Policja Śląska

Aktualności

Moje bezpieczne dziecko - TOP

Statystyki

04.05.2016
Rozboje1
Kradzieże53
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący48
03.05.2016
Rozboje4
Kradzieże15
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
02.05.2016
Rozboje4
Kradzieże35
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
01.05.2016
Rozboje0
Kradzieże19
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
30.04.2016
Rozboje3
Kradzieże40
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30

Polecamy

Poradnik interesanta

Ważne skróty

Mapa wypadków drogowych
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl

Najczęściej czytane

 1. Znamy zwycięzców śląskich eliminacji z pierwszej pomocy

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do IV Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsza okazała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Drugie miejsce zajęli mundurowi z KMP w Zabrzu, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z SPPP w Częstochowie. Nagrody najlepszym wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

 2. Minister Mariusz Błaszczak przed majowym weekendem: Bądźmy odpowiedzialni na drogach

  Minister Mariusz Błaszczak spotkał się z funkcjonariuszami z Komisariatu Autostradowego w Gliwicach. Jest to największa i najnowsza tego typu jednostka w Polsce.

 3. Śląscy policjanci w składzie reprezentacji polskiej Policji w piłce nożnej

  23 kwietnia br. zakończyło się zgrupowanie reprezentacji polskiej Policji w piłce nożnej. Obóz szkoleniowy odbywał się na obiektach w Krynicy–Zdrój i Nowym Sączu. Uczestnikami obozu, były reprezentacje kobiet i mężczyzn. Wśród zawodników znaleźli się policyjni sportowcy ze Śląska.

 4. Uroczystości 3-go Maja w Katowicach

  Dzisiaj w Katowicach odbyły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. W uroczystościach uczestniczył p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp.Roman Rabsztyn. Mundurowi brali udział w obchodach, ale też czuwali nad ich bezpiecznym przebiegiem.

 5. 42-letnia kobieta potrącona przez tramwaj

  Sosnowieccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło dzisiaj około 7.40 na ul. Wojska Polskiego. 42-letnia sosnowiczanka została potrącona przez tramwaj. Przytomną i komunikatywną kobietę przewieziono do szpitala, celem wykonania szczegółowych badań.

 6. Śmiertelne potrącenie na dąbrowskim odcinku DK86

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładny przebieg tragicznego zdarzenia drogowego. W wyniku potrącenia przez ciężarówkę zginął 28-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło wcześnie rano na dąbrowskim odcinku Drogi Krajowej numer 86.

 7. Bezpieczny majowy weekend

  Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku czuwają policjanci ruchu drogowego. Aby majówka upłynęła bezpiecznie i była okresem udanego wypoczynku, warto pamiętać o kilku zasadach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Osoby, które wyjeżdżają na dłużej powinny zadbać o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów.

 8. Szkolenie dla policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej policji odbyło się szkolenie związane z przestępczością podatkową i nielegalnym obrotem gospodarczym w krajach Unii Europejskiej. Wzięli w niej udział policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z województwa śląskiego. Wykłady tematyczne dla stróżów prawa przeprowadzili specjalnie zaproszeni goście.

 9. Wspólne działania służb na autostradach

  Śląscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb prowadzili działania pn. „ Bezpieczny majowy weekend”. Głównym celem działań było ujawnianie i zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń na gorącym uczynku. Wspólne działania służb były kolejnym etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

 10. Zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej

  Wczoraj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej. Zwyciężyła reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. W zawodach uczestniczyło 18 drużyn reprezentujących jednostki naszego garnizonu oraz Szkołę Policji w Katowicach. Imprezę zorganizował wydział doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej, a patronat nad nią objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.