Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Chorzów: Zareagował - złodzieje w rękach policjantów

W ręce policjantów wpadł na gorącym uczynku mężczyzna, który kradł kostkę brukową. Zatrzymanie było możliwe dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia, który powiadomił policję. Przedstawiona sytuacja, a właściwie reakcja świadka, jest odzwierciedleniem...

W ręce policjantów z prewencji wpadł na gorącym uczynku mężczyzna, który kradł kostkę brukową. Zatrzymanie sprawcy było możliwe dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia, który powiadomił policję. Przedstawiona sytuacja, a właściwie reakcja świadka, jest odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz".

 

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 18.30. Dwóch mężczyzn na ulicy Reymonta skradło kostkę brukową, o wartości prawie 500 złotych. Całe zdarzenia zauważył mieszkaniec pobliskiej kamienicy. Natychmiast o wszystkim poinformował dyżurnego jednostki. Policjanci wydziału prewencji po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymali jednego ze złodziei. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Chorzowa. Drugi ze sprawców, 56-letni chorzowianin, dzisiaj rano wpadł w ręce kryminalnych z „dwójki”. Teraz rabusiom za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
Zatrzymanie sprawców było możliwe dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia. Mundurowi liczą na współdziałanie z mieszkańcami, polegające na powiadamianiu policji o zachowaniach wymagających natychmiastowej reakcji. Żadna Policja świata, nie jest w stanie działać samodzielnie, bez wsparcia społeczeństwa. To myśl przewodnia trwającej kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”