KMP Bielsko-Biała: Włamywacze zatrzymani - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Bielsko-Biała: Włamywacze zatrzymani

Dzisiejszej nocy policyjni wywiadowcy wraz z funkcjonariuszami z komisariatu I zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku od 20 i 24 lat oraz ich 19-letnią wspólniczkę na gorącym uczynku włamania do pojazdu. Sprawcy wpadli dzięki informacjom od mieszkańca...

Dzisiejszej nocy policyjni wywiadowcy wraz z funkcjonariuszami z komisariatu I zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku od 20 i 24 lat oraz ich 19-letnią wspólniczkę na gorącym uczynku włamania do pojazdu. Sprawcy wpadli dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańca, który wykazał się obywatelską postawą w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.

 

Celem kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” jest ograniczenie liczby przestępstw, przede wszystkim poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej oraz wzmocnienie reakcji mieszkańców na przypadki naruszenia prawa. Kiedy dzisiaj, tuż po północy na bielskiej ul. Akademii Umiejętności, właściciel opla zauważył trójkę młodych osób, która świeciła latarkami do wnętrza zaparkowanych tam pojazdów i próbowała ukraść koło z samochodu, natychmiast zaalarmował oficera dyżurnego. Rabusie zostali spłoszeni, ale nie uciekli daleko. Policyjni wywiadowcy zauważyli ich na ul. Żywieckiej, gdzie zdążyli już włamać się do seata. Wybili szybę i skradli panel radioodtwarzacza. Na widok policjantów rzucili się do ucieczki. Zatrzymano ich po krótkim pościgu. Sprawcy zachowywali się arogancko i wulgarnie wobec stróżów prawa. Badanie stanu ich trzeźwości dało wynik od od 0,5 do 2 promili alkoholu. W czasie ich przeszukania odnaleziono skradziony panel radioodtwarzacza oraz podnośnik samochodowy. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty włamania i kradzieży cudzego mienia, za co grozi im do 10 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator.