Policja Śląska

Światowe Dni Młodzieży - szeroki

Aktualności

Statystyki

26.07.2016
Rozboje2
Kradzieże39
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
25.07.2016
Rozboje2
Kradzieże39
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
24.07.2016
Rozboje5
Kradzieże31
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący36
23.07.2016
Rozboje2
Kradzieże31
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
22.07.2016
Rozboje2
Kradzieże47
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Zawody sportowe

Polecamy

Koperta życia - 330

Ważne skróty

Światowe Dni Młodzieży
Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Porady dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży

  W trakcie Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieskiej w Częstochowie, policjanci zadbają o bezpieczeństwo i pomoc pielgrzymom oraz porządek podczas zaplanowanych uroczystości. Planując podróże pielgrzymkowe i wybierając się na spotkania, sami uczestnicy powinni zadbać o pewne kwestie, które pozwolą sprawnie dotrzeć na miejsca uroczystości i bezpiecznie w nich uczestniczyć.

 2. Tragiczny wypadek w Radzionkowie. Nie żyje 23-letni motocyklista

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem w Radzionkowie. W wypadku zginął 23-letni motocyklista.

 3. Wojewódzkie obchody Święta Policji 2016

  24 lipca 1919 roku utworzona została Policja Państwowa. Z tej okazji co roku obchodzone jest Święto Policji. Tegoroczne uroczystości w garnizonie śląskim odbyły się 19 lipca w Gliwicach i połączone zostały z nadaniem Sztandaru gliwickiej komendzie.

 4. Tragiczny wypadek na A4 w Katowicach – dachował bus

  Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano w Katowicach na autostradzie A4. Kierowca busa, którym podróżowało 6 pasażerów utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę i dachował. 2 osoby zginęły, a 4 zostały ranne.

 5. Minister Mariusz Błaszczak otworzył Centrum Operacyjne Policji w Częstochowie

  - Sanktuarium częstochowskie jest miejscem, do którego co roku przybywa nawet 4 mln pielgrzymów, dlatego Centrum Operacyjne Policji będzie służyło zapewnieniu bezpieczeństwa pielgrzymom nie tylko podczas Światowych Dni Młodzieży, ale także w przyszłości – powiedział szef MSWiA w Częstochowie. Otwarcie nowego Centrum Operacyjnego Policji było połączone z odprawą służb podległych MSWiA - Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

 6. Minister Mariusz Błaszczak: jestem spokojny, że Światowe Dni Młodzieży przebiegną bezpiecznie

  Stan przygotowania służb przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie był tematem odprawy, która miała miejsce w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W odprawie z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Błaszczakiem i Komendantem Głównym Policji nadinsp. dr. Jarosławem Szymczykiem, wziął także udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

 7. Wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu

  W piątek odbyło się uroczyste wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu, podinsp. Pawła Kopernika. Wprowadzenia dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, insp. Krzysztof Justyński. Nowego szefa raciborskich stróżów prawa przywitali policjanci i pracownicy komendy.

 8. Obchody Święta Policji

  Na pamiątkę utworzenia Policji Państwowej w 1919 roku, 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji odbędą się 19 lipca o godz.12.00 w Gliwicach. Jest to okazja aby awansować policjantów na wyższe stopnie, wyróżnić najbardziej zasłużonych i nagrodzić ich za zasługi.

 9. 24 lipca obchodzimy Święto Policji

  24 lipca, to szczególna data w "kalendarzu policyjnym". 6 kwietnia 1990 roku powołano do życia policję, a 5 lat później - 21 lipca 1995 roku - ustanowione zostało przypadające na dzisiaj święto naszej formacji. Współcześnie nad bezpieczeństwem ludzi oraz utrzymaniem porządku publicznego czuwa blisko 100 tys. policjantów wspieranych przez prawie 25 tys. pracowników cywilnych.

 10. „Najpopularniejszy dzielnicowy województwa śląskiego 2016”

  Rozpoczął się konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa. Jest on wynikiem porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach a wydawcą "Dziennika Zachodniego". W pierwszym etapie, który zakończy się 28 lipca, nastąpi prezentacja kandydatów. Samo głosowanie trwać będzie od 29 lipca do 31 sierpnia. Zwycięzcę poznamy 2 września.