Policja Śląska

Aktualności

Moje bezpieczne dziecko - TOP

Statystyki

28.04.2016
Rozboje0
Kradzieże71
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
27.04.2016
Rozboje2
Kradzieże42
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
26.04.2016
Rozboje1
Kradzieże45
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
25.04.2016
Rozboje4
Kradzieże49
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
24.04.2016
Rozboje5
Kradzieże24
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący34

Polecamy

Poradnik interesanta

Ważne skróty

Mapa wypadków drogowych
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
1% podatku

Najczęściej czytane

 1. Ćwiczenia "Autostrada 2016"

  Podczas ćwiczeń na autostradzie A1 zaaranżowany został wypadek - zderzenie dwóch autokarów, w tym jednego z cudzoziemcami na pokładzie. W treningu brały udział służby zarówno polskie, jak i czeskie. Łącznie ponad 300 policjantów, strażaków, ratowników medycznych i przedstawicieli innych służb mogło przetrenować współdziałanie w przypadku zaistnienia masowego zdarzenia drogowego. Ćwiczenia były jednym z etapów przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

 2. Zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej

  Wczoraj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej. Zwyciężyła reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. W zawodach uczestniczyło 18 drużyn reprezentujących jednostki naszego garnizonu oraz Szkołę Policji w Katowicach. Imprezę zorganizował wydział doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej, a patronat nad nią objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

 3. 80-latek zakopał kocięta żywcem

  Policjanci z katowickiej "czwórki" zatrzymali 80-letniego mężczyznę, który żywcem zakopał cztery kocięta. Jedno udało się uratować dzięki interwencji mieszkańca Katowic. Ocalałym zwierzęciem zaopiekowała się policjantka z komisariatu IV.

 4. Policjantka ze Śląska mistrzynią kickboxingu

  Słuchaczka katowickiej szkoły policji i policjantka z jednostki w Katowicach posterunkowa Ewa Bulanda zdobyła Mistrzostwo Polski w Kickboxingu. Jest to 16 mistrzostwo naszej zawodniczki i zarazem siódmy kolejno obroniony tytuł mistrzowski w tych zawodach. Ewa Bulanda ma na swoim koncie także liczne sukcesy na poziomie europejskim i światowym. Gratulujemy!

 5. "Świadomy kierowca 50+" - zapraszamy na warsztaty

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zorganizowali warsztaty dla kierowców „Świadomy kierowca 50+”. Zajęcia są kierowane dla kierowców po 50 roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Podczas wykładów teoretycznych i praktycznych kierujący zapoznają się z aktualnymi przepisami prawa oraz zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowanych do ich grupy wiekowej. Zapraszamy już jutro w godz. 9.00-13.00 do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach

 6. Pierwsze warsztaty z cyklu "Świadomy kierowca 50+"

  Wczoraj odbyły się pierwsze warsztaty dla kierowców „Świadomy kierowca 50+”. Zorganizowali je policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Ratownictwem Medycznym. Zajęcia są kierowane były dla kierowców po 50 roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przećwiczyć jazdę samochodem w trudnych warunkach.

 7. Śmiertelne potrącenie na dąbrowskim odcinku DK86

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładny przebieg tragicznego zdarzenia drogowego. W wyniku potrącenia przez ciężarówkę zginął 28-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło wcześnie rano na dąbrowskim odcinku Drogi Krajowej numer 86.

 8. 42-letnia kobieta potrącona przez tramwaj

  Sosnowieccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło dzisiaj około 7.40 na ul. Wojska Polskiego. 42-letnia sosnowiczanka została potrącona przez tramwaj. Przytomną i komunikatywną kobietę przewieziono do szpitala, celem wykonania szczegółowych badań.

 9. Policjanci i biegli ustalali przyczyny wypadku

  Wczoraj katowiccy policjanci przeprowadzili na polecenie Prokuratora Rejonowego Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód reoględziny miejsca wypadku drogowego. Doszło do niego 3 kwietnia br. na skrzyżowaniu ulic Pszczyńskiej z Górniczego Stanu (DK nr 86). W wypadku zginęła wtedy 65-letnia kobieta, a 11-letnia dziewczynka zmarła następnego dnia w szpitalu.

 10. Ukradli kilkadziesiąt aut wartych blisko 2 mln złotych

  Policjanci z katowickiej „samochodówki” zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże samochodów marki BMW i Mazda. Złodziejska szajka kradła auta i cięła je na kawałki w warsztacie. Podczas akcji przeprowadzonej w Szopienicach, kryminalni odzyskali pięć skradzionych aut.