Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

31.03.2015
Rozboje4
Kradzieże62
Wypadki drogowe15
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
30.03.2015
Rozboje3
Kradzieże55
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
29.03.2015
Rozboje1
Kradzieże29
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący37
28.03.2015
Rozboje0
Kradzieże34
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
27.03.2015
Rozboje0
Kradzieże51
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Narada służbowa kadry kierowniczej

  W katowickiej szkole policji odbyła się narada służbowa kierownictwa śląskiej policji. Oprócz podsumowania pracy naszego garnizonu, byliśmy świadkami dwóch uroczystości. Śląski Komendant Wojewódzki Policji pożegnał odchodzących na emeryturę czterech policjantów oraz wręczył nagrody mundurowym, którzy wykazali się odwagą w trakcie służby.

 2. Trzy ofiary wypadku drogowego w Gliwicach

  W piątek wieczorem w Gliwicach doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. Na drodze krajowej nr 88 zginęły trzy osoby. Są to pieszy i kierowcy dwóch pojazdów.

 3. Wielkanocne spotkanie w komendzie

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, w katowickiej komendzie odbyło się spotkanie kierownictwa garnizonu policji województwa śląskiego. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele administracji rządowej i władz samorządowych województwa. Wszyscy zaproszeni mieli okazję złożyć sobie życzenia i usiąść wspólnie przy symbolicznym wielkanocnym stole.

 4. Pożegnanie Komendanta

  Wczoraj, na uroczystym spotkaniu, częstochowscy policjanci podziękowali Komendantowi Miejskiemu Policji w Częstochowie insp. Arturowi Bednarkowi za wspólną długoletnią służbę w częstochowskim garnizonie Policji. Z dniem 1 kwietnia 2015r insp. Arturowi Bednarkowi zostały powierzone obowiązki Z-cy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach

 5. Kolejne certyfikaty SWI wręczone

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wręczenie certyfikatów uczestnictwa w warsztatach poświęconych Systemowi Wczesnej Interwencji. 24 komendantów komisariatów z całego naszego województwa odebrało stosowne dokumenty z rąk nadinspektora Jarosława Szymczyka. Rok 2015 rok jest już piątym rokiem szkoleń finansowanych przez Komendę Główną Policji.

 6. Rozegrano policyjne mistrzostwa w squashu

  Zakończyły się II Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Squashu. Do rywalizacji stanęło 25 zawodników, reprezentujących różne jednostki naszego województwa. Najlepszy okazał się Marcin Ormianin z Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach.

 7. Ćwiczenia pododdziałów zwartych Policji

  Ponad 150 policjantów, wchodzących w skład Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca oraz z bielskiego pododdziału prewencji, a także policyjnymi spottersami, uczestniczyło w ćwiczeniach. Odbyły się one na bielskim na stadionie miejskim i terenach hali sportowej pod Dębowcem. Mundurowi ćwiczyli tworzenie szyków zabezpieczających i wypierających, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych.

 8. Szkolenie pododdziału policji

  Wczoraj na Stadionie Miejskim w Jaworznie przy ulicy Krakowskiej, odbyły się ćwiczenia policjantów Nieetatowego Pododdziału Policji oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Trwające kilka godzin szkolenie miało na celu przede wszystkim doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego, będą interweniować w pododdziałach zwartych.

 9. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 10. Ponad 2 mln. zł na modernizację policyjnych obiektów na Śląsku

  Dzisiaj w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podpisano dwanaście umów na termomodernizację obiektów śląskiego garnizonu policji. Katowicką komendę wojewódzką reprezentował Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia. Łączna kwota dofinansowania wynosi ponad dwa miliony złotych.