Policja Śląska

Aktualności

Moje bezpieczne dziecko - TOP

Statystyki

01.05.2016
Rozboje0
Kradzieże19
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
30.04.2016
Rozboje3
Kradzieże40
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
29.04.2016
Rozboje7
Kradzieże54
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
28.04.2016
Rozboje0
Kradzieże71
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
27.04.2016
Rozboje2
Kradzieże42
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14

Polecamy

Poradnik interesanta

Ważne skróty

Mapa wypadków drogowych
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl

Najczęściej czytane

 1. Zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej

  Wczoraj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej. Zwyciężyła reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. W zawodach uczestniczyło 18 drużyn reprezentujących jednostki naszego garnizonu oraz Szkołę Policji w Katowicach. Imprezę zorganizował wydział doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej, a patronat nad nią objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

 2. 42-letnia kobieta potrącona przez tramwaj

  Sosnowieccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło dzisiaj około 7.40 na ul. Wojska Polskiego. 42-letnia sosnowiczanka została potrącona przez tramwaj. Przytomną i komunikatywną kobietę przewieziono do szpitala, celem wykonania szczegółowych badań.

 3. Znamy zwycięzców śląskich eliminacji z pierwszej pomocy

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do IV Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsza okazała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Drugie miejsce zajęli mundurowi z KMP w Zabrzu, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z SPPP w Częstochowie. Nagrody najlepszym wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

 4. Śląscy policjanci w składzie reprezentacji polskiej Policji w piłce nożnej

  23 kwietnia br. zakończyło się zgrupowanie reprezentacji polskiej Policji w piłce nożnej. Obóz szkoleniowy odbywał się na obiektach w Krynicy–Zdrój i Nowym Sączu. Uczestnikami obozu, były reprezentacje kobiet i mężczyzn. Wśród zawodników znaleźli się policyjni sportowcy ze Śląska.

 5. Minister Mariusz Błaszczak przed majowym weekendem: Bądźmy odpowiedzialni na drogach

  Minister Mariusz Błaszczak spotkał się z funkcjonariuszami z Komisariatu Autostradowego w Gliwicach. Jest to największa i najnowsza tego typu jednostka w Polsce.

 6. Śmiertelne potrącenie na dąbrowskim odcinku DK86

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładny przebieg tragicznego zdarzenia drogowego. W wyniku potrącenia przez ciężarówkę zginął 28-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło wcześnie rano na dąbrowskim odcinku Drogi Krajowej numer 86.

 7. Pierwsze warsztaty z cyklu "Świadomy kierowca 50+"

  Wczoraj odbyły się pierwsze warsztaty dla kierowców „Świadomy kierowca 50+”. Zorganizowali je policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Ratownictwem Medycznym. Zajęcia są kierowane były dla kierowców po 50 roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przećwiczyć jazdę samochodem w trudnych warunkach.

 8. Z rewolwerem chciał „tłumaczyć” przepisy ruchu drogowego

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie mężczyzny, który zajechał swoim samochodem drogę policjantom w nieoznakowanym radiowozie. Po zatrzymaniu wyszedł z pojazdu wyciągając przedmiot przypominający broń i chciał „porozmawiać” z kierującym. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

 9. Ukradli kilkadziesiąt aut wartych blisko 2 mln złotych

  Policjanci z katowickiej „samochodówki” zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże samochodów marki BMW i Mazda. Złodziejska szajka kradła auta i cięła je na kawałki w warsztacie. Podczas akcji przeprowadzonej w Szopienicach, kryminalni odzyskali pięć skradzionych aut.

 10. Finał policyjnych mistrzostw w siatkówce

  Jutro odbędzie się finałowy turniej policyjnych mistrzostw w piłce siatkowej. Do rywalizacji w fazie grupowej zgłosiło się 18 drużyn. Osiem najlepszych zespołów zmierzy się w formule pucharowej. Zawody są częścią XV Śląskiej Policyjnej Spartakiady Sportowej.