Policja Śląska


Aktualności

Statystyki

23.08.2016
Rozboje2
Kradzieże55
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
22.08.2016
Rozboje2
Kradzieże52
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
21.08.2016
Rozboje4
Kradzieże24
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
20.08.2016
Rozboje2
Kradzieże29
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
19.08.2016
Rozboje1
Kradzieże50
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Zawody sportowe

Polecamy

Koperta życia - 330

Ważne skróty

Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Dwaj poszukiwani sami zgłosili się na policję

  Nadal ustalamy okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w niedzielę rano w centrum Katowic. W wyniku obrażeń doznanych podczas bójki zmarł 19-latek. Po publikacji wizerunków poszukiwanych mężczyzn, dwaj sami zgłosili się na policję. W dalszym ciągu poszukujemy trzeciego z nich, który może mieć bezpośredni związek ze śmiercią młodego mężczyzny. Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego o kontakt pod numerem telefonu 32 200 25 55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997.

 2. Porozumienie o współpracy podpisane

  Dzisiaj w KWP w Katowicach zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Dyrektorem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach lek. Arturem Borowiczem i Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach insp. Krzysztofem Justyńskim. Głównym celem porozumienia jest organizacja przedsięwzięć szkoleniowych w zakresie bezpieczeństwa publicznego, pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego oraz promocja zdrowia w województwie śląskim.

 3. Wandale wpadli dzięki współpracy dyżurnych z Zabrza i Gliwic

  Piątka pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn wybrała się samochodem do Gliwic aby obrzucić słoikami z farbą elewację budynku, na której widniał napis innej drużyny piłkarskiej. Dyżurny gliwickiej policji otrzymał zgłoszenie o tym zdarzeniu i nawiązał kontakt z dyżurnym z Zabrza. Wspólnymi siłami doprowadzili do zatrzymania wandali, którzy zdążyli już dojechać do Zabrza. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są w komisariacie w Gliwicach.

 4. Poszukiwany 5 listami gończymi zatrzymany

  Policjanci z Myszkowa zatrzymali 42-latka poszukiwanego 5 listami gończymi. Mężczyzna będąc „na niepowrocie ” do zakładu karnego, od kilku lat ukrywał się w kraju i za granicą, często zmieniając miejsce zamieszkania. Zatrzymany trafił już do aresztu śledczego.

 5. Policjanci z Katowic przejęli ponad 2 kilogramy amfetaminy

  Policjanci z wydziału antynarkotykowego w Katowicach przejęli ponad 2 kilogramy amfetaminy oraz substancje, z których można wyprodukować ponad 13 kilogramów tego narkotyku. Podczas akcji kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za posiadanie i wprowadzanie do obrotu prekursorów służących do ich produkcji.

 6. Zatrzymany z 1000 działek amfetaminy

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę przy którym znaleźli amfetaminę, z której można było przygotować ponad 1000 działek dilerskich. Woreczek z narkotykiem zabrzanin schował w pasku swoich spodni. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

 7. Odpowie za zabójstwo

  Policjanci z komendy w Świętochłowicach zatrzymali 52-letnią mieszkankę miasta. Kobieta śmiertelnie ugodziła nożem swojego 57-letniego partnera. Świętochłowiczanka trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut zabójstwa. Została tymczasowo aresztowana.

 8. Krew cenniejsza niż zwykle

  W okresie letnim, kiedy dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, krew jest wyjątkowo potrzebna. W szpitalach brakuje życiodajnego płynu, bo w tym okresie znacznie spada liczba dawców. Policjanci, aby wspomóc zbiórkę krwi, oddawali ją w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, zaparkowanym przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 9. Profesjonalna plantacja marihuany zlikwidowana przez sosnowieckich policjantów

  Sosnowieccy policjanci z wydziału kryminalnego zlikwidowali w piątek dużą plantację marihuany zorganizowana w pięciu mieszkaniach położonych w centrum miasta. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 231 krzaków konopi oraz ponad dwa kilogramy gotowego suszu marihuany. Zatrzymano 4 osoby, z których dwie tymczasowo aresztowano.

 10. Sobotnie działania przy akwenach i zatrzymanie rabusiów

  W sobotę w powiecie będzińskim policjanci prowadzili działania w okolicy zbiorników wodnych. Ich celem było zapewnienie porządku publicznego przy kąpieliskach. Jednym z rezultatów tych działań było zatrzymanie sprawców kradzieży rozbójniczej.