Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

29.06.2015
Rozboje0
Kradzieże55
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący56
28.06.2015
Rozboje4
Kradzieże28
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący40
27.06.2015
Rozboje5
Kradzieże49
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
26.06.2015
Rozboje4
Kradzieże51
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
24.06.2015
Rozboje1
Kradzieże53
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18

Polecamy

Ważne skróty

Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Kto go zna? Portret pamięciowy sprawcy napaści na 21-letnią kobietę

  Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który napastował seksualnie 21-letnią kobietę na osiedlu "Tysiąclecia". Do zdarzenia doszło wczoraj w bloku przy ulicy Piastów. Osoby, które rozpoznają sprawcę, prosimy o kontakt. Na informacje czekamy pod numerem telefonu 32-200-2555, lub 997 i 112.

 2. Tak wyglądają sprawcy napaści na osiedlu "Tysiąclecia"

  Na podstawie zeznań świadków katowiccy policjanci sporządzili kolejne portrety pamięciowe mężczyzn, którzy mogą mieć związek z napastowaniem seksualnym młodych dziewczyn na osiedlu "Tysiąclecia". Osoby, które rozpoznają mężczyzn, prosimy o kontakt. Na informacje czekamy pod numerem telefonu 32-200-2555, lub 997 i 112.

 3. Śląscy policjanci najlepszymi siatkarzami!

  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej. Zawody rozegrane zostały w dwóch halach sportowych na terenie Zawiercia. Spośród 12 drużyn, które stanęły do rywalizacji, najlepsza okazała się reprezentacja śląskiej policji.

 4. Rozpoznajesz włamywaczy? Powiadom nas!

  Śledczy z Żor proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców włamania prezentowanego na załączonym materiale filmowym. Wszelkie informacje na temat zdarzenia przyjmowane będą pod numerem telefonu (32) 47 88 337, (32) 47 88 232 lub 997 i 112. W przypadku zgłoszeń osobistych, kontakt możliwy jest zarówno w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach, jak i pozostałych jednostkach naszego województwa.

 5. Finał turnieju ,,Patrol Roku 2015"

  Reprezentanci wszystkich komend miejskich i powiatowych śląskiego garnizonu policji, rywalizowali przez ostatnie dwa dni w Szkole Policji w Katowicach, podczas turnieju par patrolowych. Wczoraj policjanci konkurowali w technikach obezwładniania, na policyjnym torze przeszkód oraz udzielali pierwszej pomocy. Dzisiaj stróże prawa sprawdzali się w strzelaniu oraz rozwiązywali test wiedzy.

 6. Uroczysty apel policyjnych emerytów

  Wczoraj w Szkole Policji w Katowicach odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 25 – lecia powołania Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Wręczono okolicznościowe medale oraz dyplomy. W uroczystości wziął udział Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn.

 7. Turniej Par Patrolowych PATROL ROKU 2015

  Rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Turniej Par Patrolowych PATROL ROKU 2015”. W szranki stanęło 34 par patrolowych, reprezentujących wszystkie jednostki naszego garnizonu. Najlepsi pojadą na finał ogólnopolski, który odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

 8. Wyróżnieni Medalem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

  Wczoraj w Komendzie Stołecznej Policji medale Bogosławionego Ksiedza Jerzego Popiełuszki otrzymali funkcjonariusze i pracownicy Policji, którzy wykazywali się bardzo dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem w działaniu w czasie przygotowań i realizacji Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego. Wśród wyróżnionych byli policjanci Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 9. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 10. Studenci z University of New Haven w Katowicach

  Śląski garnizon policji odwiedzili przedstawiciele amerykańskiej uczelni University of New Haven. Spotkali się ze Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem. Wizyta w KWP Katowice potrwa do jutra.