Policja Śląska

Aktualności

Ankieta

Statystyki

28.07.2014
Rozboje7
Kradzieże76
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
27.07.2014
Rozboje5
Kradzieże40
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach19
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący63
26.07.2014
Rozboje5
Kradzieże52
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący58
25.07.2014
Rozboje3
Kradzieże63
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
24.07.2014
Rozboje2
Kradzieże50
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22

Polecamy

BezNuda na wakacjach

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów zagranicznych

Najczęściej czytane

 1. Policjanci opanowali Spodek

  Wczoraj w spodku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Wręczono odznaczenia, nominacje i nagrody. Odwiedzający imprezę goście mogli zobaczyć interesujące pokazy i ekspozycje. Szczególnie dużo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Na koniec zagrał "Feel".

 2. Znamy zwycięzców konkursu na najlepsze stoisko promujące śląską policję

  Podczas wczorajszych Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, rozstrzygnięto konkurs pn. " Najlepsze Stanowisko Promujące Śląską Policję". Najlepszym zespołem okazali się policjanci z Bielska- Białej. Drugie miejsce zajęli policjanci z Katowic, a trzecie z Będzina. Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz złożył zwycięzcom gratulacje oraz wręczył bielskim i katowickim policjantom kluczyki od radiowozów, które były główną nagrodą.

 3. Komunikat prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu

  Komunikat dotyczący działań policjantów w dniu 22 lipca 2014 roku przeprowadzonych przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

 4. Wypadek w Ustroniu - nie żyją dwie osoby

  Policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dziś przed południem w Ustroniu. 51-letni motocyklista potrącił na przejściu dla pieszych przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. W wyniku zdarzenia zginął 70-letni pieszy i kierujący jednośladem.

 5. Obchody Święta Policji w Jastrzębiu-Zdroju

  Wczoraj w Domu Zdrojowym odbyła się akademia z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, młodszy inspektor Piotr Kucia, w obecności Komendanta oraz Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

 6. Zwierzył się nowym znajomym i pożałował...

  Na wniosek śledczych sędzia aresztował dwie zatrzymane przez gliwickich policjantów osoby, podejrzane o napad i kradzież kilkunastu tysięcy złotych. Poznany przy piwie mężczyzna pochwalił się im wcześniej, że zarobił sporo pieniędzy. Teraz zatrzymanym grozi nawet 12 lat więzienia.

 7. Sprzęt dla służby prasowej

  Policjanci pełniący służbę na stanowiskach oficerów prasowych we wszystkich komendach miejskich i powiatowych naszego województwa oraz w KWP wyposażeni zostali w nowoczesny sprzęt do rejestracji materiału fotograficznego i filmowego. Dodatkowo każdy rzecznik otrzymał komputer przenośny z oprogramowaniem do obróbki tych materiałów. Poprawa jakości naszych zdjęć i filmów była możliwa dzięki środkom unijnym, pozyskanym w projekcie „e-Policja w służbie społeczeństwu województwa śląskiego”.

 8. Nowy radiowóz na Święto Policji

  Stoisko z licznymi atrakcjami i pokazami jakie przygotowali bielscy policjanci wspólnie z zaproszonymi partnerami okazało się bezkonkurencyjne w konkursie "Najlepsze Stoisko Promujące Śląską Policję" zorganizowanym w czasie wczorajszych wojewódzkich obchodów Święta Policji w katowickim Spodku. A było o co walczyć, bo stawką w konkursie był nowy radiowóz, który już wkrótce pojawi się na ulicach naszego miasta.

 9. Wezwanie do Spodka

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego zwiastuna filmowego o zbliżającym się wydarzeniu w katowickim Spodku.

 10. Podejrzani o korupcję w rękach śląskich policjantów

  Śląscy policjanci „antykorupcyjni” zatrzymali podejrzanego o korupcję Prezydenta Zawiercia. W ręce śledczych wpadł również mężczyzna, który miał powoływać się na wpływy w zawierciańskim urzędzie miejskim. Pierwszemu z zatrzymanych grozi do 10, natomiast drugiemu do 8 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.