Nie reagujesz - akceptujesz!

Świadek zareagował, policjanci wyeliminowali nietrzeźwego kierowcę

Wzorową postawą wykazał się świadek, którzy jadąc w kierunku Zawady zauważył poruszającego się przed nim "wężykiem "volkswagena. O swoich spostrzeżeniach powiadomił myszkowskich policjantów. Dzięki jego prawidłowej postawie obywatelskiej stróże prawa wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę.

W niedzielne popołudnie dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od przypadkowego świadka, że jedzie w kierunku Zawady, a przed nim porusza się volkswagen . Z racji tego, że pojazd jedzie "wężykiem" istniało podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy. Na miejsce ruszył patrol interwencyjny, który w Zawadzie pod sklepem zauważył ten pojazd. Wewnątrz pojazdu nie było żadnych osób, a w sklepie...przebywało dwóch nietrzeźwych mężczyzn. W rozmowie z mundurowymi potwierdzili, że faktycznie przyjechali właśnie tym pojazdem, ale żaden nie przyznawał się do kierowania nim. W związku z powyższym podjęto decyzję o zatrzymaniu obu mężczyzn. Gdy wytrzeźwieli zostali przesłuchani. Okazało się, że jeden z nich, 20-letni obywatel Ukrainy mając 2 promile alkoholu w organizmie kierował wówczas volkswagenem. Zabezpieczony przez śledczych zapis monitoringu tylko to potwierdził...Gdyby nie ich czujność i szybkie działanie, nie wiadomo jak zakończyłaby się dalsza jazda nieodpowiedzialnego 20-latka.

Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada do samochodu pod wpływem alkoholu nie tylko łamie prawo, ale i stanowi ogromne zagrożenie na drodze. 

Słowa uznania za właściwą postawę należą się świadkowi, który zareagowali na pijanego kierowcę i aby nie dopuścić do tragedii na drodze, powiadomił stróżów prawa.