Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja
Ogłoszenie - Cyfrowe Obserwatorium - praca

Statystyki

20.10.2017
Rozboje0
Kradzieże49
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
19.10.2017
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
18.10.2017
Rozboje1
Kradzieże31
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
17.10.2017
Rozboje1
Kradzieże44
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
16.10.2017
Rozboje3
Kradzieże45
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Międzynarodowy Tydzień Mediacji

  Od 16 do 20 października trwa Tydzień Mediacji, a 19 października jest Międzynarodowym Dniem Mediacji. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączyli się również policjanci.

 2. Cyfrowe obserwatorium - raport z realizacji projektu

  Śląska policja realizuje projekt "Cyfrowe Obserwatorium" - nowatorskie w skali kraju rozwiązanie, wykorzystujące technologię informatyczną do usprawnienia pracy policjantów, ale też podniesienia standardu kontaktu obywateli z policją. Wartość tego projektu przekracza 21 milionów złotych. W trakcie ubiegłotygodniowej narady kierownictwa śląskiej policji, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, przedstawił stan realizacji tego przedsięwzięcia.

 3. Narada służbowa kadry kierowniczej śląskiego garnizonu

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się narada kadry kierowniczej śląskiego garnizonu policji. W jej trakcie omówiono najważniejsze aspekty pracy naszej instytucji w ciągu trzech pierwszych kwartałów tego roku. Naradzie przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

 4. Przeszło 5 kg konopi i marihuana zarekwirowane przez Policję

  Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zabezpieczyli przeszło 5 kg kwiatostanu konopi indyjskich i ponad 14,5 g marihuany. Podejrzewani o uprawę i posiadanie narkotyków 33 i 28-latek zostali zatrzymani. Śledczy przedstawili im już zarzuty. Wspólnie z prokuratorem policjanci ustalają teraz szczegóły sprawy.

 5. Publikujemy wizerunki podejrzanych

  Wydział Kryminalny KMP w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie rozboju dokonanego na pielęgniarce, wracającej do domu z dyżuru w centrum onkologii. 15 października ok. godz. 7.30, w parku Chopina, podbiegło do niej dwóch młodych mężczyzn. Używając miotacza gazu, sprawcy doprowadzili kobietę do stanu bezbronności, po czym wyrwali jej z ręki torebkę. Poszkodowana próbowała obronić swoje mienie. Podejrzani uciekli w kierunku ul. Wybrzeże Armii Krajowej.

 6. Policjanci zatrzymali oszusta, który wyłudził ponad milion złotych

  Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który jest podejrzany o liczne oszustwa. Sprawca, w wyniku nielegalnego procederu, z którego uczynił sobie stałe źródło dochodu, wyłudził od pokrzywdzonych kwotę ponad 1,3 mln zł. Oszust trafił już do aresztu. Grozi mu do 15 lat więzienia.

 7. Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Porębie

  Wczoraj w Porębie odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji. Symboliczny klucz do budynku przekazał Burmistrz Poręby. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wręczył natomiast kierownikowi posterunku kluczyki do nowego radiowozu. W wydarzeniu, oprócz kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, uczestniczyli parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

 8. Uciekał hondą - został staranowany

  Wczesnym przedpołudniem przy ulicy Myśliwskiej w Gliwicach policjanci prowadzili kontrolę prędkości. Kiedy dali sygnał do zatrzymania się kierującemu hondą, ten zlekceważył go i próbował uciec. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Historia dla młodego kierowcy nie zakończyła się dobrze – trafił do policyjnego aresztu.

 9. Śmiertelny wypadek w Rydułtowach

  Wczoraj wieczorem policjanci z Wodzisławia Śląskiego zostali wezwani na miejsce wypadku w Rudułtowach. Wstępnie ustalono, że kierowca citroena najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń mieszkaniec powiatu wodzisławskiego zmarł.

 10. Sprawcy zuchwałej kradzieży zatrzymani

  W czwartek w godzinach porannych na ulicy 3 Maja w Katowicach nieumundurowani policjanci z katowickiego oddziału prewencji w Katowicach zatrzymali dwóch dwudziestolatków. Wykorzystując nieuwagę pracowników jednego ze sklepów dokonali oni kradzieży sprzętu gospodarstwa domowego. Wartość strat oszacowano na 1000 złotych.