Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

29.11.2016
Rozboje2
Kradzieże38
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
28.11.2016
Rozboje1
Kradzieże41
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
27.11.2016
Rozboje5
Kradzieże15
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
26.11.2016
Rozboje2
Kradzieże19
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
25.11.2016
Rozboje0
Kradzieże40
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
Policja konna - warsztaty ekologiczne

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Uwaga kierowcy - ślisko!!!

  W ostatnich godzinach doszło do załamania pogody na terenie naszego województwa. Temperatura gwałtownie spadła, na drogach pojawił się lód, śnieg i pośniegowe błoto. Kierowców, szczególnie tych z niewielkim doświadczeniem, prosimy o wzięcie pod uwagę trudnych warunków drogowych. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie!

 2. Łapał pokemony

  Zabrzańscy policjanci podjęli interwencję wobec kierowcy, który od kilku dni parkował na jednej z ulic w Mikulczycach. Mężczyzna, codziennie przyjeżdżał na godzinę, a następnie odjeżdżał. Zaniepokoiło to mieszkańców okolicznych posesji. Okazało się, że kierujący „poluje” na pokemony.

 3. Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

  Śledczy z rybnickiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj na przejeździe kolejowym w Świerklanach. W wypadku zginęła 32-letnia dróżniczka. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kobieta została potrącona kiedy prawdopodobnie przechodziła przez torowisko. Utrudnienia w ruchu trwały blisko 3 godziny.

 4. "Kajto" w przedszkolu

  W mikołowskim przedszkolu gościł wczoraj rajdowy mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz. Nie po raz pierwszy wsparł on policjantów ze śląskiej drogówki w prowadzonych przez nich działaniach profilaktycznych. Goście wspólnie uczyli najmłodszych zasad bezpiecznego korzystania z dróg.

 5. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Kiedy panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Prawdziwe mrozy dopiero przed nami. Policja apeluje, by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka.

 6. Zmiany kadrowe w katowickim garnizonie

  Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Szeląg uroczyście wprowadził na stanowiska nowych komendantów komisariatów oraz naczelnika wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą. Kierowanie Komisariatem IV Policji w Katowicach przejął nadkomisarz Ireneusz Szafranek, natomiast zastępcą komendanta katowickiej „piątki” został podinsp. Marek Karp. Obowiązki naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Katowicach zostały powierzone podkom. Markowi Wąsikowi.

 7. Niech chuligani zapłacą...

  15 października śląscy policjanci podjęli interwencję wobec dwóch agresywnych grup kibiców. Nie dopuścili w ten sposób do ich starcia. Całe zdarzenie miało miejsce w centrum Katowic, pod halą "Spodek". W związku z tą akcją, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wystąpił z wnioskiem o naprawienie szkody wyrządzonej przez chuliganów, którzy brali udział w nielegalnym zbiegowisku.

 8. Zatrzymany samochodowy złodziej

  Śląscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali na gorącym uczynku 40-letniego zabrzanina, który próbował ukraść zaparkowany w Katowicach samochód. Złodziej wpadł w ręce stróżów prawa w momencie, gdy już siedział za kierownicą mazdy. Zatrzymany wczoraj usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

 9. "Wkraczasz w dorosłość - wybieraj". Ogłaszamy dwa konkursy

  Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, w związku z prowadzoną kampanią społeczną „WKRACZASZ w DOROSŁOŚĆ WYBIERAJ” ogłasza dwa konkursy. Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz konkurs filmowy dla uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu!

 10. Zatrzymany sprawca ataku na kobiety w Katowicach

  Policjanci z Katowic ustalili i zatrzymali 28-latka, który w listopadzie w Szopienicach zaatakował mieszkankę Katowic uderzając ją nieustalonym przedmiotem. Jak ustalili śledczy, mężczyzna kilka dni wcześniej w centrum miasta ranił kobietę idącą chodnikiem. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutów. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.