Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

31.05.2015
Rozboje3
Kradzieże32
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach18
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
30.05.2015
Rozboje5
Kradzieże41
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
29.05.2015
Rozboje2
Kradzieże83
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
28.05.2015
Rozboje3
Kradzieże59
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
27.05.2015
Rozboje0
Kradzieże64
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14

Polecamy

Ważne skróty

Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Rotunda jak nowa

  Dzisiaj uroczyście otwarto nowo wyremontowaną i zmodernizowaną aulę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali. Wartość prac i wyposażenia wyniosła ponad 3 mln złotych. Takiego remontu Rotunda nie przechodziła od początku swojego istnienia.

 2. Ze studentami o bezpieczeństwie

  Wczoraj w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Młodzi mają głos". Spotkanie miało na celu wymianę poglądów na temat bezpieczeństwa pomiędzy studentami Uniwersytetu Śląskiego, a Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem oraz specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 3. Nowy Komendant Miejski Policji w Bytomiu

  Młodszy inspektor Karol Fajer z dniem 1 czerwca 2015 roku objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Awansowanego uroczyście wprowadził Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk. Uroczystość odbyła się dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu.

 4. Nowy Komendant Miejski Policji w Częstochowie

  W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta. Stanowisko to objął nadkom. Sławomir Litwin. Wprowadzenia na stanowisko dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji, generał Jarosław Szymczyk.

 5. Uciekał ferrari

  Zabrzańscy policjanci podczas pościgu zatrzymali kierującego ferrari, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi. Za stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

 6. Policyjne patrole rowerowe

  W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach odbyło się szkolenie policyjnych patroli rowerowych. Mundurowi doskonalili technikę jazdy oraz taktykę pełnienia służby patrolowej na rowerach. Podczas dnia szkoleniowego stróże prawa przyłączyli się także do udziału w "X Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Kolarstwie".

 7. Śmiertelne wypadki motocyklistów

  Policjanci z bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności wypadków, w których śmierć ponieśli dwaj motocykliści. Do pierwszego z nich, w którym zginął 20-latek, doszło wczoraj wieczorem w Czechowicach-Dziedzicach na drodze krajowej nr 1. Kolejny wydarzył się dzisiaj nad ranem na bielskiej drodze S-69. Na skutek zderzenia z tirem śmierć poniósł 41-letni motocyklista.

 8. Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku

  Policjanci z Żywca wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj o 19.20 w Rajczy. W trzy jadące drogą rowerzystki wjechał kierujący dostawczym mercedesem. W wyniku ran odniesionych w wypadku zmarła 42-letnia kobieta i jej 7-letnia córka. Kolejna rowerzystka – 14-latka – przewieziona została do szpitala w stanie ciężkim.

 9. Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

  Dzisiaj żywiecki sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 32-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który w sobotę, w godzinach wieczornych kierując mercedesem vito uderzył w trzy jadące rowerzystki. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 42-letnia kobieta oraz jej 7-letnia córka. Trzecia rowerzystka, 14-latka, w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Jak ustalili policjanci mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy.

 10. Potrącenie w Kotliszowicach. Ciężko ranny 7-latek

  Do bardzo poważnego wypadku doszło w Kotliszowicach w powiecie gliwickim. Kierująca peugeotem potrąciła 7-letniego chłopca, który zaraz po wyjściu z autobusu wybiegł na jezdnię bezpośrednio pod jadący samochód.