Policja Śląska


Aktualności

Statystyki

29.08.2016
Rozboje6
Kradzieże76
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
29.08.2016
Rozboje5
Kradzieże28
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący41
28.08.2016
Rozboje3
Kradzieże33
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
26.08.2016
Rozboje3
Kradzieże44
Wypadki drogowe18
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
25.08.2016
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe18
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach19
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Zawody sportowe

Polecamy

Koperta życia - 330

Ważne skróty

Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Dwaj poszukiwani sami zgłosili się na policję

  Nadal ustalamy okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w niedzielę rano w centrum Katowic. W wyniku obrażeń doznanych podczas bójki zmarł 19-latek. Po publikacji wizerunków poszukiwanych mężczyzn, dwaj sami zgłosili się na policję. W dalszym ciągu poszukujemy trzeciego z nich, który może mieć bezpośredni związek ze śmiercią młodego mężczyzny. Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego o kontakt pod numerem telefonu 32 200 25 55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997.

 2. Działania "Bezpieczny weekend" - ostatni weekend wakacji

  Od wczoraj na terenie naszego województwa trwa policyjna akcja "Bezpieczny Weekend". Stróże prawa czuwają nad bezpiecznymi powrotami do domu w ostatni weekend wakacji. Działania zakończą się w niedzielę o 22.00. Przez ten czas mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, czy kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących.

 3. Nietrzeźwy kierujący potrącił policjanta

  Mężczyzna, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i potrącił policjanta, został zatrzymany przez mundurowych zabrzańskiej drogówki. Zatrzymany odpowie nie tylko za popełnione przestępstwa, ale również za brak OC i badań technicznych pojazdu. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

 4. Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu po wielu miesiącach wytężonej pracy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się dokonywaniem sfingowanych kradzieży samochodów i wyłudzaniem odszkodowań. Zatrzymanych zostało łącznie 7 osób. Wobec dwóch z nich zastosowano tymczasowe aresztowanie. Śledczy odzyskali podczas akcji 11 skradzionych samochodów- głównie luksusowych limuzyn.

 5. 14 pseudokibiców w rękach Policji

  W niedzielę na stadionie Ruchu Chorzów rozegrany został mecz piłkarski pomiędzy miejscowym klubem a Legią Warszawa. Policjanci kilkukrotnie musieli interweniować w stosunku do agresywnych pseudokibiców. 14 najagresywniejszych chuliganów zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu.

 6. 20-latek z 2 promilami zatrzymany po pościgu

  Dzisiaj w nocy policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali w pościgu 20-letniego kierowcę volkswagena, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za przestępstwo to grożą mu 2 lata więzienia. Stracił już prawo jazdy. Odpowie też za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

 7. Porozumienie o współpracy podpisane

  Dzisiaj w KWP w Katowicach zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Dyrektorem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach lek. Arturem Borowiczem i Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach insp. Krzysztofem Justyńskim. Głównym celem porozumienia jest organizacja przedsięwzięć szkoleniowych w zakresie bezpieczeństwa publicznego, pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego oraz promocja zdrowia w województwie śląskim.

 8. Sprzedawał zegarki po "okazyjnej" cenie

  Oferował do sprzedaży po 150 zł zegarki warte u oficjalnych dystrybutorów 3 tys. zł. Kilkadziesiąt zegarków z podrobionym logo znanego światowego producenta, śląscy policjanci zwalczający cyberprzestępczość znaleźli w mieszkaniu 30-letniego gliwiczanina. Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym grozi mu wysoka grzywna i nawet 2 lata więzienia.

 9. Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego w Tychach

  Na placu pod Żyrafą w Tychach, odbyły się uroczystości Święta Wojska Polskiego. Doroczne obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji wojska w kościele pw. św. Marii Magdaleny. W uroczystości uczestniczył również Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

 10. Zakończenie akcji „Bezpieczny Weekend” na Śląsku

  W miniony weekend śląscy policjanci brali udział w akcji „Bezpieczny Weekend”. W działaniach uczestniczyło blisko 2800 policjantów naszego garnizonu. Podczas akcji stróże prawa zatrzymali 153 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.