Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

27.01.2015
Rozboje3
Kradzieże49
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
26.01.2015
Rozboje7
Kradzieże68
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
25.01.2015
Rozboje2
Kradzieże32
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
24.01.2015
Rozboje1
Kradzieże37
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
23.01.2015
Rozboje3
Kradzieże56
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Odprawa roczna garnizonu śląskiego

  Komendanci jednostek miejskich i powiatowych policji naszego województwa, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz związkowcy spotkali się w Szkole Policji w Katowicach. Szef śląskiej policji - nadinsp Krzysztof Jarosz, wraz ze swoimi zastępcami, podsumował ubiegły rok i wskazał zadania do realizacji w roku 2015. W odprawie wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz zaproszeni goście.

 2. Uroczyste otwarcie komendy w Piekarach Śląskich

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich po remoncie. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz w obecności Prezydenta Piekar Śląskich Sławy Umińskiej Duraj, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

 3. Podsumowanie pracy tyskich policjantów w 2014 roku

  Wczoraj o 11:00 w siedzibie Straży Miejskiej odbyła się narada roczna podsumowująca osiągnięcia tyskich policjantów w 2014 roku. Zaprezentowane zostały wyniki oraz przedstawione tegoroczne założenia i priorytety w walce z przestępczością. Podstawowy wniosek podsumowujący pracę tyskich mundurowych- mniej przestępstw przy jednoczesnym wzroście wykrywalności.

 4. Policyjny cios w narkobiznes. Diler za kratami

  Katowiccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę związanego z przestępczością narkotykową. Wywiadowcy z oddziału prewencji i wydziału antynarkotykowego przejęli ponad kilogram amfetaminy, prawie kilogram marihuany i 200 tabletek ekstazy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

 5. Podsumowanie pracy bieruńskich policjantów w 2014 roku

  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Bieruniu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę jednostki w roku 2014. Oprócz kadry kierowniczej bieruńskiej komendy w odprawie udział wzięli Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus, władze powiatu oraz szefowe tyskiej i mysłowickiej prokuratury. Głównym tematem spotkania było omówienie wyników bieruńskiej Policji za ubiegły rok.

 6. Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach

  Trzej niemieccy policjanci, studenci III roku Szkoły Policji w Hahn, przez tydzień będą odbywać praktyki w Katowicach. Obserwując pracę katowickich stróżów prawa, poznają oni zasady funkcjonowania polskiej Policji. Nasi goście uczestniczyli już w akcji "Kontrola drogowa - piesi".

 7. Podsumowanie pracy jaworznickiej Policji

  W Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie odbyła się roczna narada służbowa podsumowująca działania jaworznickiej Policji w 2014 roku. W spotkaniu udział wziął I Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus.

 8. Podsumowanie ubiegłego roku pracy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu

  W budynku sosnowieckiej komendy Policji odbyła się uroczysta odprawa służbowa. Wzięli w niej udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus oraz zaproszeni goście, przedstawiciele władz miejskich i prokuratury. Podczas spotkania komendant miejski i jego zastępcy w obecności komendantów komisariatów oraz kadry kierowniczej jednostki przedstawili wyniki ubiegłorocznej pracy sosnowieckiej jednostki.

 9. Dąbrowscy policjanci podsumowali 2014 rok

  W świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej odbyła się odprawa roczna. Poświęcona była omówieniu wyników działania dąbrowskiej policji oraz analizie stanu bezpieczeństwa dla miasta Dąbrowa Górnicza w roku 2014. W spotkaniu udział wziął I Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus, kierownictwo dąbrowskiego garnizonu policji oraz zaproszeni goście.

 10. Trwa akcja "Trzeźwość"

  Dzisiaj od godziny 5.00 na terenie województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.