Nie reagujesz - akceptujesz!

KPP Bieruń: NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ - pierwsze efekty…

Kampania NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ rozpoczęła się raptem kilka dni temu, a już są jej pierwsze efekty. Przynajmniej w powiecie bieruńsko - lędzińskim. Głównym celem kampanii jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji zzachowań negatywnych...

Kampania społeczna NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ  rozpoczęła się raptem kilka dni temu, a już są jej pierwsze efekty. Przynajmniej w powiecie bieruńsko - lędzińskim. Przypomnijmy, że głównym celem kampanii jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

 

Jednocześnie Policja oczekuje współdziałania z mieszkańcami i powiadamiania jej o zachowaniach wymagających natychmiastowej reakcji, bo żadna Policja świata, nie jest w stanie działać samodzielnie, bez wsparcia społeczeństwa. I tak też się stało o czym poniżej.
W sobotę wieczorem, około 22.30, jadący ulicą Hołdunowską w Lędzinach, mieszkaniec Mysłowic, zauważył niepewnie kierującego ciężarową lawetą, więc zadzwonił na Policję. Laweta akurat zjeżdżała na parking przy stacji benzynowej, gdy nadjechał radiowóz. Po zbadaniu kierującego okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazał się nim 47-letni obywatel Litwy. Udawał się w podróż powrotną z ładunkiem do swojego kraju. A wspomniana laweta, to ciężarowy samochód z naczepą, na którym było …. 8 fabrycznie nowych samochodów osobowych.

 

Kompletny brak wyobraźni i daleko idąca nieodpowiedzialność ze strony Litwina. Każdy samochód za kierownicą którego siedzi nietrzeźwy kierujący, to potencjalny zabójca na drodze. A gdy tym samochodem jest ciężarówka pełna aut? To już przerasta ludzką wyobraźnię. Godna pochwały jest postawa mysłowiczanina. Być może jego telefon na Policję uratował kogoś od tragedii. Mamy nadzieję, że znajdzie on naśladowców…

Nieodpowiedzialny kierujący ciężąrówką noc spędził w policyjnym areszcie. Trzeźwieje. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Przypominamy, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 lub do roku, dla osób poruszających się na rowerze. Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.