Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

27.02.2015
Rozboje3
Kradzieże56
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący59
26.02.2015
Rozboje2
Kradzieże72
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
25.02.2015
Rozboje3
Kradzieże47
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
24.02.2015
Rozboje2
Kradzieże60
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
23.02.2015
Rozboje6
Kradzieże65
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący62

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Uroczyste wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wprowadzenie na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski w obecności władz województwa, zaproszonych gości, związków zawodowych oraz kierownictwa jednostek Policji naszego regionu i KWP w Katowicach. Jednocześnie z garnizonem śląskim pożegnał się dotychczasowy komendant - nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 2. Uroczyste otwarcie komendy w Kłobucku

  Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku po remoncie. Otwarcia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności Starosty Kłobucka, Burmistrza Kłobucka, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

 3. Życia się nie cofnie - teledysk

  W czerwcu ubiegłego roku rozstrzygnięty został konkurs na spot profilaktyczny w ramach kampanii "Idź-Jedź-Żyj". Jedno z wyróżnień, za ścieżkę dźwiękową, przypadło uczniom zabrzańskiego technikum. Ich utwór był tak dobry, że został rozbudowany i doczekał się teledysku, który właśnie prezentujemy.

 4. Rudzcy policjanci zatrzymali podpalaczy samochodów

  Policjanci z Rudy Śląskiej rozbili zorganizowaną grupę pseudokibiców. Zatrzymano 9 osób, które odpowiedzialne są za listopadowe i styczniowe podpalenia kilkunastu samochodów. Kryminalni zapowiadają, dalsze zatrzymania.

 5. Policjanci odzyskali skradzione audi Q7

  Będzińscy stróże prawa wspólnie z policjantami zwalczającymi przestępczość samochodową z komendy wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzież audi Q7. Stróże prawa odzyskali skradziony samochód. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem i zastosował poręczenie majatkowe. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 6. Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym działa!

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej od ubiegłego roku działa Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym. Częścią tego zespołu, powołanego decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, jest specjalna grupa realizacyjna. Efekty jej działań są już widoczne.

 7. Policjanci zatrzymali bombowego "żartownisia"

  Policjanci z Siemianowic Śląskich zatrzymali 18-latka, który zadzwonił do straży pożarnej i powiadomił o podłożonej bombie. Wybuchowy ładunek miał znajdować się w sklepie przy ul. Mysłowickiej. Nastolatek usłyszał już zarzut wszczęcia fałszywego alarmu i wywołania niepotrzebnych czynności. Grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

 8. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne. W tym roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” odbywać się będzie w dniach od 23 lutego do 28 lutego.

 9. Zaproszenie na otwarcie komendy w Kłobucku

  W czwartek 26 lutego o 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku po termomodernizacji, remoncie i standaryzacji budynku. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami.

 10. Kosztowny głupi żart ...

  W miniony piątek dyżurny rudzkiej komendy odebrał telefon od anonimowego mężczyzny, który oświadczył, że zaraz zabije żonę. W trakcie rozmowy słychać było krzyki kobiety. Ta informacja postawiła na nogi całą rudzką komendę.