Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

23.08.2014
Rozboje6
Kradzieże58
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący30
22.08.2014
Rozboje2
Kradzieże49
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
21.08.2014
Rozboje5
Kradzieże52
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
20.08.2014
Rozboje2
Kradzieże76
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
19.08.2014
Rozboje0
Kradzieże64
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20

Polecamy

BezNuda na wakacjach

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów zagranicznych
Konferencja - praca ludzka jako przedmiot handlu

Najczęściej czytane

 1. Społeczne koszty bezpieczeństwa imprez sportowych

  Każdego roku w województwie śląskim odbywa się kilkaset imprez masowych. Prawie połowa to mecze piłki nożnej - imprezy sportowe pochłaniające największe nakłady na ich zabezpieczenie. Koszty, jakie ponosi z tego tytułu Policja wynoszą kilka milionów złotych rocznie. Ilość mundurowych kierowanych do zapewnienia porządku w związku z imprezami sportowymi wystarczyłaby do zapewnienia służby w dużej komendzie miejskiej, bądź powiatowej, przez cały rok.

 2. Śmiertelny wypadek na DK 78 (mapa)

  37-letni mężczyzna zginął w wypadku na drodze krajowej nr 78, w pobliżu Żerkowic. Samochód, którym podróżował, uderzył w ciężarówkę. Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 3. Wmurowano kamień węgielny

  „Policja dobrze wyszkolona, dobrze wyposażona to fundament stabilnego i bezpiecznego państwa i jak każda instytucja, każdy urząd ma też swoją siedzibę, swój budynek. Budynek, który wpływa na wizerunek i sprawność tej formacji, jak również na zaufanie obywateli do nas – do Policji”. Tymi słowami zwrócił się Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia do obecnych na uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby czechowickiego komisariatu.

 4. Śmiertelny wypadek

  Wodzisławscy policjanci ustalają dokładne okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczorajszej nocy w Marklowicach. W zdarzeniu zginął 47-letni mężczyzna.

 5. Nowy zastępca katowckiej "czwórki"

  Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Szeląg uroczyście wprowadził nowego zastępcę komendanta komisariatu w Piotrowicach. Od dzisiaj obowiązki na tym stanowisku pełni nadkomisarz Rafał Bukowiec.

 6. Ze ślubu trafił do aresztu

  Chorzowscy policjanci zatrzymali 22- latka poszukiwanego nakazem osadzenia. Mężczyzna kilka lat temu był związany z przestępczością narkotykową. Wpadł, gdy wrócił do kraju, aby wziąć ślub. Teraz Pan Młody trafił do więzienia, gdzie ma spędzić pół roku.

 7. Kolejna plantacja rozbita przez CBŚ

  Ponad 4 kilogramy marihuany, 180 krzewów konopi i sprzęt do uprawy zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP i Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

 8. Dbajmy o kulturę na drogach

  Cwaniak, spryciarz, cham – to określenia, którymi polscy kierowcy obrzucają się nadzwyczaj często. Ze zjawiskiem musiał się spotkać każdy, kto prowadził samochód po naszych drogach. Jak z nim walczyć?

 9. Pierwszy mecz w rundzie jesiennej

  Spotkaniem Ruchu Chorzów z Lechem Poznań na stadionie przy ul Cichej rozegrany został pierwszy mecz rundy jesiennej piłkarskiej ekstraklasy. Zapewnienie porządku podczas imprezy z udziałem kilku tysięcy kibiców, to kolejny sprawdzian dla policji i służb porządkowych organizatora. Zabezpieczenie meczu przebiegło bez zakłóceń. Mundurowi ukarali mandatami karnymi 98 sprawców wykroczeń.

 10. Przywłaszczyła pieniądze swoich klientów

  Ponad 35 tysięcy złotych przywłaszczyła sobie kobieta zatrzymana przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. 46-letnia mieszkanka Chorzowa - agentka współpracująca z biurami podróży pobierała pieniądze od klientów, choć wiedziała, że nie wywiąże się z zawartych umów na zagraniczne wyjazdy wakacyjne.