Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

28.05.2015
Rozboje3
Kradzieże59
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
27.05.2015
Rozboje0
Kradzieże64
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
26.05.2015
Rozboje2
Kradzieże58
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
25.05.2015
Rozboje6
Kradzieże58
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
24.05.2015
Rozboje4
Kradzieże33
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25

Polecamy

Ważne skróty

Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Zaproszenie na uroczyste otwarcie auli

  Dzisiaj o godz. 13.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej i zmodernizowanej auli im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali. W programie zaplanowano pokaz funkcjonalności nowego wyposażenia obiektu. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych Redakcji wraz z operatorami i fotoreporterami.

 2. Kto rozpoznaje tego mężczyznę?

  Zabrzańscy policjanci poszukują sprawcy napadu na agencję bankową przy ulicy Nocznickiego. Kamery monitoringu zarejestrowały napastnika. Osoby, które rozpoznają mężczyznę z filmu, prosimy o kontakt z mundurowymi z komendy w Zabrzu lub najbliższą jednostką policji.

 3. Śląscy policjanci szkolili się w posługiwaniu taserami

  Właśnie zakończył się cykl szkoleń policjantów naszego garnizonu z posługiwania się paralizatorami elektrycznymi. Zajęcia zorganizowane przez instruktorów Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach oraz śląskich antyterrorystów ukończyło 47 stróżów prawa. Wszyscy pomyślnie zdali także egzamin końcowy z właściwego posługiwania się taserami.

 4. Uzbierał w kilka minut 40 punktów i stracił prawo jazdy

  Blisko 40 punktów karnych za popełnione wykroczenia drogowe „uzbierał” w klika minut 25-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Kierowca osobowego mercedesa pędził po będzińskim odcinku DK-86 przekraczając kilkakrotnie dozwoloną prędkość. Ostateczny wymiar kary ustali dla pirata drogowego będziński sąd. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

 5. Nie zdążył nacieszyć się prawem jazdy

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Myszkowie na ul. Słowackiego. W wyniku czołowego zderzenia fiata seicento z audi, rannych zostało 6 osób. Myszkowscy policjanci wyjaśniają teraz szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

 6. Aresztowana za zabójstwo

  Kryminalni ze Świętochłowic zatrzymali 21-letnią mieszkankę tego miasta, podejrzaną o zabójstwo swojego partnera. 35-latek zmarł w wyniku ugodzenia nożem. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana.

 7. Minister Teresa Piotrowska spotkała się z seniorami

  Pani Teresa Piotrowska – Minister Spraw Wewnętrznych - podczas wizyty w Tychach uczestniczyła w prelekcji dla seniorów. W spotkaniu wzięli również udział I Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn, Komendant Miejski Policji w Tychach oraz prezydent miasta.

 8. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 9. Zaproszenie na debatę: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Młodzi mają głos”

  W związku z realizacją projektu „Uniwersytet Śląski liderem w promowaniu bezpieczeństwa w województwie śląskim”, zapraszamy do udziału w debacie społecznej. Odbędzie się ona dzisiaj o 12.00 w auli im. Kazimierza Lepszego rektoratu Uniwersytetu Śląskiego.

 10. Zatrzymany nastolatek za zabójstwo 85-letniej kobiety

  Policjanci wydziału kryminalnego z Cieszyna i Strumienia zatrzymali 16-latka, podejrzewanego o zabójstwo 85-letniej kobiety. Nastolatek został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Teraz sąd zdecyduje, czy za to przestępstwo będzie odpowiadał jak dorosły.