Policja Śląska

Aktualności

Aplikacja mobilna - sklepy

Statystyki

26.06.2016
Rozboje3
Kradzieże21
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący46
25.06.2016
Rozboje3
Kradzieże31
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
24.06.2016
Rozboje1
Kradzieże43
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
23.06.2016
Rozboje2
Kradzieże48
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach19
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
22.06.2016
Rozboje2
Kradzieże54
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
Poradnik interesanta

Zawody sportowe

Polecamy

Koperta życia - 330

Ważne skróty

Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Znamy już najlepszych policjantów śląskiej drogówki

  Zakończył się Wojewódzki Finał XXIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2016”. Wzięło w nim udział 33 najlepszych policjantów drogówki ze wszystkich komend śląskiego garnizonu policji. Zwycięzcą konkursu został asp. Kazimierz Wątroba z komendy w Jaworznie, który pierwsze gratulacje przyjął z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna.

 2. Znamy "Patrol Roku 2016"

  W katowickiej szkole policji zakończyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2016". W dwudniowych zawodach wzięli udział policjanci reprezentujący wszystkie komendy miejskie i powiatowe naszego województwa, a także oddział i pododdziały prewencji. Pierwsze miejsce zajęli policjanci z KMP w Rybniku - st.sierż Wojciech Górnik i st.post. Mariusz Brzezina.

 3. Dzielnicowy bliżej nas - nowy program MSWiA

  Dzisiaj w MSWiA zaprezentowano program „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to trzeci program z pakietu zmian wprowadzanych w Policji. Pozostałe z programów MSWiA dotyczących Policji to przywracanie zlikwidowanych posterunków oraz mapa bezpieczeństwa.

 4. Odprawa naczelników prewencji przed ŚDM

  Dzisiaj w Szkole Policji w Katowicach odbyła się odprawa naczelników prewencji komend miejskich i powiatowych śląskiego garnizonu Policji. Poprowadził ją Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Dawid Kaszuba. Podczas spotkania poruszono tematy związane z organizacją służby prewencyjnej oraz zabezpieczeniem Światowych Dni Młodzieży.

 5. Turniej Par Patrolowych PATROL ROKU 2016

  Rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Turniej Par Patrolowych PATROL ROKU 2016”. W szranki stanęło 38 par patrolowych, reprezentujących wszystkie jednostki naszego garnizonu. Najlepsi pojadą na finał ogólnopolski, który odbędzie się we wrześniu br. w Słupsku.

 6. Konkurs na najlepszego policjanta drogówki na Śląsku rozpoczęty!

  Dzisiaj rozpoczął się konkurs „POLICJANT ROKU RUCHU DROGOWEGO 2016”. Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu oraz z komisariatu autostradowego. Dzisiaj, w pierwszym dniu konkursu, w katowickiej auli odbył się test wiedzy a następnie policjanci sprawdzali swoje umiejętności na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich. W piątek wyłoniony zostanie najlepszy policjant ruchu drogowego.

 7. Zginął motocyklista

  25-letni motocyklista zginął w wypadku, do którego doszło wczoraj około 02.30 na ulicy Murckowskiej. Według wstępnych ustaleń mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Motocyklista nigdy nie miał prawa jazdy.

 8. Organizatorzy międzynarodowej karuzeli podatkowej zatrzymani na Śląsku

  60 podmiotów wystawiających fikcyjne faktury na terenie kraju i za granicą ujawnili policjanci CBŚP w Katowicach. Zabezpieczono faktury wystawione na różnego rodzaju towar m.in. fronty meblowe, osłonki aluminiowe, podgrzewacze i inne. Wstrzymano wypłaty kilkunastu mln złotych z tytułu zwrotu podatku VAT. W gotówce i na kontach zabezpieczono ponad 2 mln zł. Jednocześnie zatrzymano 15 osób. Aresztowano braci 47 - letniego Andrzeja B. i 43 - letniego Macieja B. - organizatorów karuzeli podatkowej.

 9. Zapinanie pasów jest cool

  W ubiegły piątek, w ramach kampanii Akademia Bezpieczeństwa, świętochłowiccy policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną „Zapinanie pasów jest cool”. Stróże prawa kontrolowali prawidłowość przewożenia w samochodzie dzieci oraz obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Wszystkie prawidłowo przewożone dzieci nagradzane były słodyczami. W akcji oprócz przedstawicieli komendy wojewódzkiej udział wziął również kierowca rajdowy Artur Janosz.

 10. XIII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Judo

  Wczoraj odbyły się XIII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Judo. Zawody organizowane były w ramach XV Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej. W zawodach startowało 23 zawodników i 2 zawodniczki. Dyplomy i medale, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, wręczył Zastępca Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach podinsp. Sylwester Frankiewicz.