Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

26.04.2015
Rozboje6
Kradzieże25
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
25.04.2015
Rozboje4
Kradzieże49
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31
24.04.2015
Rozboje5
Kradzieże51
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
23.04.2015
Rozboje1
Kradzieże58
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
22.04.2015
Rozboje4
Kradzieże54
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29

Polecamy

Ważne skróty

Konferencja „Community Policing – kształtowanie bezpieczeństwa i jego poczucia w społecznościach lokalnych”
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Strażnicy miejscy w rękach "antykorupcyjnych"

  Śląscy antykorupcyjni zatrzymali 8 strażników miejskich z Będzina, podejrzanych o branie łapówek. Mężczyźni usłyszeli 102 zarzuty przyjęcia przeważnie kilkudziesięciozłotowych kwot za „przymknięcie oka” w większości na wykroczenia drogowe. Mundurowym grozi za to do 10 lat więzienia. Odpowiedzialności nie unikną również wręczający łapówki, którzy w więzieniu będą mogli za to spędzić 8 lat.

 2. Znamy zwycięzców "Konwój-CUP 2015"

  Drugie mistrzostwa Polski wydziałów konwojowych w piłce halowej przeszły do historii. Puchar tym razem pojechał do Kielc. Poziom sportowy oraz atmosfera na boisku, jak i poza nim była wspaniała. Godna tego, aby podobne zawody zorganizować w przyszłym roku.

 3. Znamy już najlepszych policjantów śląskiej drogówki

  Wczoraj podsumowano Wojewódzki Finał XXVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2015”. Wzięło w nim udział 33 najlepszych policjantów drogówki ze wszystkich komend śląskiego garnizonu policji. Zwycięzcą konkursu został asp. Łukasz Rybiński z komendy w Zabrzu, który pierwsze gratulacje przyjął z rąk Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna.

 4. Bezpieczni na drodze

  Blisko 5 tysięcy fanów samochodów oraz motocykli przyciągnęło trzydniowe święto motoryzacji, czyli Moto Weekend Jaworzno 2015 zorganizowane w miniony weekend przez firmę Cargo oraz Sympro Events. Wszystko rozpoczęło się już w piątek za sprawą akcji „Bezpieczni na drodze”, podczas której wraz z jaworznicką policją przeprowadzono akcje profilaktyczne.

 5. Rozpoczął się Konwój - CUP 2015

  Rozpoczęła się rywalizacja drużyn halowej piłki nożnej policji konwojowej. Do Katowic przyjechali z całego kraju - swoje reprezentacje wystawiły wszystkie komendy wojewódzkie oraz komenda stołecznej. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus.

 6. Policjant na światowych ringach

  Trenuje od ponad 20 lat oraz ma na swoim koncie kilkadziesiąt walk. Rywalizuje z zawodnikami najwyższej klasy i stąpa po światowych ringach. Jest zdobywcą mistrzowskiego pasa BBU i służy w policyjnym mundurze. Twierdzi skromnie, że swój sukces zawdzięcza bliskim i przyjaciołom.

 7. Policjanci zabezpieczali mecz

  Wczoraj na stadionie przy ul. Cichej w Chorzowie rozegrany został mecz pomiędzy drużynami Ruchem Chorzów i Legią Warszawa. Spotkanie oglądało prawie 10 tysięcy kibiców, w tym około 800 kibiców drużyny gości. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwali policjanci.

 8. Pobili ojca na oczach dzieci

  Kryminalni z Tarnowskich Gór zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 44-latka. Do zdarzenia doszło na oczach dzieci pokrzywdzonego. Prokurator zastosował już wobec sprawców dozór policji. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Grozi im kara nawet 8 lat więzienia.

 9. Policjanci zatrzymali 21 osób, które nielegalnie zajęły kamienicę przy ulicy Mariackiej

  Pod zarzutem naruszenia miru domowego policjanci zatrzymali 21 osób, które wczoraj wieczorem nielegalnie zajęły kamienicę przy ulicy Mariackiej. Zanim funkcjonariusze weszli do budynku zostali obrzuceni petardami i butelkami. Podczas interwencji nikt nie odniósł obrażeń. Za wdarcie się do cudzego domu, każdemu z zatrzymanych grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku.

 10. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.