Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

08.10.2015
Rozboje1
Kradzieże43
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
07.10.2015
Rozboje5
Kradzieże69
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
06.10.2015
Rozboje5
Kradzieże50
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
05.10.2015
Rozboje5
Kradzieże63
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
04.10.2015
Rozboje1
Kradzieże30
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Nowe wydziały i nowi naczelnicy w komendzie wojewódzkiej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się dzisiaj trzy uroczystości wprowadzenia na stanowiska służbowe szefów nowych komórek organizacyjnych. Związane jest to z reorganizacją struktury komendy i powstaniem nowych wydziałów. Swoje stanowiska objęli dziś naczelnicy Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego, Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz zastępcy w Wydziale do spraw Przestępczości Przeciwko Mieniu.

 2. Komenda w Tychach ma swój sztandar

  2 października 2015 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tychach. To jedna z najważniejszych uroczystości dla jednostki policji. Wśród gości biorących udział w ceremonii byli Zastępca Komendanta Głównego Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, samorządowcy, policyjni związkowcy i emeryci. Specjalny list do tyskich stróżów prawa wystosowała Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska.

 3. Policjantka z Sosnowca otrzymała Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej

  Sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu otrzymała Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej. Odznaczenie odebrała z rąk Komendanta Głównego Policji. Judo i Jiu-Jitsu to dwie dyscypliny sportu, w których policjantka odnosi duże sukcesy na arenie międzynarodowej.

 4. Nowy zastępca w gabinecie komendanta

  Naczelnik Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadkom. Gabriela Socha wręczyła nominację swojemu zastępcy. Na stanowisko to powołany został podinsp. Paweł Dratwiński. Dotychczas był on Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji VII w Katowicach.

 5. Trwają działania "Truck & Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 śląscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka przyjrzy się szczególnie kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzana będzie także trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania.

 6. XII Bieg Przełajowy im. sierż. Grzegorza Załogi

  W miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy odbyły się XII Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Organizatorem imprezy był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Łazy oraz Nadleśnictwem Siewierz. Wsparcia udzielił również Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Katowicach. W zawodach uczestniczyli reprezentanci Policji i innych służb mundurowych z całego kraju.

 7. Najlepsi śląscy patrolowcy nagrodzeni przez Generała

  Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław SZYMCZYK, wraz ze swoim zastępcą insp. Romanem RABSZTYNEM, wręczył nagrody najlepszym śląskim policjantom patrolowym. Mundurowi z komend w Bytomiu i Rudzie Śląskiej reprezentowali nasz garnizon w XXII finale Turnieju Par Patrolowych „Patrolu Roku 2015” w Słupsku. Po zaciętej rywalizacji stanęli na drugim stopniu podium.

 8. Najlepsi policyjni sportowcy z garnizonu śląskiego nagrodzeni przez komendanta głównego

  W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego Komendant Główny Policji, gen. insp. Krzysztof Gajewski, wręczył nagrody najlepszym policyjnym sportowcom. Wśród wyróżnionych znalazło się siedmioro mundurowych ze śląskiego garnizonu. Nagrodzonym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 9. Bezpieczeństwo na śląskich drogach z radiem ESKA

  Wczoraj w patrolu z policjantami śląskiej drogówki uczestniczył znany z radia ESKA prezenter radiowy Krzysztof „Jankes” Jankowski. Jednym z zadań akcji „Jankes rządzi na Śląsku” jest promowanie bezpiecznych zachowań na drogach. Podczas wspólnego patrolu policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz wręczali elementy odblaskowe. Stróże prawa podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie, szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym.

 10. Pamięci sierż. Grzegorza Załogi

  Dla uczczenia pamięci śmiertelnie postrzelonego w trakcie służby funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Będzinie sierż. Grzegorza Załogi corocznie w rodzinnej miejscowości policjanta, organizowany jest bieg przełajowy jego imienia. Czwartkową, dwunastą edycję sportowych zmagań, poprzedziło złożenie wiązanki kwiatów i zapalenie symbolicznych zniczy na grobie tragicznie zmarłego Grzegorza Załogi przez przedstawicieli śląskich policjantów.