Współpraca międzynarodowa

WŁOCHY

Współpraca Policji polskiej z Policją włoską opiera się na Memorandum o porozumieniu między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej i Rządem Republiki Włoskiej w sprawie zwalczania międzynarodowej przestępczości zorganizowanej i nielegalnego handlu środkami odurzającymi i psychotropowymi, podpisanym w Rzymie dnia 7 lipca 1997 roku.

Polscy funkcjonariusze patrolujący autostrady w województwie śląskim szkolą się w Centrum Szkolenia Policji Drogowej w Cesenie, a w Centrum Szkolenia Alpejskiego w Moenie, należącym do Polizia di Stato, doskonalili się polscy policjanci z patroli narciarskich. Oba przedsięwzięcia były elementami przygotowania do uczestnictwa w projektach wspieranych w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci.

W dniach 03-05 marca 2008 na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z roboczą wizytą przebywała delegacja z Policji Państwowej z Republiki Włoch. Jednym z elementów wizyty był pokaz działań praktycznych, które przeprowadzili funkcjonariusze z Włoch na stokach Skrzycznego w Szczyrku. Wizyta wiązała się bezpośrednio z pomocą jakiej udziela Centrum Wyszkolenia Alpejskiego z Money jednostkom Policji południowej Polski w związku z realizacją przedsięwzięć związanych z podejmowaniem działań zapobiegawczych, przygotowawczych, organizacyjnych, likwidujących zagrożenie dla życia, zdrowia bezpieczeństwa osób przebywających w górach oraz ich mienia.

 

Powrót na górę strony