Policja Śląska

Aktualności

Poradnik interesanta

Statystyki

29.11.2015
Rozboje3
Kradzieże29
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący32
28.11.2015
Rozboje3
Kradzieże37
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący60
27.11.2015
Rozboje3
Kradzieże55
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
26.11.2015
Rozboje2
Kradzieże37
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
25.11.2015
Rozboje5
Kradzieże42
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł
Infolinia dla bezdomnych

Najczęściej czytane

 1. Bielska prewencja ma odnowiony budynek

  Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego budynku Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Symboliczną wstęgę przeciął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wraz z Prezydentem Bielska-Białej Jackiem Krywultem, dowódcą jednostki mł.insp. Dariuszem Fajferkiem oraz przedstawicielką Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Ewą Pastuszką.

 2. Awanse i odznaczenia w komendzie wojewódzkiej

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń. Policjanci i pracownicy korpusu służby cywilnej odebrali je z rąk Wojewody Śląskiego Piotra Litwy i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Jarosława Szymczyka. Nominacje na wyższe stopnie służbowe odebrało 25 mundurowych.

 3. Zaproszenie na "I Bieg Białej Wstążki"

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I Biegu Białej Wstążki, który odbędzie się już w sobotę w godzinach 9.00 – 13.00 w Parku Śląskim w Chorzowie. Współorganizatorem imprezy sportowej będącej elementem międzynarodowej kampanii "16 dni działań przeciwko przemocy ze względu na płeć" jest Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Imprezę honorowym patronatem medialnym objęły redakcje: Radia Katowice i TVP Katowice.

 4. W wypadku zginął 19-latek

  W nocy z piątku na sobotę na ul. Zapolskiej policjanci sosnowieckiej drogówki, wraz z prokuratorem, prowadzili działania na miejscu śmiertelnego wypadku. Z nieustalonych dotychczas przyczyn peugeot 206 wypadł z drogi i uderzył w uliczną latarnię. W wyniku wypadku zginął pasażer tego samochodu.

 5. I Bieg Białej Wstążki w Parku Śląskim w Chorzowie

  Wczoraj w Parku Śląskim w Chorzowie odbył się I Bieg Białej Wstążki. Współorganizatorem imprezy będącej elementem międzynarodowej kampanii "16 dni działań przeciwko przemocy ze względu na płeć" był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Jarosław Szymczyk. Wzięło w nim udział blisko 200 uczestników. W inauguracyjnym biegu wystartował również szef śląskich policjantów.

 6. Zaproszenie

  Dzisiaj o 12.30 odbędzie się uroczyste otwarcie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej przy ul. Zwierzynieckiej 9. Budynek został właśnie wyremontowany i przeszedł proces termomodernizacji. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami.

 7. Tyscy policjanci wystąpili w filmie

  Policjanci z komendy w Tychach wzięli udział w zdjęciach do filmu „Cofnąć czas na Karskiego”. Premierę zaplanowano na początek przyszłego toku w tyskim kinie.

 8. Wpadka pechowego włamywacza

  Siewierscy stróże prawa zatrzymali 23-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdrój, sprawcę włamania do automatu poboru opłat przy wejściu do WC. Złodziej okradł urządzenie znajdujące się na jednej ze stacji paliw. Pech spotkał włamywacza w czasie próby ucieczki z miejsca przestępstwa. Wezwani przez pracowników stacji policjanci zatrzymali mężczyznę w chwili, gdy pchał zepsuty samochód.

 9. Nowy radiowóz dla mundurowych z Pszowa

  Pszowscy stróże prawa otrzymali dzisiaj nowy, nieoznakowany radiowóz. Nowoczesna kia ceed wykorzystywana będzie w toku codziennej służby kryminalnej. Zakup nowego samochodu możliwy był dzięki finansowemu wsparciu lokalnych władz samorządowych.

 10. Z wizytacją w I komisariacie w Zabrzu

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp.Piotr Kucia, w towarzystwie szefa zabrzańskich policjantów insp. Dariusza Wesołowskiego, wizytował komisariat I. W obiekcie od 2013 roku prowadzony jest kompleksowy remont. Prace prowadzone są w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Policji.