Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

31.08.2015
Rozboje3
Kradzieże87
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
30.08.2015
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący44
29.08.2015
Rozboje8
Kradzieże37
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący47
28.08.2015
Rozboje1
Kradzieże53
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
27.08.2015
Rozboje6
Kradzieże51
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Kolejne uderzenie w biznes dopalaczy

  Policjanci z wydziału antynarkotykowego, wspólnie z celnikami, rozpracowali proceder handlu dopalaczami. Zatrzymany został 35-letni mieszkaniec Myszkowa. Podczas akcji funkcjonariusze przejęli ponad kilogram niedozwolonych substancji. 35-latek został już tymczasowo aresztowany

 2. Policjanci zatrzymali nieuczciwego konwojenta

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 26-letniego konwojenta, który przywłaszczył ponad 180 tys. euro oraz 6 tys. funtów. Mężczyzna na początku sierpnia zniknął wraz z gotówką. Mieszkaniec Czeladzi za kilka tysięcy euro poleciał na wakacje do Hiszpanii, a resztę zakopał w ogródku.

 3. 26-latek zatrzymany po pościgu – uciekał z narkotykami

  Policjanci z wydziału prewencji bielskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Sprawca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w czasie ucieczki usiłował potrącić policjantów. Dodatkowo okazało się, że nie miał prawa jazdy. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

 4. Trwa akcja „Bezpieczny Weekend”

  Przed nami ostatni weekend wakacji, czyli wzmożone natężenie ruchu drogowego związane z powrotami z wakacji. Od piątku policjanci śląskiej drogówki prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o szczególną czujność i rozwagę na drodze.

 5. Tragiczny wypadek w Częstochowie

  Jedna osoba nie żyje, a cztery ranne trafiły do szpitala. To finał tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego doszło wczoraj wieczorem w Częstochowie. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

 6. Nagrody i wyróżnienia dla żywieckich policjantów i pracowników cywilnych

  Wczoraj w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Żywcu odbyła się uroczysta zbiórka. W czasie spotkania władze miasta oraz samorządowcy wyróżniły i nagrodziły policjantów, którzy w sposób wzorowy wywiązują się ze swoich obowiązków. Uroczystość była również okazją do wyróżnienia pracowników cywilnych komendy szczególnie zaangażowanych w swoją pracę. Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik.

 7. Pamięci Policjantów II Rzeczpospolitej

  Dzisiaj w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla oraz przed Grobem Policjanta Polskiego na dziedzińcu KWP w Katowicach odbędą się obchody 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, upamiętniające ofiarę ponad 6 tys. policjantów, żołnierzy i funkcjonariuszy służby więziennej II Rzeczpospolitej. W uroczystościach zapowiedzieli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, Komendy Głównej Policji i kierownictwo KWP w Katowicach.

 8. Wypadek motocyklisty

  35- letni motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. To efekt zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu DK-1 z drogą W-789 w Koziegłowach . Teraz śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

 9. Portal obywatel.gov.pl - ponad 80 usług urzędowych w jednym miejscu

  Jak wyrobić dziecku paszport? Jak zameldować się czasowo? Jak sprawdzić, ile mamy na koncie punktów karnych? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na portalu www.obywatel.gov.pl. Na stronie znajdują się 82 karty opisujące prostym językiem najpopularniejsze usługi administracji publicznej dla obywatela.

 10. Zatrzymani szantażyści

  Policjanci z katowickiego Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali 2 mężczyzn, którzy sznatażowali 50-letniego mieszkańca Częstochowy. Chcieli wyłudzić od niego 30 tysięcy złotych. W proceder był zamieszany również funkcjonariusz z chorzowskiej komendy