Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2020-09-24
Rozboje2
Kradzieże34
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2020-09-23
Rozboje2
Kradzieże38
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2020-09-22
Rozboje1
Kradzieże29
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
2020-09-21
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2020-09-20
Rozboje2
Kradzieże14
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24

Zawody sportowe


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. W ogródku działkowym schowali 12 kg amfetaminy

  Dwaj mieszkańcy Tychów, którzy na terenie jednego z ogródków działkowych przechowywali znaczne ilości amfetaminy, „wpadli” w ręce policjantów z KWP w Katowicach zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców. Tym sposobem ok. 12 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 80 tys. złotych nie trafi do obrotu. Zatrzymani w sprawie 33 i 30-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i na 3 miesiące trafili do aresztu. Grozi im 10 lat odsiadki.

 2. Internauta odpowie za publicznie znieważenie Prezydenta RP

  Policjanci zwalczający cyberprzestępczość z katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie ze śledczymi z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji namierzyli i zatrzymali internautę, który zamieścił obraźliwy wpis dotyczący Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na jednym z portali internetowych. Mężczyzna nie pozostanie bezkarny. Takie zachowanie w świetle obowiązujących przepisów stanowi przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia. Pamiętajmy-każde działanie w sieci pozostawia ślad, nawet jeśli Internet daje użytkownikom fałszywe poczucie anonimowości i bezkarności. Za łamanie prawa w cyberprzestrzeni grozi odpowiedzialność.

 3. 3 miesiące aresztu dla 25-latka za usiłowanie zabójstwa i zgwałcenie

  Sąd przychylił się do wniosku złożonego przez prokuratora i siemianowickich śledczych o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Dzięki temu 25-latek spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Zarzuty, które na nim ciążą, są bardzo poważne. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa, doprowadzenie do obcowania płciowego oraz pozbawienie wolności pokrzywdzonej kobiety. Za popełnione przestępstwa grozi mu surowsza kara, ponieważ części z nich dopuścił się w tzw. recydywie.

 4. Śląscy policjanci wspierają rozwój środowiska naturalnego i dbają o prawa zwierząt

  Śląscy policjanci przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej w przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Konrhauser-Dudę oraz Lasy Państwowe. Mundurowi zasadzili drzewko, wspierając rozwój środowiska naturalnego. Tym samym dzisiaj śląska prewencja zainaugurowała swoją wojewódzką kampanię #NATURALNIEżeCHRONIMY" mającą na celu ochronę środowiska i praw zwierząt.

 5. Jerzy Ciurlok czyli słynny Ecik z kabaretu Masztalskich komentuje zachowania kierowców w okolicy przejścia dla pieszych

  Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Jerzu Ciurlok - pochodzący ze Śląska publicysta, kabareciarz i... jak sam podkreśla "kierowca... z dużym przebiegiem". Posłuchajcie, co ma do powodzenia. Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. W salonie masażu prowadził seksbiznes

  Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się zwalczaniem handlu ludźmi zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o ułatwianie i czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji. Śledczy ustalili, że mężczyzna na terenie powiatu bielskiego prowadził salon masażu, w którym kobiety świadczyły również usługi seksualne. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi 5 lat więzienia.

 7. Samochód zaczął się palić podczas jazdy. Pożar ugasili policjanci

  Munmdurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy zatrzymali pojazd marki Lancia, a kierowcy pilnie kazali opuścić samochód. Zaskoczony mężczyzna dopiero po wyjściu z auta dowiedział się, jaki był powód takiej reakcji stróżów prawa. Podwozie jego osobówki się paliło, a spod maski wydobywały kłęby dymu. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Ugasili oni pożar zanim zdążył się rozprzestrzenić.

 8. Road Safety Days w województwie śląskim

  Zakończył się Europejski Tydzień Mobilności. W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie jego trwania, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W akcję aktywnie włączyli się także śląscy policjanci, a ich wojewódzka odsłona odbyła się w Mysłowicach.

 9. Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku z Godowa

  W ubiegłą sobotę późnym wieczorem w Godowie na ul. Powstańców Śląskich doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiała 15-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego. Sprawca zdarzenia zbiegł z miejsca wypadku, nie udzielając jakiejkolwiek pomocy. Dzięki sprawnemu działaniu policjantów z Gołkowic, kierujący, którym okazał się 19-letni mężczyzna, został zatrzymany.

 10. Odpowie za zabójstwo

  Na wniosek kryminalnych i prokuratora rudzki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. 42-letniemu sprawcy grozi kara dożywotniego więzienia.