Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

25.05.2017
Rozboje1
Kradzieże33
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
24.05.2017
Rozboje2
Kradzieże39
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
23.05.2017
Rozboje1
Kradzieże55
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
22.05.2017
Rozboje1
Kradzieże48
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
21.05.2017
Rozboje2
Kradzieże24
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Sprawca ataku na kobiety w rękach policjantów

  Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę, który okaleczył dwie młode kobiety, uderzając je w twarz rozbitą butelką. Do zdarzenia doszło 1 kwietnia około 3.30 na ulicy Piotra Skargi. Policjanci ustalili już tożsamość dwóch pozostałych sprawców, biorących udział w zdarzeniu. Jak zapowiadają śledczy ich zatrzymanie, to kwestia czasu.

 2. I Zawody Sprawnościowe OPP w Katowicach rozstrzygnięte!

  W katowickim oddziale prewencji zakończyły się pierwsze w historii jednostki zawody sprawnościowe o puchar Dowódcy OPP w Katowicach. Zawodnicy w finałowych rozgrywkach musieli pokonać tor przeszkód i sprawdzić się w strzelaniu. Walczyli w hali i na wolnym powietrzu, w piachu i w wodzie, w mundurze i na sportowo. W atmosferze zdrowej rywalizacji, współdziałania, wzajemnej pomocy i świetnej zabawy wyłoniono najlepszy pododdział, lecz uznanie i szacunek zyskali wszyscy uczestnicy.

 3. Nieodpowiedzialni rodzice przebiegli z dziećmi przez dwujezdniową drogę krajową. Gdy policjanci zwrócili im uwagę, zostali pomówieni o agresję

  W jednym z tabloidów zamieszczono artykuł sugerujący, że policjanci interweniujący w błahej sprawie pobili na oczach dzieci matkę i jej partnera oraz, że zachowywali się w niewłaściwy sposób. Zupełnie inaczej interwencja ta wygląda z relacji świadków oraz na nagraniu, które potwierdza relację policjantów.

 4. Znamy najlepszych policyjnych ratowników ze Śląska

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsza okazała się drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Drugie miejsce zajęli mundurowi z Mikołowa, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Nagrody dla najlepszych policjantów wręczył pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Roman Rabsztyn

 5. Najpopularniejszy dzielnicowy województwa śląskiego 2017

  Rozpoczął się konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa. Jest to już druga edycja plebiscytu, zorganizowanego dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach a wydawcą "Dziennika Zachodniego". W pierwszym etapie, który zakończy się 9 czerwca, nastąpi prezentacja kandydatów. Samo głosowanie trwać będzie od 2 do 30 czerwca. Zwycięzcę poznamy 4 lipca.

 6. Półmaraton Górski o Puchar Komendanta Głównego Policji

  W miejscowości Ostre w powiecie żywieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich o Puchar Komendanta Głównego Policji. W zawodach wzięło udział ponad 100 biegaczy. Po zakończeniu zaciętej rywalizacji najlepszym zawodnikom, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, puchary wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

 7. Dzielnicowi wzięli udział w spocie #NiechSieNieUDARzy

  Tarnogórscy dzielnicowi wzięli udział filmie promującym akcję #NiechSieNieUDARzy. Stowarzyszenie Na Zdrowie podjęło trudną, lecz bardzo istotną kwestię związaną z uświadamianiem Polaków na temat udaru. W jej ramach stworzyli akcję #niechsienieUDARzy, którą wsparło wiele znanych twarzy. Wśród nich nie zabrakło także tarnogórskich policjantów.

 8. Noc muzeów w Bielsku-Białej. Zabójstwo na zamku

  Akcja jak w powieści kryminalnej rozegrała się w sobotnią noc w Muzeum Historycznym Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej. Popełniono zabójstwo. Na miejscu zjawili się policjanci z bronią i psami tropiącymi, ekipa śledczych i policyjnych techników kryminalistyki oraz tłumy zwiedzających. Tak przebiegała Noc Muzeów 2017 w Bielsku-Białej, w którą włączyli się bielscy policjanci.

 9. "Szlakiem historii i kultury". Pamiętamy...

  Oficerowie prasowi oraz osoby zajmujące się kontaktem z mediami uczestniczyli w nietypowych warsztatach doskonalenia zawodowego. Policjanci odwiedzili szczególne miejsca pamięci, niezwykle ważne dla historii i kultury. Najistotniejszym punktem na mapie szlaku była wizyta w muzeum Auschwitz – Birkenau – byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady. Uczestnicy odwiedzili także Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

 10. Śląska policja zaprasza dzieci na dzień otwarty!

  Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka, śląscy policjanci przygotowali dla najmłodszych niespodziankę. Z myślą o nich, mundurowi organizują dzień otwarty Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzieci będą miały niebywałą okazję, by przyjrzeć się pracy policjantów, ale i obejrzeć sprzęt oraz wyposażenie jakim dysponują mundurowi. Serdecznie zapraszamy!