KPP Zawiercie: Policjant czujny nawet poza służbą - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KPP Zawiercie: Policjant czujny nawet poza służbą

Policjant z Katowic, wspólnie z innym mieszkańcem Zawiercia, ujął sprawcę rozboju. Mężczyźni, słysząc wołanie o pomoc, natychmiast ruszyli na pomoc napadniętej kobiecie. Przestępcę przekazali policjantom z Zawiercia. Zatrzymany usłyszał już zarzut.

Policjant z Katowic, wspólnie z innym mieszkańcem Zawiercia, ujął sprawcę rozboju. Mężczyźni, słysząc wołanie o pomoc, natychmiast ruszyli na pomoc napadniętej kobiecie. Przestępcę przekazali policjantom z Zawiercia. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 

W środę wieczorem na ul. Wierzbowej w Zawierciu, nie będący na służbie policjant z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zatrzymał sprawcę rozboju. Napastnik napadł na 40-letnią kobietę, usiłując wyrwać jej torebkę. Krzyki napadniętej usłyszała inna kobieta, która również zaczęła wzywać pomocy. Dwaj mężczyźni, będący w pobliżu, zareagowali natychmiast. Sprawca próbował ucieczki, lecz już po chwili został ujęty i przekazany w ręce miejscowych stróżów prawa. 29-latek, bez stałego miejsca zameldowania, trafił do policyjnego aresztu. Za usiłowanie rozboju grozi mu do 12-lat więzienia.

 

Mieszkańcom Zawiercia, którzy przyczynili się do zatrzymania sprawcy tego rozboju, dziękujemy za wzorową obywatelską postawę.