Policja Śląska

Aktualności

Aplikacja mobilna - sklepy

Statystyki

23.05.2016
Rozboje5
Kradzieże62
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
22.05.2016
Rozboje4
Kradzieże26
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
21.05.2016
Rozboje5
Kradzieże41
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący41
20.05.2016
Rozboje3
Kradzieże50
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
19.05.2016
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
Poradnik interesanta

Polecamy

Koperta życia - 330

Ważne skróty

Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Policjanci przekazali należne im zadośćuczynienie na szczytny cel

  Sosnowieccy policjanci znieważeni przez młodego mężczyznę w trakcie interwencji przekazali otrzymane od niego zadośćuczynienie na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Kwota 5000 zł zasiliła konto fundacji. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu wręczył funkcjonariuszom uroczyste podziękowania.

 2. Inspektor Krzysztof Justyński nowym szefem śląskiego garnizonu

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Krzysztofa Justyńskiego. Dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim otrzymał wczoraj nominację z rąk Ministra w obecności Sekretarza Stanu Jarosława Zielińskiego, nadzorującego służby mundurowe. Już niebawem nowy szef śląskich policjantów zostanie oficjalnie wprowadzony na swoje stanowisko w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 3. Wprowadzenie nowego szefa śląskiego garnizonu

  Dzisiaj w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyło się wprowadzenie na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Krzysztofa Justyńskiego. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz województwa śląskiego, zaproszeni goście, przedstawiciele związków zawodowych oraz kadra kierownicza naszego garnizonu.

 4. Wiceminister Jarosław Zieliński wręczył awanse i nagrody policjantom

  Wczoraj Wiceminister Jarosław Zieliński wręczył awanse i nagrody policjantom z całej Polski. Wśród wyróżnionych znaleźli się również funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej i miejskiej w Katowicach, a także z komend w Myszkowie i Częstochowie. Ponadto w trakcie uroczystości minister Mariusz Błaszczak powołał Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadkomisarza Mariusza Krzystyniaka.

 5. Policjanci wspierali Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

  Dwa dni zabawy, sportu i uśmiechu, z nadzieją, że nie są sami, że ktoś im życzy jak najlepiej i jak tylko potrafi stara się pomóc oraz sprawić, żeby nawet zwykłe, codzienne czynności były choć trochę łatwiejsze. od 19-20 maja w Jaworznie odbyły się tegoroczne, XVI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W tym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć jaworznickich mundurowych.

 6. Śmiertelny wypadek na autostradzie A 1 w rejonie Gliwic

  Policjanci z Gliwic wyjaśniają przyczyny i okoliczności dzisiejszego wypadku drogowego na autostradzie A 1. Tuż przed zjazdem na Zabrze, samochód osobowy uderzył w naczepę ciężarówki. Oba pojazdy były w ruchu. 22-letni kierowca fiata zginął na miejscu.

 7. Policjanci zabezpieczali mecz

  Wczoraj tyscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i Radomiak Radom. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Tychów i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Policjanci podjęli już działania zmierzające do identyfikacji osób, które podczas meczu odpaliły race świetlne oraz zdewastowały policyjne radiowozy.

 8. Pseudokibice zatrzymani za napad na konwojenta

  Policjanci z Katowic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na konwojenta przewożącego pieniądze. Bandyci zrabowali gotówkę w kwocie ponad 70 tysięcy złotych. Materiał dowodowy zebrany w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Katowice -Północ pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

 9. ,,Kobieca energia w Policji”

  Wczoraj w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyło się spotkanie pod hasłem „Kobieca energia w Policji”. W programie znalazły się przygotowane z myślą o Paniach panele warsztatowe oraz część rozrywkowa w wykonaniu Kabaretu Młodych Panów i policyjnych muzyków. To pierwsze z planowanego cyklu spotkań dedykowanych Policjantkom i nieumundurowanym Paniom pracującym w naszej instytucji.

 10. Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie

  Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn dokonał otwarcia nowo wyremontowanej Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. W wydarzeniu udział wzięła kadra kierownicza garnizonu śląskiego, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, podmioty, które wsparły inwestycję oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej policji.