Policja Śląska

Aktualności

Poradnik interesanta

Statystyki

08.02.2016
Rozboje2
Kradzieże52
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
07.02.2016
Rozboje2
Kradzieże26
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący35
06.02.2016
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący35
05.02.2016
Rozboje2
Kradzieże51
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący45
04.02.2016
Rozboje1
Kradzieże43
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł
Infolinia dla bezdomnych

Najczęściej czytane

 1. Podziękowania dla policjantów od Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja

  Drodzy Policjanci, funkcjonariuszki i funkcjonariusze Policji...

 2. Zatrzymał się na torach

  Wczoraj około 15.30 sosnowieccy policjanci zostali powiadomieni o samochodzie blokującym torowisko w pobliżu dworca południowego. Kierujący wjechał na tory po tym, jak utracił panowanie nad autem jadąc ulicą Kościelną. Natychmiast powiadomiono dyżurnego ruchu kolei, aby wstrzymać przejazdy pociągów w tym rejonie. Okazało się, że kierowca miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

 3. Debata w sprawie utworzenia map zagrożeń dla Śląska

  Dzisiaj w rotundzie katowickiej komendy odbyła się debata w sprawie utworzenia projektu „Map zagrożeń dla województwa śląskiego”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym województwie. Gospodarzem wydarzenia był szef śląskich policjantów nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 4. Wiesz coś o tym zdarzeniu? Rozpoznajesz tego mężczyznę? Powiadom Policję!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą postępowanie w sprawie usiłowania oszustwa, do którego doszło 28 stycznia 2016 roku przy ulicy Niepodległości w Tychach. Mężczyzna podając się za policjanta usiłował wyłudzić telefon komórkowy oraz biżuterię, czego nie udało mu się zrobić dzięki czujności właściciela lombardu. W związku ze zdarzeniem publikujemy wizerunek osoby, która może mieć istotne informacje na temat zdarzenia.

 5. Publikacja naukowa dla śląskich policjantów

  Śląscy policjanci dysponują publikacją "Użycie broni palnej jako środka przymusu bezpośredniego. Aspekty prawne". Została ona przygotowana na kanwie konferencji naukowej realizowanej w ramach projektu "Nowa Jakość Edukacji-Bezpieczeństwo Wewnętrzne". Konferencję zorganizowała Katedra Prawa Karnego Procesowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

 6. Śmiertelny wypadek na Granicznej - zginął pieszy

  Policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę opla astry, który na ulicy Granicznej potrącił śmiertelnie 88-letniego mężczyznę i odjechał z miejsca wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym

 7. Tragiczny wypadek w Stanisławowie

  Śledczy z Kłobucka wyjaśniają przyczyny i szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w Stanisławowie. Jak ustalili policjanci, kierujący fiatem uno z nieustalonej przyczyny uderzył w przydrożne drzewo, po czym pojazd dachował. Nie żyje 21-letni pasażer samochodu.

 8. Trwają działania "Alkohol i narkotyki"

  Od godziny 6.00 na terenie naszego województwa trwa policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”. Policjanci ze śląskiej drogówki prowadzą wzmożone kontrole, mające na celu uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom pod wpływem alkoholu i narkotyków.

 9. Ogłaszamy konkurs „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”

  Wojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany jest w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2016”. Jego adresatami są uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści.

 10. Dopalacze przejęte przez sosnowieckich policjantów

  Prawie 1000 szt opakowań dopalaczy przejęli wczoraj sosnowieccy policjanci, wspomagani przez katowickich mundurowych. Zlikwidowany sklep z dopalaczami znajdował się w centrum Katowic. Śledczy ustalili, że stamtąd właśnie mogą pochodzić środki, które zażył 14-latek przewieziony w piątek do Centrum Pediatrii w Sosnowcu z podejrzeniem zatrucia „Mocarzem”.