Nagranie o długości 2 minut i 20 sekund. Pierwszy kadr ukazuje oficjalne otwarcie III Memoriału imieniem aspiranta Michała Kędzierskiego oraz przemowę Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu. Na kolejnym ujęciu widoczny jest stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, na którym będzie rozgrywany wojewódzki policyjny turniej piłki nożnej Na następnym kadrze widoczni są uczestnicy turnieju, którymi są policjanci z całego województwa śląskiego. Na następnym ujęciu rozgrywane są mecze. Ostatnim ujęciem jest wręczenie pucharów zwycięzcom oraz zakończenie turnieju.