Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Statystyki

2020-09-24
Rozboje2
Kradzieże34
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2020-09-23
Rozboje2
Kradzieże38
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2020-09-22
Rozboje1
Kradzieże29
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
2020-09-21
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2020-09-20
Rozboje2
Kradzieże14
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24

Zawody sportowe


Ważne skróty


Polecamy


Najczęściej czytane

 1. W ogródku działkowym schowali 12 kg amfetaminy

  Dwaj mieszkańcy Tychów, którzy na terenie jednego z ogródków działkowych przechowywali znaczne ilości amfetaminy, „wpadli” w ręce policjantów z KWP w Katowicach zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców. Tym sposobem ok. 12 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 80 tys. złotych nie trafi do obrotu. Zatrzymani w sprawie 33 i 30-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i na 3 miesiące trafili do aresztu. Grozi im 10 lat odsiadki.

 2. Internauta odpowie za publicznie znieważenie Prezydenta RP

  Policjanci zwalczający cyberprzestępczość z katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie ze śledczymi z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji namierzyli i zatrzymali internautę, który zamieścił obraźliwy wpis dotyczący Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na jednym z portali internetowych. Mężczyzna nie pozostanie bezkarny. Takie zachowanie w świetle obowiązujących przepisów stanowi przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia. Pamiętajmy-każde działanie w sieci pozostawia ślad, nawet jeśli Internet daje użytkownikom fałszywe poczucie anonimowości i bezkarności. Za łamanie prawa w cyberprzestrzeni grozi odpowiedzialność.

 3. Pożar Zespołu Szkół im. św Edyty Stein w Lublińcu

  Do groźnego pożaru doszło w budynku szkoły przy ulicy Piłsudskiego w Lublińcu. Spaleniu uległa konstrukcja dachu i poddasze. Miejsce zdarzenia zabezpieczają policjanci. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Przyczynę i okoliczności pożaru ustalają lublinieccy śledczy.

 4. Wydział Inwestycji i Remontów poszukuje specjalistów

  Za planowanie, przygotowanie i realizację zadań inwestycyjnych i remontowych dla śląskich jednostek Policji odpowiada Wydział Inwestycji i Remontów KWP w Katowicach. Wydział ten kojarzony jest przede wszystkim z nowo powstałymi oraz modernizowanymi, unowocześnianymi i dostosowywanymi do aktualnych potrzeb obiektami śląskiego garnizonu policji. Jednak zakres zadań, za które odpowiada Wydział, jest bardziej obszerny. W samym Wydziale pracują nie tylko policjanci, ale również pracownicy cywilni. Aktualnie zatrudnienie mogą znaleźć w nim m.in. główni specjaliści ds. nadzoru inwestorskiego w różnych specjalizacjach.

 5. 3 miesiące aresztu dla 25-latka za usiłowanie zabójstwa i zgwałcenie

  Sąd przychylił się do wniosku złożonego przez prokuratora i siemianowickich śledczych o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Dzięki temu 25-latek spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Zarzuty, które na nim ciążą, są bardzo poważne. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa, doprowadzenie do obcowania płciowego oraz pozbawienie wolności pokrzywdzonej kobiety. Za popełnione przestępstwa grozi mu surowsza kara, ponieważ części z nich dopuścił się w tzw. recydywie.

 6. Zlikwidowana plantacja konopi w mieszkaniu

  Kryminalni z chorzowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 32-latka, podejrzanego o wytwarzanie i posiadanie narkotyków. Jak ustalili śledczy, mężczyzna w mieszkaniu urządził uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli u niego kilkaset krzewów, ponad 460 porcji marihuany i 850 działek dilerskich amfetaminy. „Plantator” usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

 7. Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku z Godowa

  W ubiegłą sobotę późnym wieczorem w Godowie na ul. Powstańców Śląskich doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiała 15-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego. Sprawca zdarzenia zbiegł z miejsca wypadku, nie udzielając jakiejkolwiek pomocy. Dzięki sprawnemu działaniu policjantów z Gołkowic, kierujący, którym okazał się 19-letni mężczyzna, został zatrzymany.

 8. Samochód zaczął się palić podczas jazdy. Pożar ugasili policjanci

  Munmdurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy zatrzymali pojazd marki Lancia, a kierowcy pilnie kazali opuścić samochód. Zaskoczony mężczyzna dopiero po wyjściu z auta dowiedział się, jaki był powód takiej reakcji stróżów prawa. Podwozie jego osobówki się paliło, a spod maski wydobywały kłęby dymu. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Ugasili oni pożar zanim zdążył się rozprzestrzenić.

 9. Pamiętajcie: ulica to nie tor wyścigowy

  Prezentujemy kolejne materiały filmowe z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Mikołaj „Miko” Marczyk – Najmłodszy w historii Mistrz Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 10. Odpowie za zabójstwo

  Na wniosek kryminalnych i prokuratora rudzki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. 42-letniemu sprawcy grozi kara dożywotniego więzienia.