KMP Zabrze: Zatrzymani na gorącym uczynku - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Zabrze: Zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z zabrzańskiej „jedynki” zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 13 i 16 lat, którzy pod osłoną nocy usiłowali włamać się do kiosku mieszczącego się przy ulicy De Gaulle'a. Sprawcy uszkodzili roletę, a następnie wybili jedną z szyb...

Policjanci z zabrzańskiej „jedynki” zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 13 i 16 lat, którzy pod osłoną nocy usiłowali włamać się do kiosku mieszczącego się przy ulicy De Gaulle'a. Sprawcy uszkodzili roletę, a następnie wybili jedną z szyb. Z wnętrza kiosku nie zdołali nic ukraść, gdyż ich „robotę” przerwała interwencja mundurowych.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę około godziny 3. Nieletni uszkodzili roletę zabezpieczającą kiosk, a następnie wybili szybę. Dźwięki niszczonej rolety oraz wybijanej szyby usłyszał jeden z mieszkańców okolicznych domów i natychmiast powiadomił o swoich spostrzeżeniach dyżurnego Policji. Skierowane na miejsce zdarzenia patrole zatrzymały nieletnich sprawców na gorącym uczynku przestępstwa. Teraz ich postępowanie oceni sąd rodzinny.