Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

04.05.2015
Rozboje2
Kradzieże49
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach18
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący44
03.05.2015
Rozboje4
Kradzieże23
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
02.05.2015
Rozboje3
Kradzieże26
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
01.05.2015
Rozboje5
Kradzieże22
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
30.04.2015
Rozboje1
Kradzieże56
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18

Polecamy

Ważne skróty

Konferencja „Community Policing – kształtowanie bezpieczeństwa i jego poczucia w społecznościach lokalnych”
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Zmiany w kierownictwie śląskiego garnizonu

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. 4 maja insp. Zbigniew Klimus, Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji odszedł na emeryturę. Komendant Główny Policji z dniem 5 maja 2015 r. powołał na to stanowisko insp. Romana Rabsztyna natomiast na stanowisko Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Andrzeja Szymczyka - dotychczasowego komendanta z Bytomia.

 2. Policjanci interweniowali wobec stadionowych zadymiarzy

  Wczoraj o 17.30 w Knurowie, podczas meczu piłki nożnej pomiędzy miejscową Concordią Knurów i Ruchem Radzionków doszło do zbiorowego naruszenia prawa. Miejscowi kibice zaczęli rzucać na boisko niebezpieczne przedmioty, a następnie wtargnęli na murawę. Zabezpieczający mecz policjanci, by nie dopuścić do eskalacji agresji użyli gumowych pocisków. Jeden z napastników został zraniony w okolice szyi i przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

 3. Zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej

  30 kwietnia br. w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej zakończyły się czterodniowe Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej. Zwyciężyła reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. W zawodach uczestniczyło 17 drużyn reprezentujących jednostki naszego garnizonu oraz Szkołę Policji w Katowicach. Imprezę zorganizował Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach, a patronat nad nią objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk.

 4. Kolejne burdy - kolejni zatrzymani

  W niedzielę wieczorem kilkusetosobowa grupa chuliganów zaatakowała komisariat policji w Knurowie. W stronę mundurowych poleciały kamienie, kostka brukowa i koktajle Mołotowa. Policjanci zatrzymali 30 najbardziej agresywnych zadymiarzy. Trwa analiza materiałów filmowych z zajść, która ma na celu identyfikację i zatrzymanie ich kolejnych uczestników.

 5. Policyjni siłacze spotkali się w Kłobucku

  Już po raz szósty policyjni siłacze z całej Polski spotkali się w Kłobucku. Poziom był naprawdę wysoki. Rozegrane konkurencje pozwoliły na wyłonienie najsilniejszego. Tytuł strongmana wywalczył Mateusz Ostaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

 6. Znamy już najlepszych w śląskich eliminacjach z pierwszej pomocy

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do III Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsza okazała się drużyna z OPP w Katowicach. Drugie miejsce zajęli mundurowi z KMP w Żorach, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KMP w Gliwicach. Nagrody najlepszym wręczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 7. 23. rocznica śmierci st. sierż. Marka Sienickiego

  Dzisiaj mija 23. rocznica śmierci st. sierżanta Marka Sienickiego. W miejscu, w którym zginął bytomski policjant wystawiono wartę honorową. Jak co roku kwiaty złożyli przedstawiciele samorządu oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarz Dariusz Dziurka.

 8. Zmiana na stanowisku rzecznika prasowego w Zabrzu

  Z dniem 5 maja 2015 roku aspirant sztabowy Marek Wypych przejmie obowiązki zastępcy naczelnika prewencji zabrzańskiej komendy. Jednocześnie Komendant Miejski Policji w Zabrzu powierzył obowiązki rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu sierżant Agnieszce Żyłce.

 9. Nowy komendant sosnowieckiej Policji

  W Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu odbyło się wprowadzenie nowego szefa sosnowieckiej Policji. Z dniem dzisiejszym na stanowisko to został powołany mł. insp. Dominik Łączyk. Uroczystego wprowadzenia dokonał insp. Roman Rabsztyn – Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

 10. Zaginęła 15-letnia Wiktoria

  Policjanci z Rybnika szukają 15-letniej Wiktorii Sierny. Nastolatka jest podopieczną domu dziecka. Wyszła z placówki 7 kwietnia i do chwili obecnej nie wróciła. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionej proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z rybnicką komendą policji pod numerem telefonu 32 429 52 55 lub najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu 997 lub 112.