Policja Śląska

Aktualności

Aplikacja mobilna - sklepy

Statystyki

27.06.2016
Rozboje3
Kradzieże55
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący52
26.06.2016
Rozboje3
Kradzieże21
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący46
25.06.2016
Rozboje3
Kradzieże31
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
24.06.2016
Rozboje1
Kradzieże43
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
23.06.2016
Rozboje2
Kradzieże48
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach19
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
Poradnik interesanta

Zawody sportowe

Polecamy

Koperta życia - 330

Ważne skróty

Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Znamy już najlepszych policjantów śląskiej drogówki

  Zakończył się Wojewódzki Finał XXIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2016”. Wzięło w nim udział 33 najlepszych policjantów drogówki ze wszystkich komend śląskiego garnizonu policji. Zwycięzcą konkursu został asp. Kazimierz Wątroba z komendy w Jaworznie, który pierwsze gratulacje przyjął z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna.

 2. Znamy "Patrol Roku 2016"

  W katowickiej szkole policji zakończyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2016". W dwudniowych zawodach wzięli udział policjanci reprezentujący wszystkie komendy miejskie i powiatowe naszego województwa, a także oddział i pododdziały prewencji. Pierwsze miejsce zajęli policjanci z KMP w Rybniku - st.sierż Wojciech Górnik i st.post. Mariusz Brzezina.

 3. Dzielnicowy bliżej nas - nowy program MSWiA

  Dzisiaj w MSWiA zaprezentowano program „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to trzeci program z pakietu zmian wprowadzanych w Policji. Pozostałe z programów MSWiA dotyczących Policji to przywracanie zlikwidowanych posterunków oraz mapa bezpieczeństwa.

 4. Apel o rozsądek podczas wakacyjnego wypoczynku

  Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą zminimalizuje ryzyko zagrożeń. Od maja utonęło już blisko 100 osób – powiedział minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA obejrzał również pokazy ratownictwa wodnego nad Jeziorem Zegrzyńskim. Towarzyszył mu Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

 5. Konkurs na najlepszego policjanta drogówki na Śląsku rozpoczęty!

  Dzisiaj rozpoczął się konkurs „POLICJANT ROKU RUCHU DROGOWEGO 2016”. Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu oraz z komisariatu autostradowego. Dzisiaj, w pierwszym dniu konkursu, w katowickiej auli odbył się test wiedzy a następnie policjanci sprawdzali swoje umiejętności na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich. W piątek wyłoniony zostanie najlepszy policjant ruchu drogowego.

 6. Organizatorzy międzynarodowej karuzeli podatkowej zatrzymani na Śląsku

  60 podmiotów wystawiających fikcyjne faktury na terenie kraju i za granicą ujawnili policjanci CBŚP w Katowicach. Zabezpieczono faktury wystawione na różnego rodzaju towar m.in. fronty meblowe, osłonki aluminiowe, podgrzewacze i inne. Wstrzymano wypłaty kilkunastu mln złotych z tytułu zwrotu podatku VAT. W gotówce i na kontach zabezpieczono ponad 2 mln zł. Jednocześnie zatrzymano 15 osób. Aresztowano braci 47 - letniego Andrzeja B. i 43 - letniego Macieja B. - organizatorów karuzeli podatkowej.

 7. Woda zbiera śmiertelne żniwa

  W ciągu kilku ostatnich dni doszło do tragedii nad zbiornikami w Gliwicach i Pszczynie. Podczas kąpieli utonęły tam 3 osoby. Policjanci proszą o rozwagę w trakcie wypoczynku na akwenach wodnych. W tym roku w naszym województwie woda pochłonęła już 11 ofiar.

 8. Zlikwidowana nielegalna rozlewnia oleju

  Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspierani przez katowickich celników, zlikwidowali nielegalną rozlewnię olejów silnikowych, która działała w województwie śląskim. Funkcjonariusze zatrzymali 7 osób w wieku od 22 do 61 lat. Policjanci zabezpieczyli w pomieszczeniach produkcyjnych blisko 37 tys. litrów oleju oraz maszyny służące do produkcji opakowań i rozlewania.

 9. Dzięki pracownicy banku emerytka nie straciła pieniędzy

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadkom. Mariusz Krzystyniak wraz z szefem bytomskich policjantów mł. insp. Karolem Fajerem oraz prezydentem Bytomia podziękowali pracownicy ING Banku Śląskiego. Kobieta wykazała się czujnością, dzięki czemu jedna z klientek banku nie straciła swoich oszczędności. Łatwowierność emerytki chciał wykorzystać oszust, który podając się za funkcjonariusza próbował wyłudzić od niej pieniądze.

 10. Drugstop -transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową

  Rozpoczął się projekt flagowy Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 pn. „Drugstop -transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Podczas spotkania roboczego omówione zostały cele i kierunki działań, które będą realizowane w latach 2016-2018. Partnerem wiodącym projektu jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.