Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

28.05.2015
Rozboje3
Kradzieże59
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
27.05.2015
Rozboje0
Kradzieże64
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
26.05.2015
Rozboje2
Kradzieże58
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
25.05.2015
Rozboje6
Kradzieże58
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
24.05.2015
Rozboje4
Kradzieże33
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25

Polecamy

Ważne skróty

Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Rotunda jak nowa

  Dzisiaj uroczyście otwarto nowo wyremontowaną i zmodernizowaną aulę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali. Wartość prac i wyposażenia wyniosła ponad 3 mln złotych. Takiego remontu Rotunda nie przechodziła od początku swojego istnienia.

 2. Zaproszenie na uroczyste otwarcie auli

  Dzisiaj o godz. 13.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej i zmodernizowanej auli im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali. W programie zaplanowano pokaz funkcjonalności nowego wyposażenia obiektu. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych Redakcji wraz z operatorami i fotoreporterami.

 3. Śląscy policjanci szkolili się w posługiwaniu taserami

  Właśnie zakończył się cykl szkoleń policjantów naszego garnizonu z posługiwania się paralizatorami elektrycznymi. Zajęcia zorganizowane przez instruktorów Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach oraz śląskich antyterrorystów ukończyło 47 stróżów prawa. Wszyscy pomyślnie zdali także egzamin końcowy z właściwego posługiwania się taserami.

 4. Ze studentami o bezpieczeństwie

  Wczoraj w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Młodzi mają głos". Spotkanie miało na celu wymianę poglądów na temat bezpieczeństwa pomiędzy studentami Uniwersytetu Śląskiego, a Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem oraz specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 5. Nie zdążył nacieszyć się prawem jazdy

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Myszkowie na ul. Słowackiego. W wyniku czołowego zderzenia fiata seicento z audi, rannych zostało 6 osób. Myszkowscy policjanci wyjaśniają teraz szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

 6. Kto rozpoznaje tego mężczyznę?

  Zabrzańscy policjanci poszukują sprawcy napadu na agencję bankową przy ulicy Nocznickiego. Kamery monitoringu zarejestrowały napastnika. Osoby, które rozpoznają mężczyznę z filmu, prosimy o kontakt z mundurowymi z komendy w Zabrzu lub najbliższą jednostką policji.

 7. Aresztowana za zabójstwo

  Kryminalni ze Świętochłowic zatrzymali 21-letnią mieszkankę tego miasta, podejrzaną o zabójstwo swojego partnera. 35-latek zmarł w wyniku ugodzenia nożem. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana.

 8. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 9. Policyjne patrole rowerowe

  W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach odbyło się szkolenie policyjnych patroli rowerowych. Mundurowi doskonalili technikę jazdy oraz taktykę pełnienia służby patrolowej na rowerach. Podczas dnia szkoleniowego stróże prawa przyłączyli się także do udziału w "X Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Kolarstwie".

 10. Zatrzymany nastolatek za zabójstwo 85-letniej kobiety

  Policjanci wydziału kryminalnego z Cieszyna i Strumienia zatrzymali 16-latka, podejrzewanego o zabójstwo 85-letniej kobiety. Nastolatek został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Teraz sąd zdecyduje, czy za to przestępstwo będzie odpowiadał jak dorosły.