Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

17.11.2017
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
16.11.2017
Rozboje1
Kradzieże27
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
15.11.2017
Rozboje2
Kradzieże38
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
14.11.2017
Rozboje0
Kradzieże33
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
13.11.2017
Rozboje3
Kradzieże29
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Myszkowscy policjanci zachęcali młodzież do służby w policji

  „Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem” – z tym hasłem myszkowscy policjanci gościli wczoraj młodzież z Liceum Ogólnokształcącego z Myszkowa. Stróże prawa przybliżyli zebranym charakter służby w policji oraz zaprezentowali, jakie możliwości daje wstąpienie w jej szeregi. O swojej codziennej pracy opowiadali mundurowi z wydziału prewencji. Dialog między policjantami a wychowankami pozwolił rozwiać wszelkie wątpliwości, a tym samym zainteresować młodzież służbą w mundurze.

 2. Złodzieje samochodów zatrzymani przez policję

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Bytomiu wspólnie z funkcjonariuszami z KWP i KMP w Katowicach zatrzymali wczoraj rano grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Mężczyźni działali głównie na terenie województwa śląskiego. Odzyskano pojazdy warte prawie 450 tysięcy złotych. Złodziejom grozi kara 10 lat więzienia. Śledczy wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

 3. Nowoczesny oręż w walce z piratami drogowym

  Bielska drogówka otrzymała nowy oręż do walki z kierowcami przekraczającymi prędkość. Jest nim urządzenie do pomiaru prędkości LaserCam 4. Laserowe urządzenie rejestruje nie tylko prędkość, ale także obraz. Dzięki temu mundurowi mogą uniknąć wątpliwości, co do precyzji wskazania urządzenia. Urządzenie rejestruje cały cykl pomiaru prędkości oraz pozwala nałożyć mandat, np. za brak pasów lub rozmowy przez telefon.

 4. Posterunek Policji w Gołkowicach uroczyście otwarty

  Wczoraj odbyło się otwarcie Posterunku Policji w Gołkowicach. W uroczystości uczestniczyli Poseł na Sejm RP Teresa Glenc, Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wraz ze swoim zastępcą, kadra kierownicza katowickiej komendy wojewódzkiej oraz wodzisławskiej policji, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz mieszkańcy. Symboliczny klucz do budynku przekazał Wójt Gminy Godów oraz szef śląskich policjantów.

 5. Znamy zwycięzców Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej

  Na hali sportowej Michał w Siemianowicach Śląskich rozegrano mecze, które wyłoniły najlepsze drużyny Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej. Spośród 28 drużyn, najlepszą okazała się reprezentacja z Rudy Śląskiej. Zawodnicy zwycięskiego teamu zdobyli także tytuły najlepszego bramkarza oraz strzelca. Patronat nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Prezydent Miasta Siemianowice.

 6. Ślubowanie 85 nowych policjantów

  Dzisiaj do służby w śląskiej policji wstąpiło 85 nowych policjantów, w tym 8 kobiet. Ślubowanie przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Szef śląskiego garnizonu życzył młodym adeptom policyjnego rzemiosła zadowolenia ze służby i podziękował ich rodzinom za wpojone wartości oraz okazane wsparcie. Generał podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjantów, którzy codziennie narażają życie dla obywateli, oraz apelował aby pamiętać o tych mundurowych, którzy zginęli na służbie ratując innych.

 7. Wybierając 997, dodzwonisz się do centrum powiadamiania ratunkowego

  Od przyszłego tygodnia stopniowo rozpocznie się przełączanie numeru alarmowego policji do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Za kilka tygodni dzwoniąc na numer 997, dodzwonimy się do operatora centrum, tego samego, które obsługuje numer 112. Województwo Śląskie jest pierwszym w kraju regionem, w którym przeprowadzona zostanie taka operacja. Z związku z tym przedsięwzięciem, w urzędzie wojewódzkim odbył się briefing dla przedstawicieli mediów.

 8. 31 zatrzymanych podczas festiwalu techno

  W katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanej cyklicznie imprezy muzycznej "MAYDAY". Podobnie, jak w poprzednich latach, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów i celników z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków. Mimo, że uczestnicy koncertu wiedzieli o kontrolach, mundurowi zatrzymali 31 osób, które miały przy sobie narkotyki.

 9. Zareagowali w samą porę

  Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz katowickiej komendy miejskiej wykazali się czujnością w trakcie niedzielnej służby na ulicach Katowic. Wylegitymowali dziesięciu mężczyzn, a w ich samochodach znaleźli cały szereg niebezpiecznych narzędzi, w tym prawdopodobnie dwie jednostki broni palnej. Mundurowi nie dopuścili w ten sposób do ich użycia, sprawcy zaś odpowiedzą za posiadanie niebezpiecznych narzędzi w miejscu publicznym.

 10. Odznaczenia policjantów w katowickiej komendzie wojewódzkiej

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość nadania odznaczeń. Wyróżnione osoby odebrały medale "Za długoletnią służbę" i "Za zasługi dla Policji" oraz odznaki „Zasłużony policjant”. Łącznie uhonorowane zostały 83 osoby. Odznaczenia i medale wręczyli Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.