Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

28.05.2017
Rozboje0
Kradzieże23
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący61
27.05.2017
Rozboje2
Kradzieże19
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
26.05.2017
Rozboje1
Kradzieże45
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
25.05.2017
Rozboje1
Kradzieże33
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
24.05.2017
Rozboje2
Kradzieże39
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. O krok od tragedii...

  Kamery monitoringu tyskiej komendy zarejestrowały groźnie wyglądające zdarzenie drogowe. Do pomocy natychmiast ruszyli policjanci, którzy będąc w komendzie, usłyszeli huk zderzających się pojazdów. Na szczęście w starciu osobówki z ciężarówką nikt poważnie nie ucierpiał.

 2. Sprawca ataku na kobiety w rękach policjantów

  Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę, który okaleczył dwie młode kobiety, uderzając je w twarz rozbitą butelką. Do zdarzenia doszło 1 kwietnia około 3.30 na ulicy Piotra Skargi. Policjanci ustalili już tożsamość dwóch pozostałych sprawców, biorących udział w zdarzeniu. Jak zapowiadają śledczy ich zatrzymanie, to kwestia czasu.

 3. Nieodpowiedzialni rodzice przebiegli z dziećmi przez dwujezdniową drogę krajową. Gdy policjanci zwrócili im uwagę, zostali pomówieni o agresję

  W jednym z tabloidów zamieszczono artykuł sugerujący, że policjanci interweniujący w błahej sprawie pobili na oczach dzieci matkę i jej partnera oraz, że zachowywali się w niewłaściwy sposób. Zupełnie inaczej interwencja ta wygląda z relacji świadków oraz na nagraniu, które potwierdza relację policjantów.

 4. Znamy najlepszych policyjnych ratowników ze Śląska

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsza okazała się drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Drugie miejsce zajęli mundurowi z Mikołowa, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Nagrody dla najlepszych policjantów wręczył pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Roman Rabsztyn

 5. Zabrzańscy dzielnicowi zarejestrowani jako potencjalni dawcy szpiku

  Zabrzańscy dzielnicowi zostali potencjalnymi dawcami szpiku. Podczas weekendowej akcji pozyskano łącznie 147 nowych osób, chcących ofiarować szpik dla chorych na nowotwory krwi. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych.

 6. Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego

  Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu organizują wyprawę rowerową. Przed nimi do przejechania ponad 1200 kilometrów. Po trasie zamierzają odwiedzić 129 jednostek policji garnizonu śląskiego. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na leczenie ciężko chorej 16-letniej Wiktorii z Pyskowic. Start 1 czerwca spod budynku strumieńskiego komisariatu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, gdzie 14 czerwca zakończy się sztafeta.

 7. Najpopularniejszy dzielnicowy województwa śląskiego 2017

  Rozpoczął się konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa. Jest to już druga edycja plebiscytu, zorganizowanego dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach a wydawcą "Dziennika Zachodniego". W pierwszym etapie, który zakończy się 9 czerwca, nastąpi prezentacja kandydatów. Samo głosowanie trwać będzie od 2 do 30 czerwca. Zwycięzcę poznamy 4 lipca.

 8. Śląska policja zaprasza dzieci na dzień otwarty!

  Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka, śląscy policjanci przygotowali dla najmłodszych niespodziankę. Z myślą o nich, mundurowi organizują dzień otwarty Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzieci będą miały niebywałą okazję, by przyjrzeć się pracy policjantów, ale i obejrzeć sprzęt oraz wyposażenie jakim dysponują mundurowi. Serdecznie zapraszamy!

 9. Dzielnicowi wzięli udział w spocie #NiechSieNieUDARzy

  Tarnogórscy dzielnicowi wzięli udział filmie promującym akcję #NiechSieNieUDARzy. Stowarzyszenie Na Zdrowie podjęło trudną, lecz bardzo istotną kwestię związaną z uświadamianiem Polaków na temat udaru. W jej ramach stworzyli akcję #niechsienieUDARzy, którą wsparło wiele znanych twarzy. Wśród nich nie zabrakło także tarnogórskich policjantów.

 10. Noc muzeów w Bielsku-Białej. Zabójstwo na zamku

  Akcja jak w powieści kryminalnej rozegrała się w sobotnią noc w Muzeum Historycznym Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej. Popełniono zabójstwo. Na miejscu zjawili się policjanci z bronią i psami tropiącymi, ekipa śledczych i policyjnych techników kryminalistyki oraz tłumy zwiedzających. Tak przebiegała Noc Muzeów 2017 w Bielsku-Białej, w którą włączyli się bielscy policjanci.