ust młodej kobiety: "Bardzo dziękuję, bo gdyby nie Wy, mogłoby mnie już tu nie być... i dla mojej rodziny też by mnie nie było".

 8. Patrole obywatelskie na osiedlu Witosa

  Na ulice osiedla Witosa wyruszyły kolejne obywatelskie patrole. Uczestniczący w nich mieszkańcy oraz uczniowie XV Liceum Ogólnoształcącego informowali policjantów z katowickiej "siódemki" o każdym przypadku łamania prawa. Pomysł narodził się podczas spotkań z mieszkańcami. Patrole Obywatelskie są "okiem" i łącznikiem pomiędzy społeczeństwem i policjantami we wspólnej sprawie, jaką jest bezpieczeństwo

 9. Podziękowania za pomoc obywatelom Rumunii

  Dzisiaj Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz spotkał się z przedstawicielami instytucji charytatywnych z naszego regionu. Celem spotkania było złożenie podziękowań i wyrazów uznania za bezinteresowną pomoc obywatelom Rumunii. Cudzoziemcy bez środków do życia i funduszy na powrót do kraju zgłosili się w ubiegłym miesiącu do katowickiego komisariatu.

 10. Wspólne ćwiczenia policji konnej

  W siedzibie zespołu konnego policjanci z Chorzowa, Częstochowy oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego w trakcie zabezpieczania imprez masowych. Ćwiczenia były także okazją do przeprowadzenia atestacji. Wierzchowce musiały wykazać się odwagą i posłuszeństwem przy pokonywaniu przeszkód i wykonywaniu zadań kontrolnych.

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.