KPP Wodzisław Śląski: Z kampanią u gimnazjalistów - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KPP Wodzisław Śląski: Z kampanią u gimnazjalistów

To już rok odkąd ruszyliśmy z kampanią społeczną "Nie reagujesz - akceptujesz". Od tego czasu policjanci systematycznie odwiedzają szkoły, spotykają się z młodzieżą i uświadamiają im jak wiele może zdziałać jeden człowiek...

To już rok odkąd ruszyliśmy z kampanią społeczną "Nie reagujesz - akceptujesz". Od tego czasu policjanci systematycznie odwiedzają szkoły, spotykają się z młodzieżą i uświadamiają im jak wiele może zdziałać jeden człowiek. Dzisiaj mundurowi spotkali się na dwóch godzinach lekcyjnych z uczniami drugich klas Gimnazjum w Rogowie.

 

Podczas prelekcji policjant z Wydziału Prewencji przedstawił ogólne założenia i cele kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz". Na początku spotkania zaprezentowano dwa spoty reklamujące kampanię. Na podstawie pokazanego materiały funkcjonariusz podkreślał jak ważna jest reakcja obywateli w sytuacjach gdy są świadkami łamania prawa. Młodzież z zaciekawieniem słuchała przykładów z życia wziętych, które wskazaywały na to jak wiele może zdziałać pojedynczy człowiek i tym samym jak oni sami mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

 

Kampania ma na celu wzmocnienie reakcji obywateli, mieszkańców naszego regionu na naruszenia prawa, w szczególności takie przestępstwa jak: kradzieże, kradzieże z włamaniem, rozboje, pobicia.