Policja Śląska

Aktualności

Poradnik interesanta

Statystyki

26.11.2015
Rozboje2
Kradzieże37
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
25.11.2015
Rozboje5
Kradzieże42
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
24.11.2015
Rozboje3
Kradzieże54
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący6
23.11.2015
Rozboje4
Kradzieże64
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach21
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
22.11.2015
Rozboje2
Kradzieże27
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Śląscy cyberpolicjanci poszukują oszustów

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zarobić na łatwowierności niczego nie spodziewających się osób. W sieci pojawiły się rzekomo informacyjne portale, które opisują sensacyjne informacje ilustrowane podobno bardzo drastycznymi filmami. Aby jednak je zobaczyć, internauci muszą wysłać SMS, który zwykle kosztuje kilkadziesiąt złotych. Informacje są wymyślone a filmy ściągnięte z sieci z zupełnie innych wydarzeń.

 2. Awanse i odznaczenia w komendzie wojewódzkiej

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń. Policjanci i pracownicy korpusu służby cywilnej odebrali je z rąk Wojewody Śląskiego Piotra Litwy i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Jarosława Szymczyka. Nominacje na wyższe stopnie służbowe odebrało 25 mundurowych.

 3. Zabezpieczony nielegalny arsenał

  W jednym z bytomskich garaży znaleziono ponad dwieście pistoletów i karabinów, ich części składowe oraz amunicję. Policjanci poszukują właściciela tego śmiercionośnego arsenału. Za nielegalne posiadanie takiego uzbrojenia grozi 8 lat więzienia, zaś za obrót bronią można trafić za kraty nawet na 10 lat.

 4. W wypadku zginął 19-latek

  W nocy z piątku na sobotę na ul. Zapolskiej policjanci sosnowieckiej drogówki, wraz z prokuratorem, prowadzili działania na miejscu śmiertelnego wypadku. Z nieustalonych dotychczas przyczyn peugeot 206 wypadł z drogi i uderzył w uliczną latarnię. W wyniku wypadku zginął pasażer tego samochodu.

 5. Zaproszenie na "I Bieg Białej Wstążki"

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I Biegu Białej Wstążki, który odbędzie się w dniu 28 listopada 2015 r. w godzinach 9.00 – 13.00 w Parku Śląskim w Chorzowie. Współorganizatorem imprezy sportowej będącej elementem międzynarodowej kampanii "16 dni działań przeciwko przemocy ze względu na płeć" jest Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Imprezę honorowym patronatem objęły redakcje: Radia Katowice i TVP Katowice.

 6. Zatrzymani sprawcy napadów na banki

  Katowiccy policjanci, tuż po kolejnym „skoku”, zatrzymali dwóch 19-latków podejrzanych o kilkanaście napadów na banki z bronią w ręku. Do zatrzymania jednego z nich przyczynił się świadek napadu. To dzięki jego informacjom, kilkanaście minut pod zdarzeniu, 19-letni sprawca znalazł się w rękach wywiadowców. Obaj podejrzani zostali aresztowani. Każdemu z nich grozi 12 lat więzienia.

 7. Zlikwidowana domowa uprawa konopi

  Policjanci z Kłobucka wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarządu w Katowicach zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Stróże prawa w jednym z domów na terenie powiatu kłobuckiego zabezpieczyli łącznie prawie 500 krzaków tej rośliny i blisko 5 kg suszu marihuany. 52-letni plantator usłyszał zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

 8. Wprowadzenie nowego komendanta w Raciborzu

  W Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego komendanta. Dzisiaj stanowisko to objął mł. insp. Łukasz Krebs. Nowego szefa raciborskiej policji przedstawił wszystkim zebranym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 9. Codziennie na przejściu potrącany jest pieszy

  Po raz kolejny zwracamy się z apelem o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych, jak i kierowców. Jesień i zima to pory roku kiedy ci pierwsi są szczególnie narażeni na stanie się ofiarą wypadku drogowego. Statystyki są tutaj niepokojące - w pierwszych 10 miesiącach roku na śląskich drogach życie straciło 73 pieszych, w tym 20 na oznakowanych przejściach.

 10. Tyscy policjanci wystąpili w filmie

  Policjanci z komendy w Tychach wzięli udział w zdjęciach do filmu „Cofnąć czas na Karskiego”. Premierę zaplanowano na początek przyszłego toku w tyskim kinie.