Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

22.10.2016
Rozboje2
Kradzieże36
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31
21.10.2016
Rozboje1
Kradzieże32
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
20.10.2016
Rozboje1
Kradzieże42
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
19.10.2016
Rozboje3
Kradzieże41
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
18.10.2016
Rozboje3
Kradzieże39
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
Aplikacja mobilna - sklepy

Zawody sportowe

Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Zapraszamy na warsztaty ekologiczne!

  Policja Konna z Chorzowa i Częstochowy zaprasza przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3) z terenów swoich miast, do wzięcia udziału w warsztatach ekologicznych o służbie konnej w Policji realizowanych w ramach zadania pt. „Realizacja programu edukacji ekologicznej, wdrożenie kampanii i akcji edukacyjno – informacyjnej przez Zespoły Konne garnizonu śląskiej Policji” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiskowa i Gospodarki Wodnej w Katowicach

 2. Odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z funkcjonariuszami podległych służb. Bez zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Minister Mariusz Błaszczak podczas odprawy w obecności Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka zapewnił: "służba to nie praca, to powołanie". Dlatego tak ważną kwestią jest zapewnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, iż nie są prowadzone żadne prace nad zmianą w systemie emerytalnym służb mundurowych. Oboje kategorycznie zaprzeczyli takim plotkom. Podczas briefingu w Zielonej Górze minister mówił także o programie modernizacji służb mundurowych – priorytetowym projekcie MSWiA

 3. Ostatnie pożegnanie aspiranta Grzegorza Suchowolca

  Tragicznie i niespodziewanie odszedł od nas nasz przyjaciel i kolega - aspirant Grzegorz Suchowolec- wspaniały kolega i wzorowy policjant. Zginął tragicznie w wypadku drogowym jadąc na służbę, której był wyjątkowo oddany. Pogrążeni w wielkim smutku składamy kondolencje Żonie, Rodzinie i bliskim Grzegorza.

 4. Wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim

  Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowiska służbowe zastępców komendantów z dwóch jednostek policji. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński wręczył rozkazy personalne dwóm policjantom z kadry kierowniczej śląskiego garnizonu. Wśród nich była nadkom. Magdalena Wija, która została wprowadzona na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim.

 5. W wypadku drogowym zginął policjant z Gliwic

  Z przykrością informujemy, że dzisiaj (19.10.2016 r.), w drodze do pracy, w wypadku samochodowym w Szałszy zginął nasz kolega aspirant Grzegorz Suchowolec. Policjanci z Tarnowskich Gór ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. W imieniu kierownictwa gliwickiego oraz śląskiego garnizonu policji, wszystkich policjantów i pracowników policji, składamy wyrazy ubolewania rodzinie i bliskim.

 6. Śląscy policjanci nie dopuścili do bójki między pseudokibicami

  Śląscy policjanci podczas zabezpieczenia imprezy sportowej w Spodku, zapobiegli ustawce pseudokibiców. Sympatycy katowickiej i chorzowskiej drużyny piłkarskiej przed wejściem na obiekt próbowali doprowadzić do konfrontacji. Natychmiastowa reakcja mundurowych ostudziła ich zapały. Policjanci zatrzymali kilkunastu najbardziej agresywnych chuliganów. Trafili oni do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 7. Katowiccy policjanci rozdawali odblaski

  Dni stają się coraz krótsze, a warunki drogowe coraz gorsze. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy rozdawali odblaski niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy: jeden mały element odblaskowy przyczepiony do ubrania może uratować życie...

 8. Śląska policjantka wśród laureatów konkursu Dzielnicowy Roku 2016

  Zakończył się IX Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”. Sierż. szt. Anna Mazurkiewicz z Piekar Śląskich, która reprezentowała nasz garnizon w konkursie, zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Nasza dzielnicowa okazała się także najlepsza w konkurencji wykonywania czynności związanych ze służbą patrolową oraz zajęła 2 lokatę w konkurencji z pierwszej pomocy. Gratulujemy!

 9. Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji na Śląsku

  Trwa Tydzień Mediacji, a dokładnie wczoraj obchodzony był Międzynarodowy Dzień Mediacji. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączyli się śląscy policjanci. W wielu komendach dyżurują mediatorzy, a policjanci współpracują z placówkami, które pomagają w rozwoju polubownych metod rozwiązywania sporów i prawa do mediacji.

 10. Podejrzewani o brutalne zabójstwo zatrzymani

  Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej, pod nadzorem śledczych z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ, wyjaśnili sprawę brutalnej zbrodni, do której doszło przed dwoma dniami w jednym z prywatnych domów w bielskich Komorowicach. Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszą dzisiaj zarzuty zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Może im grozić za to kara nawet dożywotniego więzienia.