Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

18.01.2017
Rozboje1
Kradzieże38
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
17.01.2017
Rozboje3
Kradzieże35
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
16.01.2017
Rozboje2
Kradzieże38
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
15.01.2017
Rozboje2
Kradzieże19
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
14.01.2017
Rozboje3
Kradzieże25
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
Policja konna - warsztaty ekologiczne

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Policjanci i strażacy pomagają chorym na białaczkę

  Policja i Straż Pożarna w powiecie cieszyńskim pomagają chorym na białaczkę. W jednostkach policji i straży zostały zorganizowane „Dni Dawcy Szpiku”. Podczas kilkunastu spotkań można było zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Fundacja DKMS zyskała 131 mundurowych, którzy są gotowi oddać swoje komórki macierzyste lub szpik.

 2. Narada roczna w śląskim garnizonie policji

  Dzisiaj w Auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się narada roczna, podsumowująca wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w 2016 roku. W spotkaniu udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, kierownictwo śląskiego garnizonu, komendanci jednostek terenowych oraz zaproszeni goście.

 3. Bezpieczne ferie 2017

  Dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczynają dzisiaj zimową przerwę w nauce. Część młodych ludzi wyjedzie na ferie, wiele jednak pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku ważne, żeby spędzili go bezpiecznie.

 4. Wystąpienie Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego do policjantów i pracowników Policji

  Z dumą i satysfakcją możemy powiedzieć, że rok 2016 był obiektywnie dobrym czasem dla polskiej Policji. Najważniejsze jest jednak to, że był to dobry czas dla bezpieczeństwa państwa i obywateli.

 5. Podsumowanie 2016 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

  W sali sejmu śląskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli organów administracji zespolonej województwa śląskiego, którego celem było podsumowanie ubiegłorocznych działań służb oraz inspekcji, a także przedsięwzięć zaplanowanych na rok 2017. W spotkaniu uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn, który przestawił sprawozdanie z ubiegłorocznej działalność śląskiej policji.

 6. Bezpieczne Ferie - briefing prasowy

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi w katowickiej komendzie wojewódzkiej zorganizowany został briefing dla przedstawicieli mediów. W jego trakcie zaprezentowano działania, które śląska policja będzie prowadziła w najbliższych tygodniach, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wypoczywającym. Zaprezentowano również spot poświęcony pracy policyjnych patroli narciarskich.

 7. Koniec sprawy gangu paliwowego

  Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej zakończyli śledztwo w sprawie grupy nielegalnie handlującej paliwami i wyłudzającej VAT. Na ławie oskarżonych zasiądzie 15 osób. Straty Skarbu Państwa wynikłe z działalności grupy oszacowano na prawie 40 milionów złotych.

 8. Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, spodziewamy się, jak co roku, zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości województwa śląskiego. Wzrasta także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 9. Policjanci na miejscu katastrofy w Szopienicach

  Zakończyła się akcja ratownicza w miejscu zawalenia się stropu w jednym z budynków w Szopienicach. W działaniach tych aktywnie uczestniczyli katowiccy policjanci. Dbali m.in. o bezpieczeństwo mieszkańców, zabezpieczali teren zdarzenia i kierowali ruchem drogowym, który był w tym rejonie bardzo utrudniony.

 10. Amfetamina i tabletki ekstazy wywęszone w piekarniku przez policyjnego psa

  Będzińscy policjanci z grupy antynarkotykowej przejęli amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy. W trakcie przeszukania jednej z posesji w Strzyżowicach mundurowym pomagał policyjny pies tropiący. W ręce stróżów prawa wpadły także krzewy konopi indyjskich, uprawiane w jednym z pomieszczeń domu. Śledczy zatrzymali 29-latka, który usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu nawet 5 lat więzienia.