Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

26.09.2016
Rozboje2
Kradzieże64
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący54
25.09.2016
Rozboje1
Kradzieże30
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
24.07.2016
Rozboje3
Kradzieże33
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
23.09.2016
Rozboje3
Kradzieże35
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
22.09.2016
Rozboje0
Kradzieże42
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
Aplikacja mobilna - sklepy

Zawody sportowe

Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. „Mandat czy zadanie do wykonania?” - oto jest pytanie!

  21 września tego roku został ogłoszony przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego „Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych”, dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej postanowili w dość nietypowy sposób zwrócić uwagę kierowców na nierzadko tragiczne w skutkach konsekwencje brawury i nieodpowiedzialności na drodze.

 2. Międzynarodowe zawody oddziałów prewencji Policji w Brnie

  W ubiegłym tygodniu, od środy do czwartku w czeskim Brnie i jego okolicach odbyły się zawody, w których uczestniczyło 7 zespołów z oddziałów prewencji Policji z Czech (Pragi, Brna, Ostrawy i Usti nad Łabą), Niemiec, Austrii oraz Polski, którą reprezentowali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Zawody oprócz rywalizacji sportowej były okazją do wymiany doświadczeń i doskonalenia policyjnych umiejętności.

 3. XV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

  Dzisiaj w Częstochowie odbyły się XV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju, z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem na czele. Uroczystości uświetnił swoją obecnością Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

 4. Znamy najlepszego i najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa

  Zakończyły się wojewódzkie eliminacje IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła sierż.szt. Anna Mazurkiewicz z Piekar Śląskich. Za miesiąc ona, wraz ze zdobywcą drugiej lokaty - st.sierż. Maciejem Praskim, będzie reprezentować nasz garnizon w ogólnopolskim finale zawodów o tytuł dzielnicowego roku.

 5. Mapa zagrożeń dla województwa śląskiego już działa!

  Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Dlatego też, uwzględniając oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwoli na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Od dziś działa ono dla województwa śląskiego.

 6. Rozpoczęły się zawody „Dzielnicowy Roku”

  Dziś w budynku katowickiej komendy wojewódzkiej rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów „Dzielnicowy Roku 2016”. W zawodach bierze udział 62 mundurowych, po dwóch z każdej jednostki naszego garnizonu. Dzisiaj rywalizowali w dwóch konkurencjach.

 7. Potrącił policjanta. Padły strzały.

  Chcąc uniknąć zatrzymania potrącili policjanta. Padły strzały. Ranny policjant oraz jeden z pasażerów trafili do szpitala. Kryminalni poszukują kierowcy i drugiego z pasażerów, którzy uciekli pozostawiając rannego kolegę w samochodzie.

 8. Policjanci na dniach NATO w Ostrawie

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji wzięli udział w Dniach NATO oraz Sił Powietrznych Republiki Czeskiej. Pokazy odbyły się w miniony weekend na ostrawskim lotnisku. Kierownictwo śląskiego garnizonu reprezentowane było przez Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztofa JUSTYŃSKIEGO.

 9. Fantomy treningowe trafiły do bielskich policjantów

  Dziś w siedzibie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku – Białej miało miejsce uroczyste wręczenie dwóch fantomów. Urządzenia te przeznaczone są do przeprowadzania ćwiczeń w zakresie resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Na ręce przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów SPPP w Bielsku - Białej złożył je prezes firmy BESTINI z Czechowic – Dziedzic Pan Piotr Dudzik.

 10. Finał Mistrzostw Polski Policji w Piłce Siatkowej

  Znamy już zwycięzców Mistrzostw Polski Policji w Piłce Siatkowej Zawiercie 2016. W meczu finałowym drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pokonała kolegów z Poznania. Na miejscu III uplasowali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zawody zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji.