Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-04-16
Rozboje4
Kradzieże36
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2018-04-15
Rozboje1
Kradzieże16
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący32
2018-04-14
Rozboje1
Kradzieże25
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
2018-04-13
Rozboje1
Kradzieże34
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2018-04-12
Rozboje5
Kradzieże29
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

1% podatku
Dyżurnet - 314
Policja konna - warsztaty ekologiczne
Polska Policja Dziś
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Dzielnicowy, a zarazem mistrz sportów siłowych

  Dzielnicowy st.asp. Ryszard Preg to policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, z którą jest związany od początku swojej służby. Jest dzielnicowym z 19-letnim stażem służby. Lubi swoją pracę, w której większość czasu przeznacza na spotkania i pomoc ludziom. W natłoku codziennego życia służbowego i prywatnego znajduje jeszcze czas na swoje hobby – sporty siłowe.

 2. Traktor na autostradzie - to mogło skończyć się tragedią...

  W środowy poranek autostrada A1 spowita była gęstą mgłą. I to właśnie ta mgła oraz ludzka nieodpowiedzialność były przyczynami groźnego zdarzenia - najechania autokaru na zespół pojazdów, który przewoził zwierzęta cyrkowe. Na szczęście ani ludzie, ani czworonogi nie odniosły obrażeń. Utrudnienia w ruchu na autostradzie trwały kilka godzin.

 3. To była tragiczna sobota dla motocyklistów

  Tylko w jeden dzień na śląskich drogach zginęło trzech motocyklistów. Do tragicznych w skutkach wypadków drogowych doszło w Raciborzu, Rudzie Śląskiej i Częstochowie. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność na drodze, ale również o kulturę i życzliwość, szczególnie wobec tych, którzy w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans.

 4. Nie wiedzą, czy mogą prowadzić po piwie – ruszyła kampania śląskiej policji „Alkohol na drodze zabija”

  Policyjne statystyki potwierdzają, że alkohol na drodze zabija. Zgodnie z najnowszym badaniem ankietowym, przeprowadzonym przez śląską policję w ramach kampanii społecznej „Alkohol na drodze zabija”, młodzi kierowcy nie wiedzą, ile alkoholu i kiedy mogą wypić, aby wsiadając za kierownicę, mieć pewność, że są trzeźwi. Większość z badanych dopuszcza również możliwość prowadzenia pod wpływem w pewnych określonych okolicznościach.

 5. Reakcja policjantów zapobiegła tragedii

  O dużym szczęściu może mówić 71-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Kobieta rozpaliła ognisko, które szybko rozprzestrzeniło się na nieużytki. Chcąc ugasić pożar doznała obrażeń ciała. Nie mogąc opanować żywiołu na pomoc wezwała policjantów. Mundurowi z Węgierskiej Górki udzielili jej pomocy, wezwali na miejsce pogotowie oraz straż pożarną i do jej przyjazdu rozpoczęli gaszenie pożaru. Dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do tragedii.

 6. Ku przestrodze rowerzystów...

  Do dość nietypowego zderzenia doszło wczoraj w Jastrzębiu-Zdroju. Na alei Piłsudskiego czołowo zderzyli się dwaj rowerzyści. Obaj byli trzeźwi. Apelujemy, aby również na ścieżkach rowerowych zachować szczególną ostrożność. Należy dostosować prędkość oraz wyraźnie sygnalizować zamiar wykonania manewrów. Im więcej elementów odblaskowych na rowerze, tym bardziej widoczny, a co za tym idzie kierujący jest bardziej bezpieczny.

 7. Bytomscy policjanci doskonalili umiejętności strzeleckie

  Bytomscy policjanci szkolili swoje umiejętności strzeleckie. Celem ćwiczeń jest doskonalenie umiejętności strzelania oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Takie szkolenia są niezbędnym elementem policyjnej służby.

 8. Trwa XI edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł"

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

 9. Pokrzywdzony sam zlecił podpalenie swojego auta

  Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że podpalenie auta, do jakiego doszło w październiku zeszłego roku na parkingu przed jednym z sosnowieckich centrów handlowych, spowodował sam pokrzywdzony. Do takiej prawdy śledczy dotarli po blisko pół roku żmudnego, niezwykle pracochłonnego postępowania. Ustalenie jej nie byłoby możliwe bez determinacji i konsekwencji prokuratora prowadzącego postępowanie oraz policjantów wykonujących czynności.

 10. Dzielnicowy wystartuje w tandemach z osobami niedowidzącymi

  Dzielnicowy z myszkowskiej komendy - st. asp. Adam Dziuk jest wolontariuszem Związku Kultury Fizycznej "Olimp". W czasie wolnym od służby uczestniczy w przygotowaniach do wyścigów w jeździe indywidualnej na czas w konkurencji tandemów dla osób niedowidzących. W tym miesiącu podczas pobytu w Lądku Zdroju przez 9 dni intensywnie trenował kolarstwo ze swoim podopiecznym. Najbliższy wspólny start planują już 27 kwietnia w Lublinie.