Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

26.03.2015
Rozboje6
Kradzieże53
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
25.03.2015
Rozboje4
Kradzieże54
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
24.03.2015
Rozboje3
Kradzieże71
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
23.03.2015
Rozboje1
Kradzieże62
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
22.03.2015
Rozboje4
Kradzieże27
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Kolejne certyfikaty SWI wręczone

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wręczenie certyfikatów uczestnictwa w warsztatach poświęconych Systemowi Wczesnej Interwencji. 24 komendantów komisariatów z całego naszego województwa odebrało stosowne dokumenty z rąk nadinspektora Jarosława Szymczyka. Rok 2015 rok jest już piątym rokiem szkoleń finansowanych przez Komendę Główną Policji.

 2. Zatrzymani sprawcy nocnego napadu na sklep

  Dwóch napastników ubranych w kominiarki, z bronią w ręku napadło dzisiejszej nocy na sklep całodobowy w dzielnicy Pechnik. Po sterroryzowaniu ekspedientki sprawcy skradli pieniądze, alkohol i papierosy. Uciekając volkswagenem ulicami Jaworzna, wpadli wprost w ręce policjantów.

 3. Generał spotkał się z Zespołem Antykonfliktowym Policji

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk nagrodził policjantów z Zespołu Antykonfliktowego Policji. Zespół taki działa w województwie śląskim od 2013 roku. Ostatnio jego członkowie pełnili służbę w Sosnowcu, przyczyniając się do wygaszenia protestów pod tamtejszą komendą policji.

 4. Narada służbowa kadry kierowniczej

  W katowickiej szkole policji odbyła się narada służbowa kierownictwa śląskiej policji. Oprócz podsumowania pracy naszego garnizonu, byliśmy świadkami dwóch uroczystości. Śląski Komendant Wojewódzki Policji pożegnał odchodzących na emeryturę czterech policjantów oraz wręczył nagrody mundurowym, którzy wykazali się odwagą w trakcie służby.

 5. Wspólne służby słuchaczy z tyskimi policjantami

  Od poniedziałku w Tychach słuchacze ze Szkoły Policji w Katowicach pełnili służbę wraz z miejscowymi policjantami. Dzięki porozumieniom zawartym pomiędzy komendantami Szkoły Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Tychach z władzami miasta, możliwe były wspólne patrole doświadczonych już mundurowych z policyjnymi adeptami.

 6. Podsumowanie akcji "Prędkość"

  Wczoraj w naszym województwie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 7. Zarzuty za czynną napaść na policjantów

  Dziewięciu sprawców wtorkowych burd pod Komendą Miejską Policji w Sosnowcu usłyszało wczoraj prokuratorskie zarzuty. Odpowiadać będą za czynną napaść na funkcjonariuszy w warunkach występku o charakterze chuligańskim oraz udział w zbiegowisku. Prokuratura zastosowała wobec sprawców środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowe.

 8. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 9. Włamywacz zaskoczony przez świadka, ugodził go nożem

  Nawet 10-lat więzienia grozi 35-latkowi, który usiłował włamać się do samochodu. Gdy został przyłapany przez przechodnia, włamywacz pchnął go nożem w łopatkę. Zatrzymany przez policjantów, decyzją prokuratora, został objęty dozorem policyjnym.

 10. Progresja wiekowa zaginionej 15 lat temu 11-letniej Basi Majchrzak

  Policjanci z Jastrzębia-Zdroju poszukują zaginionej 15 lat temu Basi Majchrzak. 11-letnia wówczas dziewczynka wyszła z domu do szkoły, jednak do niej nigdy nie dotarła. Od tego czasu Basia nie nawiązała żadnego kontaktu z najbliższymi. Przygotowany na podstawie progresji wiekowej portret pokazuje, jak dzisiaj mogłaby wyglądać zaginiona. Osoby mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z jastrzębskimi stróżami prawa.