Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

24.01.2015
Rozboje1
Kradzieże37
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
23.01.2015
Rozboje3
Kradzieże56
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
22.01.2015
Rozboje4
Kradzieże69
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
21.01.2015
Rozboje3
Kradzieże53
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący36
20.01.2015
Rozboje2
Kradzieże71
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Odprawa roczna garnizonu śląskiego

  Komendanci jednostek miejskich i powiatowych policji naszego województwa, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz związkowcy spotkali się w Szkole Policji w Katowicach. Szef śląskiej policji - nadinsp Krzysztof Jarosz, wraz ze swoimi zastępcami, podsumował ubiegły rok i wskazał zadania do realizacji w roku 2015. W odprawie wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz zaproszeni goście.

 2. Uroczyste otwarcie komendy w Piekarach Śląskich

  Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich po remoncie. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz w obecności Prezydenta Piekar Śląskich Sławy Umińskiej Duraj, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

 3. Policjanci zaatakowani w trakcie demonstracji

  Policjanci ze Śląska oraz okolicznych województw zabezpieczali przebieg manifestacji górniczej, która odbyła się w Zabrzu. W demonstracji uczestniczyło około 2000 protestujących, do których przyłączyły się grupy pseudokibiców. Przed „Domem Muzyki i Tańca” doszło do próby zakłócenia odbywającej się tam imprezy. Protestujący obrzucili budynek środkami pirotechnicznymi, a także zaatakowali policjantów. W wyniku sprawnej reakcji oddziałów prewencji naruszony porządek został szybko przywrócony.

 4. Bezpieczeństwo w województwie śląskim w 2014 r.

  Spadek przestępczości o 11%, wzrost poziomu wykrycia sprawców przestępstw oraz mniejsza o ponad 7% ilość śmiertelnych ofiar wypadków i mniej wypadków i kolizji na drogach naszego województwa – to zaledwie kilka z najważniejszych wniosków, płynących z podsumowania pracy śląskich policjantów w 2014 roku.

 5. Policyjne patrole już na stokach

  Przez najbliższe 6 tygodni codziennie na stoki wyjeżdżać będą patrole narciarskie. W ubiegłym tygodniu policyjni narciarze odbyli szkolenie, a nowi w ich szeregach zdobyli uprawnienia do pełnienia służby na stokach. Policjanci posiadający uprawnienia instruktora SITiN PZN mogli wykorzystać swoje umiejętności w minioną niedzielę, kiedy to w ramach akcji "Bezpieczne narty z instruktorem PZN" szkolili najmłodszych narciarzy w Wiśle i Korbielowie.

 6. Tragiczny wypadek w Rudołtowicach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Rudołtowicach. Osobowy seat wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Wszystkie podróżujące nim osoby zginęły na miejscu.

 7. Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach

  Trzej niemieccy policjanci, studenci III roku Szkoły Policji w Hahn, przez tydzień będą odbywać praktyki w Katowicach. Obserwując pracę katowickich stróżów prawa, poznają oni zasady funkcjonowania polskiej Policji. Nasi goście uczestniczyli już w akcji "Kontrola drogowa - piesi".

 8. Śmiertelny wypadek w Świętochłowicach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, podczas wyprzedzania stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy. Pomimo przeprowadzonej reanimacji kierowca zmarł. Ranny 17-letni pasażer trafił do szpitala.

 9. Podsumowanie ubiegłego roku pracy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu

  W budynku sosnowieckiej komendy Policji odbyła się uroczysta odprawa służbowa. Wzięli w niej udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniew Klimus oraz zaproszeni goście, przedstawiciele władz miejskich i prokuratury. Podczas spotkania komendant miejski i jego zastępcy w obecności komendantów komisariatów oraz kadry kierowniczej jednostki przedstawili wyniki ubiegłorocznej pracy sosnowieckiej jednostki.

 10. Policyjny cios w narkobiznes. Diler za kratami

  Katowiccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę związanego z przestępczością narkotykową. Wywiadowcy z oddziału prewencji i wydziału antynarkotykowego przejęli ponad kilogram amfetaminy, prawie kilogram marihuany i 200 tabletek ekstazy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.