Wiadomości

Policjanci z łaziskiego komisariatu wsparli Szlachetną Paczkę

Data publikacji 11.12.2019

Mundurowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych dołączyli do grona darczyńców w akcji „Szlachetna Paczka”. W ciągu zaledwie kilku dni zebrali dla jednego z potrzebujących mieszkańców powiatu cieszyńskiego niezbędne artykuły. Mężczyźnie podarowano radio, żywność oraz produkty chemiczne. W miniony weekend, podczas finału, zebrane dary trafiły do wolontariuszy akcji, a wkrótce otrzyma je Pan Tomasz.

Inicjatorem zbiórki był sierż. Karol Szmelik, policjant patrolu z Łazisk Górnych, który postanowił pomóc 58-letniemu mężczyźnie z Cieszyna. Pan Tomasz mieszka samotnie w jednym z domów jednorodzinnych. Wcześniej pracował jako ochroniarz i prowadził własne gospodarstwo. W zeszłym roku, w wypadku drogowym złamał kolano. Leczenie szpitalne i długotrwała rehabilitacja spowodowały, że mieszkaniec Cieszyna stracił płynność finansową. Dodatkowo jakiś czas temu przewrócił się w domu i złamał biodro. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu.

Odzew ze strony policjantów łaziskiego komisariatu był natychmiastowy. W ciągu zalewie kilku dni udało się zebrać potrzebne rzeczy, w tym, między innymi, sprzęt RTV, artykuły spożywcze i chemiczne. W miniony piątek sierż. Szmelik przekazał dary jednej z wolontariuszek akcji, która dostarczy paczkę bezpośrednio do rąk pana Tomasza.

„Szlachetna Paczka” jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy potrzebujących pozyskują lokalni wolontariusze. W tym roku Szlachetna Paczka została zorganizowana już po raz szesnasty.

  • na zdjęciu: osoba pakuje dary w ramach akcji "Szlachetna Paczka"
  • na zdjęciu: kartka z życzeniami dla obdarowanego
  • na zdjęciu: przygotowane świąteczne paczki w bagażniku samochodu

 

Powrót na górę strony