Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

22.06.2017
Rozboje1
Kradzieże48
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
21.06.2017
Rozboje1
Kradzieże52
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
20.06.2017
Rozboje1
Kradzieże49
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
19.06.2017
Rozboje0
Kradzieże58
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
18.06.2017
Rozboje1
Kradzieże22
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący34
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Nikt nie sprzedał dziecka! – stanowisko zabrzańskiej policji w sprawie nieprawdziwej informacji zamieszczonej na portalach społecznościowych

  Zabrzańska policja kategorycznie dementuje informację, że w jednym z centrów handlowych w Zabrzu doszło do porwania lub sprzedaży dziecka. Informacja o tej treści została zamieszczona na portalach społecznościowych. Apelujemy o zaprzestanie udostępniania nieprawdziwej i niepotwierdzonej wiadomości i nakręcania spirali strachu.

 2. Naczelnik czujny także po służbie

  Mimo, iż swoją służbę jastrzębski policjant już dawno zakończył, na widok podejrzanie zachowujących się mężczyzn, podjął interwencję. Podejrzenia stróżą prawa okazały się trafne. W odzieży i samochodzie, którym poruszało się dwóch mężczyzn, znaleziono ponad 15 gramów marihuany. Za posiadanie substancji zabronionych 22-latkowi i jego 24-letniemu koledze grożą teraz 3 lata więzienia.

 3. Znamy najlepszy "Patrol Roku 2017" w województwie śląskim!

  W katowickiej szkole policji zakończył się Wojewódzki Finał XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych - „Patrol Roku 2017”. W dwudniowych zawodach wzięli udział policjanci reprezentujący wszystkie komendy miejskie i powiatowe naszego województwa, a także katowicki oddział prewencji. Pierwsze miejsce zajęli policjanci z KMP w Bytomiu – st. post. Arkadiusz Lendzioszek oraz st. post. Marek Jakoktochce.

 4. Rozpoczął się Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2017" na Śląsku

  Rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2017”. W szranki stanęły 34 pary patrolowe, reprezentujące wszystkie jednostki naszego garnizonu oraz katowicki oddział prewencji. Najlepsi pojadą na finał ogólnopolski, który odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

 5. Śląscy policjanci kolejny raz najlepszymi siatkarzami!

  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej 2017. Zawody rozegrane zostały w dwóch halach sportowych na terenie Zawiercia. Spośród 13 drużyn, które stanęły do rywalizacji, najlepsza okazała się reprezentacja śląskiej policji. Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

 6. Liczyła się każda minuta

  Niezwykłą odwagą wykazali się mundurowi z Jastrzębia-Zdroju. W ostatniej chwili złapali kobietę próbującą odebrać sobie życie. Kiedy jeden z policjantów odwracał uwagę 25-latki od skoku z wiaduktu kolejowego, jego partner z patrolu podszedł na tyle blisko, że w chwili podjętej próby skoku, złapał ją w ostatniej chwili.

 7. Podziękowania dla dzielnicowej z Katowic

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach młodszego inspektora Pawła Barskiego wpłynęły podziękowania dla dzielnicowej z Komisariatu III Policji w Katowicach. Kierownik schroniska dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi podziękowała sierż. szt. Justynie Zawierucha za zaangażowanie i pomoc w rozwiązaniu problemów, z jakimi na co dzień boryka się placówka.

 8. Telefony, telefony.. ."Łapki na kierownicę"

  Ruszyła ogólnopolska kampania "Łapki na kierownicę". Jej zadaniem jest uświadomienie kierujących, jak duże zagrożenie niesie za sobą używanie telefonu trzymanego w ręku podczas kierowania pojazdem. Partnerem akcji jest operator popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

 9. Briefing prasowy kampanii "Przejście oddaj pieszym"

  W Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbył się briefing prasowy dotyczący bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Inicjatorem przedsięwzięcia była Śląska Policja. Podczas konferencji zaprezentowano spot filmowy, w którym wystąpiła Joanna Chułek oraz polski kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz. Gościem specjalnym spotkania był reprezentant Polski w skokach narciarskich, Piotr Żyła.

 10. "Przejście oddaj pieszym"

  Policjanci śląskiej drogówki ruszyli właśnie z kolejną kampanią. Wspierani przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, stróże prawa zwracają tym razem szczególną uwagę na zagrożenia czyhające na pieszych ze strony kierowców. Wszystko po to, by uzmysłowić wszystkim użytkownikom dróg, jak istotne jest ich bezpieczeństwo. Podjęte przez policjantów działania poparł drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła.