Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

03.08.2015
Rozboje3
Kradzieże68
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
02.08.2015
Rozboje3
Kradzieże29
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
01.08.2015
Rozboje3
Kradzieże43
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
31.07.2015
Rozboje2
Kradzieże47
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
30.07.2015
Rozboje3
Kradzieże67
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Bezpieczne wakacje
Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Konferencja "90 lat kobiet w Policji"

  W Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „90 lat kobiet w Policji”. Wzięły w niej udział również policjantki ze Śląska. Konferencja zorganizowana została w ramach Centralnych Obchodów Święta Policji, a honorowy patronat nad nią objęła Prezes Rady Ministrów RP Ewa Kopacz.

 2. Złota płyta dla Komendanta

  Kapelmistrz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach st. asp Waldemar Skotarski przekazał Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach nadinsp. Jarosławowi Szymczykowi złotą edycję płyty „Policja Rozrywkowo”. Zawierająca ciekawe aranżacje utworów rozrywkowych płyta została nagrana przez orkiestrę w 2013 roku z okazji 40-lecia działalności.

 3. Policyjni motorowodniacy zabezpieczali wojskowe ćwiczenia

  Przez kilka godzin nad wodami Jeziora Żywieckiego krążył wojskowy śmigłowiec Sokół, a na brzegu można było zauważyć około 100 żołnierzy, w polskich i zagranicznych mundurach. Były to ćwiczenia wojskowe, które zorganizowane zostały przez dowództwo 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Nad bezpiecznym przebiegiem manewrów czuwali policyjni motorowodniacy z Żywca, których zadaniem było podjęcie z wody żołnierzy oraz bezpieczne przetransportowanie ich na brzeg.

 4. Zdobyli słowacki Krywań - 2494 m.n.p.m.

  Wyprawy górskie to sposób, jaki znaleźli policjanci z Bytomia na spędzanie wolnego czasu, odreagowanie po służbie i integrację swojego środowiska. Grupa mundurowych i cywilów, związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA, postanowiła sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Zorganizowali wyjazd w góry, aby zdobyć „świętą” górę dla Słowaków – KRYWAŃ 2494 m.

 5. „KOCHASZ? POWIEDZ STOP WARIATOM DROGOWYM” – II ODSŁONA KAMPANII

  Konferencją prasową została zainaugurowana druga odsłona kampanii społecznej "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym", którą prowadzą Fundacja PZU w partnerstwie z Policją. W tym roku motywem przewodnim działań jest zwrócenie uwagi na fakt, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze ponosi zarówno kierowca, jak i pieszy. Przekaz ten podkreśla hasło „Kochasz? Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

 6. Sprawca zabójstwa trafił do aresztu

  Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Ujęty w sobotę mężczyzna przyznał się do popełnienia zbrodni. Wczoraj został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywotnie więzienie.

 7. Niemiecki policjant na praktykach w Cieszynie

  Niemiecki policjant - student III roku Szkoły Policji w Münster - od połowy lipca odbywa praktyki w Cieszynie. Obserwując pracę cieszyńskich stróżów prawa, poznaje zasady funkcjonowania polskiej Policji. Na miejsce policyjnych praktyk Thomas Madzia wybrał Cieszyn, gdyż urodził się tutaj, a jego rodzinny dom był w Brennej.

 8. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 9. Pirat na motocyklu pędził w centrum miasta ponad 155 km/h

  Bez wymaganych uprawnień do kierowania motocyklem pędził ponad 155 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy, po pościgu przez centrum miasta, zatrzymali motocyklistę, który w czasie ucieczki przed policyjnym patrolem przejeżdżał główne skrzyżowania na czerwonym świetle, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, aby wreszcie doprowadzić do kolizji i zakończyć swoją szaleńczą jazdę zderzeniem z punto.

 10. Podsumowanie wojewódzkich działań "Trzeźwość"

  Wczoraj śląscy policjanci przeprowadzili wojewódzkie działania "Trzeźwość". Podczas akcji mundurowi skontrolowali ponad 47 tys. kierowców. Niestety, aż 158 spośród nich kierowało pojazdami pod wpływem alkoholu i 10 pomimo sądowego zakazu.