Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

22.09.2014
Rozboje2
Kradzieże69
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący59
21.09.2014
Rozboje2
Kradzieże41
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący35
20.09.2014
Rozboje1
Kradzieże28
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
19.09.2014
Rozboje2
Kradzieże85
Wypadki drogowe19
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach27
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
18.09.2014
Rozboje1
Kradzieże65
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów zagranicznych
Konferencja - praca ludzka jako przedmiot handlu
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?

Najczęściej czytane

 1. Najlepszy dzielnicowy w garnizonie śląskim

  Znamy już wyniki wojewódzkiego etapu VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". Najlepszym dzielnicowym w naszym garnizonie został policjant z komendy w Piekarach Śląskich asp. Tomasz Pleban. Będzie on reprezentował nasze województwo w zawodach ogólnopolskich.

 2. Narada służbowa kadry kierowniczej

  W dniach od 17 do 19 września br. odbyła się narada szkoleniowa kierownictwa śląskiego garnizonu Policji. Spotkanie poprowadził Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz, a wzięli w nim udział komendanci miejscy i powiatowi jednostek województwa śląskiego oraz przedstawiciele kadry kierowniczej katowickiej komendy wojewódzkiej. Omówiono efekty pracy za 8 miesięcy bieżącego roku i określono zadania na najbliższą przyszłość.

 3. Dzielnicowy Roku 2014

  Rozpoczął się wojewódzki finał VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". W szranki stanęło 64 zawodników, reprezentujących wszystkie jednostki naszego garnizonu. Najlepsi pojadą na finał ogólnopolski, który odbędzie się w dniach 13-15 października w Szkole Policji Katowicach.

 4. Porady dla kibiców wybierających się do Spodka

  W weekend w katowickim Spodku rozgrywane są półfinałowe i finałowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców cały czas czuwają policjanci ze wszystkich służb. Miłośników sportowych wydarzeń, wybierających się do Spodka i strefy kibica, pragniemy poinformować o wskazówkach bezpiecznego i sprawnego dotarcia na miejsce. Informujemy również, że w niedzielę od 19.45 do końca meczu wstrzymany będzie ruch kołowy przez Rondo koło Spodka.

 5. Zatrzymany za gwałt

  Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie 31-letniej kobiety. Podejrzany 20-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dwunastoletni pobyt za kratkami.

 6. „Toro” jest już bezpieczny

  „Toro” - policyjny pies na emeryturze jest już bezpieczny. Od początku sierpnia bieżącego roku znajduje się w żywieckim schronisku, gdzie ma zapewnioną opiekę medyczną oraz dobre serca pracowników i wolontariuszy. Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Żywcu objął go opieką. Wczoraj zawieźliśmy mu specjalistyczną karmę oraz zabrali na spacer. Mamy nadzieję, że Toro już wkrótce znajdzie dom pełen miłości, ciepła i spokoju.

 7. Policjanci odnaleźli zaginioną 12-latkę

  Dziewczynkę odnaleziono około godziny 13.00. Przebywała w mieszkaniu znajomych.

 8. Policjantka z Sosnowca najlepsza w kraju w Ju-Jitsu Fighting

  W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Ju-Jitsu Fighting, Ne-Waza, Duo System, które były jednocześnie eliminacjami do tegorocznych Mistrzostw Świata. Na zaplanowanych na listopad w Paryżu zmaganiach najlepszych światowych zawodników będziemy mieli swoją reprezentantkę. Policjantka z komisariatu I w Sosnowcu po raz ósmy z rzędu zdobyła mistrzowskie złoto w swojej kategorii wagowej.

 9. Tragiczny wypadek na DK-86

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch wypadków drogowych, które miał miejsce na DK-86 w Będzinie. W następstwie obrażeń odniesionych w pierwszym zdarzeniu śmieć na miejscu poniósł kierowca jednego z aut, czterech pozostałych uczestników wypadku trafiło do okolicznych szpitali. W związku z utrudnieniami w ruchu na tym odcinku drogi, kilka kilometrów wcześniej doszło do stłuczki pięciu innych aut, w której ucierpiały kolejne trzy osoby.

 10. Obnażał się przed kobietami

  Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego. Mężczyzna podejrzany jest o obnażanie się przed dwoma kobietami i małoletnią poniżej 15 roku życia. Zatrzymany mógł działać również w innych miastach województwa śląskiego.