Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

17.04.2014
Rozboje3
Kradzieże57
Wypadki drogowe17
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach20
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
16.04.2014
Rozboje1
Kradzieże61
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
15.04.2014
Rozboje6
Kradzieże65
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
14.04.2014
Rozboje2
Kradzieże73
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
13.04.2014
Rozboje3
Kradzieże34
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący34

Polecamy

Ważne skróty

Stop agresji drogowej
Rok pieszego 2014
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla bezdomnych
Report Racism
Nie reagujesz - akceptujesz

Najczęściej czytane

 1. Wyjaśniamy, dlaczego uciekał

  Po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu, policjanci ze Śląska i Małopolski zatrzymali kierowcę volkswagena, który potrącił policjanta. Mężczyzna po drodze sforsował bariery w trzech punktach poboru opłat na autostradzie A4 oraz uszkodził radiowóz i inny samochód. Ustalamy, co było motywem tak desperackiej ucieczki przed policjantami 42-letniego obywatela Niemiec.

 2. Zabezpieczyli 200 tys. podróbek za 6 mln. złotych

  Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ, Izby Celnej, Straży Granicznej oraz pracownikami PIH i UKS, w ciągu trwających kilka dni działań zabezpieczyli 200 tys. sztuk wprowadzanych do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Straty producentów wstępnie oszacowano na prawie 6 mln. zł. 11 przedsiębiorcom, którzy uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu, grozi do 5 lat więzienia.

 3. Uciekinier-desperat aresztowany

  Niemiecki kierowca, zatrzymany przez policjantów we wtorek po 140-kilometrowej ucieczce, usłyszał wczoraj zarzuty. Nawet po zatrzymaniu utrudniał on czynności policjantom oraz obraził sąd. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

 4. Wielkanocne spotkanie w komendzie

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, w katowickiej komendzie odbyło się spotkanie kierownictwa garnizonu policji województwa śląskiego. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele administracji rządowej i władz samorządowych województwa. Wszyscy zaproszeni mieli okazję złożyć sobie życzenia i usiąść wspólnie przy symbolicznym wielkanocnym stole.

 5. Ślubowanie nowych policjantów

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 130 stróżów prawa. Ślubowanie przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 6. Tragiczny wypadek w Gliwicach

  Trzy osoby nie żyją, a dwie ranne przebywają w szpitalu. To finał tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiejszej nocy w Gliwicach. Śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

 7. Turniej Policjant Ruchu Drogowego 2014

  Wczoraj w Rybniku odbyły się eliminacje do Turnieju Policjant Ruchu Drogowego 2014. Do testu pisemnego z zakresu wiedzy teoretycznej podeszło 31 policjantów wydziału ruchu drogowego z KMP w Rybniku. Najlepszy policjant będzie reprezentował naszą jednostkę na szczeblu wojewódzkim.

 8. 74. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

  Przed Grobem Policjanta Polskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się uroczystości upamiętniające 74. Rocznicę Mordu NKWD Na Polskich Policjantach w 1940 r. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r., Komendy Głównej Policji, samorządowcy, młodzież oraz delegacje innych garnizonów i służb współpracujących.

 9. Wypadek śmiertelny na ulicy Wodzisławskiej

  Jastrzębscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Wodzisławskiej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, śmierć na miejscu poniósł 42-letni mężczyzna.

 10. Wspólne ćwiczenia policji konnej

  W siedzibie zespołu konnego policjanci z Chorzowa, Częstochowy oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego w trakcie zabezpieczania imprez masowych. Ćwiczenia były także okazją do przeprowadzenia atestacji. Wierzchowce musiały wykazać się odwagą i posłuszeństwem przy pokonywaniu przeszkód i wykonywaniu zadań kontrolnych.

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.