KMP Katowice: Zareagował, a policjanci zatrzymali - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Katowice: Zareagował, a policjanci zatrzymali

W niedzielne popołudnie policjanci katowickiego oddziału prewencji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na parkingu przed własnym blokiem wybili szybę w samochodzie i ukradli sprzęt elektroniczny o wartości blisko 3600zł.

W niedzielne popołudnie policjanci katowickiego oddziału prewencji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na parkingu przed własnym blokiem wybili szybę w samochodzie i ukradli sprzęt elektroniczny o wartości blisko 3600zł. Sprawcom grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia...

 

Do zdarzenia doszło w centrum Katowic w godzinach popołudniowych. Policjanci III Kompanii Prewencji otrzymali od anonimowego świadka informację o dwóch młodych mężczyznach, którzy wybili szybę w zaparkowanym oplu i wyciągnęli z niego torbę, prawdopodobnie z laptopem. Świadek szczegółowo opisał wygląd sprawców i wskazał kierunek, w którym się oddalili. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Do akcji zaangażowano psa tropiącego, który wskazał jedną z klatek schodowych. Policjanci ustalili, że sprawcy mogą ukrywać się w jednym z mieszkań. Wychodzącą z budynku kobieta, zapytana o mężczyzn o podobnym rysopisie stwierdziła, że jednym z nich jest jej 19 letni syn. Wraz z drugim sprawcą przebywali w jej mieszkaniu. Mundurowi natychmiast zatrzymali włamywaczy. Znaleźli przy nich torbę wraz z laptopem oraz tablet. Wartość znalezionych przedmiotów oszacowano na 3600 złotych. Zatrzymanym grozi teraz nawet 10 lat więzienia.