Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

29.07.2015
Rozboje1
Kradzieże80
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący44
28.07.2015
Rozboje2
Kradzieże61
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
27.07.2015
Rozboje3
Kradzieże57
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący68
26.07.2015
Rozboje2
Kradzieże50
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
25.07.2015
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący45

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Bezpieczne wakacje
Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Konferencja "90 lat kobiet w Policji"

  W Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „90 lat kobiet w Policji”. Wzięły w niej udział również policjantki ze Śląska. Konferencja zorganizowana została w ramach Centralnych Obchodów Święta Policji, a honorowy patronat nad nią objęła Prezes Rady Ministrów RP Ewa Kopacz.

 2. Dziś Święto Policji

  Na pamiątkę utworzenia Policji Państwowej w 1919 roku, 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się 17 lipca w Żywcu. Jest to okazja aby awansować policjantów na wyższe stopnie, wyróżnić najbardziej zasłużonych i nagrodzić ich za zasługi.

 3. Policyjne serce na dłoni

  Patrol wozem policyjnym, wystawianie mandatów, poszukiwanie zaginionych to codzienność stróżów prawa. Okazuje się, że dzień w ten sposób może spędzić nie tylko policjant. Taką niezwykłą przygodę przeżyli 6-letni Michał i 18-letni Dawid - podopieczni Fundacji Złote Łany w Bielsku-Białej. A wszystko dzięki wielkim sercom mundurowych.

 4. Policjantka z Rudy Śląskiej laureatką konkursu "Policjant który mi pomógł"

  „Nie pomagała mi tylko jako policjant, ale również jako kobieta” - to słowa które wypowiedziała o sierż. Ewie Urbańczyk - dzielnicowej z rudzkiej "czwórki", jedna z kobiet, której pomogła w trudnej sytuacji. Od 8 lat Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" organizuje konkurs "Policjant który mi pomógł". W tym roku jedną z laureatek została dzielnicowa z Rudy Śląskiej.

 5. „KOCHASZ? POWIEDZ STOP WARIATOM DROGOWYM” – II ODSŁONA KAMPANII

  Konferencją prasową została zainaugurowana druga odsłona kampanii społecznej "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym", którą prowadzą Fundacja PZU w partnerstwie z Policją. W tym roku motywem przewodnim działań jest zwrócenie uwagi na fakt, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze ponosi zarówno kierowca, jak i pieszy. Przekaz ten podkreśla hasło „Kochasz? Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

 6. Policyjni motorowodniacy zabezpieczali wojskowe ćwiczenia

  Przez kilka godzin nad wodami Jeziora Żywieckiego krążył wojskowy śmigłowiec Sokół, a na brzegu można było zauważyć około 100 żołnierzy, w polskich i zagranicznych mundurach. Były to ćwiczenia wojskowe, które zorganizowane zostały przez dowództwo 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Nad bezpiecznym przebiegiem manewrów czuwali policyjni motorowodniacy z Żywca, których zadaniem było podjęcie z wody żołnierzy oraz bezpieczne przetransportowanie ich na brzeg.

 7. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Żywcu

  W piątek odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W tym roku miejscem uroczystości był Żywiec. Na oficjalną część imprezy złożyły się uroczysta Msza Święta, przemarsz pododdziałów policji ulicami miasta, wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W ramach części artystycznej przygotowano pokazy sprawności policjantów, demonstrację sprzętu oraz koncert muzyczny. Obchody Święta Policji były również okazją do uroczystego otwarcia wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Uroczystość uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

 8. Sprawca zabójstwa trafił do aresztu

  Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Ujęty w sobotę mężczyzna przyznał się do popełnienia zbrodni. Wczoraj został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywotnie więzienie.

 9. Bezpieczeństwo (bez) granic - Security (no) borders

  Śląscy antyterroryści uczestniczyli w szkoleniu z taktyki prowadzenia operacji specjalnych przeciw grupom dywersyjnym w rejonie przygranicznym. W trakcie trzech wyjazdów, przez kilkanaście dni w Bieszczadach doskonalili współpracę z celnikami i strażnikami granicznymi. Projekt został dofinansowany z Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Programu PL-15.

 10. Zakończono poszukiwania urządzenia zawierającego promieniotwórczy Iryd

  Zabrzańscy policjanci zakończyli poszukiwania urządzenia o nazwie Gammamat TI-F, zawierającego radioaktywny Iryd. Przyrząd ten został przypadkowo pozostawiony przez pracowników jednej z firm wykonujących swoje prace w Gliwicach, a nie jak początkowo podali jego operatorzy w Zabrzu. Urządzenie w stanie nienaruszonym zostało przekazane właścicielowi firmy. 74-letni mężczyzna, który odnalazł urządzenia, został nagrodzony przez prezesa firmy nagrodą pieniężną.