Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

02.03.2015
Rozboje2
Kradzieże57
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
01.03.2015
Rozboje1
Kradzieże33
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
28.02.2015
Rozboje2
Kradzieże46
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący49
27.02.2015
Rozboje3
Kradzieże56
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący59
26.02.2015
Rozboje2
Kradzieże72
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Uroczyste otwarcie komendy w Kłobucku

  Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku po remoncie. Otwarcia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności Starosty Kłobucka, Burmistrza Kłobucka, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

 2. Uroczyste wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wprowadzenie na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski w obecności władz województwa, zaproszonych gości, związków zawodowych oraz kierownictwa jednostek Policji naszego regionu i KWP w Katowicach. Jednocześnie z garnizonem śląskim pożegnał się dotychczasowy komendant - nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 3. Konferencja "Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy"

  W piątek 27 lutego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Ślaskiego odbyła się konferencja „Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była śląska policja. Wpisało się ono w kończący się dziś Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

 4. Poszukujemy sprawcy napadu na kobietę

  Siemianowiccy policjanci poszukują sprawcy napadu na kobietę, do którego doszło 4 grudnia ubiegłego roku na ul. Jagiełły. Młody mężczyzna najpierw kopał kobietę po ciele, a następnie wyrwał jej torebkę z zawartością ponad 4 tys. złotych i dowodu osobistego. W wyniku napadu kobieta odniosła obrażenia ciała. Zobacz zdjęcia.

 5. Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc

  W piątek, 27 lutego, w sali ćwiczeń siłowych katowickiego oddziału prewencji odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody rozegrano pod patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Najepszym wśród siłaczy okazał się Mariusz Knap z KMP w Bielsku-Białej.

 6. Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym działa!

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej od ubiegłego roku działa Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym. Częścią tego zespołu, powołanego decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, jest specjalna grupa realizacyjna. Efekty jej działań są już widoczne.

 7. Rudzcy policjanci zatrzymali podpalaczy samochodów

  Policjanci z Rudy Śląskiej rozbili zorganizowaną grupę pseudokibiców. Zatrzymano 9 osób, które odpowiedzialne są za listopadowe i styczniowe podpalenia kilkunastu samochodów. Kryminalni zapowiadają, dalsze zatrzymania.

 8. Wypadek w Zacharzowicach. Zginęła kobieta

  Gliwiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj ok. godz. 13.00 w Zacharzowicach na ul. Wiejskiej, w ciągu drogi wojewódzkiej 901. Kierujący audi 80 zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Na skutek doznanych obrażeń zginęła pasażerka.

 9. Odłamki spadły na samochody i raniły kierowcę - poszukujemy świadków zdarzenia

  Ramię przewożonej na naczepie samochodu ciężarowego koparki uderzyło w kładkę dla pieszych. Betonowe odłamki kładki i elementy koparki spadły na ciężarowe volvo oraz wpadły przez przednią szybkę do środka renault, raniąc jego kierowcę. Kierowca samochodu ciężarowego przewożącego koparkę odjechał z miejsca zdarzenia.Wszystkie osoby mające informacje o tym wypadku prosimy o kontakt po nr. telefonu: 32-200-2777

 10. Dwa pościgi i dwóch pijanych kierowców

  Policjanci z chorzowskiej drogówki w ciągu jednej nocy prowadzili dwa pościgi. Jak się później okazało, powodem niezatrzymania się kierowców do kontroli były obecne w ich organizmach promile alkoholu. Jeden z kierujących ucieczkę przed policją zakończył na przydrożnym ogrodzeniu.