Nie reagujesz - akceptujesz!

KPP Żywiec: Zareagowali i zatrzymali pijanego kierowcę

Trzej mieszkańcy Żywca udaremnili dalszą jazdę kompletnie pijanemu 38-latkowi, który siedział za kierownicą swojego opla. Mężczyźni, widząc jak samochód jedzie całą szerokością jezdni, zastawili mu drogę własnymi pojazdami, nie pozwalając na dalszą jazdę.

Trzej mieszkańcy Żywca udaremnili dalszą jazdę kompletnie pijanemu 38-latkowi, który siedział za kierownicą swojego opla. Mężczyźni, widząc jak samochód jedzie całą szerokością jezdni, zastawili mu drogę własnymi pojazdami, nie pozwalając na dalszą jazdę. Następnie, kompletnie pijanego kierowcę przekazali w ręce policji.

 

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie. 26-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, wraz ze swoim kolegą, jechali mercedesem ulicą Armii Krajowej w Żywcu. W pewnym momencie zauważyli jak z bocznej drogi wyjeżdża opel vectra. Samochód najpierw wjechał na chodnik, następnie uderzył w drogowskaz, a potem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w mercedesa. Po tych wyczynach opel jechał dalej całą szerokością jezdni. Kierowca mercedesa oraz kierowca vw, który również widział zdarzenie, zastawili drogę własnymi pojazdami i w ten sposób udaremnili dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierowcy opla. Jak się okazało mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie stać na własnych nogach, nie był także w stanie poddać się badaniu na alkomacie. Po przyjeździe policji został przekazany w ręce stróżów prawa. 38-latek za prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości wkrótce odpowie przed sądem. Poniesie także konsekwencje spowodowania kolizji drogowej.