Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

25.11.2014
Rozboje1
Kradzieże56
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
24.11.2014
Rozboje7
Kradzieże63
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
23.11.2014
Rozboje4
Kradzieże39
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący49
22.11.2014
Rozboje5
Kradzieże41
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący42
21.11.2014
Rozboje4
Kradzieże68
Wypadki drogowe14
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Bądź widocznym rowerzystą

  Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dodać do nich jeszcze należy ograniczenie widoczności samej drogi, po której się poruszamy, jak również osób kierujących np. rowerami. A przecież tak mało należy zrobić, by zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo.

 2. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu

  Wczoraj w Parku Wodnym „Jura” w Łazach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Do zawodów zgłosiło się 101 uczestników z 20 jednostek naszego garnizonu. Honorowy patronat nad zawodami objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 3. Skuteczna komunikacja tematem szkolenia oficerów prasowych

  W ubiegłym tygodniu w Szczyrku odbyło się szkolenie pn. "Rozwijanie systemu komunikacji w Policji. Podstawowe standardy komunikacji w śląskim garnizonie". Uczestniczyli w nim oficerowie prasowi naszego województwa. Prelegentami byli przedstawiciele Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji oraz Zespołu Psychologów i Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 4. Wicemistrz Śląskiej Godki

  Trębacz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach został Wicemistrzem Śląskiej Godki. Sierżant Marek Jon swój monolog rozpoczął od fascynacji górniczymi orkiestrami, a zakończył opowieścią o orkiestrze policyjnej, w której gra na co dzień. W trakcie jego wygłaszania wystąpił w dwóch mundurach - górniczym i policyjnym.

 5. Generał odznaczony medalem od wojska

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Odznaczenie odebrał od przedstawiciela Sztabu Generalnego Wojska Polskiego podczas wczorajszych obchodów jubileuszu 50-lecia Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach i Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

 6. Policjant z OPP w Katowicach wyróżniony Gwiazdą Afganistanu

  Podczas uroczystych obchodów Jubileuszu 50 lecia Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, które odbyły się w dniu 21 listopada 2014 roku w Filharmonii Śląskiej w Katowicach policjant Kompanii Prewencji III OPP w Katowicach sierż. Bartosz SIWIEC uhonorowany został Gwiazdą Afganistanu.

 7. Wizytacja w komendzie

  Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia, wizytował wczoraj jaworznicką jednostkę policji. Komendant osobiście zapoznał się z postępami i przebiegiem prac związanych z remontem komendy. Inwestycja ta jest kolejną tego typu w województwie śląskim.

 8. „Uwięzieni” w galerii handlowej

  Do nietypowej interwencji zostali wezwani wczoraj myszkowscy policjanci. Zgłaszający mężczyzna poprosił mundurowych o pomoc w wyjściu z galerii handlowej w centrum miasta, gdzie został uwięziony wspólnie z partnerką...

 9. AKCJA SPOŁECZNA "BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY"

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

 10. Generał pogratulował Wicemistrzowi Śląskiej Godki

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz złożył gratulacje sierżantowi Markowi Jonowi z okazji zajęcia II miejsca w 24. Konkursie Na Ślązaka Roku. Uroczystość odbyła się w sali komendanckiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w obecności kapelmistrza policyjnej orkiestry asp. Waldemara Skotarskiego oraz naczelnika wydziału prezydialnego mł.insp. Dariusza Taborowskiego.