Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

01.09.2014
Rozboje11
Kradzieże92
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
31.08.2014
Rozboje2
Kradzieże42
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach21
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący43
30.08.2014
Rozboje3
Kradzieże46
Wypadki drogowe15
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach20
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący37
29.08.2014
Rozboje4
Kradzieże57
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
28.08.2014
Rozboje2
Kradzieże89
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów zagranicznych
Konferencja - praca ludzka jako przedmiot handlu
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?

Najczęściej czytane

 1. Generał wyróżnił kadrę kierowniczą

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Jarosz wyróżnił przedstawicieli kierownictwa śląskiego garnizonu, wręczając rozkazy o podwyższeniu dodatków funkcyjnych. W ten sposób docenionych zostało 23 oficerów – dowodzących jednostkami miejskimi i powiatowymi oraz wydziałami i zespołami w KWP w Katowicach.

 2. Trwa remont komendy wojewódzkiej

  Widoczne są już kolejne efekty modernizacji cieplnej siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ze ściany budynku „C” znikają już rusztowania, demontowane sukcesywnie po instalacji warstwy ocieplenia i paneli elewacyjnych. Całkowity koszt tego zadania wynosi 22.440.340 zł, a Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansował termomodernizację budynku kwotą 22.217.210 zł.

 3. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

 4. Wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP

  Już jutro w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.

 5. Społeczne koszty bezpieczeństwa imprez sportowych

  Każdego roku w województwie śląskim odbywa się kilkaset imprez masowych. Prawie połowa to mecze piłki nożnej - imprezy sportowe pochłaniające największe nakłady na ich zabezpieczenie. Koszty, jakie ponosi z tego tytułu Policja wynoszą kilka milionów złotych rocznie. Ilość mundurowych kierowanych do zapewnienia porządku w związku z imprezami sportowymi wystarczyłaby do zapewnienia służby w dużej komendzie miejskiej, bądź powiatowej, przez cały rok.

 6. Ze ślubu trafił do aresztu

  Chorzowscy policjanci zatrzymali 22- latka poszukiwanego nakazem osadzenia. Mężczyzna kilka lat temu był związany z przestępczością narkotykową. Wpadł, gdy wrócił do kraju, aby wziąć ślub. Teraz Pan Młody trafił do więzienia, gdzie ma spędzić pół roku.

 7. Dbajmy o kulturę na drogach

  Cwaniak, spryciarz, cham – to określenia, którymi polscy kierowcy obrzucają się nadzwyczaj często. Ze zjawiskiem musiał się spotkać każdy, kto prowadził samochód po naszych drogach. Jak z nim walczyć?

 8. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Katowice 2014

  Nad zapewnieniem porządku w trakcie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn czuwają policjanci ze wszystkich służb. To największa operacja pod względem sportowym i logistycznym w Katowicach. Mistrzostwa zostaną rozegrane w dniach 1 - 21 września 2014 r. W trosce o to, by sportowe święto w jakim będziemy uczestniczyć stało się radosnym wydarzeniem, pragniemy przypomnieć o zasadach bezpiecznego zachowania.

 9. Policjanci przejęli blisko milion "lewych" papierosów i 14 tys. tabletek extasy

  Policjanci z Mikołowa wspólnie z kolegami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Katowic zlikwidowali nielegalną produkcję i magazyn papierosów. Śledczy przejęli blisko milion "lewych" papierosów, ponad 14 tysięcy tabletek extasy i pół kilograma środków psychotropowych. Stróże prawa zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 10. Odzyskali maszyny warte milion złotych skradzione we Francji

  Będzińscy policjanci razem z kolegami z komendy wojewódzkiej zajmującymi się zwalczaniem przestępczości samochodowej odzyskali dwa ciągniki rolnicze o wartości ponad miliona złotych. Maszyny zostały skradzione kilka dni temu z terenu gospodarstwa rolnego we Francji. Dzięki międzynarodowej współpracy, policyjna akcja zakończyła się sukcesem.