Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

26.05.2015
Rozboje2
Kradzieże58
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
25.05.2015
Rozboje6
Kradzieże58
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
24.05.2015
Rozboje4
Kradzieże33
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
22.05.2015
Rozboje3
Kradzieże51
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
21.05.2015
Rozboje3
Kradzieże51
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11

Polecamy

Ważne skróty

Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Kto rozpoznaje tego mężczyznę?

  Zabrzańscy policjanci poszukują sprawcy napadu na agencję bankową przy ulicy Nocznickiego. Kamery monitoringu zarejestrowały napastnika. Osoby, które rozpoznają mężczyznę z filmu, prosimy o kontakt z mundurowymi z komendy w Zabrzu lub najbliższą jednostką policji.

 2. Śląscy policjanci szkolili się w posługiwaniu taserami

  Właśnie zakończył się cykl szkoleń policjantów naszego garnizonu z posługiwania się paralizatorami elektrycznymi. Zajęcia zorganizowane przez instruktorów Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach oraz śląskich antyterrorystów ukończyło 47 stróżów prawa. Wszyscy pomyślnie zdali także egzamin końcowy z właściwego posługiwania się taserami.

 3. Uzbierał w kilka minut 40 punktów i stracił prawo jazdy

  Blisko 40 punktów karnych za popełnione wykroczenia drogowe „uzbierał” w klika minut 25-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Kierowca osobowego mercedesa pędził po będzińskim odcinku DK-86 przekraczając kilkakrotnie dozwoloną prędkość. Ostateczny wymiar kary ustali dla pirata drogowego będziński sąd. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

 4. Myśleli, że wygrali 14 mln zł w Lotto. Kupon okazał się fałszywy

  Do siedziby Totalizatora Sportowego przy ulicy Ligockiej zgłosiła się uradowana rodzina z Szopienic ze zwycięskim kuponem na 14 mln zł. Okazało się, że został on sfałszowany. Sprawę wyjaśniają policjanci z komisariatu III.

 5. Wprowadzenie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie

  Dzisiaj w cieszyńskiej komendzie odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Jacka Bąka. Wprowadzenia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych cieszyńskiego garnizonu.

 6. Nie zdążył nacieszyć się prawem jazdy

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Myszkowie na ul. Słowackiego. W wyniku czołowego zderzenia fiata seicento z audi, rannych zostało 6 osób. Myszkowscy policjanci wyjaśniają teraz szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

 7. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących, którzy popełnią najcięższe przewinienia w ruchu drogowym. Dotyczy to w szczególności kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowania zagrożenia bezpieczeństwa, rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy kierowania pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

 8. Aresztowana za zabójstwo

  Kryminalni ze Świętochłowic zatrzymali 21-letnią mieszkankę tego miasta, podejrzaną o zabójstwo swojego partnera. 35-latek zmarł w wyniku ugodzenia nożem. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana.

 9. Wywiadowcy w akcji

  Złodziej gier komputerowych, kierujący po amfetaminie, złodziej torebki oraz jego paser wpadli w ręce policyjnych wywiadowców z katowickiego oddziału prewencji. Sprawcy tych przestępstw nie unikną odpowiedzialności. Policjanci w cywilu codziennie, nie rzucając się w oczy, dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

 10. Chciał wysadzić blok

  Policjanci z komisariatu VII zatrzymali 67-latka, który chciał doprowadzić do eksplozji w bloku. Służby ratunkowe i policjanci zareagowali w porę. W ostatniej chwili gazownicy zlokalizowali odkręcony zawór i odcięli dopływ gazu. Stężenie było tak duże, że w każdej chwili mogło tam dojść do eksplozji.