KMP Siemianowice Śląskie: Matka po 3 piwach - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Siemianowice Śląskie: Matka po 3 piwach

Odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz" jest zachowanie mieszkańca Siemianowic Śląskich, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach co do stanu trzeźwości matki 4-letniej dziewczynki...

Odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz" jest zachowanie mieszkańca Siemianowic Śląskich, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach co do stanu trzeźwości matki 4-letniej dziewczynki. Kobieta tłumaczyła policjantom, że wypiła tylko 3 piwa. Nie sposób nie wspomnieć, że w trackie interwencji do jej drzwi zapukał taksówkarz, u którego zamówiła pół litra wódki. 


Wczoraj przed 21.00 dyżurny siemianowickiej komendy otrzymał informację od mieszkańca Siemianowic, że w jednym z mieszkań w Bytkowie, najprawdopodobniej nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad 4-letnią córeczką. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał policjantów z „patrolówki”. Jak się okazało, kobieta miała w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Tłumaczyła policjantom, że wypiła raptem 3 piwa. Podczas interwencji do jej  mieszkania zadzwonił taksówkarz, który zgodnie ze złożonym wcześniej zamówieniem, dostarczył kobiecie pół litra wódki. O całej sprawie siemianowiccy policjanci powiadomią sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie matki i jej córki. Czterolatka trafiła pod opiekę dziadka. 

 

 

Mieszkańcowi, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność i wrażliwość. Jego postawa jest przykładem prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe.