Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

27.11.2014
Rozboje1
Kradzieże50
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
26.11.2014
Rozboje0
Kradzieże68
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
25.11.2014
Rozboje1
Kradzieże56
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
24.11.2014
Rozboje7
Kradzieże63
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
23.11.2014
Rozboje4
Kradzieże39
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący49

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Powiadom Policję jeśli rozpoznajesz osobę ze zdjęć...

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach poszukują mężczyzny, którzy w dniu 22 września bieżącego roku mógł mieć związek z usiłowaniem oszustwa na terenie miasta Tychy. Jego wizerunek został "uchwycony" przez kamery monitoringu. Osoby mające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z tyską komendą, lub inna jednostka policji.

 2. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu

  Wczoraj w Parku Wodnym „Jura” w Łazach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Do zawodów zgłosiło się 101 uczestników z 20 jednostek naszego garnizonu. Honorowy patronat nad zawodami objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 3. Wicemistrz Śląskiej Godki

  Trębacz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach został Wicemistrzem Śląskiej Godki. Sierżant Marek Jon swój monolog rozpoczął od fascynacji górniczymi orkiestrami, a zakończył opowieścią o orkiestrze policyjnej, w której gra na co dzień. W trakcie jego wygłaszania wystąpił w dwóch mundurach - górniczym i policyjnym.

 4. Bądź widocznym rowerzystą

  Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dodać do nich jeszcze należy ograniczenie widoczności samej drogi, po której się poruszamy, jak również osób kierujących np. rowerami. A przecież tak mało należy zrobić, by zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo.

 5. Transport śląskiej Policji w 2014 r.

  W tym roku śląscy policjanci wzbogacą się o przeszło 130 nowych radiowozów i dużą łódź motorową. Wśród nowych aut są zarówno egzemplarze w policyjnych, niebiesko-srebrnych barwach, jak i samochody nieoznakowane, przeznaczone do różnych rodzajów służby. Policyjni logistycy realizowali zarówno zakupy, które w połowie dofinansowały śląskie samorządy, jak i finansowane z budżetu Policji.

 6. Generał odznaczony medalem od wojska

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Odznaczenie odebrał od przedstawiciela Sztabu Generalnego Wojska Polskiego podczas wczorajszych obchodów jubileuszu 50-lecia Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach i Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

 7. Policjant z OPP w Katowicach wyróżniony Gwiazdą Afganistanu

  Podczas uroczystych obchodów Jubileuszu 50 lecia Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, które odbyły się w dniu 21 listopada 2014 roku w Filharmonii Śląskiej w Katowicach policjant Kompanii Prewencji III OPP w Katowicach sierż. Bartosz SIWIEC uhonorowany został Gwiazdą Afganistanu.

 8. Generał pogratulował Wicemistrzowi Śląskiej Godki

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz złożył gratulacje sierżantowi Markowi Jonowi z okazji zajęcia II miejsca w 24. Konkursie Na Ślązaka Roku. Uroczystość odbyła się w sali komendanckiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w obecności kapelmistrza policyjnej orkiestry asp. Waldemara Skotarskiego oraz naczelnika wydziału prezydialnego mł.insp. Dariusza Taborowskiego.

 9. Prezydent nagrodził policjantów

  Prezydent Katowic Piotr Uszok nagrodził policjantów, którzy wyróżnili się swoim zaangażowaniem w codziennej służbie. Wzorowe wykonywanie przez nich obowiązków i zdecydowane działania zaowocowały m.in. ujęciem sprawców wielu przestępstw. Pan Prezydent, w obecności szefa katowickiej policji insp. Pawła Szeląga, jego zastępcy nadkom. Roberta Łuszcza i kadry kierowniczej wręczył wyróżnionym stróżom prawa nagrody pieniężne i złożył gratulacje.

 10. Wizytacja w komendzie

  Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia, wizytował wczoraj jaworznicką jednostkę policji. Komendant osobiście zapoznał się z postępami i przebiegiem prac związanych z remontem komendy. Inwestycja ta jest kolejną tego typu w województwie śląskim.