Policja Śląska

Aktualności

Poradnik interesanta

Statystyki

24.11.2015
Rozboje3
Kradzieże54
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący6
23.11.2015
Rozboje4
Kradzieże64
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach21
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
22.11.2015
Rozboje2
Kradzieże27
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
21.11.2015
Rozboje2
Kradzieże29
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
20.11.2015
Rozboje4
Kradzieże47
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Awanse i odznaczenia w komendzie wojewódzkiej

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń. Policjanci i pracownicy korpusu służby cywilnej odebrali je z rąk Wojewody Śląskiego Piotra Litwy i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Jarosława Szymczyka. Nominacje na wyższe stopnie służbowe odebrało 25 mundurowych.

 2. Śląscy cyberpolicjanci poszukują oszustów

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zarobić na łatwowierności niczego nie spodziewających się osób. W sieci pojawiły się rzekomo informacyjne portale, które opisują sensacyjne informacje ilustrowane podobno bardzo drastycznymi filmami. Aby jednak je zobaczyć, internauci muszą wysłać SMS, który zwykle kosztuje kilkadziesiąt złotych. Informacje są wymyślone a filmy ściągnięte z sieci z zupełnie innych wydarzeń.

 3. Zlikwidowana domowa uprawa konopi

  Policjanci z Kłobucka wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarządu w Katowicach zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Stróże prawa w jednym z domów na terenie powiatu kłobuckiego zabezpieczyli łącznie prawie 500 krzaków tej rośliny i blisko 5 kg suszu marihuany. 52-letni plantator usłyszał zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

 4. Wprowadzenie nowego komendanta w Raciborzu

  W Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego komendanta. Dzisiaj stanowisko to objął mł. insp. Łukasz Krebs. Nowego szefa raciborskiej policji przedstawił wszystkim zebranym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 5. Pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Żorach

  Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się uroczyste pożegnanie mł.insp. Łukasza Krebsa, który od maja tego roku kierował żorską jednostką. W uroczystości wziął udział nadinsp. Jarosław Szymczyk - Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Dotychczasowy szef żorskich mundurowych z Żor będzie teraz piastował stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu.

 6. Nowy ambasador kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

  Młody sportowiec Artur Janosz stał się kolejną twarzą promującą bezpieczeństwo na drogach. 23-letni, startujący w bezpośrednim zapleczu Formuły 1 kierowca wyścigowy swoim wizerunkiem wspomagać będzie działania policjantów w ramach prowadzonej kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

 7. Debata o cyberprzestępczości

  W auli Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego zorganizowana została debata o cyberprzestępczości. Studenci, pracownicy uczelni oraz policjanci dyskutowali, jak ustrzec się przed zagrożeniami ery internetu. W debacie wziął udział szef śląskiej policji, nadinspektor Jarosław Szymczyk, który wraz z moderatorką spotkania - prof. Jadwigą Stawnicką - wprowadził zebranych w temat.

 8. Pseudokibice usłyszeli zarzuty

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców oraz prokuratura ustalili personalia siedmiu pseudokibiców z Katowic i Sosnowca odpowiedzialnych za zakłócenie meczów piłki nożnej, pobicie i nielegalne posiadanie broni. Podejrzanym grożą kary nawet do 8 lat więzienia.

 9. W wypadku zginął 19-latek

  W nocy z piątku na sobotę na ul. Zapolskiej policjanci sosnowieckiej drogówki, wraz z prokuratorem, prowadzili działania na miejscu śmiertelnego wypadku. Z nieustalonych dotychczas przyczyn peugeot 206 wypadł z drogi i uderzył w uliczną latarnię. W wyniku wypadku zginął pasażer tego samochodu.

 10. Zatrzymani sprawcy napadów na banki

  Katowiccy policjanci, tuż po kolejnym „skoku”, zatrzymali dwóch 19-latków podejrzanych o kilkanaście napadów na banki z bronią w ręku. Do zatrzymania jednego z nich przyczynił się świadek napadu. To dzięki jego informacjom, kilkanaście minut pod zdarzeniu, 19-letni sprawca znalazł się w rękach wywiadowców. Obaj podejrzani zostali aresztowani. Każdemu z nich grozi 12 lat więzienia.