Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

23.10.2014
Rozboje2
Kradzieże55
Wypadki drogowe20
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach20
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
22.10.2014
Rozboje3
Kradzieże64
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
21.10.2014
Rozboje4
Kradzieże68
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
20.10.2014
Rozboje5
Kradzieże71
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
19.10.2014
Rozboje5
Kradzieże39
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach18
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29

Polecamy

Konferencja - użycie broni

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Konferencja - praca ludzka jako przedmiot handlu
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek na obwodnicy Bytomia

  Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na obwodnicy Bytomia. W zdarzeniu zginął 37-letni kierowca skody.

 2. Policjanci na miejscu katastrofy w centrum Katowic

  Trwa akcja ratownicza w miejscu zawalenia się kamienicy w centrum Katowic. W działaniach tych aktywnie uczestniczą śląscy policjanci. Dbają oni m.in. o bezpieczeństwo mieszkańców, zabezpieczając teren zdarzenia i kierują ruchem drogowym, który jest w tym rejonie bardzo utrudniony.

 3. Obiecali "przymknąć oko" za 10 tysięcy

  Śledczy z Katowic i Lublińca zatrzymali inspektora i pracownika Urzędu Kontroli Skarbowej, którym zarzuca się przyjęcie 10 tys. złotych korzyści majątkowej. W zamian za tę kwotę, mieli oni nie ujmować w protokole nieprawidłowości ujawnionych w trakcie kontroli. Za to przestępstwo mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

 4. Kryminalni zlikwidowali plantację marihuany

  Tarnogórscy kryminalni z zespołu zwalczania przestępczości narkotykowej rozbili grupę zajmującą się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Jednocześnie stróże prawa zlikwidowali plantację, zabezpieczając ponad 150 krzewów konopi indyjskich oraz przeszło 700 porcji suszu, przygotowanego do dalszego rozprowadzania.

 5. Sprawców napadu zarejestrował monitoring

  Poszukujemy sprawców napadu na sklep przy ulicy Granicznej, do którego doszło 2 września tego roku. Publikujemy nagrania z kamer sklepowego monitoringu, na których zarejestrowano napastników. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje o napadzie i jego sprawcach, prosimy o kontakt z katowickimi stróżami prawa lub z najbliższą jednostką policji.

 6. Poszukiwany sprawca napadu na sklep

  Chorzowscy policjanci poszukują świadków napadu na sklep przy ulicy Mazurskiej, do którego doszło 23 września br. Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia lub rozpoznają sprawcę na prezentowanych zdjęciach.

 7. Śmiertelne potrącenie

  Policjanci z Tychów wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na ulicy Sikorskiego. W zdarzeniu zginęła 61-letnia kobieta.

 8. Misja nie dla każdego

  Dzielnicowy z Żor asp.szt. Robert Zalewa jest jednym z polskich policjantów, który pomyślnie przeszedł żmudną procedurę kwalifikacyjną i wyjechał na misję pokojową do Kosowa. Mimo, że od jego powrotu upłynęło już kilka miesięcy wspomnienia o bałkańskiej przygodzie pozostają wciąż żywe.

 9. Agresywni na drodze

  Rozbite okulary i poważny uraz oka, to skutki wczorajszej awantury pomiędzy dwoma kierowcami. Sprawa najprawdopodobniej znajdzie swój finał w sądzie. Wszystkich tych nieprzyjemności można było uniknąć, gdybyśmy tylko byli bardziej życzliwi wobec siebie na drodze.

 10. Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych w Pszczynie

  W Pszczynie odbył się Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych. W tegorocznej edycji udział w rozgrywkach zgłosiło 5 zespołów, które rozegrały 20 minutowe spotkania w dwóch grupach systemem „ każdy z każdym". Pierwsze miejsce zajęli pszczyńscy strażacy. Nagrody indywidualne otrzymali policjanci z Pszczyny. Najlepszym bramkarzem turnieju został nadkom. Andrzej Klima, a królem strzelców mł.asp. Rafał Mucha.