Policja Śląska

Światowe Dni Młodzieży - szeroki

Aktualności

Statystyki

24.07.2016
Rozboje5
Kradzieże31
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący36
23.07.2016
Rozboje2
Kradzieże31
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
22.07.2016
Rozboje2
Kradzieże47
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
21.07.2016
Rozboje2
Kradzieże51
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
20.07.2016
Rozboje1
Kradzieże41
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Zawody sportowe

Polecamy

Koperta życia - 330

Ważne skróty

Światowe Dni Młodzieży
Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Wojewódzkie obchody Święta Policji 2016

  24 lipca 1919 roku utworzona została Policja Państwowa. Z tej okazji co roku obchodzone jest Święto Policji. Tegoroczne uroczystości w garnizonie śląskim odbyły się 19 lipca w Gliwicach i połączone zostały z nadaniem Sztandaru gliwickiej komendzie.

 2. Porady dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży

  W trakcie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieskiej w Częstochowie, policjanci zadbają o bezpieczeństwo i pomoc pielgrzymom oraz porządek podczas zaplanowanych uroczystości. Planując podróże pielgrzymkowe i wybierając się na spotkania, sami uczestnicy powinni zadbać o pewne kwestie, które pozwolą sprawnie dotrzeć na miejsca uroczystości i bezpiecznie w nich uczestniczyć.

 3. Tragiczny wypadek w Radzionkowie. Nie żyje 23-letni motocyklista

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem w Radzionkowie. W wypadku zginął 23-letni motocyklista.

 4. „Najpopularniejszy dzielnicowy województwa śląskiego 2016”

  Rozpoczął się konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa. Jest on wynikiem porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach a wydawcą "Dziennika Zachodniego". W pierwszym etapie, który zakończy się 28 lipca, nastąpi prezentacja kandydatów. Samo głosowanie trwać będzie od 29 lipca do 31 sierpnia. Zwycięzcę poznamy 2 września.

 5. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo pielgrzymów

  Katowiccy policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów, podczas zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży. Do najważniejszych z zadań należy zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy 23 lipca będą uczestniczyli w spotkaniu na katowickim lotnisku Muchowiec i w innych imprezach towarzyszących. Policjanci będą też monitorowali wyjazdy pielgrzymów do Krakowa i Częstochowy, a także przejazdy innych uczestników ŚDM przez Katowice, aby odbyły się one sprawnie i bezpiecznie.

 6. Obchody Święta Policji

  Na pamiątkę utworzenia Policji Państwowej w 1919 roku, 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji odbędą się 19 lipca o godz.12.00 w Gliwicach. Jest to okazja aby awansować policjantów na wyższe stopnie, wyróżnić najbardziej zasłużonych i nagrodzić ich za zasługi.

 7. Zapraszamy na wojewódzkie obchody Święta Policji

  Serdecznie zapraszamy na wojewódzkie uroczystości z okazji Święta Policji, które odbędą się dzisiaj w Gliwicach. Rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą w katedrze p.w. Świętych Piotra i Pawła. Po przemarszu na Plac Krakowski, odbędzie się apel, w trakcie którego wręczone zostaną awanse i odznaczenia. Tego dnia swój sztandar otrzyma również Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

 8. Minister Mariusz Błaszczak: jestem spokojny, że Światowe Dni Młodzieży przebiegną bezpiecznie

  Stan przygotowania służb przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie był tematem odprawy, która miała miejsce w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W odprawie z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Błaszczakiem i Komendantem Głównym Policji nadinsp. dr. Jarosławem Szymczykiem, wziął także udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

 9. Tragiczny wypadek na A4 w Katowicach – dachował bus

  Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano w Katowicach na autostradzie A4. Kierowca busa, którym podróżowało 6 pasażerów utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę i dachował. 2 osoby zginęły, a 4 zostały ranne.

 10. Uroczyste otwarcie Komisariatu II Policji w Zabrzu po remoncie

  Komendant Wojewódzki Policji insp. Krzysztof Justyński dokonał otwarcia wyremontowanego Komisariatu II Policji w Zabrzu. W wydarzeniu udział wzięła kadra kierownicza garnizonu śląskiego, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, związków zawodowych, podmioty, które wsparły inwestycję oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej policji.