Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Częstochowa: 14-letni uczeń pomógł zatrzymać złodzieja

Godna naśladowania może być postawa 14-letniego ucznia częstochowskiego gimnazjum, który pomógł zatrzymać złodzieja. Chłopiec, jako jedyny, zareagował na krzyki 77-letniego mężczyzny, któremu złodziej skradł telefon komórkowy...

Godna naśladowania może być postawa 14-letniego ucznia częstochowskiego gimnazjum, który pomógł zatrzymać złodzieja. Chłopiec, jako jedyny, zareagował na krzyki 77-letniego mężczyzny, któremu złodziej skradł telefon komórkowy. 14-latek pobiegł za złodziejem i do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwił ucieczkę ze śmietnika, w którym sprawca się ukrył.

 

Do zdarzenia doszło na ulicy Lechonia w Częstochowie, gdzie sprawca podbiegł do 77-letniego mężczyzny i wyrwał mu z ręki telefon komórkowy. Krzyki pokrzywdzonego usłyszał grający w piłkę z kolegami 14-letni uczeń jednego z miejscowych gimnazjów. Chłopiec jako jedyny zareagował i ruszył w pościg za uciekającym złodziejem. Sprawca ukrył się w śmietniku, którego wyjście zagrodził goniący go 14-latek. Młody chłopiec zadzwonił na policję i razem z pokrzywdzonym pilnował złodzieja do czasu przyjazdu policji. Sprawcą okazał się 23-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Dzięki interwencji 14-latka pokrzywdzony odzyskał skradziony telefon.
Postawa młodego częstochowianina jest wzorem dla innych osób, które w myśl przesłania "Nie reagujesz - akceptujesz" pomagają w zatrzymaniu sprawców przestępstw i wykroczeń.