Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-06-20
Rozboje3
Kradzieże38
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
2018-06-19
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2018-06-18
Rozboje1
Kradzieże46
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2018-06-17
Rozboje3
Kradzieże21
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
2018-06-16
Rozboje1
Kradzieże27
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Apel o rozwagę dla sympatyków lotnictwa

  Z każdym rokiem turystyka lotnicza staje się coraz bardziej popularna. Kolejne osoby szkolą się, by unieść w niebo swe dziecięce fantazje. Nie zapominajmy, że doświadczenie może być dla nas takim samym ratunkiem jak zgubą. Rutyna bywa największym zagrożeniem, o czym niestety przekonali się w ostatnich dniach doświadczeni piloci z naszego regionu.

 2. Znamy najlepszego policjanta ruchu drogowego w naszym garnizonie

  Zakończyła się XXXI edycja wojewódzkiego konkursu „Policjant roku ruchu drogowego 2018”. Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów ruchu drogowego reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu oraz Komisariat autostradowy Policji. W ciągu trzech dni rywalizacji zawodnicy musieli wykazać se w konkurencjach teoretycznych i praktycznych. Najlepszy okazał się st. sierż. Jacek Głowacki z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

 3. Policjant na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim

  Policjant z Żor wystąpił gościnnie podczas III Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Tadeusza Wijasa. Na zaproszenie organizatorów stoczył widowiskową, zawodową walkę z przeciwnikiem pochodzącym z Grudziądza. Jego występ był wyrazem sportowego kunsztu i doskonałej formy, ale także zamiłowania do dyscypliny jaką uprawia w czasie wolnym od służby.

 4. Flota śląskiej policji bogatsza o 43 nowe hybrydy

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie aż 43 nowych radiowozów, które zasilą flotę śląskiej policji. Samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP Katowice. Oznakowane pojazdy marki Toyota Auris odebrali dzisiaj przedstawiciele komend miejskich i powiatowych. Cała wartość inwestycji wyniosła prawie 4 mln złotych.

 5. Mistrzostwa Polski Policji w siatkówce plażowej za nami

  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Plażowej. Rozegrano je w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej pod patronatem Prezydenta tego miasta oraz Komendanta Głównego Policji. Na starcie stanęło 18 zespołów.

 6. W Częstochowie policjanci szkolą się z techniki jazdy

  Policjanci z Częstochowy, Kłobucka i Lublińca uczestniczą w cyklicznych szkoleniach z zakresu doskonalenia techniki jazdy policyjnym radiowozem. Mundurowi przypominają sobie szczegółowe przepisy ruchu drogowego, zapoznają z problematyką wypadków oraz uczestniczą w zajęciach praktycznych na placu manewrowym.

 7. Uderzenie w biznes dopalaczy na Śląsku

  Jastrzębscy policjanci zatrzymali dilerów związanych z handlem dopalaczami. Mężczyźni mają związek ze sprawą dwóch nastolatków z Jastrzębia-Zdroju, którzy walczą o życie po tym, jak w sobotę zażyli niebezpieczne substancje. To nie jedyne uderzenie śląskich policjantów w środowisko posiadaczy i handlarzy tą śmiertelną trucizną.

 8. Niemieccy policjanci odwiedzili Częstochowę

  Przyszli oficerowie niemieckiej policji, którym towarzyszył doktor Wieland Niekisch z Katedry Historii Policji Wyższej Szkoły Zawodowej Policji w Oranienburgu, odwiedzili już po raz szósty Częstochowę. Niemieccy mundurowi poznali najważniejsze miejsca związane z historią miasta oraz spotkali się z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Dariuszem Kiedrzynem.

 9. Rajd rowerowy szlakiem niepodległości Polski

  Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach dołożyli własną cegiełkę dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Łącząc patriotyzm z pasją do uprawiania turystyki rowerowej, postanowili zorganizować „Rajd Rowerowy Szlakami Niepodległości Polski”.

 10. Konkurs „Mam talent na bezpieczeństwo” rozstrzygnięty

  Wczoraj w katowickim teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Mam talent na bezpieczeństwo”. Podczas gali zaprezentowano wszystkie wyróżnione prace. Laureaci konkursu z rąk organizatorów otrzymali wiele cennych, ciekawych nagród.