Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

21.09.2014
Rozboje2
Kradzieże41
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący35
18.09.2014
Rozboje1
Kradzieże65
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
17.09.2014
Rozboje2
Kradzieże82
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
16.09.2014
Rozboje1
Kradzieże72
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach18
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący54
15.09.2014
Rozboje1
Kradzieże75
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów zagranicznych
Konferencja - praca ludzka jako przedmiot handlu
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?

Najczęściej czytane

 1. Najlepszy dzielnicowy w garnizonie śląskim

  Znamy już wyniki wojewódzkiego etapu VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". Najlepszym dzielnicowym w naszym garnizonie został policjant z komendy w Piekarach Śląskich asp. Tomasz Pleban. Będzie on reprezentował nasze województwo w zawodach ogólnopolskich.

 2. Dzielnicowy Roku 2014

  Rozpoczął się wojewódzki finał VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". W szranki stanęło 64 zawodników, reprezentujących wszystkie jednostki naszego garnizonu. Najlepsi pojadą na finał ogólnopolski, który odbędzie się w dniach 13-15 października w Szkole Policji Katowicach.

 3. Narada służbowa kadry kierowniczej

  W dniach od 17 do 19 września br. odbyła się narada szkoleniowa kierownictwa śląskiego garnizonu Policji. Spotkanie poprowadził Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz, a wzięli w nim udział komendanci miejscy i powiatowi jednostek województwa śląskiego oraz przedstawiciele kadry kierowniczej katowickiej komendy wojewódzkiej. Omówiono efekty pracy za 8 miesięcy bieżącego roku i określono zadania na najbliższą przyszłość.

 4. Policjanci odnaleźli zaginioną 12-latkę

  Dziewczynkę odnaleziono około godziny 13.00. Przebywała w mieszkaniu znajomych.

 5. Policjantka z Sosnowca najlepsza w kraju w Ju-Jitsu Fighting

  W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Ju-Jitsu Fighting, Ne-Waza, Duo System, które były jednocześnie eliminacjami do tegorocznych Mistrzostw Świata. Na zaplanowanych na listopad w Paryżu zmaganiach najlepszych światowych zawodników będziemy mieli swoją reprezentantkę. Policjantka z komisariatu I w Sosnowcu po raz ósmy z rzędu zdobyła mistrzowskie złoto w swojej kategorii wagowej.

 6. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Katowice 2014

  Nad zapewnieniem porządku w trakcie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn czuwają policjanci ze wszystkich służb. To największa operacja pod względem sportowym i logistycznym w Katowicach. Mistrzostwa zostaną rozegrane w dniach 1 - 21 września 2014 r. W trosce o to, by sportowe święto w jakim będziemy uczestniczyć stało się radosnym wydarzeniem, pragniemy przypomnieć o zasadach bezpiecznego zachowania.

 7. „Toro” jest już bezpieczny

  „Toro” - policyjny pies na emeryturze jest już bezpieczny. Od początku sierpnia bieżącego roku znajduje się w żywieckim schronisku, gdzie ma zapewnioną opiekę medyczną oraz dobre serca pracowników i wolontariuszy. Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Żywcu objął go opieką. Wczoraj zawieźliśmy mu specjalistyczną karmę oraz zabrali na spacer. Mamy nadzieję, że Toro już wkrótce znajdzie dom pełen miłości, ciepła i spokoju.

 8. Zatrzymany za gwałt

  Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie 31-letniej kobiety. Podejrzany 20-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dwunastoletni pobyt za kratkami.

 9. Tragiczny wypadek w Kłobucku

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Kłobucku. Leżący na jezdni 32-latek został potrącony przez kierującą seatem cordobą. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

 10. Trwają poszukiwania Kazimiery Kamińskiej

  Policjanci w Sosnowcu w dalszym ciągu poszukują zaginionej Kazimiery Kamińskiej. Zakończone wzmożone działania, które trwały od piątkowej nocy do niedzielnego popołudnia, nie zamykają sprawy poszukiwawczej. Pomogły one jedynie wykluczyć możliwość przebywania zaginionej na wskazanym terenie. W RAZIE SPOTKANIA KOBIETY PROSIMY O PILNY KONTAKT POD NUMER TELEFONU 997 I POMOC DLA ZAGINIONEJ.