Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

01.10.2014
Rozboje1
Kradzieże69
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
30.09.2014
Rozboje5
Kradzieże54
Wypadki drogowe14
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
29.09.2014
Rozboje7
Kradzieże81
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
28.09.2014
Rozboje9
Kradzieże32
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący91
27.09.2014
Rozboje4
Kradzieże39
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Konferencja - praca ludzka jako przedmiot handlu
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali 25-latka podejrzenego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna, na strzelnicy mieszczącej się w Parku Śląskim, śmiertelnie postrzelił instruktora. Następnie oddał kilka strzałów w kierunku właściciela obiektu. Po przedstawieniu mu zarzutów, decyzją sądo zosał tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

 2. Uroczyste ślubowanie policjantów

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się dzisiaj uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 30 stróżów prawa. Ślubowanie przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 3. XIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

  W Częstochowie odbyły się XIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju z Komendantem Głównym Policji generalnym inspektorem Markiem Działoszyńskim na czele.

 4. Ćwiczenia pododdziału honorowego

  Dzisiaj kończy się pięciodniowe szkolenie pododdziału honorowego śląskiej policji. Nasi mundurowi ćwiczyli pod okiem policjantów, którzy zajmują się szkoleniem kompanii reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji. Inicjatorem warsztatów pod okiem instruktorów z Warszawy, zorganizowanych w katowickim oddziale prewencji, był Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 5. Nasi strzelcy najlepsi w kraju!

  Reprezentacja Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji okazała się najlepsza podczas Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych. Rozegrane w ubiegłą sobotę zawody odbywały się w Szkole Policji w Pile. Drużyna reprezentująca śląski garnizon Policji pokonała m.in. zespół gospodarzy (II miejsce) i policjantów w Komendy Miejskiej w Poznaniu.

 6. Masowy wypadek komunikacyjny w Kłobucku

  Zderzenie autobusu z 2 samochodami osobowymi i ponad 30 poszkodowanych, to bilans wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Kłobucku. Na miejscu pracowali kłobuccy policjanci, strażacy, lekarze i ratownicy medyczni z całej Polski. Właśnie tymi działaniami pozoracyjnymi zakończyły się wczoraj IV Manewry Służb Ratowniczych.

 7. XIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

  Dzisiaj w ramach Święta Patrona Policji Św. Michała Archanioła, w Klasztorze Jasnogórskim NMP Królowej Polski w Częstochowie już po raz trzynasty odbędą się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. W uroczystościach przewidywany jest udział przedstawicieli wszystkich garnizonów Policji z kraju, z Komendantem Głównym Policji Generalnym Inspektorem Policji Markiem Działoszyńskim na czele. Nie zabraknie także delegacji organizacji działających przy Policji.

 8. Nagrodzony przez Komendanta Głównego Policji

  Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach został nagrodzony za współpracę z BSW. W obecności nadinspektora Krzysztofa Jarosza otrzymał on nagrodę od Komendanta Głównego Policji. Policjant zaangażował się z sukcesami w zwalczanie zjawiska korupcji.

 9. Rycerski kodeks policjanta z Żor

  Nie zawahał się ani chwili, gdy przyszło mu po służbie ratować ludzkie życie. Boso, w środku nocy wybiegł na ulicę i wyrwał z rąk opraców 25-letniego mężczyznę. Wiara, modlitwa, wierność danemu słowu oraz drugi człowiek to wartości towarzyszące na co dzień policjantowi z Żor. Kieruje się mottem życiowym "Rodzina to potęga", wypełnia wzorowo swe obowiązki względem trójki dzieci i żony, a przy tym spełnia się w służbie. Kocha góry, sport i książki.

 10. Poszukiwany za nielegalny handel tytoniem

  Katowicka policja oraz prokuratura, w związku z prowadzonym śledztwem, poszukują mężczyzny podejrzewanego o udział w procederze nielegalnego handlu tytoniem. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o mężczyźnie, którego wizerunek został zarejestrowany przez kamerę monitoringu, prosimy o kontakt pod numerami telefonu 32-200-2555 całodobowo lub 32 200-2300 w godzinach od 8.00 do 15.00. Zapewniamy anonimowość.