Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Siemianowice Śląskie: - "wpadł" dzięki świadkowi

Nawet pięć lat więzienia grozi mieszkańcowi Siemianowic Śląskich, który w sobotę zniszczył policyjny radiowóz. Do zatrzymania 29–latka przyczyniła się kobieta, która powiadomiła o zdarzeniu policjantów...

Nawet pięć lat więzienia grozi mieszkańcowi Siemianowic Śląskich, który w sobotę zniszczył policyjny radiowóz. Do zatrzymania 29–latka przyczyniła się kobieta, która powiadomiła o zdarzeniu policjantów. Reakcja zgłaszającej, to kolejny przykład prawidłowego działania w ramach kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 17.00 przy ulicy Miarki w Siemianowicach Śląskich. Wezwani pod wskazany adres policjanci pozostawili przed budynkiem radiowóz i poszli na interwencję. Kiedy w jednym z mieszkań funkcjonariusze wykonywali czynności służbowe, ich nieobecność wykorzystał nietrzeźwy 29 – latek. Mężczyzna będąc przekonanym, że mundurowi interweniują u jego znajomego, postanowił okazać swoje niezadowolenie i zniszczył radiowóz. Świadkiem tego zdarzenia była młoda kobieta, która powiadomiła stróżów prawa. Agresor, który miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu, trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu pięcioletni pobyt w więzieniu.