Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

02.08.2015
Rozboje3
Kradzieże29
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
01.08.2015
Rozboje3
Kradzieże43
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
31.07.2015
Rozboje2
Kradzieże47
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
30.07.2015
Rozboje3
Kradzieże67
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
29.07.2015
Rozboje1
Kradzieże80
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący44

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Bezpieczne wakacje
Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Konferencja "90 lat kobiet w Policji"

  W Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „90 lat kobiet w Policji”. Wzięły w niej udział również policjantki ze Śląska. Konferencja zorganizowana została w ramach Centralnych Obchodów Święta Policji, a honorowy patronat nad nią objęła Prezes Rady Ministrów RP Ewa Kopacz.

 2. Policjantka z Rudy Śląskiej laureatką konkursu "Policjant który mi pomógł"

  „Nie pomagała mi tylko jako policjant, ale również jako kobieta” - to słowa które wypowiedziała o sierż. Ewie Urbańczyk - dzielnicowej z rudzkiej "czwórki", jedna z kobiet, której pomogła w trudnej sytuacji. Od 8 lat Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" organizuje konkurs "Policjant który mi pomógł". W tym roku jedną z laureatek została dzielnicowa z Rudy Śląskiej.

 3. „KOCHASZ? POWIEDZ STOP WARIATOM DROGOWYM” – II ODSŁONA KAMPANII

  Konferencją prasową została zainaugurowana druga odsłona kampanii społecznej "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym", którą prowadzą Fundacja PZU w partnerstwie z Policją. W tym roku motywem przewodnim działań jest zwrócenie uwagi na fakt, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze ponosi zarówno kierowca, jak i pieszy. Przekaz ten podkreśla hasło „Kochasz? Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

 4. Policyjni motorowodniacy zabezpieczali wojskowe ćwiczenia

  Przez kilka godzin nad wodami Jeziora Żywieckiego krążył wojskowy śmigłowiec Sokół, a na brzegu można było zauważyć około 100 żołnierzy, w polskich i zagranicznych mundurach. Były to ćwiczenia wojskowe, które zorganizowane zostały przez dowództwo 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Nad bezpiecznym przebiegiem manewrów czuwali policyjni motorowodniacy z Żywca, których zadaniem było podjęcie z wody żołnierzy oraz bezpieczne przetransportowanie ich na brzeg.

 5. Złota płyta dla Komendanta

  Kapelmistrz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach st. asp Waldemar Skotarski przekazał Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach nadinsp. Jarosławowi Szymczykowi złotą edycję płyty „Policja Rozrywkowo”. Zawierająca ciekawe aranżacje utworów rozrywkowych płyta została nagrana przez orkiestrę w 2013 roku z okazji 40-lecia działalności.

 6. Zdobyli słowacki Krywań - 2494 m.n.p.m.

  Wyprawy górskie to sposób, jaki znaleźli policjanci z Bytomia na spędzanie wolnego czasu, odreagowanie po służbie i integrację swojego środowiska. Grupa mundurowych i cywilów, związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA, postanowiła sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Zorganizowali wyjazd w góry, aby zdobyć „świętą” górę dla Słowaków – KRYWAŃ 2494 m.

 7. Sprawca zabójstwa trafił do aresztu

  Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Ujęty w sobotę mężczyzna przyznał się do popełnienia zbrodni. Wczoraj został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywotnie więzienie.

 8. Policyjni muzycy uświetnili uroczystości w Warszawie

  W dniach 24 i 25 lipca Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach brała udział w obchodach Święta Policji w Warszawie. Już po raz kolejny śląscy muzycy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w stolicy, zapewniając oprawę muzyczną uroczystości oraz dając koncerty. Zarejestrowali również krótki występ dla jednej ze stacji telewizyjnych.

 9. Podsumowanie wojewódzkich działań "Trzeźwość"

  Wczoraj śląscy policjanci przeprowadzili wojewódzkie działania "Trzeźwość". Podczas akcji mundurowi skontrolowali ponad 47 tys. kierowców. Niestety, aż 158 spośród nich kierowało pojazdami pod wpływem alkoholu i 10 pomimo sądowego zakazu.

 10. Główny organizatora handlu dopalaczami w Katowicach tymczasowo aresztowany

  Policjanci z Katowic zatrzymali głównego organizatora handlu dopalaczami w Katowicach. Tym samym zrealizowali dzisiejsze postanowienie Sądu. 20-letni mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.