Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

25.10.2016
Rozboje1
Kradzieże61
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
24.10.2016
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
22.10.2016
Rozboje2
Kradzieże36
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31
21.10.2016
Rozboje1
Kradzieże32
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
20.10.2016
Rozboje1
Kradzieże42
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
Policja konna - warsztaty ekologiczne

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Ostatnie pożegnanie aspiranta Grzegorza Suchowolca

  Tragicznie i niespodziewanie odszedł od nas nasz przyjaciel i kolega - aspirant Grzegorz Suchowolec- wspaniały kolega i wzorowy policjant. Zginął tragicznie w wypadku drogowym jadąc na służbę, której był wyjątkowo oddany. Pogrążeni w wielkim smutku składamy kondolencje Żonie, Rodzinie i bliskim Grzegorza.

 2. Zapraszamy na warsztaty ekologiczne!

  Policja Konna z Chorzowa i Częstochowy zaprasza przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3) z terenów swoich miast, do wzięcia udziału w warsztatach ekologicznych o służbie konnej w Policji realizowanych w ramach zadania pt. „Realizacja programu edukacji ekologicznej, wdrożenie kampanii i akcji edukacyjno – informacyjnej przez Zespoły Konne garnizonu śląskiej Policji” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiskowa i Gospodarki Wodnej w Katowicach

 3. W wypadku drogowym zginął policjant z Gliwic

  Z przykrością informujemy, że dzisiaj (19.10.2016 r.), w drodze do pracy, w wypadku samochodowym w Szałszy zginął nasz kolega aspirant Grzegorz Suchowolec. Policjanci z Tarnowskich Gór ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. W imieniu kierownictwa gliwickiego oraz śląskiego garnizonu policji, wszystkich policjantów i pracowników policji, składamy wyrazy ubolewania rodzinie i bliskim.

 4. „Współczesne zagrożenia cyberprzestępczością a możliwości jej zwalczania”

  Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, wspólnie ze Szkołą Policji w Katowicach i Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej, zorganizowali konferencję naukową „Współczesne zagrożenia cyberprzestępczością a możliwości jej zwalczania”. Wykład inauguracyjny poprowadził I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk.

 5. Śląska policjantka wśród laureatów konkursu Dzielnicowy Roku 2016

  Zakończył się IX Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”. Sierż. szt. Anna Mazurkiewicz z Piekar Śląskich, która reprezentowała nasz garnizon w konkursie, zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Nasza dzielnicowa okazała się także najlepsza w konkurencji wykonywania czynności związanych ze służbą patrolową oraz zajęła 2 lokatę w konkurencji z pierwszej pomocy. Gratulujemy!

 6. Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji na Śląsku

  Trwa Tydzień Mediacji, a dokładnie wczoraj obchodzony był Międzynarodowy Dzień Mediacji. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączyli się śląscy policjanci. W wielu komendach dyżurują mediatorzy, a policjanci współpracują z placówkami, które pomagają w rozwoju polubownych metod rozwiązywania sporów i prawa do mediacji.

 7. Zniszczyli ponad 40 samochodów

  Sprawcy zniszczenia ponad 40 samochodów zostali zatrzymani przez zabrzańskich policjantów na gorącym uczynku dzisiaj w nocy. Jeden z nich przebywa w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieje, a drugi, z uwagi na stan zdrowia i zażyte dopalacze, trafił do szpitala. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat więzienia.

 8. Policjanci z Katowic odznaczeni przez Ministra

  Wczoraj w MSWiA szef resortu Mariusz Błaszczak, wspólnie z Komendantem Głównym Policji nadinsp. dr. Jarosławem Szymczykiem, wręczyli policjantom z Katowic sierżantowi Kamilowi Lechwarowi oraz sierżantowi Arkadiuszowi Połeciowi Krzyże Zasługi za Dzielność nadane przez Prezydenta RP. Katowiccy policjanci uratowali mężczyznę z płonącego kanału ciepłowniczego. Podczas uroczystości wyróżnionym towarzyszył Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Szeląg.

 9. Znamy najlepszego Dzielnicowego Roku 2016 w Polsce

  Znamy już laureatów IX Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Konkurs odbył się w Szkole Policji w Katowicach. Zaszczytny tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego przypadł w udziale mł. asp. Krzysztofowi Błachutowi z KWP w Krakowie, miejsce drugie zajął również reprezentant Krakowa sierż. szt. Sławomir Radwan, a na najniższym stopniu podium stanęła sierż. szt. Anna Mazurkiewicz z KWP w Katowicach. Gratulujemy!

 10. Podejrzewani o brutalne zabójstwo zatrzymani

  Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej, pod nadzorem śledczych z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ, wyjaśnili sprawę brutalnej zbrodni, do której doszło przed dwoma dniami w jednym z prywatnych domów w bielskich Komorowicach. Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszą dzisiaj zarzuty zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Może im grozić za to kara nawet dożywotniego więzienia.