Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

22.11.2014
Rozboje5
Kradzieże41
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący42
21.11.2014
Rozboje4
Kradzieże68
Wypadki drogowe14
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
20.11.2014
Rozboje7
Kradzieże58
Wypadki drogowe17
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach18
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
19.11.2014
Rozboje3
Kradzieże58
Wypadki drogowe15
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
18.11.2014
Rozboje0
Kradzieże61
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu

  Wczoraj w Parku Wodnym „Jura” w Łazach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Do zawodów zgłosiło się 101 uczestników z 20 jednostek naszego garnizonu. Honorowy patronat nad zawodami objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 2. Skuteczna komunikacja tematem szkolenia oficerów prasowych

  W ubiegłym tygodniu w Szczyrku odbyło się szkolenie pn. "Rozwijanie systemu komunikacji w Policji. Podstawowe standardy komunikacji w śląskim garnizonie". Uczestniczyli w nim oficerowie prasowi naszego województwa. Prelegentami byli przedstawiciele Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji oraz Zespołu Psychologów i Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 3. Generał odznaczony medalem od wojska

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Odznaczenie odebrał od przedstawiciela Sztabu Generalnego Wojska Polskiego podczas wczorajszych obchodów jubileuszu 50-lecia Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach i Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

 4. Policjant z OPP w Katowicach wyróżniony Gwiazdą Afganistanu

  Podczas uroczystych obchodów Jubileuszu 50 lecia Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, które odbyły się w dniu 21 listopada 2014 roku w Filharmonii Śląskiej w Katowicach policjant Kompanii Prewencji III OPP w Katowicach sierż. Bartosz SIWIEC uhonorowany został Gwiazdą Afganistanu.

 5. Nowe legitymacje służbowe policjantów

  Od 1 stycznia 2015 roku będą obowiązywały nowe legitymacje służbowe policjantów. Nowe dokumenty będą posiadały więcej zabezpieczeń, które podniosą poziom ich bezpieczeństwa. Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 roku. Dokumenty, którymi aktualnie posługują się policjanci tracą ważność 31 grudnia br.

 6. Bądź widocznym rowerzystą

  Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dodać do nich jeszcze należy ograniczenie widoczności samej drogi, po której się poruszamy, jak również osób kierujących np. rowerami. A przecież tak mało należy zrobić, by zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo.

 7. Kolejni bandyci zatrzymani

  Sześciu mężczyzn napadło na przypadkowego przechodnia. Ukradli mu 50 złotych. Wszyscy bandyci zostali zatrzymani przez policjantów z Komisariatu IV. Teraz nawet 10 lat mogą spędzić w więzieniu.

 8. „Uwięzieni” w galerii handlowej

  Do nietypowej interwencji zostali wezwani wczoraj myszkowscy policjanci. Zgłaszający mężczyzna poprosił mundurowych o pomoc w wyjściu z galerii handlowej w centrum miasta, gdzie został uwięziony wspólnie z partnerką...

 9. Odznaczenia dla mundurowych

  Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za zasługi dla obronności kraju”. Brązowe odznaczenie przyznawane przez Ministra Obrony Narodowej otrzymał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie podinsp. Dariusz Jurczyk.

 10. Chciał zostać dilerem

  Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który chciał zostać dilerem narkotykowym. W tym celu kupił on różne środki odurzające, aby następnie z zyskiem odsprzedać je chętnym. Na drodze w rozwinięciu jego kariery stanęli mu jednak mundurowi.