Policja Śląska

Bezpieczne wakacje 2020

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
Rekrutacja

Statystyki

2020-08-04
Rozboje0
Kradzieże27
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2020-08-03
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
2020-08-02
Rozboje2
Kradzieże10
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2020-08-01
Rozboje0
Kradzieże33
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31
2020-08-31
Rozboje0
Kradzieże32
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
Urząd Służby Cywilnej
Spartakiada Sportowa 2020

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

About Polish Police
Polska Policja Dziś
Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Odpowiadamy na zarzuty dot. rzekomej opieszałości w działaniach poszukiwawczych

  W związku z publikacjami, które pojawiły się w mediach ogólnopolskich, a które sugerują bezczynność Policji w sprawie zaginięcia mieszkańca Knurowa, informujemy, że 23 czerwca w Komisariacie Policji w Knurowie (KMP Gliwice) dopiero po 18 godzinach od ostatniego kontaktu ze Sławomirem K., o zaginięciu powiadomiła policjantów jego partnerka. Mężczyzna zaginął w Rybniku w dniu 22.06.2020, ostatni kontakt telefoniczny urwał się tuż po godzinie 23.00. Policjanci z Knurowa natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia wdrożyli stosowne w takich sytuacjach procedury.

 2. Ślubowanie nowych policjantów w garnizonie śląskim

  W lipcu szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 52 nowych policjantów. Z uwagi na panującą epidemią koronawirusa, ich ślubowania odbywają się w jednostkach, do których zostali przydzieleni oraz mają skromniejszy charakter. Dzisiaj w siedzibie śląskiej Policji rotę ślubowania złożyło 12 nowych mundurowych, którzy zasilą stan etatowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Niebawem rozpoczną oni służbę w katowickim oddziale i bielskim pododdziale prewencji policji.

 3. Mniej wypadków, ale...

  Śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę wakacji. Doszło do zdecydowanie mniejszej liczby wypadków i kolizji, mniej osób było też rannych. Martwi jednak większa niż w roku ubiegłym liczba osób, które na drodze straciły życie. Rozpoczynając drugą połowę wakacji ostrzegamy i przypominamy – brawura i prędkość z pewnością nie pomoże spędzić wypoczynku tak, jak go sobie zaplanowaliśmy.

 4. Aresztowani za ściąganie haraczy

  Podejrzani o wymuszenia pieniędzy, groźby i podpalenie samochodu, wpadli w ręce policjantów, gdy przyszli na przekazanie pieniędzy przez pokrzywdzoną. Na wniosek śledczych, sąd zastosował tymczasowy areszt w sumie wobec czterech osób zatrzymanych przez jastrzębskich kryminalnych. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im teraz do 10 lat więzienia.

 5. #JestAkcja z policyjnym Black Hawkiem

  Policyjne śmigłowce Black Hawk wzbudzają zainteresowanie nie tylko pasjonatów lotnictwa. Nie bez powodu, są bardzo nowoczesnymi, naszpikowanymi elektroniką i współczesnymi technologiami maszynami, które świetnie sprawdzają się nie tylko w wojsku, ale i Policji. Dziś zabieramy Cię na pokład jednej z trzech w polskiej formacji. Dzięki technologii video 360 VR poczujesz się, jak prawdziwy policyjny pilot, poznasz wnętrze śmigłowca i przekonasz się, jak zgrany zespół tworzy jego załoga.

 6. Uważajcie na siebie, patrzcie na znaki i ograniczcie prędkość...

  Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Piotr Kupicha - wokalista popularnego zespołu muzycznego "Feel". Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 7. Policjant po służbie zatrzymał agresywnych sprawców kradzieży

  Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dowiódł tego funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, który podczas pobytu z rodziną w dąbrowskim centrum handlowym, zatrzymał dwóch agresywnych sprawców kradzieży.

 8. Rowerzysta na ekspresówce

  Policjanci z grupy "Speed" zatrzymali mężczyznę, który wybrał się na przejażdżkę rowerową drogą ekspresową S-1 w Bielsku-Białej. Pomijając walory estetyczne, hałas oraz wdychanie spalin, trzeba wprost przyznać, że 42-latek ryzykował własnym życiem. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Każde przejeżdżające obok niego auto mogło doprowadzić do poważnego wypadku.

 9. Kolejne zatrzymania w sprawie wielomilionowej „karuzeli podatkowej”

  Policjanci z KWP w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie, zatrzymali kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT na szkodę Skarbu Państwa. Cztery zatrzymane osoby usłyszały już prokuratorskie zarzuty. Dwie z nich trafiły do aresztu. Wartość uszczupleń podatkowych w całej wielowątkowej sprawie, prowadzonej od 2018 roku pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach, szacowana jest na co najmniej 35 milionów złotych.

 10. Napadła na 9-latka

  Mundurowi z chorzowskiej dwójki zatrzymali 46-letnią kobietę, która napadła na 9-latka. Kobieta usłyszała już zarzuty, decyzją prokuratora została objęta policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi jej nawet 12 lat więzienia.