Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

16.04.2015
Rozboje6
Kradzieże67
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
15.04.2015
Rozboje2
Kradzieże62
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
14.04.2015
Rozboje2
Kradzieże55
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
13.04.2015
Rozboje10
Kradzieże58
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
12.04.2015
Rozboje6
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26

Polecamy

Ważne skróty

Konferencja „Community Policing – kształtowanie bezpieczeństwa i jego poczucia w społecznościach lokalnych”
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Trwa akcja "Prędkość"

  Od 6.00 śląscy policjanci prowadzą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

 2. Znamy już najlepszych policjantów śląskiej drogówki

  Wczoraj podsumowano Wojewódzki Finał XXVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2015”. Wzięło w nim udział 33 najlepszych policjantów drogówki ze wszystkich komend śląskiego garnizonu policji. Zwycięzcą konkursu został asp. Łukasz Rybiński z komendy w Zabrzu, który pierwsze gratulacje przyjął z rąk Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna.

 3. Konkurs na najlepszego policjanta drogówki na Śląsku rozpoczęty!

  Dzisiaj rozpoczął się konkurs „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO ROKU 2015”. Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu oraz z komisariatu autostradowego. Dzisiaj, w pierwszym dniu konkursu, na terenie Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, został rozegrany konkurs sprawnościowy jazdy motocyklem oraz radiowozem. W czwartek wyłoniony zostanie najlepszy policjant ruchu drogowego.

 4. Ślubowanie nowych policjantów

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi policji garnizonu śląskiego zasiliło 38 stróżów prawa. Ślubowanie od nich przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 5. 75. rocznica Zbrodni Katyńskiej

  Wczoraj odbyły się obchody 75 rocznicy zbrodni katyńskiej. Spod pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej przy Placu Andrzeja ruszył katyński marsz pamięci służb mundurowych województwa śląskiego, który zakończył się pod Grobem Policjanta Polskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Uczcili w ten sposób pamięć tysięcy obywateli, w tym policjantów zamordowanych przez NKWD.

 6. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 7. Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego wizytował dąbrowski garnizon policji

  Dąbrowski garnizon policji odwiedził Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji podinsp. Radosław Mazur. Spotkanie odbyło się w ramach wizyt kierowników organizacyjnych komórek KGP w zakresie monitoringu funkcjonowania komend.

 8. Śmierć kierowcy na autostradzie A-1

  Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Doszło do niego w sobotę na autostradzie A-1. W zdarzeniu zginął 39-letni kierowca osobowego volkswagena.

 9. Kto go zna? Portret pamięciowy sprawcy napaści na kobiety

  Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który w ciągu ostatnich miesięcy miał napastować seksualnie dwie kobiety. Od grudnia ubiegłego roku do marca 2015 r. napastnik grasował w Parku Budnioka i ulicy Grażyńskiego. Osoby, które rozpoznają sprawcę, prosimy o kontakt.

 10. Motocykliści oficjalnie rozpoczęli sezon 2015 w Katowicach

  Stowarzyszenie Motocyklowe Dawcy Uśmiechu oficjalnie rozpoczęło wczoraj sezon dla jednośladów. Pod hasłem "Bezpieczna Droga...stop agresji" przejechali ulicami Katowic, by zaznaczyć swoją obecność na drogach i przypomnieć o zagrożeniach. Przejazd ulicami Katowic zabezpieczali policjanci z katowickiej drogówki