Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

23.07.2017
Rozboje1
Kradzieże23
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
22.07.2017
Rozboje0
Kradzieże24
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
21.07.2017
Rozboje0
Kradzieże32
Wypadki drogowe15
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
20.07.2017
Rozboje0
Kradzieże42
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
19.07.2017
Rozboje2
Kradzieże34
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. 3-latek z psem doprowadził policjantów do nieprzytomnej mamy

  Policjanci z Myszkowa uratowali nieprzytomną kobietę, która bez oznak życia leżała w mieszkaniu. Do miejsca jej zamieszkania policyjny patrol zaprowadził 3-letni chłopczyk, który zdezorientowany i zagubiony chodził ulicami Poraja. Uwagę mundurowych zwróciło to, że chłopiec był zupełnie sam, a przy nim jedynie pies rasy york. Gdyby nie szybka akcja stróżów prawa mogłoby dojść do tragedii.

 2. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach generałem

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 17 lipca 2017 r. mianował dwóch oficerów Policji na pierwszy stopień generalski. Wśród nich znalazł się Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Krzysztof Justyński.

 3. Zlikwidowana nielegalna hodowla zagrożonych zwierząt zasilana kradzionym prądem

  Sławkowscy stróże prawa w jednym z prywatnych domów zlikwidowali hodowlę kilku gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Policjanci wsparci pracownikami naukowymi Uniwersytetu Śląskiego przejęli na posesji należącej do 24-letniego mężczyzny cztery pająki, węża oraz żółwia, których posiadanie wymaga stosownego pozwolenia. Jak się okazało, akwaria i terraria dla zwierząt dodatkowo zasilane były kradzionym prądem.

 4. Szukamy świadków wypadku z udziałem motocyklisty w Warszowicach

  Policjanci z Pszczyny wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wczorajszego zdarzenia drogowego, do którego doszło na „wiślance” w Warszowicach. W tragicznym wypadku zginął 27-letni motocyklista. Apelujemy do świadków zdarzenia, aby kontaktowali się z pszczyńską policją.

 5. Wojewódzkie obchody Święta Policji 2017

  Dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Szymczyka. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Spotkanie było okazją do wręczenia orderów, odznaczeń i aktów mianowania na kolejne stopnie policyjne.

 6. Policjanci spełniają marzenia

  Jaworznicką komendę odwiedził mały mieszkaniec Sosnowca. 10-letni Szymon jest szczególnym pasjonatem Policji i wszystkiego, co się z nią wiąże. Dla chorego na zanik mięśni dziecka była to niespodzianka i wielkie przeżycie. Chłopiec z bliska przyjrzał się pracy policjantów i ubrał policyjny mundur. Był to niezapomniany dzień zarówno dla Szymona jak i policjantów.

 7. Obchody Święta Policji w województwie śląskim

  24 lipca, to od 1995 roku szczególna data dla wszystkich policjantów. Właśnie w tym roku ustanowione zostało bowiem święto naszej formacji. Tylko w województwie śląskim nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa ponad 12 tys. policjantów, wspieranych przez prawie 2200 pracowników cywilnych.

 8. XVII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej w Częstochowie

  Na terenie ośrodka sportowego „Pegaz” w Częstochowie odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. Tytuł najlepszej drużyny zawodów zdobyła reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, a jej przedstawiciel st. asp. Karol Molenda na koniu Toszek zwyciężył także indywidualnie. Zawodom towarzyszył pokaz tresury policyjnych psów służbowych, koncert orkiestry policyjnej oraz gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

 9. Policyjni motorowodniacy uratowali załogę "Omegi"

  W miniony weekend na jaworznickim zalewie Sosina policyjni motorowodniacy uczestniczyli w akcji ratunkowej. W wyniku przewrócenia się żaglówki typu Omega do wody wpadli mężczyzna i kobieta. Dzięki szybko udzielonej pomocy nie doszło do tragedii.

 10. Akcja charytatywna dla małego Jasia

  Tyskie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych zorganizowało akcję charytatywną. Była ona odpowiedzią na apel o pomoc dla 4-letniego Jasia Paszek- syna policjanta z Tychów. Każdy może włączyć się w inicjatywę i wesprzeć Jasia w walce z chorobą.