Policja Śląska

Aktualności

Ankieta

Statystyki

23.07.2014
Rozboje1
Kradzieże53
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
19.07.2014
Rozboje4
Kradzieże48
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący42
18.07.2014
Rozboje2
Kradzieże68
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach20
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
21.07.2014
Rozboje6
Kradzieże86
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
20.07.2014
Rozboje5
Kradzieże42
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący41

Polecamy

BezNuda na wakacjach

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów zagranicznych

Najczęściej czytane

 1. Podejrzani o korupcję w rękach śląskich policjantów

  Śląscy policjanci „antykorupcyjni” zatrzymali podejrzanego o korupcję Prezydenta Zawiercia. W ręce śledczych wpadł również mężczyzna, który miał powoływać się na wpływy w zawierciańskim urzędzie miejskim. Pierwszemu z zatrzymanych grozi do 10, natomiast drugiemu do 8 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

 2. 15-lecie utworzenia Szkoły Policji w Katowicach

  Wczoraj z okazji zbliżającego się Święta Policji odbyła się msza święta w intencji policjantów. Następnie na placu Sejmu Śląskiego odbyły się uroczyste obchody 15 rocznicy utworzenia katowickiej szkoły policji. W uroczystościach wziął udział m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta wraz ze swoimi zastępcami oraz Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia.

 3. Policyjni emeryci mają swój sztandar

  W Szkole Policji w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru Zarządowi Wojewódzkiemu w Katowicach Związku Emerytów i Rencistów Policyjnych. Sztandar został ufundowany przez członków i sympatyków związku. Przekazanie zbiegło się z obchodzonym 16 lipca dniem emeryta policyjnego.

 4. Wezwanie do Spodka

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego zwiastuna filmowego o zbliżającym się wydarzeniu w katowickim Spodku.

 5. Przyczyną śmierci 21-latka z Zawiercia było zadławienie

  Znamy już wyniki prokuratorskiej sekcji zwłok 21-letniego mieszkańca Zawiercia. Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było zadławienie się wymiocinami. Rozpowszechniana wśród mieszkańców Zawiercia plotka, jakoby do śmierci mężczyzny mieli przyczynić się funkcjonariusze, okazała się bezpodstawna.

 6. Święto Policji w Bielsku-Białej

  W Bielskim Centrum Kultury policjanci garnizonu bielskiego, wspólnie z mundurowymi Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, uczcili obchody 95. rocznicy powstania Policji. W uroczystej akademii uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji oraz parlamentarzyści.

 7. Komunikat prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu

  Komunikat dotyczący działań policjantów w dniu 22 lipca 2014 roku przeprowadzonych przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

 8. Obchody święta Policji w Zabrzu

  W Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz oraz Komendant Miejski Policji w Zabrzu mł.insp. Dariusz Wesołowski wręczyli policjantom mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awanse na wyższe stopnie policyjne w sumie otrzymało 168 funkcjonariuszy.

 9. Obchody Święta Policji w Tychach

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach obchodzili wczoraj swoje święto. Z tej okazji w tyskiej Szkole Muzycznej odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystościach uczestniczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 10. Śmiertelny wypadek w Wiśle Małej

  Pszczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, w którym zginęła 24-letnia pasażerka motocykla. Kobieta zmarła w drodze do szpitala. Pod opiekę lekarzy trafił także motocyklista i dwójka małych pasażerów samochodu, który zderzył się z jednośladem.