KMP Rybnik: Zareagowała i powiadomiła policję - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Rybnik: Zareagowała i powiadomiła policję

Policjanci z Rybnika udaremnili dalszą jazdę pijanej kobiecie, która wpadła w ręce mundurowych dzięki czujności innego kierowcy. Nietrzeźwa kierująca podczas interwencji znieważyła policjantów. Kobieta odpowie przed sądem, grozi jej do 2 lat więzienia.

Policjanci z Rybnika udaremnili dalszą jazdę pijanej kobiecie, która wpadła w ręce mundurowych dzięki czujności innego kierowcy. Nietrzeźwa kierująca podczas interwencji znieważyła policjantów. Kobieta odpowie przed sądem, grozi jej do 2 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 14.30 na ul.Żorskiej w Rybniku. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie dotyczące pijanego kierowcy. Zgłaszająca poinformowała, że na środku jezdni stoi vw passat, w którym za kierownicą siedzi kobieta. Z relacji świadka wynikało, że przed chwilą passat jechał całą szerokoscią jezdni, najeżdżając kilka razy na chodnik, niewiele brakowało a doszłoby do potrącenia rowerzysty. Podczas interwencji kobieta była agresywna i wulgarna wobec policjantów, nie chciała również poddać się badaniu na alkomacie. 39-latka została przewieziona do szpitala, gdzie pobrano jej krew, a nastepnie została osadzona w policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia funkcjonariuszy. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.