Policja Śląska

Aktualności

Poradnik interesanta

Statystyki

11.02.2016
Rozboje3
Kradzieże40
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
10.02.2016
Rozboje1
Kradzieże47
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
09.02.2016
Rozboje2
Kradzieże59
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
08.02.2016
Rozboje2
Kradzieże52
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
07.02.2016
Rozboje2
Kradzieże26
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący35

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł
Infolinia dla bezdomnych

Najczęściej czytane

 1. Śląscy policjanci nagrodzeni

  Katowiccy policjanci zostali nagrodzeni przez Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja za wzorowe zabezpieczenie „Mistrzostw Europy Mężczyzn w Piłce Ręcznej”. Nagrody w imieniu szefa Polskiej Policji wręczył wyróżnionym mundurowym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 2. Mapa wypadków drogowych w województwie śląskim

  Interaktywna mapa tragicznych wypadków drogowych, jest dostępna w Otwartym Regionalnym Systemie Informacji Przestrzennej (ORSIP). Na oficjalnym geoportalu województwa śląskiego wskazano miejsca wypadków z udziałem pieszych, w których ponieśli oni śmierć lub doznali ciężkich obrażeń ciała. Do opisanych zdarzeń doszło w latach 2012-2015 na terenie województwa śląskiego.

 3. Zaproszenie na debaty o mapach zagrożeń

  Jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji jak również resortu spraw wewnętrznych i administracji, jest utworzenie w całej Polsce krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. W ich utworzeniu znaczący wpływ ma opinia społeczeństwa oraz rola mediów w kreowaniu poczucia bezpieczeństwa. Mapa powinna zawierać, poza danymi statystycznymi i wynikami badań opinii społecznej, wnioski z debat i konsultacji społecznych. Przedstawiamy harmonogram spotkań na ten tydzień. Do udziału zapraszamy dziennikarzy.

 4. W imieniu naszego kolegi apelujemy o pomoc dla 15-letniego Szymona

  Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, w szczególności policjantów i pracowników cywilnych o dobrowolne przekazanie 1% podatku na rzecz Szymona Pierz. Jest on synem naszego kolegi asp. Mariusza Pierza. Szymon już po raz trzeci walczy z chorobą nowotworową, jest po operacji usunięcia guza mózgu czwartego stopnia, po dwóch ciężkich, ale zwycięskich walkach. Teraz przed nim kolejna...

 5. Otwarcie komendy w Zabrzu po remoncie

  Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn dokonał otwarcia nowo wyremontowanej Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. W wydarzeniu udział wzięła kadra kierownicza garnizonu śląskiego, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, związków zawodowych, podmioty, które wsparły inwestycję oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

 6. Zaproszenie na otwarcie komendy w Zabrzu

  Dzisiaj o 14.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Budynek został poddany termomodernizacji, remontowi i standaryzacji. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami.

 7. Zanim przejdziesz: Daj znak!

  W styczniu na śląskich drogach doszło do 130 wypadków. Do 94 z zaistniałych zdarzeń doszło na przejściach dla pieszych. Na 10 osób, które w tym czasie straciły życie w wypadkach, aż 9 stanowią piesi. Śląska drogówka wspólnie z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego inicjuje akcję skierowaną do kierowców i pieszych:"Daj znak".

 8. Podziękowania dla policjantów od Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja

  Drodzy Policjanci, funkcjonariuszki i funkcjonariusze Policji...

 9. Nowa siedziba Komisariatu Policji w Radlinie

  Wczoraj w samo południe nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Radlinie. Po uroczystości odbyła się również odprawa roczna podsumowująca pracę wodzisławskich policjantów. W jej trakcie Komendant Powiatowy Policji insp. Krzysztof Justyński przedstawił także zagadnienia związane z tworzeniem mapy zagrożeń na terenie powiatu wodzisławskiego.

 10. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

  Jutro w sali do ćwiczeń siłowych OPP w Katowicach przy ulicy Koszarowej odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do udziału w zawodach zgłosiło się 24 policjantów. Zawody odbędą się w ramach XV Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej. Organizatorem jest Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.