Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
Rekrutacja

Statystyki

2020-02-23
Rozboje2
Kradzieże9
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
2020-02-22
Rozboje0
Kradzieże19
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
2020-02-21
Rozboje1
Kradzieże40
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2020-02-20
Rozboje0
Kradzieże26
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2020-02-19
Rozboje2
Kradzieże28
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
Urząd Służby Cywilnej
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Pomóżmy policjantowi i jego rodzinie w powrocie do normalnego życia po pożarze wznieconym przez piromana

  Policjanta z Komisariatu Policji w Orzeszu oraz jego rodzinę dotknęła wielka tragedia. W wyniku pożaru, który kilka dni temu rozniecił piroman w Czerwionce-Leszczynach, stracili dorobek całego życia oraz dach nad głową. Mundurowy w czasie pożaru był w domu, ratował domowników przed rozprzestrzeniającym się ogniem i współdziałał ze służbami w akcji ratunkowej. Teraz policjant wraz małżonką oraz trójką dzieci potrzebują naszego wsparcia w powrocie do normalnego życia.

 2. Podczas rozprawy zaatakował sędzię Sądu Rejonowego w Rybniku

  Dzisiaj, podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym w Rybniku, 39-letni mężczyzna, który odpowiadał z tzw. "wolnej stopy", zaatakował sędzię prowadzącą rozprawę. Mężczyzna został obezwładniony przez protokolanta i wyprowadzony z sali przez pracownika ochrony sądu, a następnie zatrzymany przez policjantów z wydziału konwojowego i policji sądowej. Policjanci przebywali w tym czasie na parterze sądu i gdy na sali rozpraw włączył się alarm, natychmiast ruszyli na ratunek. Na szczęście sędzia nie potrzebowała pomocy medycznej. Wobec mężczyzny zastosowano karę porządkową 14 dni pozbawienia wolności. Napastnik trafił już do policyjnego aresztu.

 3. Sosnowieccy policjanci rozwiązali zagadkę sprzed ponad 16 lat

  Sosnowieccy kryminalni prowadzący poszukiwania rozwiązali zagadkę tożsamości mężczyzny, którego częściowo spalone zwłoki odnaleziono po pożarze w jednym z bloków w centrum miasta w 2003 roku. Przez ponad 16 lat policjanci nie ustawali w wysiłkach, by ustalić kim był bezdomny człowiek, którego życie zakończyło się tak tragicznie. Pomimo wielu lat, które upłynęły od tragicznego pożaru, policjanci nie zaprzestali badania sprawy. Ich wysiłek pozwolił na poznanie tożsamości mężczyzny.

 4. Inauguracja śląskiego Centrum Profilaktyki Społecznej

  Rusza wirtualna platforma dla śląskich profilaktyków społecznych, utworzona przez Wydział Prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej. Innowacyjne narzędzie pozwoli utrzymać wysoki poziom realizowanej profilaktyki, będzie dla mundurowych źródłem wiedzy oraz informacji, a także posłuży do wymiany doświadczeń. Projekt zostanie zaprezentowany mundurowym podczas konferencji, która odbędzie się 26 lutego br. w siedzibie śląskiej Policji.

 5. Zmiany na stanowiskach kierowniczych, wyróżnienia oraz pożegnanie kończących służbę oficerów

  W siedzibie śląskiej policji odbyła się dzisiaj uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w kilku komendach miejskich i powiatowych. Rozkazy o powierzeniu obowiązków wręczono 3 oficerom z garnizonu śląskiego. Podczas spotkania pożegnano także 6 oficerów odchodzących na emeryturę. Uroczystość była również okazją do wręczenia 17 wyróżnionym policjantom listów gratulacyjnych i nagród pieniężnych za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Rozkazy, wyróżnienia i podziękowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński wraz ze swoim Zastępcą insp. Mariuszem Krzystyniakiem.

 6. Wojtuś spieszył się na świat - pomogli policjanci z autostradówki

  Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach odwiedzili szczęśliwych rodziców i nowo narodzonego Wojtusia. Mundurowi chcieli pogratulować Pani Kasi i Panu Januszowi, oraz przywitać się z maluszkiem, który dzięki ich pomocy mógł bezpiecznie przyjść na świat. Dzień wcześniej policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala. Sytuacja była o tyle poważna, że ciąża 35-latki była zagrożona. Zestresowany przyszły tata, chcąc jak najszybciej dotrzeć na miejsce, poprosił o wsparcie policjantów.

 7. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Tenisie Stołowym

  W hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 50 zawodników reprezentujących jednostki Policji woj. śląskiego oraz katowicką szkołę policji. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach mężczyzn i kobiet.

 8. Niemowlę wśród karaluchów i pijanej rodziny

  Jastrzębscy policjanci interweniowali wobec matki, która znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowała się 8-miesięczną córką. 32-latka miała w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mundurowych wezwały pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej, które podejrzewały, że matka może być pijana. Kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia.

 9. Znalazła 20 tys. złotych i oddała je Policji

  Prawdziwą uczciwością i postawa godną naśladowania wykazała się pracująca na stacji benzynowej przy autostradzie A4 w Jaworznie Pani Donata. Kobieta na terenie stacji znalazła zwinięte w rulon pieniądze w kwocie ponad 20 tys. złotych. Niezwłocznie je zabezpieczyła i przekazała policji. Dzięki temu zguba wróciła już do ich właściciela -mieszkańca Podkarpacia, który dopiero kilkaset kilometrów od Jaworzna zorientował się, że zgubił pieniądze i nie liczył na ich odzyskanie...

 10. Policjant grupy SPEED pieszo dogonił pijanego kierowcę

  Niemal każdego dnia na drogi Śląska wyjeżdżają policjanci grupy SPEED. Mundurowi za swój cel wzięli piratów drogowych, których nieodpowiedzialna jazda powoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Niektórym grozi mandat. Innym poważniejsze konsekwencje. 43-letni mieszkaniec Rybnika, który z 2 promilami uciekał na skuterze przed policjantami, wjechał w las. Myślał, że jest już bezpieczny. Wolnością cieszył się przez 5 minut…