Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Policjanci spotkali się z młodymi kierowcami

Data publikacji 09.04.2019

W ramach akcji "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" policjanci z kłobuckiej drogówki spotkali się z młodymi kierowcami, którzy na co dzień uczą się w Zespole Szkół nr 1. Mundurowi przekazali wiele cennych wskazówek na temat bezpiecznej jazdy samochodem, a także zaprezentowali oraz omówili sposób działania mierników prędkości i urządzeń sprawdzających stan trzeźwości. Nie zabrakło informacji na temat kampanii "Nie bądź następny" skierowanej do motocyklistów.

Wczoraj policjanci z kłobuckiej drogówki: asp. Marcin Grześczak oraz sierż.sztab. Kamil Matyjewicz wspólnie z specjalistą wydziału ruchu drogowego kom. Aleksandrą Chlebowską i profilaktykiem społecznym sierż. Marleną Wiśniewską, spotkali się z młodymi kierowcami, którzy na co dzień uczą się w Zespole Szkół nr 1.

Spotkanie było częścią działań „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, mających na celu edukowanie młodych kierowców, czyli tych między 18 a 25 rokiem życie, ale też przyszłych posiadaczy prawa jazdy. W czasie krótkiej prelekcji młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze statystyką i rodzajem zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych kierowców. Stróże prawa wyjaśniali najczęstsze przyczyny wypadków powodowanych przez tę grupę uczestników ruchu drogowego. Policjanci tłumaczyli, co należy zrobić na miejscu zdarzenia drogowego i kiedy kierowcy uczestniczący w kolizji nie muszą wzywać służb, a także przestrzegali przed konsekwencjami spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Ponadto policjanci z drogówki w bardzo ciekawy i praktyczny sposób zaprezentowali i omówili sposób działania mierników prędkości i urządzeń sprawdzających stan trzeźwości.

W związku z rozpoczynającym się sezonem motocyklowym, na spotkaniu nie zabrakło informacji na temat kampanii "Nie bądź następny", której podstawowym celem jest poprawa bezpieczeństwa motocyklistów i motorowerzystów.

Ładowanie odtwarzacza...

 

  • spotkanie policjantów z młodymi kierowcami
  • spotkanie policjantów z młodymi kierowcami
  • spotkanie policjantów z młodymi kierowcami
  • spotkanie policjantów z młodymi kierowcami
  • spotkanie policjantów z młodymi kierowcami
  • spotkanie policjantów z młodymi kierowcami