Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

22.01.2018
Rozboje1
Kradzieże28
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
21.01.2018
Rozboje2
Kradzieże15
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
20.01.2018
Rozboje3
Kradzieże17
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
19.01.2018
Rozboje3
Kradzieże32
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
18.01.2018
Rozboje1
Kradzieże26
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący6
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Policja konna - warsztaty ekologiczne
Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Śląscy policjanci podsumowali pracę w 2017 roku

  W rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę śląskiej policji w 2017 roku, w której wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Zaprezentowano wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówiono zakończone, realizowane i planowane inwestycje. Odprawa była również okazją do uroczystego przekazania komendantom trzech jednostek, które osiągnęły najlepsze wyniki, kluczyków do nowych radiowozów.

 2. Wyjaśniamy incydent na jasnogórskich błoniach. Wstępnie nie stwierdzono uchybień w zabezpieczeniu imprez

  W minioną sobotę na jasnogórskich błoniach doszło do incydentu podczas X pielgrzymki kibiców. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zabezpieczenie tych wydarzeń zostało szczegółowo zaplanowane i przeprowadzone prawidłowo. Przyczyną zakłóceń było celowe dążenie do konfrontacji uczestników jednej ze stron. Osoby, które uczestniczyły w jednym ze zgromadzeń, po jego zakończeniu przemieściły się na jasnogórskie błonia, gdzie weszły w tłum kibiców i rozwinęły transparenty.

 3. Na sygnałach do szpitala

  Na wiadukcie zjazdu z autostrady A-4 na drogę 86 policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zareagowali na samochód stojący na prawym pasie jezdni z włączonymi światłami awaryjnymi. W aucie znajdowała się kobieta, wymagająca pomocy lekarskiej z powodu duszności i bólu w klatce piersiowej. Tydzień wcześniej była operowana. Kierujący nie znał drogi do szpitala. Na sygnałach uprzywilejowania został przez policjantów przekonwojowany do szpitala, gdzie czekała powiadomiona już pomoc.

 4. Dzielnicowy z pasją

  Od 10 lat służy w jaworznickiej komendzie. Od kilku lat jego życiową pasją jest bieganie, które pozwala mu zachować doskonałą formę. Sportowe hobby, to doskonały sposób na relaks po wyczerpującej służbie. Mundurowy już przygotowuje się do kolejnych wyzwań biegowych w tym roku.

 5. Noworoczne spotkanie kadry kierowniczej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wczoraj noworoczne spotkanie kierownictwa garnizonu śląskiego. Wzięła w nim udział kadra kierownicza komendy wojewódzkiej, komendanci miejscy i powiatowi, a także naczelnicy wydziałów KWP. O duchową oprawę uroczystości zadbał policyjny kapelan. Spotkanie było okazją do podziękowań za ogromny wysiłek i zaangażowanie policjantów w codziennej służbie.

 6. Nowy sprzęt za 1,5 mln zł dla policyjnych techników

  Kolejna duża inwestycja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach została sfinalizowana. Do jednostek terenowych już wkrótce trafi sprzęt przeznaczony dla techników kryminalistyki. Wśród zakupionego za blisko 1,5 mln zł wyposażenia znajdziemy m.in. zestawy fotograficzne, kamery i walizki kryminalistyczne.

 7. Policjanci odzyskali samochody o wartości 180 tysięcy zł

  Śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Bielsku-Białej odzyskali samochody warte 180 tys. zł. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na terenie firmy transportowej przechowywał dwa przywłaszczone pojazdy. Policjanci ustalili też miejsce pobytu poszukiwanego 29-latka, który jest podejrzewany o przywłaszczenie dwóch kolejnych aut.

 8. Kolejna wizyta niemieckich policjantów w katowickim oddziale prewencji

  Niemieccy kursanci z Akademii Policyjnej Nadrenii Palatynatu w Hahn odwiedzili dzisiaj katowicki oddział prewencji. W trakcie wspólnego spotkania, goście mieli okazję poznać strukturę jednostki, specyfikę służby oraz wyposażenie. 1 Kompania Prewencji, przy współpracy z Kompanią Wzmocnienia, specjalnie dla nich przygotowały pokaz działań policyjnych.

 9. W trosce o bezpieczeństwo naszych babć i dziadków

  Przed nami wyjątkowe święta naszych seniorów - Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przyłączając się do życzeń z tej okazji, śląscy policjanci zachęcają, aby podczas rodzinnego spotkania przypomnieć wszystkim babciom i dziadkom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nasi seniorzy najczęściej bowiem, z uwagi na swoją łatwowierność i dobre serce, stają się ofiarami złodziei i oszustów.

 10. Bytomscy policjanci zapobiegli nielegalnemu składowaniu odpadów

  Bytomscy policjanci zapobiegli nielegalnemu składowaniu odpadów. Stróże prawa zatrzymali na gorącym uczynku kierującego ciężarówką, której ładunek miał zostać wysypany w Bytomiu. Okazało się, że jest to transport odpadów tworzyw sztucznych z Niemiec, a miejscem docelowym miało być inne miasto w województwie śląskim. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.