KMP Siemianowice Śląskie: Pierwsze efekty kampanii - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Siemianowice Śląskie: Pierwsze efekty kampanii

Policjanci zatrzymali mieszkańca Katowic, który uderzając telefonem komórkowym w przypadkowy samochód, spowodował straty w wysokości 1000 złotych. Zatrzymanie sprawcy to m.in. efekt prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz".

Policyjny patrol zatrzymał mieszkańca Katowic, który uderzając telefonem komórkowym w przypadkowy samochód, spowodował straty w wysokości 1000 złotych. Zatrzymanie sprawcy było możliwe dzięki szybkiej reakcji przechodniów oraz właściciela pojazdu, który natychmiast o zdarzeniu powiadomili policję. Zaistniałe zdarzenie, a właściwie reakcja świadków, jest odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz".

 

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy w Siemianowicach Śląskich na ul. Olimpijskiej. Właściciel samochodu marki Audi został poinformowany przez przechodniów, że młody mężczyzna, wyładowuje agresję, uderzając telefonem komórkowym w jego samochód. O zaistniałym zdarzeniu natychmiast powiadomieni zostali policjanci. Mundurowi zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 34 – letni katowiczanin, u którego w organizmie stróże prawa stwierdzili ponad dwa promile alkoholu. Straty, które spowodował zatrzymany, oszacowane zostały przez właściciela kwotę 1000 złotych. W rezultacie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do pięciu lat więzienia. O jego losie zdecyduje prokurator.

 

Zatrzymanie sprawcy było możliwe dzięki szybkiej reakcji przechodniów oraz właściciela pojazdu. Mundurowi liczą na współdziałanie z mieszkańcami, polegające na powiadamianiu policji o zachowaniach wymagających natychmiastowej reakcji. Żadna Policja świata, nie jest w stanie działać samodzielnie, bez wsparcia społeczeństwa. To myśl przewodnia trwającej kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.