Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

22.09.2016
Rozboje0
Kradzieże42
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
21.09.2016
Rozboje5
Kradzieże50
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
20.09.2016
Rozboje2
Kradzieże44
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
19.09.2016
Rozboje5
Kradzieże47
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
18.09.2016
Rozboje1
Kradzieże23
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
Aplikacja mobilna - sklepy

Zawody sportowe

Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. „Mandat czy zadanie do wykonania?” - oto jest pytanie!

  21 września tego roku został ogłoszony przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego „Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych”, dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej postanowili w dość nietypowy sposób zwrócić uwagę kierowców na nierzadko tragiczne w skutkach konsekwencje brawury i nieodpowiedzialności na drodze.

 2. Mapa zagrożeń dla województwa śląskiego już działa!

  Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Dlatego też, uwzględniając oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwoli na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Od dziś działa ono dla województwa śląskiego.

 3. Policjanci na dniach NATO w Ostrawie

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji wzięli udział w Dniach NATO oraz Sił Powietrznych Republiki Czeskiej. Pokazy odbyły się w miniony weekend na ostrawskim lotnisku. Kierownictwo śląskiego garnizonu reprezentowane było przez Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztofa JUSTYŃSKIEGO.

 4. Chciał przejechać policjanta

  Dzisiejszej nocy w Katowicach, podczas kontroli drogowej, kierowca chevroleta próbował potrącić interweniującego policjanta. Stróż prawa oddał strzał z broni służbowej, trafiając w oponę pojazdu. Kierowca i pasażer zostali obezwładnieni i zatrzymani. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 5. Znamy najlepszego i najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa

  Zakończyły się wojewódzkie eliminacje IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła sierż.szt. Anna Mazurkiewicz z Piekar Śląskich. Za miesiąc ona, wraz ze zdobywcą drugiej lokaty - st.sierż. Maciejem Praskim, będzie reprezentować nasz garnizon w ogólnopolskim finale zawodów o tytuł dzielnicowego roku.

 6. Rozpoczęły się zawody „Dzielnicowy Roku”

  Dziś w budynku katowickiej komendy wojewódzkiej rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów „Dzielnicowy Roku 2016”. W zawodach bierze udział 62 mundurowych, po dwóch z każdej jednostki naszego garnizonu. Dzisiaj rywalizowali w dwóch konkurencjach.

 7. Okradła sklep, który miała ochraniać

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali kobietę, podejrzaną o kradzież pieniędzy ze sklepu. Zatrzymana w okradzionej placówce handlowej zatrudniona była jako ochroniarz. Za kradzież gotówki podejrzanej grozi kara do 5 lat więzienia.

 8. Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

  Ruszyła nowa wersja aplikacji "Moja Komenda". Za jej pośrednictwem można skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Aplikacja zawiera również dane teleadresowe wszystkich jednostek policji w Polsce. Od dziś dostępna jest na urządzenia z systemem Android.

 9. Potrącił policjanta. Padły strzały.

  Chcąc uniknąć zatrzymania potrącili policjanta. Padły strzały. Ranny policjant oraz jeden z pasażerów trafili do szpitala. Kryminalni poszukują kierowcy i drugiego z pasażerów, którzy uciekli pozostawiając rannego kolegę w samochodzie.

 10. Konkurs na hasło polskiej policji rozstrzygnięty!

  „Pomagamy i chronimy” – ta sentencja znajdzie się na oznakowanych radiowozach w kraju. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania – nadeszło blisko cztery i pół tysiąca propozycji. Przez wiele dni zespół pracowników Wydziału Promocji Policji BKS KGP dokonywał selekcji haseł, ponieważ nie wszystkie były zgodne z założeniami opisanymi w regulaminie.