Policja Śląska

Bezpieczne wakacje 2020

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
Rekrutacja

Statystyki

2020-08-12
Rozboje1
Kradzieże24
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
2020-08-11
Rozboje1
Kradzieże41
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2020-08-10
Rozboje3
Kradzieże38
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2020-08-09
Rozboje1
Kradzieże19
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
2020-08-08
Rozboje2
Kradzieże29
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
Urząd Służby Cywilnej
Spartakiada Sportowa 2020

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

About Polish Police
Polska Policja Dziś
Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Czy wiesz, do kogo należy ponton i przedmioty znalezione nad jeziorem Nakło-Chechło?

  Tarnogórscy policjanci szukają właściciela pontonu oraz innych rzeczy, znalezionych wczoraj na brzegu zalewu Nakło-Chechło w Tarnowskich Górach. Mundurowi, wspólnie ze strażakami, ratownikami WOPR i płetwonurkami w dalszym ciągu prowadzą poszukiwania, mając nadzieję, że nie doszło do żadnej tragedii. Osoby posiadające informacje do kogo mogą należeć znalezione przedmioty, prosimy o kontakt. Obecnie zabezpieczone mienie znajduje się w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

 2. Kontrterrorysta z Katowic przepłynął Polskę… kajakiem

  41-letni policjant z Katowickiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach samotnie przepłynął nasz kraj kajakiem. Mundurowy w 12 dni pokonał liczącą blisko 1000 km trasę, przemierzając Wisłę od Oświęcimia aż do Gdańska. Nocował w namiocie, a podczas swojej wyprawy zmagał się nie tylko z naturą, ale również z nieoczekiwanymi sytuacjami. Jak podkreśla, w czasie spływu spotykał się z ogromną życzliwością ludzi, którzy kibicowali jego nietypowej eskapadzie.

 3. STOP BEZMYŚLNOŚCI… policjanci czuwali, aby zapobiec nielegalnym wyścigom

  Policjanci drogówki, wspierani przez kolegów z prewencji, zapobiegli podczas weekendu organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych. Pojazdy, które pojawiły się na spotkaniach w kilku miejscach naszego województwa, poddane zostały kontroli. Niestety, wiele z nich w ogóle nie powinno poruszać się po drogach publicznych. To już kolejny krok w walce z bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, które jego uczestnicy, zazwyczaj młodzi ludzie, nazywają “imprezą”, zapominając najwyraźniej o tragedii, do jakiej doszło na jednej z nich kilka lat temu w Jaworznie.

 4. Śląscy policjanci zabezpieczają 77. edycję Tour de Pologne

  77. Tour de Pologne, to największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Na terenie naszego województwa wyznaczono 3 z 5 etapów wyścigu, obejmujące ponad 550 km tras. Jak co roku, mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy zadbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Kierowcy w tych dniach muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Kolarskie zmagania na Śląsku rozpoczynają się 5 i potrwają do 7 sierpnia.

 5. Areszt za czynną napaść na policjanta

  Myszkowscy mundurowi zatrzymali kierowcę bmw, który podczas pościgu potrącił policjanta i uciekł z miejsca. W ręce stróżów prawa wpadł również jego wspólnik, który ukrył samochód. Podejrzanemu o czynną napaść na funkcjonariusza, niezatrzymanie się do kontroli i posiadanie narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu został on już tymczasowo aresztowany.

 6. Zastanówmy się dwa razy...

  Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Adam Małysz - jeden z najbardziej utytułowanych w historii polskiego sportu skoczek narciarski, a obecnie kierowca rajdowy. Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 7. Tylko wczoraj utonęło aż 14 osób. Policja apeluje o ostrożność nad wodą!

  Do wczoraj, 9 sierpnia 2020 r., najtragiczniejszymi dniami tych wakacji były sobota i niedziela, 25 i 26 lipca. Tylko w ciągu dwóch dni utonęło 17 osób. Z kolei tylko wczoraj życie straciło aż 14. Pogoda zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi nad wodą, ale niestety część osób zupełnie lekceważy zagrożenia i przecenia swoje możliwości podczas kąpieli.

 8. Monotonia? Na pewno nie z nim!

  W życiu asp. sztab. Tomasz Muskała z piekarskiej komendy nie ma miejsca na monotonię. Niewiele osób wie, że ten skromny i sympatyczny człowiek brał udział w misji pokojowej ONZ, a w czasie wolnym służy w ochotniczej straży pożarnej. Jest też zasłużonym honorowym dawcą krwi. Oprócz tego pisze wiersze, jednak jak sam przyznaje, jego największą pasją są górskie wspinaczki.

 9. Uroczyste pożegnanie oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie

  W środę odbyło się uroczyste pożegnanie asp. sztab. Karoliny Błaszczyk. Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pszczynie mł. insp. Piotr Kost, wraz z policjantami oraz pracownikami służby cywilnej, podziękowali Karolinie Błaszczyk za wieloletnią współprace i zaangażowanie, z jakim wypełniała swoje obowiązki służbowe. Mamy nadzieję, że na zasłużonej emeryturze zrealizuje ona wszystkie zamierzenia, na jakie do tej pory brakowało czasu...

 10. Oni już wiedzą, czy mają szansę zostać policjantem. Dołącz do nich i Ty!

  Wczoraj w katowickim oddziale prewencji odbyło się kolejne już spotkanie dotyczące rekrutacji do służby w Policji. Każdy chętny mógł się przekonać, jak wyglądają jeden z etapów postępowania kwalifikacyjnego i spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkania!