Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2021-03-05
Rozboje1
Kradzieże29
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
2021-03-04
Rozboje2
Kradzieże30
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2021-03-03
Rozboje1
Kradzieże43
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2021-03-02
Rozboje3
Kradzieże40
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2021-03-01
Rozboje1
Kradzieże43
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12

Zawody sportowe


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. Prowadził nielegalny handel internetowy materiałami wybuchowymi

  Jastrzębscy policjanci wraz z Wydziałem Kryminalnym katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 43-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który na jednym z portali internetowych handlował materiałami wybuchowymi. Kryminalni wspólnie z policyjnymi kontrterrorystami zabezpieczyli aż 74 kilogramy prochu strzelniczego, który mężczyzna ukrywał na terenie swojej posesji. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

 2. Aplikacja „Kwarantanna domowa” - zobacz jakie to proste

  „Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Ta bezpłatna i bezpieczna aplikacja umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Ale nie tylko. Apka pozwala także na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Samo potwierdzenie swojej lokalizacji przez aplikację jest łatwe, o czym przeczytasz poniżej.

 3. Policjanci z katowickiego oddziału prewencji Policji podjęli wyzwanie i wsparli Monikę

  Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach włączyli się w akcję wspierającą Monikę, która pod koniec ubiegłego roku uległa poważnemu wypadkowi drogowemu. Tym samym przyjęli wezwanie do pomocy z katowickiego pododdziału kontrterrorystycznego. Policjanci przebiegli kilometr, wsparli zbiórkę dla młodej kobiety i zaprosili do udziału w wyzwaniu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy i Bielska-Białej.

 4. Zmiany na stanowiskach wiceszefów 4 śląskich jednostek

  Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane z objęciem stanowisk kierowniczych w czterech śląskich jednostkach Policji. Zmiany kadrowe dotyczą komend w Rudzie Śląskiej, Jaworznie, Rybniku oraz Mikołowie. Rozkazy personalne o powierzeniu obowiązków nowym wiceszefom tych jednostek wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

 5. Nowi policjanci śląskiego garnizonu złożyli ślubowanie

  Szeregi śląskiego garnizonu Policji zasiliło 56 nowych mundurowych, w tym 5 kobiet. Z uwagi na panującą epidemią koronawirusa, ich ślubowania odbywają się w jednostkach, do których zostali przydzieleni oraz mają skromniejszy charakter. Dzisiaj, w siedzibie śląskiej Policji, rotę ślubowania złożyło 22 nowych mundurowych, którzy zasilą stan etatowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Niebawem rozpoczną oni służbę w katowickim oddziale oraz częstochowskim i bielskim pododdziale prewencji Policji.

 6. Rybniccy kryminalni odzyskali zegarki i monety kolekcjonerskie warte kilkadziesiąt tysięcy złotych

  Rybniccy kryminalni zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem padły zegarki i monety kolekcjonerskie o wartości blisko 58 tysięcy złotych, które skradziono z domu w Rybniku. Śledczy odzyskali większość skradzionego mienia. Rybniczanin przyznał się do winy. Grozi mu 5 lat więzienia.

 7. Zmiany na stanowiskach kierowniczych w śląskim garnizonie

  Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane z objęciem stanowisk kierowniczych w czterech śląskich jednostkach Policji. Zmiany kadrowe dotyczą komend w Żywcu, Wodzisławiu Śląskim, Dąbrowie Górniczej oraz Tarnowskich Górach. Rozkazy personalne o powierzeniu obowiązków wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

 8. Nowy Naczelnik Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji

  Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane z objęciem stanowiska przez nowego Naczelnika Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach. Został nim nadkom. Marcin Budzich, który dotychczas pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej. Rozkaz personalny o powierzeniu obowiązków nowemu naczelnikowi wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

 9. #Challenge „Kilometr dla Moniki”

  W związku z nominacją do challengu „Kilometr dla Moniki”, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Katowicach przeprowadził bieg i zbiórkę na rzecz wsparcia leczenia i rehabilitacji Pani Moniki, która pod koniec ubiegłego roku uległa poważnemu wypadkowi drogowemu. Po wykonaniu zadania, kontrterroryści nominowali kolejnych uczestników do zadania. Do challengu mają teraz stanąć policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

 10. Skuteczny pościg za poszukiwanym kierowcą bmw. Sąd tymczasowo aresztował sprawcę

  Tarnogórscy wywiadowcy oraz policjanci z Pyrzowic zatrzymali kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Młody mężczyzna próbował uciekać polnymi drogami i staranować policyjne radiowozy, ale policjanci nie dali mu żadnych szans. Mężczyzna był poszukiwany i znajdował się pod wpływem środków odurzających. Wczoraj sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Oprócz tego sprawca trafi do więzienia na ponad rok i grozi mu kolejne 8 lat za kratami.