KMP Dąbrowa Górnicza: Rodzice z promilami - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Dąbrowa Górnicza: Rodzice z promilami

Odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz" jest zachowanie mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach co do stanu trzeźwości opiekunów dwójki dzieci...

Odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz" jest zachowanie mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach co do stanu trzeźwości opiekunów dwójki dzieci. Jak się okazało, oboje rodzice byli pijani.
 
Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 20. na ul. Aleja Zwycięstwa w Ząbkowicach. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej powiadomił dyżurnego miejscowej komendy o pijany rodzicach, którzy z dwojgiem dzieci stali na przystanku autobusowym. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Badanie na alkomacie wykazało u 49-letniej kobiety blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast jej 53-letni mąż miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijani i agresywni małżonkowie trafili do izby wytrzeźwień. Ich 10-letnia córka i 12-letnim syn zostali przekazani pod opiekę cioci. O całej sprawie dąbrowscy policjanci powiadomią sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie tej rodziny. Pijanym rodzicom dodatkowo grozi grzywna.