Czechowice-Dziedzice: Włamał się po łakocie - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

Czechowice-Dziedzice: Włamał się po łakocie

Nieodparta chęć na słodycze sprowadziła 71-latka na przestępczą drogę. Rabuś włamał się do specjalnego pojemnika na wyroby cukiernicze przed sklepem w Janowicach i skradł pięć pączków. Włamywacz miał pecha, bo zauważył go jeden z mieszkańców...

Nieodparta chęć na słodycze sprowadziła 71-latka na przestępczą drogę. Rabuś włamał się do specjalnego pojemnika na wyroby cukiernicze przed sklepem w Janowicach i skradł pięć pączków. Włamywacz miał pecha, bo zauważył go jeden z mieszkańców, który przekazał swoje spostrzeżenia czechowickim policjantom. Chwilę później policjanci zatrzymali rabusia, któremu za przestępstwo to może grozić nawet do 10 lat więzienia.

 

Dzisiaj nad ranem rabuś wyłamał kłódkę w pojemniku z wyrobami cukierniczymi. Jego łupem padły pączki. W momencie kradzieży dodatkowo uszkodził okazałego kołacza. Wartość strat, w tym uszkodzeń, oszacowano na blisko 100 zł. Rabuś miała pecha, bo kiedy się włamywał, a następnie delektował skradzionymi łakociami, zauważył go jeden z mieszkańców. 71-letni włamywacz "wpadł" dzięki informacjom przekazanym przez świadka tego zdarzenia, który wykazał się obywatelską postawą w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Czechowiccy policjanci zatrzymali włamywacza i przewieźli do komisariatu. Sprawca usłyszał już zarzuty przestępstwa, za które może mu grozić nawet 10 lat więzienia.