Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

„Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

W dniu 18 marca 2011 r. w Lędzinach przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach oraz policjanci z Bierunia realizowali w praktyce założenia i cele Wojewódzkiego Programup/n „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

 

W dniu 18 marca 2011 r. w Lędzinach przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach oraz policjanci z Bierunia realizowali w praktyce założenia i cele Wojewódzkiego Programu Działań Profilaktycznych p/n „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Okazją ku temu była I runda Samochodowych Mistrzostw Tychów 2012, której organizatorem był Automobil Klub Ziemi Tyskiej. Akces uczestnictwa w rajdzie zgłosiło 46 drużyn 2-osobowych - młodych amatorów jazdy rajdowej.

Zgromadzenie w jednym miejscu tak dużej liczby młodych kierowców stanowiło doskonałą okazję do włączenia się w tą inicjatywę śląskiej drogówki, celem propagowania wśród uczestników dróg zachowań zgodnych z przepisami ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy. Podczas prelekcji przeprowadzonej tuż przed startem, przedstawiono dane statystyczne dotyczące wypadkowości na drogach woj. śląskiego, przyczyny zdarzeń oraz skutki płynące z nieostrożnej jazdy. Policjanci apelowali do młodych kierowców o rozsądek i rozwagę podczas kierowania pojazdami. Próbkę skutków jakie niesie zderzenie pojazdów, kierowcy mogli otrzymać podczas jazdy w symulatorze zderzeń drogowych, który został celowo i z rozmysłem sprowadzony dla młodych amatorów szybkiej jazdy. I choć wokół słychać było głosy niektórych uczestników spotkania, iż nie skorzystają z urządzenia gdyż mają już za sobą udział w zdarzeniu drogowym, byli i tacy przekonali się o znacznej sile uderzenia przy nawet minimalnych prędkościach.