Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

22.03.2018
Rozboje2
Kradzieże37
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
21.03.2018
Rozboje3
Kradzieże45
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
20.03.2018
Rozboje2
Kradzieże36
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
19.03.2018
Rozboje2
Kradzieże26
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
18.03.2018
Rozboje0
Kradzieże13
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

1% podatku
Dyżurnet - 314
Policja konna - warsztaty ekologiczne
Polska Policja Dziś
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

  Śląscy kryminalni rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem dużymi ilościami narkotyków na terenie województwa śląskiego. Dziewięciu zatrzymanych usłyszało 237 zarzutów m.in. wprowadzenia na czarny rynek ponad 100 kg narkotyków, wartych około 4 mln złotych. Sześciu z podejrzanych, zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im do 12 lat więzienia.

 2. Mecz towarzyski Polska-Korea - utrudnienia w ruchu

  W dniu 27 marca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

 3. Mirabella 2018 - ćwiczenia w katowickim "Spodku"

  Dzisiaj w katowickim „Spodku” służby mundurowe oraz ratownicze przeprowadzą ćwiczenia, które mają za zadanie sprawdzenie współdziałania wszystkich służb i instytucji w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego. Działania te są elementem przygotowań do szczytu klimatycznego, który odbędzie się w grudniu tego roku w Katowicach. W rejonie „Spodka” mogą wystąpić dzisiaj utrudnienia w ruchu drogowym, zmiana jego organizacji oraz trudności z parkowaniem.

 4. Asystent kibica na mecz z Koreą Południową

  Już w najbliższy wtorek (27 marca) reprezentacja Polski zmierzy się na Stadionie Śląskim w Chorzowie w towarzyskim meczu z Koreą Południową. Specjalnie dla wszystkich kibiców, opracowane zostało podręczne kompendium. Znajdziecie w nim Państwo wszelkie niezbędne informacje, które pomogą sprawnie dotrzeć na stadion, komfortowo wejść na trybuny i szybko znaleźć swoje miejsce. Zachęcamy do korzystania z asystenta.

 5. Zdjęcia z ćwiczeń "Mirabella 2018"

  22 marca przeprowadzone zostały ćwiczenia dowódczo-sztabowe "Mirabella 2018". Ich scenariusz zakładał, że na terenie katowickiego Spodka doszło do zamachu terrorystycznego. W akcję ratowniczą zaangażowane były wszystkie służby i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ćwiczeń.

 6. Rozpoznajesz mężczyznę z nagrania? Skontaktuj się z policją! FILM

  Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji IV w Częstochowie poszukują sprawcy uszkodzenia ciała. Do zdarzenia doszło 31 stycznia 2018 roku na peronie nr 2 dworca kolejowego Częstochowa-Osobowa. Mężczyzna widoczny na zdjęciach i nagraniu jest podejrzewany o to, że zaatakował kierownika pociągu i kilkakrotnie uderzył go pięścią.

 7. Podium dla policyjnego karateki

  Miło nam poinformować, że nasz kolega posterunkowy Rober Nalewajek, na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Rybniku-Boguszowicach, wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Śląska Karate Kyokushin. To już jego kolejny sportowy sukces.

 8. Uratowali psa przed zamarznięciem

  Dzięki wrażliwości na cierpienie zwierząt, którą wykazało się dwóch mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, policjanci uratowali psa, narażonego na zamarznięcie. Mężczyźni zawiadomili policjantów, którzy patrolowali ulice miasta o przywiązanym do metalowego słupka, trzęsącym się z zimna kundelku i poprosili o pomoc mundurowych. Ci natychmiast zajęli się psem i zwierzę w porę trafiło pod właściwą opiekę. Mroźne noce zagrażają nie tylko życiu i zdrowiu ludzi, ale również zwierząt.

 9. Policyjne działania w „dzień wagarowicza”

  Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest powszechnie uznawany za „dzień wgarowicza”, jednak należy pamiętać, że młodzi ludzie pozbawieni opieki i kontroli mogą stać się ofiarami przestępstw. Dlatego też policjanci właśnie dzisiaj szczególnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 10. Kasjerka z 4 promilami

  Za wykroczenie odpowie 39-latka, która będąc pod wpływem alkoholu, obsługiwała klientów w sklepie spożywczym. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety, która, jak się okazało, miała w organizmie 4 promile alkoholu. Załoga pogotowia ratunkowego, z uwagi na duże stężenie alkoholu, zabrała nietrzeźwą sprzedawczynię do szpitala. Kobieta nie uniknie kary za swoje postępowanie.