Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

29.06.2015
Rozboje0
Kradzieże55
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący56
28.06.2015
Rozboje4
Kradzieże28
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący40
27.06.2015
Rozboje5
Kradzieże49
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
26.06.2015
Rozboje4
Kradzieże51
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
24.06.2015
Rozboje1
Kradzieże53
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18

Polecamy

Ważne skróty

Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Kto go zna? Portret pamięciowy sprawcy napaści na 21-letnią kobietę

  Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który napastował seksualnie 21-letnią kobietę na osiedlu "Tysiąclecia". Do zdarzenia doszło wczoraj w bloku przy ulicy Piastów. Osoby, które rozpoznają sprawcę, prosimy o kontakt. Na informacje czekamy pod numerem telefonu 32-200-2555, lub 997 i 112.

 2. Tak wyglądają sprawcy napaści na osiedlu "Tysiąclecia"

  Na podstawie zeznań świadków katowiccy policjanci sporządzili kolejne portrety pamięciowe mężczyzn, którzy mogą mieć związek z napastowaniem seksualnym młodych dziewczyn na osiedlu "Tysiąclecia". Osoby, które rozpoznają mężczyzn, prosimy o kontakt. Na informacje czekamy pod numerem telefonu 32-200-2555, lub 997 i 112.

 3. Śląscy policjanci najlepszymi siatkarzami!

  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej. Zawody rozegrane zostały w dwóch halach sportowych na terenie Zawiercia. Spośród 12 drużyn, które stanęły do rywalizacji, najlepsza okazała się reprezentacja śląskiej policji.

 4. Finał turnieju ,,Patrol Roku 2015"

  Reprezentanci wszystkich komend miejskich i powiatowych śląskiego garnizonu policji, rywalizowali przez ostatnie dwa dni w Szkole Policji w Katowicach, podczas turnieju par patrolowych. Wczoraj policjanci konkurowali w technikach obezwładniania, na policyjnym torze przeszkód oraz udzielali pierwszej pomocy. Dzisiaj stróże prawa sprawdzali się w strzelaniu oraz rozwiązywali test wiedzy.

 5. Turniej Par Patrolowych PATROL ROKU 2015

  Rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Turniej Par Patrolowych PATROL ROKU 2015”. W szranki stanęło 34 par patrolowych, reprezentujących wszystkie jednostki naszego garnizonu. Najlepsi pojadą na finał ogólnopolski, który odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

 6. Pani Minister wizytowała komendę wojewódzką

  Pani Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska odwiedziła Komendę Wojewódzka Policji w Katowicach. Gościa podjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, w obecności Wojewody Śląskiego Piotra Litwy. Pani Minister spotkała się w niedawno oddanej do użytku Rotundzie z kadrą kierowniczą jednostek policji województwa śląskiego.

 7. Rozpoznajesz włamywaczy? Powiadom nas!

  Śledczy z Żor proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców włamania prezentowanego na załączonym materiale filmowym. Wszelkie informacje na temat zdarzenia przyjmowane będą pod numerem telefonu (32) 47 88 337, (32) 47 88 232 lub 997 i 112. W przypadku zgłoszeń osobistych, kontakt możliwy jest zarówno w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach, jak i pozostałych jednostkach naszego województwa.

 8. Konferencja „Poszukiwanie osób zaginionych”

  W Katowicach odbyła się konferencja naukowa dotycząca poszukiwań osób zaginionych. Adresowano ją dla szerokiego grona podmiotów, których działalność związana jest z tą właśnie problematyką. Gośćmi konferencji byli Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta.

 9. Wyróżnieni Medalem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

  Wczoraj w Komendzie Stołecznej Policji medale Bogosławionego Ksiedza Jerzego Popiełuszki otrzymali funkcjonariusze i pracownicy Policji, którzy wykazywali się bardzo dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w działaniu w czasie przygotowań i realizacji Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego. Wśród wyróżnionych byli policjanci Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 10. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.