Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

29.01.2015
Rozboje2
Kradzieże71
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
28.01.2015
Rozboje4
Kradzieże70
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
27.01.2015
Rozboje3
Kradzieże49
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
26.01.2015
Rozboje7
Kradzieże68
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
25.01.2015
Rozboje2
Kradzieże32
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Generał wręczył nagrody

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił najlepszych policjantów naszego garnizonu. Łącznie, z rąk generała Krzysztofa Jarosza, nagrody odebrało 64 stróżów prawa i pracowników cywilnych policji. Uroczystość odbyła się w kasynie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 2. Uroczyste otwarcie komendy w Piekarach Śląskich

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich po remoncie. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz w obecności Prezydenta Piekar Śląskich Sławy Umińskiej Duraj, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

 3. Podsumowanie pracy tyskich policjantów w 2014 roku

  Wczoraj o 11:00 w siedzibie Straży Miejskiej odbyła się narada roczna podsumowująca osiągnięcia tyskich policjantów w 2014 roku. Zaprezentowane zostały wyniki oraz przedstawione tegoroczne założenia i priorytety w walce z przestępczością. Podstawowy wniosek podsumowujący pracę tyskich mundurowych- mniej przestępstw przy jednoczesnym wzroście wykrywalności.

 4. Odprawa roczna garnizonu śląskiego

  Komendanci jednostek miejskich i powiatowych policji naszego województwa, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz związkowcy spotkali się w Szkole Policji w Katowicach. Szef śląskiej policji - nadinsp Krzysztof Jarosz, wraz ze swoimi zastępcami, podsumował ubiegły rok i wskazał zadania do realizacji w roku 2015. W odprawie wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz zaproszeni goście.

 5. Policyjny cios w narkobiznes. Diler za kratami

  Katowiccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę związanego z przestępczością narkotykową. Wywiadowcy z oddziału prewencji i wydziału antynarkotykowego przejęli ponad kilogram amfetaminy, prawie kilogram marihuany i 200 tabletek ekstazy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

 6. Nowy zastępca w Mikołowie

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz powierzył pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie podkom. Dariuszowi Waligórze. Dotychczas był on naczelnikiem prewencji w tej jednostce. Uroczystość odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 7. Podsumowanie pracy bieruńskich policjantów w 2014 roku

  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Bieruniu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę jednostki w roku 2014. Oprócz kadry kierowniczej bieruńskiej komendy w odprawie udział wzięli Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus, władze powiatu oraz szefowe tyskiej i mysłowickiej prokuratury. Głównym tematem spotkania było omówienie wyników bieruńskiej Policji za ubiegły rok.

 8. Dąbrowscy policjanci podsumowali 2014 rok

  W świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej odbyła się odprawa roczna. Poświęcona była omówieniu wyników działania dąbrowskiej policji oraz analizie stanu bezpieczeństwa dla miasta Dąbrowa Górnicza w roku 2014. W spotkaniu udział wziął I Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus, kierownictwo dąbrowskiego garnizonu policji oraz zaproszeni goście.

 9. Podsumowanie pracy jaworznickiej Policji

  W Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie odbyła się roczna narada służbowa podsumowująca działania jaworznickiej Policji w 2014 roku. W spotkaniu udział wziął I Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus.

 10. Mikołowscy policjanci podsumowali służbę w 2014 roku

  Wczoraj odbyła się narada roczna podsumowująca pracę mikołowskich policjantów w 2014 roku. Spotkanie poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie podinsp. Andrzej Wystalski. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Dawid Kaszuba.