Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

30.04.2015
Rozboje1
Kradzieże56
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
29.04.2015
Rozboje7
Kradzieże47
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
28.04.2015
Rozboje1
Kradzieże50
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
27.04.2015
Rozboje3
Kradzieże80
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący40
26.04.2015
Rozboje6
Kradzieże25
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33

Polecamy

Ważne skróty

Konferencja „Community Policing – kształtowanie bezpieczeństwa i jego poczucia w społecznościach lokalnych”
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Zaginął Stanisław MADEJA

  Policjanci z Pszczyny poszukują 82-letniego Stanisława Madeja. Zaginiony wolanin wyszedł z domu 25 kwietnia br. około 13.00 i do tej pory nie powrócił. Zabrał ze sobą niebieski rower- damkę starego typu z czarnym koszykiem z przodu i udał się w nieustalonym kierunku.

 2. Zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej

  30 kwietnia br. w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej zakończyły się czterodniowe Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej. Zwyciężyła reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. W zawodach uczestniczyło 17 drużyn reprezentujących jednostki naszego garnizonu oraz Szkołę Policji w Katowicach. Imprezę zorganizował Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach, a patronat nad nią objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk.

 3. Znamy już najlepszych w śląskich eliminacjach z pierwszej pomocy

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do III Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsza okazała się drużyna z OPP w Katowicach. Drugie miejsce zajęli mundurowi z KMP w Żorach, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KMP w Gliwicach. Nagrody najlepszym wręczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 4. Rozpoczęły się policyjne mistrzostwa w siatkówce!

  Dzisiaj rozpoczęły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej. Na hali sportowej przy ul. Koszarowej w Katowicach, przez 4 dni będzie rywalizowało 17 drużyn z garnizonu śląskiego. Honorowy patronat nad zawodami objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Zwycięzcę policyjnych rozgrywek poznamy już w czwartek.

 5. Policyjni siłacze spotkali się w Kłobucku

  Już po raz szósty policyjni siłacze z całej Polski spotkali się w Kłobucku. Poziom był naprawdę wysoki. Rozegrane konkurencje pozwoliły na wyłonienie najsilniejszego. Tytuł strongmana wywalczył Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

 6. Śląski komendant pogratulował zwycięzcom konkursu plastycznego

  W gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Sznupek radzi jak zimą bezpiecznie się bawić”. Jak co roku, konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w dwóch grupach wiekowych. Jego organizatorami byli: Śląski Urząd Wojewódzki, Policja, Kuratorium Oświaty i Sanepid.

 7. Policjant na światowych ringach

  Trenuje od ponad 20 lat oraz ma na swoim koncie kilkadziesiąt walk. Rywalizuje z zawodnikami najwyższej klasy i stąpa po światowych ringach. Jest zdobywcą mistrzowskiego pasa BBU i służy w policyjnym mundurze. Twierdzi skromnie, że swój sukces zawdzięcza bliskim i przyjaciołom.

 8. Policjant z Kłobucka na misji w Kosowie

  Sierżant sztabowy Mariusz Tałaj blisko 9 miesięcy spędził w bazie Camp „Charlie” w kosowskiej Mitrowicy. Kłobucki policjant przed wyjazdem na misję pokojową przeszedł żmudny proces rekrutacji. Teraz zapewnia, że był to dla niego nie tylko sprawdzian samego siebie, swojej wytrzymałości i odporności psychicznej, ale też przygoda, którą z pewnością zapamięta do końca życia.

 9. Policyjne zabezpieczenie meczu przy ulicy Bukowej - koszt prawie 34 tys. zł

  W sobotę 235 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy GKS Katowice a Zagłębiem Lubin. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Katowic i kibiców - nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Policjanci analizują już nagrania z monitoringu, aby ustalić tożsamość osób, które wdarły się na stadion, uszkodziły toalety i krzesełka oraz naruszyły nietykalność jednego z pracowników ochrony.

 10. Zaginęła 15-letnia Wiktoria

  Policjanci z Rybnika szukają 15-letniej Wiktorii Sierny. Nastolatka jest podopieczną domu dziecka. Wyszła z placówki 7 kwietnia i do chwili obecnej nie wróciła. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionej proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z rybnicką komendą policji pod numerem telefonu 32 429 52 55 lub najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu 997 lub 112.