Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Wzorową postawą wykazało się dwóch mężczyzn, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę seata. Tarnogórzanie zauważyli jak 48-latek jechał "całą szerokością drogi". Po zatrzymaniu samochodu, zabrali mu kluczyki ze stacyjki i wezwali policyjny patrol. Jak się okazało, nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Wczoraj, dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że dwóch świadków ujęło nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Seat. Na miejsce interwencji pilnie udali się policjanci ruchu drogowego. Mężczyźni opowiedzieli policjantom, że jechali bezpośrednio za sprawcą, który jechał swoim samochodem "całą szerokością drogi". Tarnogórzanie nabrali podejrzeń, że kierujący może być nietrzeźwy. Po zatrzymaniu pojazdu, wyjęli mu kluczyki ze stacyjki oraz natychmiast powiadomili o zdarzeniu policję. Okazało się, że świadkowie mieli rację. Kierujący seatem był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajduje się blisko 3 promile alkoholu.

Amator jazdy "na podwójnym gazie" stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policjanci kierują słowa uznania za obywatelską postawę świadków, którzy zareagowali na pijanego kierowcę i wyjęli mu kluczyki ze stacyjki. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.