KMP Ruda Śląska: "Nie reagujesz – akceptujesz!" - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Ruda Śląska: "Nie reagujesz – akceptujesz!"

W niedzielne przedpołudnie trzech młodych mężczyzn z Chorzowa zatrzymali funkcjonariusze kochłowickiego komisariatu. Powodem zatrzymania była kradzież, na której zostali oni przyłapani.

W niedzielne przedpołudnie trzech młodych mężczyzn z Chorzowa zatrzymali funkcjonariusze kochłowickiego komisariatu. Powodem zatrzymania była kradzież, na której zostali oni przyłapani.

 

Niedzielna kradzież to już drugie tego typu zdarzenie przy ulicy Oświęcimskiej. Policjanci zostali poinformowani przez mieszkańców, że na dachu jednego z kochłowickich wieżowców kilku nieznanych mężczyzn demontuje metalową i elektroniczną infrastrukturę na szkodę jednej z sieci telefonii komórkowej.

Interweniujący funkcjonariusze dokonali zatrzymania na gorącym uczynku Grzegorza K, Adriana S i Tomasza S. jak się okazało mężczyźni ci kilkanaście minut wcześniej do dzielnicy Kochłowice dotarli autobusem z Chorzowa. Celem ich wizyty było dokonanie kradzieży ponieważ (jak się później oni tłumaczyli), brakowało im pieniędzy na alkohol i papierosy.

Dociekliwość śledczych pozwoliła na przedstawienie każdemu z trójki podejrzanych dwóch zarzutów. Okazało się, że ci sami mężczyźni kilka dni wcześniej w tym samym miejscu dokonali także kradzieży. Łączna wartość strat spowodowanych przestępstwem to kwota ponad 1300 złotych.

Do popełnienia zarzucanych im czynów podejrzani przyznali się i wyjaśnili okoliczności popełnienia przestępstw. Jednocześnie mężczyźni wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Oprócz surowej grzywny podejrzani (wcześniej nie znani policji), mogą trafić za kraty nawet na pięć lat.

 

Kolejny przypadek i przykład pomocy dla funkcjonariuszy ze strony osób troszczących się o wspólne dobro w myśl hasła przewodniego Kampanii Społecznej: "Nie Reagujesz - Akceptujesz".