KMP Tychy: Zatrzymani nieletni wandale - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Tychy: Zatrzymani nieletni wandale

Dziękujemy mieszkańcom, którzy byli świadkami przestępstw i w ramach trwającej kampanii "Nie reagujesz- akceptujesz!" poinformowali o zaistniałych zdarzeniach dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tychach...

Dziękujemy mieszkańcom, którzy byli świadkami przestępstw i w ramach trwającej kampanii "Nie reagujesz- akceptujesz!" poinformowali o zaistniałych zdarzeniach dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Dzięki wzorowej postawie obywateli, tyscy mundurowi zatrzymali trzech nieletnich sprawców zniszczeń mienia.

W nocy z środy na czwartek, około godziny 2:30 mieszkanka jednego z osiedla Starych Tychów telefonicznie poinformowała dyżurnego miejscowej komendy, że na ulicy Asnyka zauważyła mężczyznę, który idąc chodnikiem, kopał w zaparkowane na poboczu samochody i wyrywał boczne lusterka. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy po krótkim pościgu zatrzymali uciekającego sprawcę. Okazał się nim 16- letni mieszkaniec Tychów. Młody wandal zniszczył w sumie cztery samochody marki Opel. Straty, których się dopuścił nie zostały jeszcze oszacowane. 16-latek był trzeźwy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Również wczoraj około godziny 18:30 do tyskiej jednostki policji dodzwonił się mężczyzna, który zauważył dwóch młodych mężczyzn niszczących wiatę przystankową, znajdującą się na ulicy Wyszyńskiego. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że zniszczeniu uległa ławka wiaty przystankowej. Sprawcami okazali się dwaj 14-letni mieszkańcy Tychów. Również i w tym przypadku nastolatkowie odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym.