Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

19.11.2017
Rozboje8
Kradzieże27
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
18.11.2017
Rozboje0
Kradzieże29
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
17.11.2017
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
16.11.2017
Rozboje1
Kradzieże27
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
15.11.2017
Rozboje2
Kradzieże38
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Posterunek Policji w Gołkowicach uroczyście otwarty

  Wczoraj odbyło się otwarcie Posterunku Policji w Gołkowicach. W uroczystości uczestniczyli Poseł na Sejm RP Teresa Glenc, Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wraz ze swoim zastępcą, kadra kierownicza katowickiej komendy wojewódzkiej oraz wodzisławskiej policji, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz mieszkańcy. Symboliczny klucz do budynku przekazał Wójt Gminy Godów oraz szef śląskich policjantów.

 2. Ślubowanie 85 nowych policjantów

  Dzisiaj do służby w śląskiej policji wstąpiło 85 nowych policjantów, w tym 8 kobiet. Ślubowanie przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Szef śląskiego garnizonu życzył młodym adeptom policyjnego rzemiosła zadowolenia ze służby i podziękował ich rodzinom za wpojone wartości oraz okazane wsparcie. Generał podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjantów, którzy codziennie narażają życie dla obywateli, oraz apelował aby pamiętać o tych mundurowych, którzy zginęli na służbie ratując innych.

 3. Odznaczenia policjantów w katowickiej komendzie wojewódzkiej

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość nadania odznaczeń. Wyróżnione osoby odebrały medale "Za długoletnią służbę" i "Za zasługi dla Policji" oraz odznaki „Zasłużony policjant”. Łącznie uhonorowane zostały 83 osoby. Odznaczenia i medale wręczyli Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

 4. Złodzieje samochodów zatrzymani przez policję

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Bytomiu wspólnie z funkcjonariuszami z KWP i KMP w Katowicach zatrzymali wczoraj rano grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Mężczyźni działali głównie na terenie województwa śląskiego. Odzyskano pojazdy warte prawie 450 tysięcy złotych. Złodziejom grozi kara 10 lat więzienia. Śledczy wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

 5. 31 zatrzymanych podczas festiwalu techno

  W katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanej cyklicznie imprezy muzycznej "MAYDAY". Podobnie, jak w poprzednich latach, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów i celników z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków. Mimo, że uczestnicy koncertu wiedzieli o kontrolach, mundurowi zatrzymali 31 osób, które miały przy sobie narkotyki.

 6. Święto Korpusu Służby Cywilnej

  Rotunda KWP w Katowicach gościła dzisiaj pracowników cywilnych policji. Z okazji ich święta, które przypada 11 listopada, odebrali oni z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego nagrody i listy gratulacyjne. Dla wszystkich zgromadzonych przygotowana została również część artystyczna.

 7. „Wiemy, że dozgonnej wdzięczności nie da się przelać na papier”

  Do tarnogórskiej komendy wpłynęły podziękowania dla sierż. szt. Wojciecha Ksola, który pod koniec października uratował życie zakleszczonemu w samochodzie kierowcy i pasażerce. Policjantowi z tarnogórskiej drogówki podziękowała najbliższa rodzina poszkodowanych.

 8. Rozpoczyna się II edycja konkursu "Policjanci w służbie historii"

  Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów tzw. policyjnych klas mundurowych do udziału w drugiej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”.

 9. Rozmawiał z młodzieżą o używkach

  Dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Chorzowie st. sierż. Bartłomiej Imbierowski zorganizował spotkanie profilaktyczno-edukacyjne w jednej ze szkół podstawowych. Jego tematem przewodnim były środki odurzające. Mundurowy opowiadał o negatywnych skutkach związanych z zażywaniem nie tylko dopalaczy, ale i innych substancji.

 10. Ćwiczenia policjantów na Stadionie Śląskim

  Śląscy policjanci przeprowadzili ćwiczenia symulacyjne na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wzięli w nich udział mundurowi z katowickiego oddziału prewencji oraz nieetatowego oddziału prewencji, złożonego z policjantów z jednostek terenowych naszego garnizonu, a także policyjne konie i jeźdźcy z Częstochowy i Chorzowa. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu porządku publicznego podczas meczów piłkarskich. Symulacja obejmowała dwa scenariusze zagrożeń.