Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

29.09.2016
Rozboje3
Kradzieże36
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
28.09.2016
Rozboje2
Kradzieże48
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
27.09.2016
Rozboje6
Kradzieże45
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
26.09.2016
Rozboje2
Kradzieże64
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący54
25.09.2016
Rozboje1
Kradzieże30
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
Aplikacja mobilna - sklepy

Zawody sportowe

Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Międzynarodowe zawody oddziałów prewencji Policji w Brnie

  W ubiegłym tygodniu, od środy do czwartku w czeskim Brnie i jego okolicach odbyły się zawody, w których uczestniczyło 7 zespołów z oddziałów prewencji Policji z Czech (Pragi, Brna, Ostrawy i Usti nad Łabą), Niemiec, Austrii oraz Polski, którą reprezentowali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Zawody oprócz rywalizacji sportowej były okazją do wymiany doświadczeń i doskonalenia policyjnych umiejętności.

 2. XV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

  Dzisiaj w Częstochowie odbyły się XV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju, z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem na czele. Uroczystości uświetnił swoją obecnością Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

 3. Fantomy treningowe trafiły do bielskich policjantów

  Dziś w siedzibie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku – Białej miało miejsce uroczyste wręczenie dwóch fantomów. Urządzenia te przeznaczone są do przeprowadzania ćwiczeń w zakresie resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Na ręce przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów SPPP w Bielsku - Białej złożył je prezes firmy BESTINI z Czechowic – Dziedzic Pan Piotr Dudzik.

 4. Mapa zagrożeń dla województwa śląskiego już działa!

  Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Dlatego też, uwzględniając oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwoli na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Od dziś działa ono dla województwa śląskiego.

 5. „Mandat czy zadanie do wykonania?” - oto jest pytanie!

  21 września tego roku został ogłoszony przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego „Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych”, dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej postanowili w dość nietypowy sposób zwrócić uwagę kierowców na nierzadko tragiczne w skutkach konsekwencje brawury i nieodpowiedzialności na drodze.

 6. Dialog zabrzańskich policjantów ze społecznością romską

  Zabrzańscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami społeczności romskiej. Spotkanie zorganizował Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Wesołowski. Wśród zaproszonych gości obecny był Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Krzysztof Kazek.

 7. Finał Mistrzostw Polski Policji w Piłce Siatkowej

  Znamy już zwycięzców Mistrzostw Polski Policji w Piłce Siatkowej Zawiercie 2016. W meczu finałowym drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pokonała kolegów z Poznania. Na miejscu III uplasowali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zawody zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji.

 8. Policjanci spotkają się na Jasnej Górze

  W najbliższą niedzielę, już po raz piętnasty w Częstochowie odbędą się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Przybędą na nie policjanci, pracownicy policji oraz osoby związane z policją z całego kraju. Swój udział zapowiedział Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Na uroczystościach nie zabraknie też przedstawicieli służb, organizacji i instytucji współpracujących z policją.

 9. Rozbita zorganizowana grupa przestępcza

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z chorzowskiej komendy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się fikcyjnym obrotem towarem i wyłudzaniem podatku VAT. Straty spowodowane jej działalnością mogą sięgać kilkudziesięciu milionów złotych. Do sprawy zatrzymanych zostało osiem osób, wobec pięciu z nich sąd zastosował dwumiesięczny areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 10. Poszukiwani w rękach policjantów

  Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali wczoraj dwóch poszukiwanych mężczyzn, po tym jak potrącili mundurowego i uciekli przed policyjnym pościgiem. Zatrzymani to 26 letni mieszkaniec Katowic i 20 letni sosnowiczanin. Dzisiaj zostali oni doprowadzeni przez katowickich policjantów przed oblicze prokuratora, który zdecyduje o ich dalszym losie.