KPP Tarnowskie Góry: Nie reagujesz-akceptujesz - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KPP Tarnowskie Góry: Nie reagujesz-akceptujesz

Dyżurny tarnogórskiej komendy odebrał telefon od mężczyzny, który przy ulicy Wincentego Pola w Tarnowskich Górach uniemożliwił dalszą jazdę na skuterze nietrzeźwemu mężczyźnie. Badanie wykazało w organizmie motorowerzysty prawie 3 promile alkoholu.

Dyżurny tarnogórskiej komendy odebrał telefon od mężczyzny, który przy ulicy Wincentego Pola w Tarnowskich Górach uniemożliwił dalszą jazdę na skuterze nietrzeźwemu mężczyźnie. Badanie wykazało w organizmie motorowerzysty prawie 3 promile alkoholu. Teraz może on trafić do więzienia nawet na 2 lata...

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, kilka minut po 14.00. Przybyli na miejsce po telefonicznym zgłoszeniu policjanci zatrzymali 42-latka, którego badanie trzeźwości dało wynik prawie 3 promile. Mężczyzna był tak pijany, że przed interwencją zaniepokojonego obywatela wjechał skuterem do rowu. 42-letniemu tarnogórzaninowi grożą teraz 2 lata więzienia. Prawidłowa postawa zgłaszającego i innego mężczyzny, który pomagał zatrzymać nietrzeźwego motorowerzystę pozwoliła na zażegnanie niebezpieczeństwa. To już kolejne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców możemy efektywnie walczyć z nieodpowiedzialnymi kierowcami i dążyć do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.