KMP Zabrze: Czujny zabrzanin - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Zabrze: Czujny zabrzanin

Policjanci z Mikulczyc zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pijani w rejonie osiedla Kopernika rzucali kamieniami w przejeżdżające samochody. Do zatrzymania obu mężczyzn przyczynił się mieszkaniec osiedla Kopernika...

Policjanci z Mikulczyc zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pijani w rejonie osiedla Kopernika rzucali kamieniami w przejeżdżające samochody. Obaj, ze względu na stan nietrzeźwości oraz stwarzane swoim postępowaniem zagrożenie, zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień.

 

Do zatrzymania obu mężczyzn przyczynił się mieszkaniec osiedla Kopernika, który widząc zachowanie chuliganów, postanowił nie być obojętnym i zatelefonował do dyżurnego policji. Podanie kierunku oddalania się mężczyzn i ich rysopisu pozwoliło na błyskawiczne zatrzymanie. Do zdarzenia tego doszło wczoraj o 18.30. Sprawcami okazali się 21 i 24-letni mieszkańcy Katowic oraz Piekar Śląskich. Badania ich stanu trzeźwości wykazały w obu przypadkach ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszystko wskazuje na to, że żaden z przejeżdżających pojazdów nie został uszkodzony. Jednak gdyby nie prawidłowa reakcja świadka zdarzenia, mogłoby dojść do tragedii.