Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

17.04.2014
Rozboje3
Kradzieże57
Wypadki drogowe17
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach20
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
16.04.2014
Rozboje1
Kradzieże61
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
15.04.2014
Rozboje6
Kradzieże65
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
14.04.2014
Rozboje2
Kradzieże73
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
13.04.2014
Rozboje3
Kradzieże34
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący34

Polecamy

Ważne skróty

Stop agresji drogowej
Rok pieszego 2014
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla bezdomnych
Report Racism
Nie reagujesz - akceptujesz

Najczęściej czytane

 1. Wyjaśniamy, dlaczego uciekał

  Po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu, policjanci ze Śląska i Małopolski zatrzymali kierowcę volkswagena, który potrącił policjanta. Mężczyzna po drodze sforsował bariery w trzech punktach poboru opłat na autostradzie A4 oraz uszkodził radiowóz i inny samochód. Ustalamy, co było motywem tak desperackiej ucieczki przed policjantami 42-letniego obywatela Niemiec.

 2. Zabezpieczyli 200 tys. podróbek za 6 mln. złotych

  Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ, Izby Celnej, Straży Granicznej oraz pracownikami PIH i UKS, w ciągu trwających kilka dni działań zabezpieczyli 200 tys. sztuk wprowadzanych do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Straty producentów wstępnie oszacowano na prawie 6 mln. zł. 11 przedsiębiorcom, którzy uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu, grozi do 5 lat więzienia.

 3. Ślubowanie nowych policjantów

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 130 stróżów prawa. Ślubowanie przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 4. 74. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

  Przed Grobem Policjanta Polskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się uroczystości upamiętniające 74. Rocznicę Mordu NKWD Na Polskich Policjantach w 1940 r. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r., Komendy Głównej Policji, samorządowcy, młodzież oraz delegacje innych garnizonów i służb współpracujących.

 5. Wielkanocne spotkanie w komendzie

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, w katowickiej komendzie odbyło się spotkanie kierownictwa garnizonu policji województwa śląskiego. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele administracji rządowej i władz samorządowych województwa. Wszyscy zaproszeni mieli okazję złożyć sobie życzenia i usiąść wspólnie przy symbolicznym wielkanocnym stole.

 6. Turniej Policjant Ruchu Drogowego 2014

  Wczoraj w Rybniku odbyły się eliminacje do Turnieju Policjant Ruchu Drogowego 2014. Do testu pisemnego z zakresu wiedzy teoretycznej podeszło 31 policjantów wydziału ruchu drogowego z KMP w Rybniku. Najlepszy policjant będzie reprezentował naszą jednostkę na szczeblu wojewódzkim.

 7. Podziękowania za uratowanie życia

  W sosnowieckiej komendzie policji odbyło się niecodzienne spotkanie. Kobieta, którą policjanci uratowali z sobotniego pożaru mieszkania przy ulicy Jagiellońskiej, poprosiła o możliwość osobistego podziękowania za ocalenie życia. Spotkanie miało bardzo szczególny i osobisty charakter, chociażby na słowa, jakie padły z ust młodej kobiety: "Bardzo dziękuję, bo gdyby nie Wy, mogłoby mnie już tu nie być... i dla mojej rodziny też by mnie nie było".

 8. Uciekinier-desperat aresztowany

  Niemiecki kierowca, zatrzymany przez policjantów we wtorek po 140-kilometrowej ucieczce, usłyszał wczoraj zarzuty. Nawet po zatrzymaniu utrudniał on czynności policjantom oraz obraził sąd. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

 9. Wspólne ćwiczenia policji konnej

  W siedzibie zespołu konnego policjanci z Chorzowa, Częstochowy oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego w trakcie zabezpieczania imprez masowych. Ćwiczenia były także okazją do przeprowadzenia atestacji. Wierzchowce musiały wykazać się odwagą i posłuszeństwem przy pokonywaniu przeszkód i wykonywaniu zadań kontrolnych.

 10. Poszukiwany poprosił o interwencję

  Do aresztu śledczego trafił 32-letni mężczyzna, który wcześniej poprosił o interwencję policjantów. Kiedy mundurowi wylegitymowali zgłaszającego okazało się, że jest on poszukiwany.

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.