Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

03.09.2015
Rozboje3
Kradzieże50
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
02.09.2015
Rozboje6
Kradzieże54
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
01.09.2015
Rozboje1
Kradzieże55
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
31.08.2015
Rozboje3
Kradzieże87
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
30.08.2015
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący44

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Kolejne uderzenie w biznes dopalaczy

  Policjanci z wydziału antynarkotykowego, wspólnie z celnikami, rozpracowali proceder handlu dopalaczami. Zatrzymany został 35-letni mieszkaniec Myszkowa. Podczas akcji funkcjonariusze przejęli ponad kilogram niedozwolonych substancji. 35-latek został już tymczasowo aresztowany

 2. Ku pamięci policjantów II RP

  Wczoraj w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla oraz przed Grobem Policjanta Polskiego na dziedzińcu KWP w Katowicach odbyły się obchody 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, upamiętniające ofiarę ponad 6 tys. policjantów, żołnierzy i funkcjonariuszy służby więziennej II Rzeczpospolitej. W uroczystościach tych wzięli udział m. in. przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, Komendy Głównej Policji i kierownictwo KWP w Katowicach.

 3. 26-latek zatrzymany po pościgu – uciekał z narkotykami

  Policjanci z wydziału prewencji bielskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Sprawca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w czasie ucieczki usiłował potrącić policjantów. Dodatkowo okazało się, że nie miał prawa jazdy. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

 4. Zatrzymani szantażyści

  Policjanci z katowickiego Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali 2 mężczyzn, którzy sznatażowali 50-letniego mieszkańca Częstochowy. Chcieli wyłudzić od niego 30 tysięcy złotych. W proceder był zamieszany również funkcjonariusz z chorzowskiej komendy

 5. Konferencja "Bezpieczny, bo widoczny"

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się konferencja prasowa poświęcona akcji społecznej „Bezpieczny, bo widoczny”. Podczas spotkania przedstawiono stan bezpieczeństwa na drogach naszego województwa oraz zaprezentowano wyniki badań przeprowadzonych w ramach akcji. W spotkaniu wzięli udział m.in. Adam Małysz i Sebastian Wątroba.

 6. Tragiczny wypadek w Częstochowie

  Jedna osoba nie żyje, a cztery ranne trafiły do szpitala. To finał tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego doszło wczoraj wieczorem w Częstochowie. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

 7. Pamięci Policjantów II Rzeczpospolitej

  Dzisiaj w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla oraz przed Grobem Policjanta Polskiego na dziedzińcu KWP w Katowicach odbędą się obchody 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, upamiętniające ofiarę ponad 6 tys. policjantów, żołnierzy i funkcjonariuszy służby więziennej II Rzeczpospolitej. W uroczystościach zapowiedzieli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, Komendy Głównej Policji i kierownictwo KWP w Katowicach.

 8. Portal obywatel.gov.pl - ponad 80 usług urzędowych w jednym miejscu

  Jak wyrobić dziecku paszport? Jak zameldować się czasowo? Jak sprawdzić, ile mamy na koncie punktów karnych? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na portalu www.obywatel.gov.pl. Na stronie znajdują się 82 karty opisujące prostym językiem najpopularniejsze usługi administracji publicznej dla obywatela.

 9. Trwa akcja „Bezpieczny Weekend”

  Przed nami ostatni weekend wakacji, czyli wzmożone natężenie ruchu drogowego związane z powrotami z wakacji. Od piątku policjanci śląskiej drogówki prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o szczególną czujność i rozwagę na drodze.

 10. 61 Rajd Wisły - Utrudnienia w ruchu drogowym

  W związku z organizacją 61 Rajdu Wisły, który odbędzie się w najbliższy piątek, 4 września 2015 roku, nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zwracamy się z apelem o takie zaplanowanie przyjazdów, aby uniknąć "kolizji" z imprezą. Jednocześnie prosimy o rozsądne i bezpieczne dopingowanie zmagań kierowców i respektowanie poleceń osób czuwających nad bezpieczeństwem imprezy.