Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

25.04.2017
Rozboje2
Kradzieże43
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
24.04.2017
Rozboje0
Kradzieże35
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
23.04.2017
Rozboje1
Kradzieże17
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
22.04.2017
Rozboje2
Kradzieże24
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
21.04.2017
Rozboje0
Kradzieże28
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

1% podatku
Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Laserowe mierniki prędkości w służbie policji

  Policja działając w ramach ustawowych uprawnień wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia służące do mierzenia prędkości poruszających się pojazdów. Jednym z takich urządzeń jest laserowy miernik prędkości UltraLyte. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Jego skuteczność potwierdzają badania i świadectwa legalizacji w różnych krajach. Jedynym celem wykorzystywania mierników prędkości jest troska o bezpieczeństwo na polskich drogach.

 2. Podziękował policjantowi za uratowanie życia

  "Podczas gdy wszyscy inni stali, przyglądając się, on jedyny podjął się reanimacji mojego serca..." - tak zaczynają się podziękowania dla policjanta Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, młodszego aspiranta Roberta Rossy , który pod koniec marca uratował życie mieszkańca Dąbrowy Górniczej.

 3. Policjanci uratowali życie mieszkańca Świętochłowic

  Policjanci ze świętochłowickiego ogniwa interwencyjnego uratowali 43-latka, który chciał targnąć się na swoje życie. Kiedy mundurowi weszli do mieszkania, mężczyzna wisiał na sznurze zawiązanym wokół szyi. Dzięki natychmiastowej reakcji stróżów prawa, udało się uniknąć tragedii.

 4. Policjanci uratowali z pożaru mężczyznę

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru kanału mieszczącego się pod dworcem PKP w Szopienicach. Sierżant sztabowy Jacek Gmyrek oraz posterunkowy Błażej Czernecki z silnie zadymionego pomieszczenia ,narażając własne życie wyciągnęli mężczyznę. W trakcie akcji gaśniczej znaleziono jeszcze 2 nieprzytomne osoby. Niestety 50-letniego mężczyzny, nie udało się uratować. Mundurowi również trafili do szpitala, gdzie została im udzielona pomoc medyczna.

 5. Uwaga! Ślisko na drogach!

  Towarzyszące nam od wczoraj warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także i w naszym województwie. W ciągu kilkunastu godzin śląscy policjanci odnotowali ponad 203 kolizje i jeden wypadek drogowy, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.

 6. Obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej przed Grobem Policjanta Polskiego

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przy Grobie Policjanta Polskiego, odbyły się obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Zebrani uczcili pamięć tysięcy obywateli, w tym policjantów, zamordowanych przez NKWD.

 7. Egzamin dla kandydatów do szkoły oficerskiej

  Wczoraj odbył się egzamin dla kandydatów na policyjne szkolenie dla oficerów. Kilkuset policjantów z całego kraju przystąpiło do testu wiedzy, który ma sprawdzić ich umiejętności. Od jego wyniku zależy, czy mundurowi rozpoczną szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w Szczytnie i w przyszłości będą mogli zostać oficerami. Postępowanie kwalifikacyjne zostało zorganizowane przy współudziale Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 8. Nieletni przez rok rozkradał infrastrukturę kolejową

  Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość nieletnich skierowali do sądu materiały, dotyczące szeregu kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Sprawcą okazał się chłopiec, który w chwili popełniania tych czynów miał 14 lat. To właśnie sąd orzekający w sprawach nieletnich zadecyduje teraz o jego dalszym losie.

 9. Natychmiastowa reakcja na kibolskie wybryki

  Śląscy policjanci natychmiast zareagowali na sygnały od zaniepokojonych mieszkańców Katowic i Rudy Ślaskiej, którzy poinformowali o grupach szalikowców. Kibole zachowywali się głośno, byli wulgarni i odpalali race. Na miejsce skierowano wzmocnione siły policyjne. Posypały się mandaty. Zabezpieczono też niebezpieczne przedmioty.

 10. Zmiana kierownictwa częstochowskiej policji

  W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się uroczystość, związana ze zmianami kadrowymi kierownictwa jednostki. Rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Krzysztofa Justyńskiego obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie pełni od dzisiaj mł. insp. Dariusz Atłasik, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku.