KMP Siemianowice Śląskie: Rodzice z promilami - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Siemianowice Śląskie: Rodzice z promilami

Odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz" jest zachowanie mieszkańca Siemianowic Śląskich, który powiadomił wczoraj policjantów o awanturze pomiędzy nietrzeźwymi małżonkami...

Odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz" jest zachowanie mieszkańca Siemianowic Śląskich, który powiadomił wczoraj policjantów o awanturze pomiędzy nietrzeźwymi małżonkami. Jak się okazało, zarówno kobieta, jak i mężczyzna, mieli w organizmie ponad dwa promile alkoholu i w takim stanie sprawowali opiekę nad swoimi córkami. 


Wczoraj po 14.00 oficer dyżurny siemianowickiej komendy otrzymał informację od mieszkańca Siemianowic, iż w jednym z mieszkań w centrum miasta, doszło do awantury pomiędzy 36-letnią kobietą i jej 39-letnim mężem. Według przekazanej informacji mieli być oni nietrzeźwi i w takim stanie sprawować opiekę nad swoimi córkami w wieku 11 i 14 lat. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał policjantów z „patrolówki”, którzy przerwali libację alkoholową małżonków. W rezultacie nietrzeźwi i agresywni rodzice trafili do izby wytrzeźwień. Badanie stanu trzeźwości wykazało w ich organizmach ponad dwa promile alkoholu. Ich córki trafiły pod opiekę babci.  O całej sprawie siemianowiccy policjanci powiadomią sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie rodziny. Pijanym rodzicom dodatkowo grozi grzywna.


Mieszkańcowi, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność i wrażliwość. Jego postawa jest przykładem prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe.