Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

06.10.2015
Rozboje5
Kradzieże50
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
05.10.2015
Rozboje5
Kradzieże63
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
04.10.2015
Rozboje1
Kradzieże30
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31
03.10.2015
Rozboje3
Kradzieże36
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31
02.10.2015
Rozboje2
Kradzieże51
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Nowe wydziały i nowi naczelnicy w komendzie wojewódzkiej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się dzisiaj trzy uroczystości wprowadzenia na stanowiska służbowe szefów nowych komórek organizacyjnych. Związane jest to z reorganizacją struktury komendy i powstaniem nowych wydziałów. Swoje stanowiska objęli dziś naczelnicy Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego, Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz zastępcy w Wydziale do spraw Przestępczości Przeciwko Mieniu.

 2. Komenda w Tychach ma swój sztandar

  2 października 2015 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tychach. To jedna z najważniejszych uroczystości dla jednostki policji. Wśród gości biorących udział w ceremonii byli Zastępca Komendanta Głównego Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, samorządowcy, policyjni związkowcy i emeryci. Specjalny list do tyskich stróżów prawa wystosowała Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska.

 3. XII Bieg Przełajowy im. sierż. Grzegorza Załogi

  W miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy odbyły się XII Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Organizatorem imprezy był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Łazy oraz Nadleśnictwem Siewierz. Wsparcia udzielił również Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Katowicach. W zawodach uczestniczyli reprezentanci Policji i innych służb mundurowych z całego kraju.

 4. Nowy zastępca w gabinecie komendanta

  Naczelnik Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadkom. Gabriela Socha wręczyła nominację swojemu zastępcy. Na stanowisko to powołany został podinsp. Paweł Dratwiński. Dotychczas był on Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji VII w Katowicach.

 5. Najlepsi śląscy patrolowcy nagrodzeni przez Generała

  Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław SZYMCZYK, wraz ze swoim zastępcą insp. Romanem RABSZTYNEM, wręczył nagrody najlepszym śląskim policjantom patrolowym. Mundurowi z komend w Bytomiu i Rudzie Śląskiej reprezentowali nasz garnizon w XXII finale Turnieju Par Patrolowych „Patrolu Roku 2015” w Słupsku. Po zaciętej rywalizacji stanęli na drugim stopniu podium.

 6. Śląscy policjanci drugim "Patrolem Roku 2015" w Polsce

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, reprezentujący śląski garnizon policji, zajęli II miejsce w XXII finale Turnieju Par Patrolowych „Patrolu Roku 2015”. W dniach od 23 do 25 września 2015 roku najlepsze patrole z całego kraju walczyły o zwycięski tytuł w Szkole Policji w Słupsku. Puchar Przechodni Prezydenta RP trafił do mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

 7. Nowe radiowozy wyjechały już do służby

  Zabrzańska komenda otrzymała 9 nowych radiowozów. Kluczyki do nowych samochodów wręczyli policjantom Komendant Miejski Policji w Zabrzu mł. insp. Dariusz Wesołowski oraz Pani Prezydent Zabrza. Zakup nowych radiowozów został sfinansowany ze środków resortowych oraz dotacji samorządu lokalnego.

 8. Pamięci sierż. Grzegorza Załogi

  Dla uczczenia pamięci śmiertelnie postrzelonego w trakcie służby funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Będzinie sierż. Grzegorza Załogi corocznie w rodzinnej miejscowości policjanta, organizowany jest bieg przełajowy jego imienia. Czwartkową, dwunastą edycję sportowych zmagań, poprzedziło złożenie wiązanki kwiatów i zapalenie symbolicznych zniczy na grobie tragicznie zmarłego Grzegorza Załogi przez przedstawicieli śląskich policjantów.

 9. Zatrzymany pod zarzutem zabójstwa

  Policjanci ze śląskiego wydziału Biura Spraw Wewnętrznych KGP zatrzymali funkcjonariusza z komendy w Sosnowcu pod zarzutem zabójstwa żony. Dowody zebrane dotąd w śledztwie prowadzonym od trzech lat przez katowicką prokuraturę okręgową pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów popełnienia zbrodni i podżegania do składania fałszywych zeznań. Podejrzany został zawieszony w czynnościach policjanta, a komendant miejski wystąpił o zwolnienie go z Policji.

 10. Uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Orzeszu

  Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia dokonał otwarcia nowo wyremontowanego Komisariatu Policji w Orzeszu. W wydarzeniu udział wzięła kadra kierownicza garnizonu śląskiego, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, związków zawodowych, podmioty, które wsparły inwestycję oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.