Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

30.08.2015
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący44
29.08.2015
Rozboje8
Kradzieże37
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący47
28.08.2015
Rozboje1
Kradzieże53
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
27.08.2015
Rozboje6
Kradzieże51
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
26.08.2015
Rozboje1
Kradzieże56
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zatrzymali nieuczciwego konwojenta

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 26-letniego konwojenta, który przywłaszczył ponad 180 tys. euro oraz 6 tys. funtów. Mężczyzna na początku sierpnia zniknął wraz z gotówką. Mieszkaniec Czeladzi za kilka tysięcy euro poleciał na wakacje do Hiszpanii, a resztę zakopał w ogródku.

 2. Zatrzymana stalowa "karuzela"

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wraz z inspektorami katowickiego urzędu kontroli skarbowej,rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się wyłudzeniami podatku VAT i kredytów, fałszowaniem dokumentów oraz "praniem brudnych pieniędzy". Skarb Państwa stracił na tej nielegalnej działalności aż 2,5 mln złotych. Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia, liczący 439 stron przeciwko 13. podejrzanym. Sprawcom grozi kara do 8 lat więzienia.

 3. Kolejne uderzenie w biznes dopalaczy

  Policjanci z wydziału antynarkotykowego, wspólnie z celnikami, rozpracowali proceder handlu dopalaczami. Zatrzymany został 35-letni mieszkaniec Myszkowa. Podczas akcji funkcjonariusze przejęli ponad kilogram niedozwolonych substancji. 35-latek został już tymczasowo aresztowany

 4. Trwa akcja „Bezpieczny Weekend”

  Przed nami ostatni weekend wakacji, czyli wzmożone natężenie ruchu drogowego związane z powrotami z wakacji. Od piątku policjanci śląskiej drogówki prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o szczególną czujność i rozwagę na drodze.

 5. Podczas policyjnego pościgu staranował radiowóz

  Wyjątkową determinacją wykazali się świadkowie oraz policjanci, którzy wczoraj podjęli pościg za rabusiem. Mężczyzna włamał się do domu jednorodzinnego w Rudziczce. Gdy został przyłapany na gorącym uczynku przez właściciela, podjął szaleńczą ucieczkę samochodem. Włamywacz nie reagował na wysyłane przez mundurowych sygnały do zatrzymania, zajeżdżał innym kierowcom drogę, a gdy próbował ominąć policyjną blokadę z impetem uderzył w bok radiowozu.

 6. Policyjny koń przeszedł na emeryturę

  Gniady Jahranek- policyjny koń po 14 latach służby, pożegnał się z policyjną pracą. Wraz ze swoim opiekunem wielokrotnie zdobywali miejsca na podium, podczas międzynarodowych zawodów policji konnej, między innymi w Częstochowie i Ostravie. Teraz, zasłużoną emeryturę spędzi pod opieką swojego przewodnika i przyjaciela, policjanta - asp. Karola Molędy.

 7. Nagrody i wyróżnienia dla żywieckich policjantów i pracowników cywilnych

  Wczoraj w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Żywcu odbyła się uroczysta zbiórka. W czasie spotkania władze miasta oraz samorządowcy wyróżniły i nagrodziły policjantów, którzy w sposób wzorowy wywiązują się ze swoich obowiązków. Uroczystość była również okazją do wyróżnienia pracowników cywilnych komendy szczególnie zaangażowanych w swoją pracę. Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik.

 8. Tragiczny wypadek w Częstochowie

  Jedna osoba nie żyje, a cztery ranne trafiły do szpitala. To finał tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego doszło wczoraj wieczorem w Częstochowie. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

 9. Wypadek motocyklisty

  35- letni motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. To efekt zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu DK-1 z drogą W-789 w Koziegłowach . Teraz śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

 10. Policjanci z Żywca honorowo oddawali krew

  Dzisiaj ambulans Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bielska-Białej zaparkował przed wejściem do Urzędu Gminy w Łękawicy. Wśród honorowych dawców nie zabrakło policjantów z Żywca. Krew oddawali również pracownicy cywilni żywieckiej komendy. Braki krwi powodują, że stróże prawa zawsze chętnie honorowo oddają życiodajny płyn dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego.