Policja Śląska

Aktualności

Poradnik interesanta

Statystyki

29.11.2015
Rozboje3
Kradzieże29
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący32
28.11.2015
Rozboje3
Kradzieże37
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący60
27.11.2015
Rozboje3
Kradzieże55
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
26.11.2015
Rozboje2
Kradzieże37
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
25.11.2015
Rozboje5
Kradzieże42
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł
Infolinia dla bezdomnych

Najczęściej czytane

 1. Bielska prewencja ma odnowiony budynek

  Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego budynku Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Symboliczną wstęgę przeciął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wraz z Prezydentem Bielska-Białej Jackiem Krywultem, dowódcą jednostki mł.insp. Dariuszem Fajferkiem oraz przedstawicielką Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Ewą Pastuszką.

 2. Zabezpieczony nielegalny arsenał

  W jednym z bytomskich garaży znaleziono ponad dwieście pistoletów i karabinów, ich części składowe oraz amunicję. Policjanci poszukują właściciela tego śmiercionośnego arsenału. Za nielegalne posiadanie takiego uzbrojenia grozi 8 lat więzienia, zaś za obrót bronią można trafić za kraty nawet na 10 lat.

 3. I Bieg Białej Wstążki w Parku Śląskim w Chorzowie

  Wczoraj w Parku Śląskim w Chorzowie odbył się I Bieg Białej Wstążki. Współorganizatorem imprezy będącej elementem międzynarodowej kampanii "16 dni działań przeciwko przemocy ze względu na płeć" był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Jarosław Szymczyk. Wzięło w nim udział blisko 200 uczestników. W inauguracyjnym biegu wystartował również szef śląskich policjantów.

 4. Śląscy cyberpolicjanci poszukują oszustów

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zarobić na łatwowierności niczego nie spodziewających się osób. W sieci pojawiły się rzekomo informacyjne portale, które opisują sensacyjne informacje ilustrowane podobno bardzo drastycznymi filmami. Aby jednak je zobaczyć, internauci muszą wysłać SMS, który zwykle kosztuje kilkadziesiąt złotych. Informacje są wymyślone a filmy ściągnięte z sieci z zupełnie innych wydarzeń.

 5. Zaproszenie na "I Bieg Białej Wstążki"

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I Biegu Białej Wstążki, który odbędzie się już w sobotę w godzinach 9.00 – 13.00 w Parku Śląskim w Chorzowie. Współorganizatorem imprezy sportowej będącej elementem międzynarodowej kampanii "16 dni działań przeciwko przemocy ze względu na płeć" jest Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Imprezę honorowym patronatem medialnym objęły redakcje: Radia Katowice i TVP Katowice.

 6. Awanse i odznaczenia w komendzie wojewódzkiej

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń. Policjanci i pracownicy korpusu służby cywilnej odebrali je z rąk Wojewody Śląskiego Piotra Litwy i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Jarosława Szymczyka. Nominacje na wyższe stopnie służbowe odebrało 25 mundurowych.

 7. Konferencja "Interdyscyplinarnie przeciw przemocy w rodzinie"

  25 listopada 2015 r. w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja „Interdyscyplinarnie przeciwko przemocy w rodzinie”. Została ona zorganizowana przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Konferencja wpisywała się także w ogólnoświatową inicjatywę przeciwko przemocy wobec kobiet pod nazwą „Kampania Białej Wstążeczki”.

 8. Zaproszenie

  Dzisiaj o 12.30 odbędzie się uroczyste otwarcie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej przy ul. Zwierzynieckiej 9. Budynek został właśnie wyremontowany i przeszedł proces termomodernizacji. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami.

 9. Nowy radiowóz dla mundurowych z Pszowa

  Pszowscy stróże prawa otrzymali dzisiaj nowy, nieoznakowany radiowóz. Nowoczesna kia ceed wykorzystywana będzie w toku codziennej służby kryminalnej. Zakup nowego samochodu możliwy był dzięki finansowemu wsparciu lokalnych władz samorządowych.

 10. Wpadka pechowego włamywacza

  Siewierscy stróże prawa zatrzymali 23-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdrój, sprawcę włamania do automatu poboru opłat przy wejściu do WC. Złodziej okradł urządzenie znajdujące się na jednej ze stacji paliw. Pech spotkał włamywacza w czasie próby ucieczki z miejsca przestępstwa. Wezwani przez pracowników stacji policjanci zatrzymali mężczyznę w chwili, gdy pchał zepsuty samochód.