Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

21.10.2016
Rozboje1
Kradzieże32
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
20.10.2016
Rozboje1
Kradzieże42
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
19.10.2016
Rozboje3
Kradzieże41
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
18.10.2016
Rozboje3
Kradzieże39
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
17.10.2016
Rozboje1
Kradzieże39
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
Aplikacja mobilna - sklepy

Zawody sportowe

Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Śląscy policjanci nie dopuścili do bójki między pseudokibicami

  Śląscy policjanci podczas zabezpieczenia imprezy sportowej w Spodku, zapobiegli ustawce pseudokibiców. Sympatycy katowickiej i chorzowskiej drużyny piłkarskiej przed wejściem na obiekt próbowali doprowadzić do konfrontacji. Natychmiastowa reakcja mundurowych ostudziła ich zapały. Policjanci zatrzymali kilkunastu najbardziej agresywnych chuliganów. Trafili oni do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 2. Zapraszamy na warsztaty ekologiczne!

  Policja Konna z Chorzowa i Częstochowy zaprasza przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3) z terenów swoich miast, do wzięcia udziału w warsztatach ekologicznych o służbie konnej w Policji realizowanych w ramach zadania pt. „Realizacja programu edukacji ekologicznej, wdrożenie kampanii i akcji edukacyjno – informacyjnej przez Zespoły Konne garnizonu śląskiej Policji” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiskowa i Gospodarki Wodnej w Katowicach

 3. Katowiccy policjanci zatrzymali złodziei i odzyskali skradzione auta

  Katowiccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali trzech mężczyzn, którym udowodniono włamania do obiektów handlowych i kradzieże samochodów. Kryminalni odzyskali skradzione audi A8 oraz renault megan, a także sprzęt rtv, agd oraz wyroby alkoholowe i tytoniowe pochodzące z włamań. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje prokurator i sąd. Grozi im do 10 lat więzienia.

 4. Odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z funkcjonariuszami podległych służb. Bez zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Minister Mariusz Błaszczak podczas odprawy w obecności Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka zapewnił: "służba to nie praca, to powołanie". Dlatego tak ważną kwestią jest zapewnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, iż nie są prowadzone żadne prace nad zmianą w systemie emerytalnym służb mundurowych. Oboje kategorycznie zaprzeczyli takim plotkom. Podczas briefingu w Zielonej Górze minister mówił także o programie modernizacji służb mundurowych – priorytetowym projekcie MSWiA

 5. Wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim

  Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowiska służbowe zastępców komendantów z dwóch jednostek policji. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński wręczył rozkazy personalne dwóm policjantom z kadry kierowniczej śląskiego garnizonu. Wśród nich była nadkom. Magdalena Wija, która została wprowadzona na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim.

 6. W wypadku drogowym zginął policjant z Gliwic

  Z przykrością informujemy, że dzisiaj (19.10.2016 r.), w drodze do pracy, w wypadku samochodowym w Szałszy zginął nasz kolega aspirant Grzegorz Suchowolec. Policjanci z Tarnowskich Gór ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. W imieniu kierownictwa gliwickiego oraz śląskiego garnizonu policji, wszystkich policjantów i pracowników policji, składamy wyrazy ubolewania rodzinie i bliskim.

 7. Katowiccy policjanci rozdawali odblaski

  Dni stają się coraz krótsze, a warunki drogowe coraz gorsze. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy rozdawali odblaski niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy: jeden mały element odblaskowy przyczepiony do ubrania może uratować życie...

 8. Ostatnie pożegnanie aspiranta Grzegorza Suchowolca

  Tragicznie i niespodziewanie odszedł od nas nasz przyjaciel i kolega - aspirant Grzegorz Suchowolec- wspaniały kolega i wzorowy policjant. Zginął tragicznie w wypadku drogowym jadąc na służbę, której był wyjątkowo oddany. Pogrążeni w wielkim smutku składamy kondolencje Żonie, Rodzinie i bliskim Grzegorza.

 9. Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji na Śląsku

  Trwa Tydzień Mediacji, a dokładnie wczoraj obchodzony był Międzynarodowy Dzień Mediacji. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączyli się śląscy policjanci. W wielu komendach dyżurują mediatorzy, a policjanci współpracują z placówkami, które pomagają w rozwoju polubownych metod rozwiązywania sporów i prawa do mediacji.

 10. Śląska policjantka wśród laureatów konkursu Dzielnicowy Roku 2016

  Zakończył się IX Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”. Sierż. szt. Anna Mazurkiewicz z Piekar Śląskich, która reprezentowała nasz garnizon w konkursie, zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Nasza dzielnicowa okazała się także najlepsza w konkurencji wykonywania czynności związanych ze służbą patrolową oraz zajęła 2 lokatę w konkurencji z pierwszej pomocy. Gratulujemy!