Policja Śląska

Światowe Dni Młodzieży - szeroki

Aktualności

Statystyki

28.07.2016
Rozboje1
Kradzieże35
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
27.07.2016
Rozboje2
Kradzieże50
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
26.07.2016
Rozboje2
Kradzieże39
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
25.07.2016
Rozboje2
Kradzieże39
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
24.07.2016
Rozboje5
Kradzieże31
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący36
Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Zawody sportowe

Polecamy

Koperta życia - 330

Ważne skróty

Światowe Dni Młodzieży
Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Porady dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży

  W trakcie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieskiej w Częstochowie, policjanci zadbają o bezpieczeństwo i pomoc pielgrzymom oraz porządek podczas zaplanowanych uroczystości. Planując podróże pielgrzymkowe i wybierając się na spotkania, sami uczestnicy powinni zadbać o pewne kwestie, które pozwolą sprawnie dotrzeć na miejsca uroczystości i bezpiecznie w nich uczestniczyć.

 2. Tragiczny wypadek w Radzionkowie. Nie żyje 23-letni motocyklista

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem w Radzionkowie. W wypadku zginął 23-letni motocyklista.

 3. Policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym w Częstochowie

  W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, od dzisiaj, od godziny 14.00, do jutra, do 22.00, uruchomiona zostanie specjalna całodobowa infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Pod numerem telefonu: +48 34 369 12 01 zarówno częstochowianie, jak i wszyscy, którzy odwiedzą w czasie trwających Światowych Dni Młodzieży okolice Jasnej Góry, będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o utrudnieniach i zmianach w ruchu na drogach Częstochowy.

 4. Uwaga! 28 lipca ograniczenia w ruchu!

  Informujemy, że Wojewoda Śląski wydał rozporządzenie o czasowym zakazie ruchu po drogach pojazdów przewożących materiały niebezpieczne oraz takich, których masa przekracza 12 ton. Zakaz ten będzie obowiązywał 28 lipca na wybranych odcinkach dróg. Jest on związany z zabezpieczeniem wizyty w Częstochowie Papieża Franciszka.

 5. Tragiczny wypadek na A4 w Katowicach – dachował bus

  Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano w Katowicach na autostradzie A4. Kierowca busa, którym podróżowało 6 pasażerów utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę i dachował. 2 osoby zginęły, a 4 zostały ranne.

 6. Minister Mariusz Błaszczak otworzył Centrum Operacyjne Policji w Częstochowie

  - Sanktuarium częstochowskie jest miejscem, do którego co roku przybywa nawet 4 mln pielgrzymów, dlatego Centrum Operacyjne Policji będzie służyło zapewnieniu bezpieczeństwa pielgrzymom nie tylko podczas Światowych Dni Młodzieży, ale także w przyszłości – powiedział szef MSWiA w Częstochowie. Otwarcie nowego Centrum Operacyjnego Policji było połączone z odprawą służb podległych MSWiA - Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

 7. Papież w Częstochowie

  W czwartek do Częstochowy przyjedzie Papież Franciszek. Warto znać zasady poruszania się w tym czasie po mieście. Mieszkańców i pielgrzymów czekają zmiany. Informujemy o utrudnieniach ale i udogodnieniach oraz o czym należy pamiętać.

 8. Wojewódzkie obchody Święta Policji 2016

  24 lipca 1919 roku utworzona została Policja Państwowa. Z tej okazji co roku obchodzone jest Święto Policji. Tegoroczne uroczystości w garnizonie śląskim odbyły się 19 lipca w Gliwicach i połączone zostały z nadaniem Sztandaru gliwickiej komendzie.

 9. Wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu

  W piątek odbyło się uroczyste wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu, podinsp. Pawła Kopernika. Wprowadzenia dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, insp. Krzysztof Justyński. Nowego szefa raciborskich stróżów prawa przywitali policjanci i pracownicy komendy.

 10. Policjanci zabezpieczają wizytę Papieża w Częstochowie

  Trwa wizyta Papieża Franciszka w Polsce. Dzisiaj jego Świątobliwość odwiedzi Częstochowę. Od kilku dni, właśnie tutaj oprócz Krakowa, przyjeżdżają pielgrzymi z całego kraju i świata. Nad bezpieczeństwem gości i mieszkańców czuwa kilka tysięcy funkcjonariuszy.