KPP Będzin: Zareagował - złodzieje w areszcie - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KPP Będzin: Zareagował - złodzieje w areszcie

Policjanci z Będzina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 29 -letnią kobietę. Łupem sprawców padła biżuteria o wartości blisko 4 000 złotych. Szybkie zatrzymanie bandytów było możliwe dzięki reakcji świadka zdarzenia, który powiadomił Policję...

Policjanci z Będzina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 29 -letnią kobietę. Łupem sprawców padła biżuteria o wartości blisko 4 000 złotych. Szybkie zatrzymanie bandytów było możliwe dzięki reakcji świadka zdarzenia, który powiadomił Policję, zamiast biernie przyglądać się przestępstwu.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około 13.00 przy ulicy Paryskiej w Będzinie. Dwóch młodych mężczyzn przed sklepem, zaatakowało 29-letnią mieszkankę tego miasta. Napastnicy powalili ją na ziemię i po zadaniu kilku ciosów skradli biżuterię za około 4 000 złotych. Policjanci wydziału prewencji już po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymali złodziei. Okazali się nimi 21 i 24-letni mieszkańcy Chorzowa. Teraz rabusiom może grozić nawet do 12 lat więzienia.

 

Zatrzymanie sprawców było możliwe dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia. Mundurowi liczą na współdziałanie z mieszkańcami, polegające na powiadamianiu policji o sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji. Takie zachowanie jest przykładem w jaki sposób należy postępować, chcąc realizować założenia kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz".